Операция на щитовидната жлеза - 8

  • 130 585
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 550
Ако не бяхте вие какви чуденки щяха да паднат... newsm78
Благодаря Ви момичета  Hug  bouquet

# 31
  • гр.Гоце Делчев
  • Мнения: 758
Гелика и аз си те либя нали си знаеш  HugМеци и Ина пак се скриха някъде ще има fightако не пишат някой ред.Сърчице*** не  се стряскай предварително всичко ще е наред.Мицанка дано се оправят нещата след някой ден,не е задължително да са засегнати паращитовидните жлези,но ако има нещо Гелика е насреща и ще ти дава ценни съвети.Колкото до епикризите след операции ,не винаги пишат всичко.Аз показах късна алергична реакция точно преди операцията,но така и не писаха към коя упойка за да се има едно наум ако не дай си боже ми се наложи някаква операция. Hug Hug Hugна всички момичета от мен и най-много на моите дружки те си знаят кои са.

# 32
  • Мнения: 5
Втория път отново лежах в Каспела.Бях толкова изплашена,не знаех какво се случва с мен, цялата се схванах, не усещах крайниците и лицето си, не можех да говоря-буквално се парализирах.Първата ми реакция беше отново да отида там, където ме бяха оперирали два дена преди това с идеята, че там знаят за какво става въпрос и няма да ми се налага да давам дълги обяснения.Наистина реакцията им беше бърза и адекватна.В отделението по ендокринология ме пое д-р Виденова.Първия ден ми вляха 10 или 12 ампули калций, правиха ми изследвания.На втория-10 ампули. На третия и четвъртия-отново, като този път ме накараха да пия и Алфа Д3-2х1, но се оказа, че и това не помага и така се стигна до Рокантрол, от който в момента пия 2х1, калций таблетки 2х600mg. и Магнерот 3х1.Така 3-те таблетки Тирозол дневно преди операцията замених с общо 8 таблетки различни лекарства дневно след операцията CryИ понеже ме предупредиха, че е изключително важно да не забравям да ги пия, стигнах до там, че си купих от онези кутийки за лекарствата, дето си ги слагаш за всеки ден, за сутрин, обед и вечер:cry:Сега се чувствам сравнително добре, имам леко тръпнене в краката от време на време, но не е страшно както първия път.Само дето постоянно ми се плаче-не знам дали е от хормоните или от това, което ми се случи.И аз се надявам да е нещо временно, но като се има предвид колко силна беше кризата, и какво количество витамин Д ми е необходим, за да съм добре...Нямам идея какви са ми били нивата на калция преди и след вливанията...Когато питах в отделението,ми отговаряха, че днес съм по-добре от вчера...
И понеже някой беше питал за доц. Сечанов-да споделя и аз моя опит с него.Моя позната лекарка ми го препоръча, буквално ме изпрати при него, като преди това се бяха чули по телефона и според нейните думи са ми уговорили операцията. Аз си взех багажа, качих се на влака и...в София.Първо ме накараха да платя 50лв. за консултация с него, която се състоеше в това, че той опипа гушата ми и каза "да, за операция е", на което аз отговорих "знам, нали затова съм тук".След това той ме информира, че трябва да се върна в Пловдив, да си направя сама, на мои разноски абсолютно всички изследвания, които по принцип се правят в самата болница преди операцията-ПКК, кръвна група и т.н., по мои груби сметки за около 200 лв., след което ми каза да се върна в София, където да ме оперира срещу цитирам "таксичка от около 1000 лв."
Така си хванах отново влакчето за Пловдив, рових се по сайтове и форуми, къде прочетох само най-хубави отзиви за доц. Димов.Нататък историята вече я знаете. Sad Cry

# 33
  • Мнения: 44
Мицанка,предупредиха ли те,че между приема на калций и хормона трябва да има най-малко 2 часа?

Последна редакция: ср, 20 мар 2013, 23:20 от М Е А

# 34
  • Мнения: 100


Честита Пролет момичета!

С пожелание за радост, усмивки и само положителни емоции!



Мицанка,  съжалявам за това, което си преживяла. Пожелавам  съвсем скоро да се възстановиш напълно!  Hug



# 35
  • при моите деца .....
  • Мнения: 5 223
Сърчице***, важното е да си спокойна!
Мицанка, съжалявам да прочета за подобни премеждия. Надявам се вече винаги да си добре!
Мисля през ваканцията да си изследвам хормона...
Приятни дни, слънчеви усмивки и никакви здравословни проблеми!

# 36
  • Мнения: 11 764
Мицанка, много съжалявам, че се е стигнало до положението в което си.
Има и един мъж опериран от Димов в темата, с премахнати паращитовидни жлези.

И май не са само Гелика и този мъж, а имаше и още един, два случая по спомен в темата.
Именно заради тези случаи, за които прочетох се бях насочила за консулт с доцент Пандев миналата година.

Последна редакция: чт, 21 мар 2013, 10:40 от Merelenda

# 37
  • София
  • Мнения: 550
Доктора ми каза преди операцията да мина през специалист-уши нос и и гърло.
Това защо е необходимо, вие правили ли сте го? Ако имам някакъв проблем това ще отложи ли операцията? Пак питанки ... Embarassed

Мицанка, дано бързо отминат всички тревоги и проблеми..а за Сечанов си права. На мен също ми каза същата сума, но съм се подготвила финансово, но не и психически все още.. ooooh!


# 38
  • Мнения: 44
Сърчице,необходимо е,за да се види състоянието на гласовия нерв.Прегледът е рутинен-като за зачервено гърло,не е неприятен или болезнен.
В нашето здравеопазване винаги става въпрос за пари,въпроса е да се дадат на подходящия човек,за да се спестят тревоги и последствия от зле свършена работа.

# 39
  • Мнения: 234
Да, аз съм съгласна с МЕА, че прегледа е за индиректна ларингоскопия, но не всички го искат! Сечанов и на мен ми беше го задал като домашно, но Пандев дори не го спомена! Той си има техника, с която проследява нерва и го предпазва от увреждане ( по повод професионалността).Аз например се правя на певица:) и не съм имала никакви проблеми след операцията, дори той позна, пита дали някога съм пяла, тъй като едната ми гласова връзка била мн добре развита;))) аз също много избирах хирург преди операцията, между Варна, Бургас и София и мисля, че направих точен избор! Сдобих се дори със снимка на това, което е извадено и обяснения разбира се.
Момичета, при мен новините са добри: няма да има йод, няма да ми бутат другия лоб и дори засега не мислим за сцинтиграфия! Само супресивна терапия с хормони и след 5 години дори няма да подлежа на контрол;)))
Благодаря на всички за подкрепата в ужасните ми моненти на страх и отчаяние и кураж на всички, на които им предстои да минат по моя път

# 40
  • Мнения: 5
М Е А никой не ми е казал таза "малка" подробност за приема на хормона.Тази сутрин ходих да говоря с доктора. Според него не са ми махнали паращитовидните жлези, защото ако било така, тази находка трябвало да бъде описана в хистологичното изследване. Каза, че най-вероятно е нарушено кръвоснабдяването на жлезите, но до 2-3 месеца това трябвало да се оправи.Звучи страхотно, само не знам защо така много не ми се вярва, че е истина.Сега съм решила да взема хистологичния материал и да потърся второ мнение.

# 41
  • Мнения: 11 764
az_alexa, страхотни новини! Hug
Много се радвам за теб!
Взе наистина правилното решение.  bouquet

# 42
  • Мнения: 44
Мицанка,изследвания на паратхормон правиха ли ти в болницата?Това за хистологичния материал е добра идея,макар едва ли би променило станалото.Надявам се да са прави относно причината за случващото се и нещата да се нормализират.
Колкото до ниформацията- нали знаеш,че спасението на давещият се е в ръцете на самият удавник.
В случай,че приемаш вит.Д(а то е повече от задължително)и алфаД3 ти е скъп,можеш да го замениш с бебешкия Вигантол.Върши същата работа и цената е доста по-добра.
Момичета Hug

# 43
  • Мнения: 2
az_alexa,  newsm44 , чудесна новина!
Момичета, нека пролетта ви донесе много, много здраве Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 550
Момичета имам още един въпрос,който ме вълнува предварително се извинявам,ако вече е обсъждан във форума.
 На кой ден след операцията се върнахте на работа..Доктора ми каза,че има право да ми даде 3 месеца болничено ,но това ми е прекалено много..

Общи условия

Активация на акаунт