Операция на щитовидната жлеза - 8

  • 130 271
  • 748
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 101
Сърчице,относно въпроса ти при кой хирург,аз мога да дам отзив едиствено за доц.Сечанов.Операцията ми бе направена в Бургас.Той е гост-лекар в една от клиниките и прави такива операции.Аз бях със същото заболяване тиреотоксикоза,и с тенденция за забременяване сега вече като всичко е наред.Премахната ми е 80% от жлезата,сега съм на 75мг-100мг Еутирокс.Хормона е ок.Сега на 6 месец ще минавам на ехограф.
Но операцията мина много леко и след това съм нямала никакви следоперативни силни болки.Започнах да се храня още сутринтта след операцията,болката е като все едно ти е настинало гърлото,и то може би от тръбата.Но премина за 1-2 дни.
Успех ти пожелавам,но моят съвет е да се видиш и с двамата и сама да прецениш.За Сечанов гарантирам голям професионализъм и много точна ръка.   bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 24
Медикасол го намирам само на спрей - така ли е или има и крем?
Спрей е, да

# 17
  • София
  • Мнения: 550
Благодаря Ви за успокоителните думи момичета!  newsm51
Утре ще се опитам да намеря Сечанов да поговорим дано имам късмет!
Трябваше да се преместя от темата за инсеминациите в темата за инвитро, но попаднах при вас и май ще се задържа тук повечко време...

# 18
  • Мнения: 17 407
Повечето от момичетата тук са получавали алергични реакции от Контратубекса.За сърбежите-сърби,че и понаболва,но отшумява:))

 Аз хем съм го използвала преди, за други области по тялото, не съм имала проблем. Започна да ме сърби леко още преди няколко дни, продължих да си се мажа, но вчера, след като си направих процедурата с ултразвук, положението стана непоносимо. Продължавам със Содермикс, днес нямам оплаквания.

# 19
  • Мнения: 5
Здравейте на всички.Бих искала да споделя моите притеснения и страхове с вас, като се надявам да получа и полезни съвети за по-нататъшните си действия.След 3-годишно безрезултатно медикаментозно лечение, преди 10 дена най-после ме оперираха, като цялата ми жлеза е отстранена.Всичко мина много добре, изписаха ме на следващия ден.Но два дена след това получих много силни спазми, тръпнене и т.н. всичко, което е характерно при хипокалцемия, както разбрах по-късно.Не е нужно да ви описвам колко много се изплаших, особено като се им предвид че никой не ме беше предупредил за възможността от такова усложнение.Отново ме приеха в болница където 5 дена ми вливаха венозно калций, по 10 ампули на ден.Това, което ме плаши най-много е, че въпреки задаваните от мен въпроси, лекарите избягват да ми дадат директен и точен отговор за причините това да се случи.В момента пия калций 2 пъти на ден+Рокалтрол+Магнерот.Сега се чувствам добре физически, но психически съм смазана.Постоянно се питам цял живот ли ще се наложи да пия по 1 шепа лекарства 3 пъти на ден?Нали уж операцията беше за добро?И няма ли най-после някой да ми каже със сигурност дали при операцията са ми отстранени и паращитовидните жлези, че поне да съм наясно със състоянието си? Ще бъда благодарна за всякакъв съвет от ваша страна, а аз междувременно се връщам много темички назад, за да изчета всичко, което сте писали до сега.Поздрави!
П.П. И още нещо за което се сетих-ако по някаква причина по време на операцията са отстранени частично или напълно паращитовидните жлези, това описва ли се в хистологичното изследване?

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 15:28 от Мицанка

# 20
  • Мнения: 234
Здравей, Мицанка,
Не се плаши, кой те оперира и къде? Би трябвало да си искаш протокола от операцията, там пише подробно какво се е случило по времето, когато си била на масата. По принцип тези неща се казват от оператора, освен ако..... реши, че не е нужно да знаеш. Възможно е жлезите само да са трвмирани и да заработят нормално, но ако са махнати ще се наложи да пиеш калций вероятно! По принцип махането на паращитовидните го водят като усложнение при такъв тип операции...Не се отчайвай, всичко ще се оправи

# 21
  • Мнения: 5
Оперира ме доц. Димов, в "Каспела"-Пловдив.С него почти не се видяхме след операцията.Когато мина на визитация ми каза, че всичко е минало добре и толкова.Твърдо съм решила утре сутринта да отида и да срещна с него-ще му поставя въпроса ребром.Ако се наложи ще си взема и хистологичния материал, за да потърся второ мнение-някъде из форума четох, че едно от момичетата така е разбрало, че са му отстранени и паращитовдните жлези, при повторен хистологичен анализ.Има и още нещо, което ме озадачава-сега си четох епикризата и там пише-Нодозна колоидна струма, което според моите знания означава, че съм имала и възли.А досега колкото пъти са ме гледали на ехограф, вкл. и доцента, са ми казвали, че нямам възли. Въобще има много неизяснени въпроси, на които смятам да потърся отговор.После ще ви разкажа какво е станало.

# 22
  • Мнения: 44
Привет,Мицанка:)
Паращитовидни жлези се махат или при нужда(при мен едната)или поради ''златните" ръце на хирурга.Практика е информационното затъмнение,щото ние като едни прости пациенти трябва да си натискаме леглото и да не си врем носовете из висшата материя.Редно е в епикризата да бъде отразено всичко направено,както и причината поради която е направено.Да,да ама не.Горчив личен двуразов опит от Ендокринологията в София.
Имах проблем с нисък калций,не бях предупредена,изживях си ужаса по каналния ред и го овладях след няколко дневно приемане на ампули калциев глюконат.Крампите на краката продължиха доста време,въпреки нормалните калциеви нива.Приемаш ли вит.Д,без който калция не може да се усвои пълноценно?
За това ще продължавам да препоръчвам доц.Пандев на всички нуждаещи се момичета.Човек и лекар на ниво.
Минало е малко време от операцията и  вероятно на това  се дължи  невъзможността организма ти да се справи с новата ситуация.Факта,че хормони се изследват чак няколко месеца след това говори как бавно се нормализират нещата.
Момичето с отстранени паращитовидни жлези е Гелика.
Момичета Hug

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 19:32 от М Е А

# 23
  • София
  • Мнения: 550
Ох, досега си мислех, че единственто по-опасно което може да ми се случи от тази операция е да ми повредят гласните струни, ноо сега разбирам,че има и паращитовидни жлези... #Crazy М/у другото операцията ми е насрочена за 18 април..ако не се откажа дотогава ще е добре такъв страх ме е обзел.. Rolling Eyes
А и един глупав въпрос - в списъка с нещата които трябва да си взема при постъпването пише пижама с копчета на горната част, аз такива пижами не съм виждала да продават задължително ли е да имам такава?  Embarassed

# 24
  • Мнения: 24
Ох, досега си мислех, че единственто по-опасно което може да ми се случи от тази операция е да ми повредят гласните струни, ноо сега разбирам,че има и паращитовидни жлези... #Crazy М/у другото операцията ми е насрочена за 18 април..ако не се откажа дотогава ще е добре такъв страх ме е обзел.. Rolling Eyes
А и един глупав въпрос - в списъка с нещата които трябва да си взема при постъпването пише пижама с копчета на горната част, аз такива пижами не съм виждала да продават задължително ли е да имам такава?  Embarassed

Не мисля,че е задължително,на мен не ми казаха точно каква пижама,аз си взех такава с 3 копчета в горния край,за да я свалям и слагам по-лесно. Преди операцията ще искат да свалиш всичко от кръста нагоре, аз обаче само си смъкнах бодито до кръста и след операцията си го вдигнах, в противен случай ще те оставят по цицки покрита с чаршафче Simple Smile Спокойно,не се шашкай, всичко ще мине като сън  Hug

# 25
  • Мнения: 234
Сърчице,
Не се страхувай толкова от операцията, предполагам и другите момичета ще ти го кажат. Избрала си добър хирург и оттук натам трябва само да му се довериш...разбира се винаги има риск, но той е минимален. На мен примерно едната ми паращитовидна е резната, но " автотрансплантирана" от другата страна и не съм имала проблеми! Пих само няколко дни калций, докато заработят другите нормално, но това разбира се ми беше обяснено, както и какво да очаквам.
За пижамата не се тревожи, искат те гола от кръста нагоре по време на операцията, желателно е да е пижама, защото иначе трябва чисто гола:) всичко ще е наред, ще видиш!

# 26
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Мицанка , привет! Hug Hug Hug Напълно разбирам ужаса, който изживяваш. Да, аз съм с отстранени паращитовидни жлези. По невнимание!!!!!!!!!!!! Доцент!!!!!!!! Димов ме оперира в Каспела. Ще съжалявам цял живот за избора си. Факта че и ти си в същото положение показва колко са кадърни лекарите в тази клиника.
Не се притеснявай миличка, моля те!.Просто е безмислено. Hug Каквото те интересува- питай, насреща съм.
Какви ти бяха стойностите на калция преди да вземеш Рокартрол?
В коя болница те приеха след операцията? Казваш че лекарите избягват отговор защо се е случило това. Отговораът е прост. Това се случва само ако хирурга е неопитен или некадърен. Това е мнението на софийските лекари при които лежа всяка година след операцията.
М Е А  , Пепи либя ви! Wink Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Момичета! Hug

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 19:22 от Гелика

# 27
  • Мнения: 2
Мицанка , стискам ти палци да е само временно.

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 19:33 от dobi_bi

# 28
  • Мнения: 2
Ох, досега си мислех, че единственто по-опасно което може да ми се случи от тази операция е да ми повредят гласните струни, ноо сега разбирам,че има и паращитовидни жлези... #Crazy М/у другото операцията ми е насрочена за 18 април..ако не се откажа дотогава ще е добре такъв страх ме е обзел.. Rolling Eyes
А и един глупав въпрос - в списъка с нещата които трябва да си взема при постъпването пише пижама с копчета на горната част, аз такива пижами не съм виждала да продават задължително ли е да имам такава?  Embarassed


Има такива пижами - аз си бях купила, но не се наложи да я ползвам. Всяка клиника си има правила и трябва да ги спазваш. На мен пък не ми разрешиха да нося нищо свое. Дадоха ми служебна нощница  с 3-4 копченца отпред. Не съм я събличала - на операционната маса сестрата я разтвори около раменете. После по нея нямаше капчица кръв или йод. И не се притеснявай Hugвсичко ще мине ок.

# 29
  • Мнения: 44
Сърчице,нищо лошо няма да се случи:))))
Гола до кръста в операционната, със собствено долнище,а горнището с копчета или малко по-широко деколте,за да е удобно обличането след това.
Гелика,на сърце си ми newsm51

Общи условия

Активация на акаунт