ЕВРОВИЗИЯ - Malmö 2013, полуфинали и финали (тема 14)

  • 21 794
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 15 198
Смайли, линкът с клипа на Армения не се отваря.
"Този видеоклип е частен.
Ако собственикът на този видеоклип ви е предоставил достъп, моля, влезте в профила си."  Confused

Може ли да го замениш с друг?



# 31
  • Мнения: 28
Не, вече не ми дава да редактирам.  Tired

Иначе си се отваряше, аз ги копирам от официалния канал в "Youtube".

# 32
  • Мнения: 1 758
Ето друг линк за Армения. http://www.youtube.com/watch?v=9-adWUH4rac
И видеоклипът на Грузия:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CvdcRmzuXKM

# 33
  • София
  • Мнения: 15 198
Morphea  Hug
Подмених линка в първия пост. Като гледам - арменската песен никак няма да ми промени точкуването дотук.  Laughing

# 34
  • Мнения: 28
Полуфинал 2:

12т. - Израел - много силна песен, звучи малко грубо на моменти, но ме изпълва със заряд. Може би единствената балада, която действа по този начин тази година. Само да си оправи стайлинга.
10т. - Азербайджан - красив глас, в песента има развитие, лесно се помни.
8т. - Исландия - много, много красива песен, но няма развитие. Има кулминация и спира, през другото време е монотонна.  Sad
7т. - Норвегия - свежа песен, ще се хареса на повечето хора, предполагам. Певицата има нужда да си пооправи пеенето според мен.
6т. - Сан Марино - за разлика от миналогодишната излагация, сега са на ниво, макар звучащо като шлагерна песен. Не знам само дали ще я възприемат на сериозно след предната песен.
5т. - Македония - дразнех им се, че си сменяха решенията за песните като носни кърпи. Но тази песен определено е по-добра от предната. Има заигравка, в нормално количество.
4т. - Швейцария - не харесвам песента много, но на фона на останалите, съм склонна да им дам точки. Твърде много повторения имат, но ще го преглътна.
3т. - Малта - падат си по айляшките песни хората. Сложих го тук заради песента, а ако можеше да пее по-добре, щеше да е и по-нагоре, но уви...
2т. - Унгария - харесва ми, знам обаче, че не допада на конкурса. Слагам я условно тук, защото ще се пее на два езика в нея, да видим какво ще измислят...
1т. - Грузия - обикновена балада, не ми се отличава с нищо. Харесва ми как звучат гласовете им заедно.

0т.:
- Армения - добре пее на живо, но песента е твърде лежерна и еднообразна. И да си оскубе веждите.
- Финландия - изключително много ми харесва гласът й, песента е забавна, но нищо повече.
- Гърция - поредната посредствена песен, която обаче очаквам да се класира по-добре отколкото искам аз. Мелодията не е лоша.
- Латвия - приятна и не лоша песен, но не се отличава.
- Румъния - има места, на които много ми допада как звучи и само след секунди той отива в друга тоналност и разваля всичко.  Grinning
- Албания - музиката ми харесва, но не мога да кажа същото и за вокалите. Звучат ми твърде грубо, което е и целта, но не ми допада.


"Големите":
1. Италия - много добро попадение, след второто слушане не мога да си я изкарам от главата. На живо е доста добър.
2. Швеция - песента зарибява, динамична, лесно се запомня.
3. Испания - за тази песен ми трябваха малко повече слушания, за да я харесам... но я харесах.  Peace Създава спокойно и приятно усещане.
4. Германия - радио песен, приятна, бързо ми омръзна.
5. Великобритания - лежерна, мелодична... и това е.
6. Франция - можеше да е доста по-интересна, равна е, няма развитие.


Всички песни съм подредила от харесвани към по-малко харесвани (това за 0т. + "големите"), другите ги знаете как са. Crazy

Чакам ви вас сега.  Mr. Green Hug

# 35
  • Русе
  • Мнения: 526
   Smile, страхотна класация - точки, коментари, всичко! Аз се опитах да прослушам песните от първия полуфинал, но стигнах до Литва и се отказах Embarassed Хареса ми Дания, нищо друго не ме впечатли. Все още си припявам песните от финала на Мелодифестивален и още веднъж оценявам високото им ниво(след чутото днес).

# 36
  • Норвегия
  • Мнения: 115
И на мен, като на някои други момичета, много ще ми липсва магнетизмът на Желко тази година Sad

И на мен.
Струва ми се, че Сърбия си отмъщава на драгия фен и зрител заради миналата година с тазгодишните три лепотици.  Mr. Green

Прослушах всички песни, но ми е рано да направя класация. Песента на Дания ми звучи някакси... много победителски. Thinking Харесах Еммелие от първото слушане, много искрена и чаровна ми е. Дали пък след домакинството на Финландия, Норвегия и Швеция догодина няма и на Дания да й дойде ред?

Smile, благодаря за темата.   bouquet

# 37
  • Мнения: 9 131
Смайли,нали няма да се сърдиш ако те питам дали си прочела преведения текст на израелската песен?
Водят се  фенски дискусии част от текста да е на английски (вярно,че винаги се водят когато е изцяло на иврит),но текста е ужасно слаб и го спасява мистичното звучене на езика.И ми е интересно дали си дала 12 точки знаейки превода или не.Аз точно за това ги сложих на второ място,защото след 3 слушане ми писна. Blush

# 38
  • Мнения: 28
Смайли,нали няма да се сърдиш ако те питам дали си прочела преведения текст на израелската песен?
Водят се  фенски дискусии част от текста да е на английски (вярно,че винаги се водят когато е изцяло на иврит),но текста е ужасно слаб и го спасява мистичното звучене на езика.И ми е интересно дали си дала 12 точки знаейки превода или не.Аз точно за това ги сложих на второ място,защото след 3 слушане ми писна. Blush


Не се сърдя, естествено.  Hug

Не, не съм го чела.  Embarassed Когато избраха песента ми хареса и не съм се интересувала от текста, защото е на иврит и не знам дали е бил преведен. Какво се пее?  Mr. Green
И да, наистина ще има части на английски.
А колкото да класацията, това ми е на първо слушане. Ако я преобразуват, то това ще е съвсем нова песен и може да ми се измести в класацията. Peace

# 39
  • Мнения: 9 131
И да, наистина ще има части на английски.
Мисля,че не е обявено официално.До сега всичко е фенски изблици и медийни спикулации,но това винаги се случва когато песента е изцяло на иврит.

За мъж и любов се пее,за какво друго  Laughing

Има го текста на английски

Скрит текст:
The rain stops again at night
 Trying the steal a smile from his lips
 How much the silence says and how much it hides
 How much truth left between all the wondering
 Only for him could the cold be forgotten
 And because I find the light in the darkness
 Only for him will I cross the borders
 Only for him will I know the answers to questions

Only for him could the cold be forgotten
 And because I find the light in the darkness
 Only for him will I cross the borders
 Only for him will I know the answers to questions

At days I’ll keep a warm and enveloping glance
 Still trying quietly to caress his face
 How many tears have fallen and how many are left
 How many hopes were promised and how many were broken

Only for him could the cold be forgotten
 And because I find the light in the darkness
 Only for him will I cross the borders
 Only for him will I know the answers to questions

(At days I’ll keep a warm and enveloping glance)
 Still trying quietly to caress his face

Only for him could the cold be forgotten
 And because I find the light in the darkness
 Only for him will I cross the borders
 Only for him will I know the answers to questions

Only for him could the cold be forgotten
 And because I find the light in the darkness
 Only for him will I cross the borders
 Only for him will I know the answers to questions

# 40
  • Мнения: 28
А, има си хас да не се пее за мъж.  Laughing

# 41
  • Мнения: 11 816
Ето и моите класации на първо прослушване:
I-ви полуфинал:
12 т. - Молдова
10 т. - Дания
8 т. - Австрия
7 т. - Украйна
6 т. - Беларус
5 т. - Словения
4 т. - Русия
3 т. - Естония
2 т. - Холандия
1 т. - Кипър
0 т. - Белгия, Хърватска, Ирландия, Литва, Черна гора

II - ри полуфинал:
12 т. -  България
10 т. - Азербайджан
8 т. - Израел
7 т. - Унгария
6 т. - Норвегия
5 т. - Сан Марино
4 т. - Исландия
3 т. - Швейцария
2 т. - Македония
1 т. - Малта
0 т. - Албания, Армения, Гърция, Латвия, Финландия, Румъния, Грузия

# 42
  • Мнения: 1 758
Смайли,нали няма да се сърдиш ако те питам дали си прочела преведения текст на израелската песен?

то пък нашата песен с един смислен текст... Wink
 
Засега мога да сложа класирането ми за първия полуфинал. Не мога да обясня защо ги подреждам по този начин, това е вътрешно усещане, няма причина може би.
12 - Дания - песен, потенциален победител, харесва ми гласа
10 - Ирландия
8 - Русия
7 - Австрия
6 - Хърватска - мисля, че тази песен ще ми се качи още в класацията
5 - Литва
4 - Холандия
3 - Белгия
2 - Украйна
1 - Молдова

# 43
  • Мнения: 9 131
Смайли,нали няма да се сърдиш ако те питам дали си прочела преведения текст на израелската песен?

то пък нашата песен с един смислен текст... Wink

hahaha
Какво да очакваш от Криско с гениалното "Дялкам бяло, дялкам бяло,за щяло и нещяло!Кока в дясно, кока в ляво,само бяло дялкам здраво!" Thinking
Това от песента му "Дялкам бяло".

# 44

Общи условия

Активация на акаунт