Проблем с дете с рядко заболяване в ДГ

  • 1 983
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 186
Искам да ви попитам къде мога да подам жалба защото госпожите не се държат както трябва със синът ми ,който страда от рядко заболяване при което трябва повече търпение и обяснение към него.
След като им обясних на всички за това заболяване и обясних какво тжчно означава диагнозата,че не всичко успява да разбере и осъзнае последици или др.
те сега се опитват да ме убедят ,че нищо му нямало всичко розбирал и прочее.Той още е с памперс,обяснявам че това е вледствие на диагнозата но те са убедени ,че мен ме мързи да го отуча .Да не говорим че там явно има особено вебрбално общуване защото сега само крещи и заповядва и започна да бие бебето защото в дг така правели с децата и според него е хубаво.
Освен с директорката къде да пусна жалба?

# 1
  • Мнения: 8 357
Чарли желая ти успех за справянето с проблема.
Смятам, че никой не се е усмилил да ти отговори поради спецификата на проблема.
Мисля че ще ти е много трудно да промениш поведението на персонала независимо колко жалби пуснеш. Незная дали детето ти посещава нормална или специализирана градина. Но в нормалната персонала няма необходимата подготовка да се справя с деца със специфични заболявание.
Видях че си писала че и ти имаш проблем с неговото поведение. Щом ти имаш такъв предполагам че в ДГ им е още по-трудно да се справят.
Стискам ти палци.

# 2
  • Мнения: 15 379
Чарли, необходимо е да депозираш жалба при директора на детското заведение, като задължително изискаш входящ номер.
Можеш и направо да депозираш жалба в РИО - Регионален инспекторат по образованието, София град. Отново изискай входящ номер на жалбата.
Ето им сайта: РИО София-град

Желая ти късмет, успех и не се предавай, защити интересите  и правата на детето си!

П.П. Не разбрах дали си от София. Ако не си - всеки областен град има инспекторат.

# 3
  • Мнения: 186
благодаря Ви,от София съм.
Просто ми писна да слушам,той това не може,това не може,той така не знам какво ще прави.
Егати,вие за какво сте там,научете го вие щом мислите че е лесно.
Бясна съм.

# 4
  • Мнения: 15 379
Чарли, не може да се търпи подобно отношение - действай!
По възможност бих преместила детето, това си е тормоз, който продължава часове наред, всеки ден.

# 5
  • Мнения: 186
Вярвай ми ако имаше начин нямаше да го водя от овча купел в люлин на градина

# 6
  • Върху лъчите на Слънцето.
  • Мнения: 2 001

Смятам, че никой не се е усмилил да ти отговори поради спецификата на проблема.
Мисля че ще ти е много трудно да промениш поведението на персонала независимо колко жалби пуснеш. Незная дали детето ти посещава нормална или специализирана градина. Но в нормалната персонала няма необходимата подготовка да се справя с деца със специфични заболявание.
Видях че си писала че и ти имаш проблем с неговото поведение. Щом ти имаш такъв предполагам че в ДГ им е още по-трудно да се справят.
Стискам ти палци.

  bouquet    Просто да допълня , че персонала в обикновените детски градини няма физическата възможност да обръща постоянно внимание на едно по-специално дете. Не, че не желае, просто това е невъзможно. В по-спокоен момент може да се обръща специално внимание на всяко дете, но при натовареността с 30+ деца не виждам как това ще е през целия ден. На мнение съм, че деца с по-особени проблеми не винаги са за масова детска градина. Трябва да се съобрази за кои случаи на деца със СОП е полезно и за кои не; кои ще се справят с обстановката и на кои няма да им понесе... А за да е възможно да се обръща внимание на конкретно дете трябва да се потърси ресурсен учител. Но и той не е нон-стоп в групата.
Не обвинявайте персонала. На него също не му е лесно. Представете си, че имате 30 тичащи и скачащи тигърчета. Ще можете ли да опазите от тях едно тигърче с навехната лапичка, за да не го бутнат или настъпят? Ще успеете ли в същото време да опазите всички тях - някой да не се нарани  или падне? Госпожите не, че не искат - просто това е мисия невъзможна.



Чарли86, желая ти много късмет и хъс, за да се справите с тази ситуация. Съхрани спокойствието си, защото то е нужно на децата ти. А децата ни усещат нашите чувства и емоции. Обичай семейството си и знай, че в най-тежки моменти то е извор на сила и кураж!    bouquet

# 7
  • Мнения: 48 233
Чарли, необходимо е да депозираш жалба при директора на детското заведение, като задължително изискаш входящ номер.
Можеш и направо да депозираш жалба в РИО - Регионален инспекторат по образованието, София град. Отново изискай входящ номер на жалбата.
Ето им сайта: РИО София-град

Желая ти късмет, успех и не се предавай, защити интересите  и правата на детето си!

П.П. Не разбрах дали си от София. Ако не си - всеки областен град има инспекторат.

Peace Подкрепям, плюс това искам да ти кажа че лично съм ходила в инспектората и съм безкрайно учудена и благодарна за разбирането и човечността, която срещнах там и мисля че точно това е мястото, към което да се насочиш
Така че не се колебай, а отиди там, те могат да ти съдействат и за преместване на детето в друга градина, предполагам и биха могли да ти дадат по-адекватни съвети от нас, а и имат доста правомощия да ти съдействат
Според мен не сте случили на "хора" и няма смисъл да продължавате това мъчение, още повече че ви е далече

# 8
  • Мнения: 186
Ето нов случай,тази седмица ги подготвяха за тържеството,и госпожата все ми се оплакваще,че на репетициите моя все ревал и ще вземе да и провалял тържеството,аз си настоявах да го пусе и какво стана ,от всички 25 деца вчера,само моя син се смееше и пляскаше и викаше браво на всяко дете,докато 4-5 се скъсваха да ревват.И какво?Кой и провали тържеството?
А инспектората на кой адрес е?

# 9
  • Мнения: 15 379
ул."Антим І" №17 тел. 02/ 935 60 50

# 10
  • Мнения: 10 547
Чарли, какво му е на детето/каква е диагнозата му? Налага ли се допълнителна работа с логопед, психолог и педагог? Какви реално са проблемите му, какво е поведението му, какви "проблеми" създава на персонала?

Годините в ДГ са много кратък отрязък от времето, което детето ще прекара, образовайки се. И, вярвай ми, ако сега имате проблеми с участието му в тържеството и носенето на памперс, след време, ако те, проблемите не бъдат надраснати или овладяни, ви чакат доста повече главоболия и терзания.
Чела съм те, че синът ти посещава психолог, чела съм и, че е роден силно недоносен, чела съм и че бяхте в Св. Наум. Това само по себе си като комплекс от фактори не е очертава безоблачно битие. Има ли детето ТЕЛК и официална диагноза? Запознати ли са учителите, сестрата и директора с това?
Ясно е съчувствието към детето, но понякога работата с проблемни деца е безкрайно трудна, когато родителите не са склонни да съдействат.

# 11
  • Мнения: 186
Диагнозата за сега е неврофиброматоза тип1, на 3.04 влизаме в генетиката за изследване и уточняване,не си прочела правилно той на тържеството се забавляна не е имал проблем.Засега е само памперса и това че непрекъснато му се повтаря да не прави някой неща.
Логопед посещава извън градината тамсе дправя засега проблема им е че трябва да го сменят

# 12
  • Мнения: 10 547
Какви неща да не прави, Чарли, защото това е същината на проблема?

# 13
  • Мнения: 186
Да не буди децата на следобедния сън,защото още не е свикнал да спи през цялото време,а само придремва,да си казва за акане и пишкане,да внимава повече при дейностите.Той не изисква абсолютно специализирано внимание само за него,просто повече обяснение.Сега след седмица вече ще имаме потвърдена диагноза и евентуално насоки към това дали е със СОП или не.

# 14
  • Мнения: 10 547
Обаче NF1 като рядко генетично заболяване няма отношение към естеството на проблемите на детето ти в ДГ.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт