ЕВРОВИЗИЯ - Malmö 2013, полуфинали и финали (тема 14)

  • 21 847
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 100
Втори полуфинал:

12 т. San Marino: Valentina Monetta - Crisalide - най-хубавата италианска песен тази година и единствената, която успя да ме трогне истински. Освен това композицията й определено е на друго ниво в сравнение с останалите песни. И все пак, Сан Марино има твърде малко приятели и едва ли ще спечели.

10 т. Norway: Margaret Berger - I Feed You My Love - малко мистика и геймърска атмосфера. Певицата е супер и много женствена. Дано да спечели, защото го заслужава напълно! Това е най-оправданият фаворит от всички!

8 т. Iceland: Eyþór Gunnlaugsson - Ég á Líf - още една невероятна балада. Много красива мелодия и страхотен клип. Дано успее!

7 т. Bulgaria: Elitsa & Stoyan - Samo Shampioni - една от малкото бързи песни тази година. Дуетът ни се справя чудесно и има характерно излъчване и характерна песен. Според мен отиваме на финал, освен ако стане някакъв страшен гаф.

6 т. Finland: Krista Siegfrids - Marry Me - другата бърза песен в този полуфинал. Певицата е добра, песента запеваема. Минава на финал. Къде ще се приземи там обаче ще видим.

5 т. Hungary: ByeAlex - Kedvesem - приятна песен, но да сменят певеца. И все пак дали ще се хареса на достатъчно много хора?

4 т. Azerbaijan: Farid Mammadov - Hold Me - хубава балада, толкова прочувствена, че чак нещо не е наред.  Rolling Eyes Това е поредният претендент за победа, но се надявам да не го бъде.

3 т. Israel: Moran Mazor - Rak Bishvilo - симпатично момиче с хубава песен. Прилича на "Молитва".

2 т. Greece: Koza Mostra and Agathonas Iakovidis - Alcohol Is Free - третата бърза песен. Забавна, закачлива и много кичозна. Ще се хареса на повечето българи, но според новите правила, може и да не мине на финала.  Wink

1 т. Switzerland: Takasa - You and me - също хубава песен, интересна е.


Носителите на 0 точки са:

 Albania: Lulgjuraj & Bledar Sejko - Identitet - хммм... не и не.
 Armenia: Gor Sujyan - Lonely Planet - опит за интересна рок песен, опит... но неуспешен.
 F.Y.R. Macedonia: Lozano & Esma - Pred Da Se Razdeni - ето и провалът на годината! При наличието на такава фигура като Есма Реджепова, страната остана раздирана от скандали и логично не можа да създаде нищо качествено. Това са 2 различни песни в една и за съжаление не звучат добре на живо. Sad
 Georgia: Nodi Tatishvili & Sophie Gelovani - Waterfall - банално до болка, а и има същата кулминация като испанската песен от мин. година. Певците не са много фотогенични и нямат химия помежду си за жалост. Но това е Грузия и тя все  се промъква на финала...
 Latvia: PeR - Here We Go - много аматьорско.
 Malta: Gianluca Bezzina - Tomorrow - приятна песен, но живото изпълнение ще бъде голям проблем.
 Romania: Cezar - It's My Life - допотопна песен с посредствен изпълнител. Sad

Извод: Това определено е по-силният полуфинал. Надявам се оттук да дойде победителят, но все пак нищо не се знае.

Тази година песните са много равнопоставени и няма ясен фаворит, затова ще бъде много интересно да се гледа състезанието през май. Според мен носителите на първото място ще се сменят непрекъснато докато приключат резултатите от всички държави. Сигурно до последно няма да е ясно кой печели.


П.П. Искате ли всички да пишем в класциите си и мненията за песните, освен точките? Все пак само точкуване няма как да доведе до конструктивна дискусия върху качествата на песните. А именно това е целта на форума.

Също предлагам да коментираме не само кои са любимите песни, но и кои смятаме, че реално ще се класират, дори да не ни харесват на нас лично.  Wink

Ще ми бъде интерсно какво се пише тук. Аз идвам от другия форум за ЕВ и там сме се закопали в едни анализи и прогнозиране на резултатите.  Laughing

# 61
  • Мнения: X
Моите топ 5, без да се наемам да ги оценявам.


Норвегия  ми хареса. Жалко, че не мога да гласувам за тях/нас.
Азърбайджан
Великобритания - слушах я три пъти подред, тога ще е моят глас.
Дания - типична песен за този конкурс Simple Smile
Монтенегро

Последна редакция: сб, 23 мар 2013, 21:05 от Анонимен

# 62
  • Мнения: 1 804


Ще ми бъде интерсно какво се пише тук. Аз идвам от другия форум за ЕВ и там сме се закопали в едни анализи и прогнозиране на резултатите.  Laughing
В другия форум имаше една Аглика,  която преди да стане Аглика имаше много забавен ник/няма да го споменавам/ти същата  ли си? Simple Smile
Аз няма да добавя анализи на песните, понеже вече съм ги коментирала при излъчването им. Обаче Бони Тейлър как я забравих. Тя определено ще бъде в моя топ 10.

# 63
  • Мнения: 13


Кой е "другият" форум?  Laughing

# 64
  • Мнения: 9 315
Някой да гледа Елица и Стунджи при Кеворкян този следобед?
Ако отговорът е да Flutter и ако има нещо интересно да разкаже Hug

# 65
  • София
  • Мнения: 15 299
Така усещам песните от двата полуфинала. Засега. Simple Smile

1 полуфинал
1.   Denmark
2.   Moldova
3.   Russia
4.   Ukraine
5.   Belgum
6.   Ireland
7.   Serbia
8.   Netherlands
9.   Croatia
10.   Cyprus

2 полуфинал
1.   Azerbaijan
2.   Iceland
3.   Georgia
4.   Malta
5.   San Marino
6.   Bulgaria
7.   Hungary
8.   Switzerland
9.   Albania
10.   Greece

# 66
  • Мнения: 262
Кой е "другият" форум?  
Не знам кой е, но май всички са там, защото тук е  голяма тишина.

Хайде и аз да напиша моите потенциални победители в Евровизия – цели шест песни:
- Азербайджан –Романтика!!! Гърците могат само да съжаляват, че тази песен не ги представлява.
- Израел – Прочувствена балада!!! Гласувах за тях в „ най-добър национален финал” – критерият ми беше, че липсваше слаба песен. Скандинавските финали бяха с много настроение (особено шведите), но с по-ниско качество на песните.
- Норвегия – Модерно звучене и перфектна изпълнителка, вписана идеално в цялостното изпълнение.
- Сан Марино – Вълнуваща песен от първия тон, с  мечтателна първа част и действена втора част!!!
- Франция – Наелектризирваща песен до самия край!!!
- Унгария – Най-симпатичната песен!!! Клипът е без конкуренция. ByeAlex пее някак между другото, без претенции, но много естествено. Научихме „Кедвешем =мила, дарлинг, шери)  Grinning

И все пак, ако трябва да заложа само на една песен - нека да е за модерния саунд  на Норвегия..

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 11:39 от Isis

# 67
  • Мнения: 28
А, не са там.  Laughing

Хайде бе, Isis, къде се губиш?  Hug

# 68
  • Мнения: 262
Някой да гледа Елица и Стунджи при Кеворкян този следобед?
Ако отговорът е да Flutter и ако има нещо интересно да разкаже Hug
Хванах малко от края:  впечатли ме негативно прекаления грим на Елица в предаване с близък план на камерата, а позитивно изказването на Стунджи, че за него е важно в Малмьо да се представи на ниво, а не да мисли за класирането; той сам изработвал палките за барабаните си!  Опитах се да прослушам интервюто им от сайта на НоваТВ, но видеото ми блокира 3 пъти.
Екип на шведската телевизия снима у нас видеовизитката на Елица и Стунджи за Евровизия. В съобщението на БНТ пише, че във визитката Елица ще покаже как се гримира - много интересно какво ще демонстрира!!!

# 69
  • Мнения: 262
Май вече всеки е наясно кои са най-добрите песни за него. Те вече са харесани от нас и са твърдо в добрата група, както и да ги разместваме по позициите им.
Но ще бъде интересна класацията ни за най-слабите песни - коя ще получи "Златната малинка".  newsm78

# 70
  • София
  • Мнения: 15 299
За "Златната малинка" румънската песен няма конкурент.  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 262
Румънската песен по принцип не е лоша, но е изпортена от изпълнителя. Явно композиторът Cristian Faur е търсил провокативния стил на представяне. Той e участвал и с още една песен, достигнала само до полуфинала им.

Песента на Армения също, както и песента на Азербайджан, е от чуждестранен композитор - англичанина Tony Iommi (от хеви метъл бандата Black Sabbath),

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 13:21 от Isis

# 72
  • Мнения: 13


Е песните на отделните държави не трябва ли да са си изцяло техен продукт?

# 73
  • Мнения: 9 315
Всичко си зависи от вътрешната селекция,но никой не е задължен песента да е изцяло продукт на дадената държава.

# 74
  • Мнения: 262
Има и  други песни на чуждестранни композитори -  случайно научавам от коментарите за "шведската" Русия (композитори на руската песен са  Gabriel Alares, Joakim Björnberg, Leonid Gutkin), "шведската" Грузия (композитори:Thomas G:son & Erik Bernholm). Вече знаем за "гръцкия" Азербайджан и "английската" Армения. Феновете не са никак възторжени от това. Но факт е, че във всички държави живеят различни етноси, а и  музикалните влияния на различните стилове са преносими в държавите.

Общи условия

Активация на акаунт