Операция на щитовидната жлеза - 8

  • 130 417
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Мицанка, и на мен Димов ми казваше че е сигурен че не е"пипал" паращитовидните жлези, но три години след операцията съм с диагноза следоперативен хипопаратиреоидизъм и когато му изпратих епикризата въобще не ми отговори.
Искрено се надявам при теб да излезе прав и да се стабилизират нещата.  Praynig Каква ти е диагнозата от ендокринологичното отделение?
Красавице  М Е А да те питам. Ти прави прочистването с лимони, нали? newsm78 Дай малко инфо, само на гладно ли се вземат? ефект? опасност за стомаха? Heart Eyes Hug Hug Hug
Сърчице*** , ако работата ти не е свързана с тежести можеш да се върнеш и по- рано. Аз ползвах само месец болнични, но аз праз лятото съм свободна. Hug
az_alexa е това вече е новина! Поздравления! Зарадва ме истински. Hug
Приятна и спокойна вечер мили виртуални приятелки. Сипете си по едно малко, споделете го с половинката, а на проблемите ма****та  Embarassed им!  Wink

# 46
  • Мнения: 44
Гелика,правих два вида,единият с лимоните,а другият със сока от портокал,грейпфрут+дестилирана вода.
Лимоните алкализират,въпреки,че са кисел плод.Имах проблем обаче с количеството.Трудно се приема в последна фаза сока от 10 лимона.От вторият видях ползата почти веднага след като приключи.Той подменя 12 литра лимфа,спаднаха ми всички отоци,избистри ми се кожата на лицето.Труден е,защото три дни не се консумира нищо друго освен сока и чай,английската сол сутрин е другата''екстра" и след приключването трябва да се внимава със захранването,защото при неправилно такова вредите ще са повече от ползите.От няколко месеца сутрин,час след еутирокса,изпивам по чаша топла вода със сока от половин лимон и виждам ползите от това.
Как си?Крампи?Тръпнене?Казвай,да не нахлувам с взлом в личното ти пространство newsm47

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 19:00 от М Е А

# 47
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Любимке! kiss newsm51 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
На въпросите под ред.
1. Кат магаре в такси. Joy
2. Без тях за къде. hahaha
3. Във всички краища. newsm45
4. МолА, молА, личното ми пространство е широко отворено за вашата особа! Crossing Arms
Сега за да не е спам. Пия си чинно лекарствата, но и симптомите не се дават.
Аз съм започнала прочистването с лимони. Една колежка обаче ми заяви че ще си пробия стомаха. Та затова питах.
 Hug Hug Hug

# 48
  • Мнения: 44
http://shaangreal.blogspot.com/2011/01/blog-post_9964.html -  това ли?Кисел е,но алкализира.
Няма начин да няма начин нещата при теб да се подобрят!!!!!!!Продължавам да търся и ще намеря,щото ти може да си като магаре в такси,ама аз съм като магаре на мост-докато не се получи няма мърдане Crazy

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 22:35 от М Е А

# 49
  • София
  • Мнения: 250
Момичета имам още един въпрос,който ме вълнува предварително се извинявам,ако вече е обсъждан във форума.
 На кой ден след операцията се върнахте на работа..Доктора ми каза,че има право да ми даде 3 месеца болничено ,но това ми е прекалено много..

Върнах се на работа след 2 седмици, но работата ми не е тежка физически. Малко съжалявам, че не си останах в къщи поне месец, както ми се полагаше.

# 50
  • Мнения: 2
Сърчице***, не го мисли болничния от сега, първоначалният е 30 дни и след това ще преценяваш - продължава се от ЛКК. Аз ползвах 2 месеца, чувствах се добре, но бяха започнали горещините. Възстановяването е бързо, не се притеснявай.

# 51
  • Мнения: 5
Гелика диагнозата от Ендокринологията ми е: Постоперативен хипопаратиреоидизъм.Паратхормона ми е 1,2.Искам да те питам при теб как установиха липсата на паращитовидни жлези?Това вижда ли се на ехограф?
М Е А знам,че ако се е случило непоправимото, не мога да направя нищо.Но не мога да се примиря с липсата на информация.Каквото и да е станало, искам да го знам със сигурност, за да мога да продължа напред, а не да живея месеци наред в напразни надежди, надявайки се че нещата ще се оправят.
Момичета, от няколко дена имам едни постоянни и ужасно влудяващи болки в двете ръце-от рамото до китката.Не знам дали са от промяната във времето,от хормоните, от калция...Някоя от вас има ли подобен проблем.Пиете ли някакви обезболяващи?Моля ви за съвет.

# 52
  • Мнения: 44
Мицанка,пия серапептаза.Има невероятен ефект и действа в няколко посоки.Заедно с противовъзпалителното  и обезболяващо действие,чисти фибри от тъкани и кръвоносни съдове.Няма противопоказания,може да се комбинира с еутирокса и с други лекарства,ако се наложи.Не се налага да се прекъсва,освен в случаите когато предстои хирургична интрвенция.
В началото на приема,около трети ден,се появява така наречената лечебна криза,засилва се болката на проблемните места,но се преодолява.На следващият ден картината е коренно различна,облекчението е чувствително.Всичко това споделям на базата на личен опит.
Момичета Hug

# 53
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Привет момичета!
Как сте след вятъра? При нас беше доста страшно, но днес вече е прекрасно време. Малко студеничко, но много слънчево. Идеално за разходки. Пийвам си кафенцето и хуквам.

Мицанка, в нашият случай всичко е в сферата на догатките. След операцията 3 пъти влизам в Ендокринологична клиника в София, понеже съм от провинцията.
Най вероятно ако се направи сцинтиграфия ще се види има ли останали паращитовидни жлези, но лекарите установяват това по резултатите от изследванията.
Показателно за функцията на паращитовидните жлези са изследванията на Са, Са++ , Р и Паратхормон.
При мен винаги са под норма.
Паратхормона два месеца след операцията ми е бил точно на долна граница при референтни стойности 15- 65. Последно миналата година ми е бил 19.65, което според тях показва че най-вероятно 3 от жлезите са изрязани, а е останала само 1, която просто не може да навакса и ще трябва цял живот да допълвам с лекарства.
При теб при какви референтни стойности резултата ти е 1,2? Рокартрола с протокол ли го вземаш или си го купуваш?
М Е А, обогатяваш ме. Heart Eyes Hug

# 54
  • Мнения: 5
Нямам идея с какви референтни стойности работи лабораторията.Този хормон ми е изследван докато лежах в Ендокринологията.Иначе са излезли резултатите от ревизията на хистологичния материал-пише,че не са открити части от паращитовидни жлези.Това звучи обнадеждаващо, но май само времето ще покаже какво е реалното положение.За сега смятам да оставя нещата така, и без това не се сещам какво друго мога да направя.
М Е А благодаря за информацията, ще го пробвам.
Желая лек, усмихнат и по-малко ветровит ден на всички  newsm68

# 55
  • Мнения: 2
Момичета, относно паращитовидните жлези - мисля че опасността е не толкова в изрязването им, а по-скоро в увреждането им /кръвоснабдяване и инервация предполагам, някъде прочетох че това става от съдовете и нервите на щитовидната жлеза/. За съжаление никой не ни предупреждава за това. От трите ендокриноложки, с които се консултирах преди операцията само една ми спомена за тази опасност, но тя е рода на съпруга - не зная дали го казва на всеки пациент. Каза ми го ей така между другото, не ми препоръча хирург и болница /по обясними причини най-вероятно/. Но по този начин ми постави задачка и може би ми е спасила кожата.

# 56
  • Мнения: 44
Доби,и в двата случая следват лекарствата като алтернатива,защото паращитовидните жлези не работят.Колкото до предупреждението-добър ли е хирурга,може да се оставиш в ръцете му и непредупреден:)
Мицанка,при този резултат от хистологията има голяма вероятност нещата да се нормализират.Желая ти го от сърце Simple Smile
Гелика,дръж ме в течение на лимоненото приключение.  love001
Момичета Hug

# 57
  • При розите и топлата вода ......!
  • Мнения: 138
Мицанка, радвам се за хистологията. Значи наистина трябва най- много до 3 месеца всичко да е ОК. Praynig Пий си хапченцата и са радвай на живота. Hug И моля те да пишеш за да знаем как се развиват нещата. Нашият опит е много важен за следващите, които ще минат по нашия път. Hug
dobi_bi, ако е увредена паращитовидната жлеза до няколко месеца възстановява функциите си. Пандев например трансплантира паращитовина жлеза от единия в другия лоб и тя започва да работи. Отделен е въпроса че от доста години операциите на щитовидната жлеза се извършват по методика, при която се отваря отпред капсулата на жлезата и тъканта и се "изгребва"отвътре, без да се премахва капсулата. Това се прави с цел да не се отстранят паращитовидните жлези, които се намират задностранично извън капсулата на жлезата, но трябва хирурга да е специалист!!! Добрите хирурзи не допускат дори да се травмират тези жлези, камо ли да ги отстранят.
М Е А, разбира се, макар че аз ще го правя само 5 дни. Hug Hug Hug
Приятна и уютна съботна вечер!  bouquet

# 58
  • Мнения: 0
Здравейте, на всички отново. Започнах работа и нямам достатъчно време да влизам във форума.
Имам нужда от съвет, много съм притеснена. Един месец след като гълтам Ел-тероксин - 100мг.днес
изследването на ТСХ показва ниво 77.22 newsm78 Това нормално ли е да не падне, като веднага след операцията беше 77.75? Сега след обяд отивам при ендокринолога да установи дозата.
Моля ви, пишете. Ясно е, че докато се намери баланса трябва време, но нормално ли е това състояние.
При мен е отстранена цялата жлеза. Благодаря ви! Thinking

# 59
  • Мнения: 44
Здравейте момичета,
Аз хем да се похваля, хем съм малко притеснена от днес.
Добрата новина е, че най-накрая и аз имам дата за операция след около три седмици.
Обаче днес взех, че пуснах едно тсх ей така да се проконтролирам, защото последно правих януари, когато ендото ме насочи за операция ....и изненада тсх-то 0.114. И сега се притесних, че може да се объркат плановете за операцията. Чудя се дали 3 седмици ще са достатъчни да влезе в норма. Писах на доктора, да видим той какво ще каже. Вчера бях много щастлива като получих датата(чакам я от 24 дни) и днес греда: тсх-то излязло от норма. Аз знам от моето ендо, че трябва да е в норма за операция, но дали тези стойности са повод за притеснение и за отлагане не зная.

Общи условия

Активация на акаунт