АПРИЛКИ 2013 - тема 21

  • 27 453
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 295
Докато се запиша и то минали вече 4 страници!  Crazy Аз напоследък не съм много активна тук, във ФБ групата май повече.
Днес не знам дали е празник, обикновено не ги съблюдавам тези неща, та сега отивам да пусна една пералня.
Навън е ужасен студ, как пък не спря тоя вятър... явно днес разходката ще ни е само до супермаркета или мола, и то задължително с колата! ooooh!

# 61
  • Варна
  • Мнения: 249
Супер темичка, благодаря!    bouquet

Не знам дали е празник, но аз почвам с  newsm79 1dishes wash, че утре ще освещаваме апартамента и трябва да блести.
Да попитам понеже вече са пости, а утре е сирни заговезни, дали може още да се ядат яйца?
Ще правя пита и кекс и не искам да се изложа пред попа newsm78

# 62
  • Мнения: 29
yara,
ядат се яйца със сигурност; и баница също Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3
Добро утро бременелки Simple Smile
Много ни е хубава темичката,а бебоците с гащичките са много готини Laughing
На мен явно през ноща ми беше паднало кръвното,че усети да ми се вие свят като се завъртам.Бебка е спокойна.Усещам я да се намества плавно,но имах и 2/3 опзвания или стягания.Да не говорим,че като ходих до 00,на тоалетната хартия имаше нещо
Скрит текст:
слузесто,като сополки,ама прозрачно
.Дано си е от течението,което имам от време на време,че да не хвръкнем към ТК Praynig
Чакам си резултатите от МБ и сигурно в понеделник ще са готови.Дано бебка не бърза много и устиска поне до април Praynig Praynig Praynig
Мисля,че може да си се чисти.То цялата седмица било време за прошка,ама аз си я знам в неделя.Аз тогава ще я искам,а като деца и ламкане и ни правеха Mr. Green

# 64
  • Мнения: 47
Еовин - хахаха ужас  Joy не се бях замисляла

sweet_maniche - това звучи лошо... стискам палци да се завърти и пъпната връв да не е проблем  Praynig

Аз от два дни се чувствам прекрасно и спя добре... направо имам чувството, че е затишие пред буря.. чак ми е странно  newsm78

# 65
  • Мнения: 13
Добро утро  preggo
Днес станах с хрема, главоболие и гърлобол  Sad Толкова се надявах да ми се размине, но то с един куп болни хора около мен няма как. Сега ще се тъпча с лимони и парацетамол и дано скоро ми мине.
От началото на тази седмица не се яде месо, а от понеделник се ограничават всички животински продукти.

# 66
  • Мнения: 56
за гърлото - направи изварен компрес и си го наложи.
дано минава бързо.
Мила, как се прави този изварен компрес? И колко време трябва да стои? Hug Hug Hug

# 67
  • София
  • Мнения: 295
На мен по-добре от изварения компрес ми подейства този с варен белтък. Бях с ангина и невероятни болки преди няколко месеца. ooooh! Прави се така: белтъкът на едно твърдосварено яйце се настъргва върху памук или марля, отгоре поръсваш щипка захар и мяташ на врата. Може памука/марлята върху найлон първо да сложиш. Отгоре се увиваш с шалче и така е добре да седиш поне 6 ч.

# 68
  • Мнения: 1 350
vitaivan,
правиш си извара или купуваш готова. прави се като пресечеш две чаши прясно мляко на котлона с две лъжици оцет или лимонтозу малко, да стане на извара и вода.
после отцеждаш и чакаш леко да се охлади, купената леко затопляш.
разстилаш става около 2-3 с.л. върху марля или тензух, аз слагам върху едновремешните детски носни кърпи една, много мека, след това налагам компреса на гърлото на малката, стига до под ушите, но не до тях точно, а преди това, увивам с найлон и отгоре увивам с поларено шалче.
стои така до 6 часа като проверяваш да не изстине компреса. някои препоръчват докато спи човек да се прави, аз предпочитам през деня, че около врата тениската се мокри леко и след 2 часа я преобличам, горе-долу и 2-3 часа го държа на малката.
след 2 такива компреса трябва да се почустваш по-добре.

# 69
  • Мнения: 693
Здравейте милички HugДнес ме изписаха,но бебки са още в кувиози и ще поостанат една седмица. smile3518 .Раждането мина много бързо,падна ми тапата вечерта след което ми изтекоха водите.Родих със спинална упойка,а бебките ми са геройчета,до вчера бяха на антибиотик,от днес са много добре,двигателна активност,дишане,всичко е наред.Сега остава само да наддават а аз ще се цедя и ще ходя да нося кърма защото от вчера ги захранихме. Hug

# 70
  • Мнения: 29
Да са ти живи и здрави момиченцата, kamito24, и скоро да си ги гушкате у вас. Hug

# 71
  • Мнения: 10
Здравейте момичета! Аз отсъствах няколко дена, за жалост пак ми се наложи да полежа в болницата на системи. Щастлива съм обаче че и този път успяхме да задържим бебла, доки обаче е категоричен, че ако случката се потрети няма да ме слага пак на системи. Имам около месец до евентуалният термин и се моля поне още две седмици да остискам, пак цял ден трябва да пазя леглото, а килограмите се трупат ли не трупат, но най важното е бебка да е жива и здрава, а кг-те ще се свалят. Пожелавам лек ден на всички Hug

# 72
  • Мнения: 1 446
О, ками24 така се радвам за вас, дано да са борбени като майка си и да наддадат бързо и много скоро да се гушкате в къщи. Да са ти живи и здрави малките принцеси и много, ама много да те радват.   bouquet
Аз съм в легнало положение и дано да издържа до 25.03

# 73
  • Мнения: 3
здравейте, сега се връщам от консултация, та да се отчета. с бебока всичко е ок, плацентата е вече 2 степен, водите са започнали да намаляват. термина ми е 2 април, та... моя док иска следващия понеделник, 25 март да постъпя в болницата, да ме следят 2-3 дни преди раждане (имало си такава клинична пътека), пускат се изследвания и т.н. не дадох отговор, но това според вас означава ли, че след 2-3 дни, ако не е започнало раждането, то ще се предизвика? не ми се иска да се предизвиква раждане, особено преди термин, ако всичко си е ок. става на въпрос (поне за сега) за нормално раждане с епидурална упойка.

# 74
  • Мнения: 8
Чудя се относно стволовите клетки, дали да вземаме и за момата? От баткото имаме 2 сака, има ли нужда и за другото дете.........

Ани27, като ходих да сключвам договора за стволови клетки за беба ми обясниха, че съвместимостта между дете и родители обикновено е 50%, а между двете деца в едно семейство е 25%. Това е на теория, какво реално се получава може да се разбере след като имаш клетки и от двете деца. Така или иначе ние вече бяхме взели решение, че ще вземем и от второто.

Ками24, браво на малките госпожици. Да са ти живи и здравички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт