Истанбул - 19

  • 32 778
  • 735
  •   1
Отговори
# 15
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Шебече, благодарности за новата тема, прекрасна както винаги.   bouquet

Този Саръ кьошк в Емиргян може ли да се разгледа вътре.  newsm78 Ще ми бъде интересно да вляза.

Беличке и при мен така се очертава, ще ходим с приятели, които разчитат аз да ги водя, дано не се изложа.  Grinning Ти направила ли си някаква програма вече?

# 16
  • Мнения: 824
Момичета ,не съм срещала тук коментари за Магнаурската школа,може ли да се посещава?
Екскурзовода ни само ни я показа и се пошегува,че там са учили македонските братя Кирил и Методий,целия автобус възкликна "аааааааааааа не са македонци Simple Smile"
Той се засмя и каза ,че на македонците казвал,че са български братя,а те се обиждали Simple Smile

Последна редакция: пн, 18 мар 2013, 09:45 от mama 123

# 17
  • Мнения: 137
hubavoto_f-4e, няма проблем да си оставите багажа за цял ден. Ние при предишното ни ходене го оставихме целия ден в лобито на хотела и нямаше никакви проблеми. На рускините каргото също седи по цял ден там.

# 18
  • Мнения: 4 602
тешекюр едерим за новата тема!   bouquet Браво бе, Шебечееее, напрау те прегръщам и целувам! Всеки път ми става много хубаво като прочета новата тема на темата Simple Smile)).
Чак и мен ме хвана яд за цъфналите лалета!
Анжиии, ние теб ако не подкрепим, то кой тогава!!!!
Сега ще видя коя е снимката.

Последна редакция: пн, 18 мар 2013, 10:23 от Hellenn

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 221
dobrudjanka, нямам програма. В началото на април, сега не ми е удобно, че съм на работа следобед, а и като я подготвя, търпението съвсем се изчерпва. Ще я измисля, само лалета да има. Ако има, със сигурност ще опитам да отидем до Емиргян. Евентуалните придружители знаят, че темата на пътуването е цветна и имат избор - с нас или по обектите за първо ходене.

Много се надявам да се видим на родна почва, преди пътуването, както говорихме, и тогава ще си огледаме програмите и ще уточняваме кафето. Ние вероятно ще пътуваме заедно с теб.

Флейм, с нощен преход пътуваме с Караджъ, Добруджанка също (те май за април нямат оферта с дневен).

hubavoto_f-4e, ако не ни настанят, и аз смятам да зарежем багажа. Досега винаги сме имали късмет, и четирите пъти. Надявам се да имаме пак, но ако не, не смятам да си провалям и накъсвам първия ден за безсмислени връщания. Когато ни е удобно, тогава ще се върнем. Поне се надявам да се получи.

 П.П. Ще имаме компания, потвърдиха. Ей сега вече програмата стана интересна. Трябва да я измисля така, че хем да видят поне част от нашите цели, хем и основните забележителности и всички да сме доволни. Ще бъде интересно. Надявам се да не се изложа. Събирам идеи, моля!

Последна редакция: пн, 18 мар 2013, 11:33 от beljata

# 20
  • на земята
  • Мнения: 4 097
Благодаря за новата тема,прекрасна е   bouquet

# 21
  • sf
  • Мнения: 10 254
Чудесна тема  Hug
До моето пътуване има още много време,но се записвам да следя новините  Mr. Green

# 22
  • България, София
  • Мнения: 1 770
Шебече, благодарско за новата тема   bouquet  bouquet  bouquet Както винаги прекрасна  Hug

Саусче, нали ти беше питала за къна в края на предишната тема  newsm78 На Египетския пазар продават насипно. Аз не съм вземала, но една приятелка миналото лято купи оттам. После видяла и в Одрин да продават, но кой да ти знае отнапред  Rolling Eyes

Не помня кой (извинете за което  Embarassed) питаше лятото как е в Истанбул, та от моя скромен опит мога да споделя следното: Края на август 2011г. - напълно поносимо, по цял ден играеше вятър, температурите бяха около 28 -29 градуса, жега не се усещаше; Края на юли 2012г. - ЖЕГА, 35 градуса, ако не се мажехме със слънцезащитни кремове все си бяхме изгорели, и да е имало вятър, на тези температури не се усещаше особено. Не че жегата ни спря  Mr. Green миткахме по цял ден навън  Mr. Green Моят съвет е юли да се избягва. Може би с оглед избягване на големите жеги е по - добре да се ходи през юни и края на август от летните месеци.

За всички пътуващи през април - стискам палци лалетата да не са прецъфтели и да им се порадвате максимално.

И да се похваля - и аз се снабдих със списание ГЕО. Статията за харема е много интересна  Simple Smile

# 23
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Момичета, дали ще е проблем на границата, че паспорта на детето изтича на 19.05.2013, т. е. един месец след датата на пътуването ни?  newsm78 Навсякъде в агенциите пише паспорта да е валиден 6 месеца.

# 24
  • Мнения: 14 473
Велина,мерси че се отзова за информация относно къната.Преди повече от 30 години,я донасяха в БГ. от Турция като подарък,тип ограничен лукс.Та за това искам да я пробвам Joy

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Момичета, дали ще е проблем на границата, че паспорта на детето изтича на 19.05.2013, т. е. един месец след датата на пътуването ни?  newsm78 Навсякъде в агенциите пише паспорта да е валиден 6 месеца.

Попитай във фирмата. Мисля, че няма да е проблем, но за да си сигурна и ако се налага, да го подменяш навреме.

Скрит текст:
Добре, че ми напомняш, моята карта изтича точно по време на бъдещото пътуване... и с нея трябва да се занимавам. Crossing Arms

# 26
  • Мнения: 222
beljata ,вие пътувате с Караджъ и 99% съм сигурна,че ще ви настанят сутринта (може да е абсолютна случайност, но опита и наблюденията ми спрямо пътуващите с тази фирма това показва - почти винаги ги настаняват при пристигането, при първото ми пътуване и ние имахме този късмет).
Надявам се и ние с БТур да имаме този късмет, че иначе ще има да го мисля тоя багаж ( не че ще е кой знае какво или ще е голяма загуба ако изчезне, но все пак)

Времето, където и когато и да е е относително.Според мен дори и да е топло, ако човек се постарае може така да си нагласи програмата,че през горещата част от деня да обикаля из климатизирани пространства, ние така направихме, ходихме миналата година края на август.Малко е неприятно,но не е голяма пречка.

В моята програма за април на първо място са парковете (Емиргян, Илдъз, Гюлхане и този до Йедикуле), както и Принцовите острови - това при слънчево време без валежи.
Като цяло имам няколко програми съобразени с всички атмосферни условия  Grinning (малко налудничаво започва да става Twisted Evil)

# 27
  • Добруджа
  • Мнения: 216
beljata , и аз си мисля за по-сигурно да го подновим, но ако го пуснем утре не знам дали ще излезе до 18.04, newsm78 а не ми се дават пари за експерсна поръчка. Много набързо стана всичко, не беше планирано пътуването /не че се оплаквам  Grinning/.

# 28
  • Мнения: 6 031
beljata , и аз си мисля за по-сигурно да го подновим, но ако го пуснем утре не знам дали ще излезе до 18.04, newsm78 а не ми се дават пари за експерсна поръчка. Много набързо стана всичко, не беше планирано пътуването /не че се оплаквам  Grinning/.

Пускайте за нов. Максимум за две седмици е готов.

# 29
  • София
  • Мнения: 413
Шебече благодаря за новата тема, както винаги е прекрасна  Hug Hug Hug Много полезна информация и красивия парк Емиргян   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт