"Обичам" Топлофикация 2

  • 183 445
  • 2 156
  •   1
Отговори
# 1 590
  • Мнения: 46 591
Не, не могат да го разберат. Има такива които от години са си спрели парното, но и не плащат за общите части, а сумата се е натрупала зловещо...искам да им ги съберат, не може едни да плащат , а други да си живеят на гърба  им, това също е измекярско, по тънката линия да минават, ами няма как да стане. Не трябва! След като не им изнася да живеят в топлофициран блок/кооперация - напусни и си се отоплявай както си искаш, но не пречи на другите.
Peace
А на какъв принцип ги съдят?
В нашия вход има едни с над 8000 лв. и нямат дело, а са в 1-ст., т.е. малки сметки, за да се стигне тази сума, смятай откога не е плащано. В същото време човека, от когото купихме ние беше с дело за много по-малка сума - 1500 лв. Сигурна съм, защото на изповядването ни даде парите и физически ние погасихме задълженията. Защо едните ги търпят, а другите направо съдят  newsm78

Има хора, криещи куб. м. вода и от там и малки изравнителни сметки понякога.
Това не го разбрах. Нали като засекат ги коригират. Или имаш предвид, че не осигуряват достъп до водомера?

# 1 591
  • Мнения: 2 681
НСЧ, в определена дата всеки месец минава служител на Нелбо и от общите коридори отчита радиаторите.
В работно време е и не всеки си е в къщи. Затова пишем на бележки използваната топла вода, според водомера.
Някой тарикати вместо напр. 5 куб.м.  пишат 1 -2. Съответно и сметката им е по-ниска за месеца. А влязлата в блока вода се разпределя % между всички.
Но при годишното отчитане всичко лъсва и имат за доплащане.
На честните им връщат малка сума.

# 1 592
  • Мнения: 46 591
При нас само за студената е така (даже нищо не връщат) Twisted Evil но при топлата нищо не разпределят над изразходеното, т.е. пишат прогнозни и изравняват после. Не сме при Нелбо обаче, явно е различна практиката.

# 1 593
  • София
  • Мнения: 2 265
За много години, момичета.

При нас в стаите температурите са 21 градус. Топломерите са ни на 2,5-3, за съжаление няма разликата в топлината им на 3 или 5... еднакво е по топлината. Студено ми е, ходя в 2 пуловера, включвам и духалката.

Обаче ми писват техните сметки!!!!Сега платих за ноември 503 лева и мръзна! За такива пари трябва да ходя по гащи вкъщи Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 1 594
  • София
  • Мнения: 11 745
За много години, момичета.

При нас в стаите температурите са 21 градус. Топломерите са ни на 2,5-3, за съжаление няма разликата в топлината им на 3 или 5... еднакво е по топлината. Студено ми е, ходя в 2 пуловера, включвам и духалката.

Обаче ми писват техните сметки!!!!Сега платих за ноември 503 лева и мръзна! За такива пари трябва да ходя по гащи вкъщи Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ладками, каква е тази сметка.... newsm78 ти да не живееш на 250 квадрата...При мен е 147 и стотинки вкл. и топлата вода. Топло е, не мога да се оплача, но в момента съм ги пуснала радиаторите на 5 -ца все пак малко по-топли са, и температурата е 21 градуса, но пък навън е страшно студено , а и защото съм на последен етаж се усеща страшен вятър, това оказва огромно влияние в момента. Днес например не успяхме да отворим прозорците, защото снега беше до половината на стъклата и щом ги отворих всичко падаше навътре като една малка лавина.... Joy Ринахме и двамата сняг като лудите... hahaha

# 1 595
  • Мнения: 3 974
Аз съм  пуснала този в дневната на 5 още преди време. Обичаме да ни е топло, в стаята е 25-26-2 градуса, дори и сега. Миналата година беше същото - цял сезон на 5, годишната сметка, заедно с топлата вода беше около 900 лв. В останалите стаи си стоят на 3. Там държим около 23 градуса.

# 1 596
  • София
  • Мнения: 2 265
За много години, момичета.

При нас в стаите температурите са 21 градус. Топломерите са ни на 2,5-3, за съжаление няма разликата в топлината им на 3 или 5... еднакво е по топлината. Студено ми е, ходя в 2 пуловера, включвам и духалката.

Обаче ми писват техните сметки!!!!Сега платих за ноември 503 лева и мръзна! За такива пари трябва да ходя по гащи вкъщи Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ладками, каква е тази сметка.... newsm78 ти да не живееш на 250 квадрата...При мен е 147 и стотинки вкл. и топлата вода. Топло е, не мога да се оплача, но в момента съм ги пуснала радиаторите на 5 -ца все пак малко по-топли са, и температурата е 21 градуса, но пък навън е страшно студено , а и защото съм на последен етаж се усеща страшен вятър, това оказва огромно влияние в момента. Днес например не успяхме да отворим прозорците, защото снега беше до половината на стъклата и щом ги отворих всичко падаше навътре като една малка лавина.... Joy Ринахме и двамата сняг като лудите... hahaha

Не, Марче, 154 квадрата, от тях поне 20 са балконите...
Всяка година е така, но поне ноември беше към 350... сега и ноември дойде 503 лева...
След изравняване - почти никога не ни връщат парите... не знам как става и какво трябва да направя.
Ние сме на 10 етаж, всичките стени са ни външни, защото сме 1 вход, дограмата ни е перфектна, но ... не сме санирали и сега не знам как ще стане - нали е забранено на парче...

Последна редакция: сб, 07 яну 2017, 23:49 от luss

# 1 597
  • Мнения: 46 591
Можете да сложите вътрешна изолация, ние сме с такава и сме доволни.
Не е причината в ТЕЦ-а, а в имота, неефективно е така. Последен етаж ли сте? Ако да, и на тавана трябва изолация.

# 1 598
  • София
  • Мнения: 2 265
Можете да сложите вътрешна изолация, ние сме с такава и сме доволни.
Не е причината в ТЕЦ-а, а в имота, неефективно е така. Последен етаж ли сте? Ако да, и на тавана трябва изолация.

Не сме последен - има още 4 етажа над нас.

# 1 599
  • София
  • Мнения: 452
Скрит текст:
За много години, момичета.

При нас в стаите температурите са 21 градус. Топломерите са ни на 2,5-3, за съжаление няма разликата в топлината им на 3 или 5... еднакво е по топлината. Студено ми е, ходя в 2 пуловера, включвам и духалката.

Обаче ми писват техните сметки!!!!Сега платих за ноември 503 лева и мръзна! За такива пари трябва да ходя по гащи вкъщи Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Ладками, каква е тази сметка.... newsm78 ти да не живееш на 250 квадрата...При мен е 147 и стотинки вкл. и топлата вода. Топло е, не мога да се оплача, но в момента съм ги пуснала радиаторите на 5 -ца все пак малко по-топли са, и температурата е 21 градуса, но пък навън е страшно студено , а и защото съм на последен етаж се усеща страшен вятър, това оказва огромно влияние в момента. Днес например не успяхме да отворим прозорците, защото снега беше до половината на стъклата и щом ги отворих всичко падаше навътре като една малка лавина.... Joy Ринахме и двамата сняг като лудите... hahaha

Не, Марче, 154 квадрата, от тях поне 20 са балконите...
Всяка година е така, но поне ноември беше към 350... сега и ноември дойде 503 лева...
След изравняване - почти никога не ни връщат парите... не знам как става и какво трябва да направя.
Ние сме на 10 етаж, всичките стени са ни външни, защото сме 1 вход, дограмата ни е перфектна, но ... не сме санирали и сега не знам как ще стане - нали е забранено на парче...
Лус, и у нас е така: 140 кв.м с отопление отгоре и отдолу, външни стени само тези с прозорците - март 2012 г. платихме 646 лв. Оттогава само в 2 стаи работят радиатори, но сметките са около 250 лв. месечно. Twisted Evil

# 1 600
  • София
  • Мнения: 11 745
..........................

Не, Марче, 154 квадрата, от тях поне 20 са балконите...
Всяка година е така, но поне ноември беше към 350... сега и ноември дойде 503 лева...
След изравняване - почти никога не ни връщат парите... не знам как става и какво трябва да направя.
Ние сме на 10 етаж, всичките стени са ни външни, защото сме 1 вход, дограмата ни е перфектна, но ... не сме санирали и сега не знам как ще стане - нали е забранено на парче...
Людками, не са ти малко квадратите по документ, вероятно и стените са ти по- високи и също се взима предвид кубатурата. При мен е ниско, и ми е малко кубатурата, води се подпокривно пространство, ниско е, на места мога и да докосна тавана, счупен е на много места, може би и затова са ми ниски сметките, не знам. Но какво бих направила аз, бих ги извикала на пролет от съответната фирма и ще поискам да ми се намали кубатурата поради факта че имам огромни тераси.
Изолация бих  направила на пролет и няма да се съобразявам с измислените им предписания. Както гледам около нас това лято изолации се поставяха постоянно........не знам.
 Също имам тераса, тя е около 20 и повече квадрата за съжаление и затова писах преди малко, че днес направо се изравяхме от сняг, така вее страшно, тя е отворена тераса. От едната страна, най-страшната външна страна където се заледява жестоко само съм сложила едно устройство за разтопяване на снега, ама защо не го продължих по цялата дължина да ме пита човек...Та така. Другата седмица съм сама и ако вали  снят отново излизане и тупкане на чаршаВи  -няма.  Mr. Green Няма кой да рине, аз - не!

# 1 601
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Моят апартамент е с по-скромна квадратура, но понеже е мезонет са ми нашляпали зловещи кубици - 350. Също обмислям да ги намаля официално, имам точно 2 балкона + голяма тераса. И радиатори, и уреди имам доволно количество - 9 бр., направо отделно счетоводство водя на всеки.
Сега в студа съм надула до дупка всички, които работят добре, иначе изобщо не може да издрапа да стопли парното, не искам да мисля каква сметка ще дойде. За ноември беше към 250 лв. (с ДДС-то и топлата вода).

# 1 602
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
 Shocked Money Леле, ние топлим 100квадрата, реални. (ок, 97 са) Има 5 радиатора и две щранг-лири. За ноември платихме 95 лв. Държа радиаторите на 2 по принцип, сега в студа на 2,5, което прави около 23 градуса в стаите. Само парно, топла вода от бойлер.

# 1 603
  • София
  • Мнения: 16 160
Парното спря, източиха инсталацията.
Явно някой спрян радиатор се е пукнал от студа.
Ще се вади духалката, че и двамата с ММ сме на антибиотик.

# 1 604
  • София
  • Мнения: 2 265
..........................

Не, Марче, 154 квадрата, от тях поне 20 са балконите...
Всяка година е така, но поне ноември беше към 350... сега и ноември дойде 503 лева...
След изравняване - почти никога не ни връщат парите... не знам как става и какво трябва да направя.
Ние сме на 10 етаж, всичките стени са ни външни, защото сме 1 вход, дограмата ни е перфектна, но ... не сме санирали и сега не знам как ще стане - нали е забранено на парче...
Людками, не са ти малко квадратите по документ, вероятно и стените са ти по- високи и също се взима предвид кубатурата. При мен е ниско, и ми е малко кубатурата, води се подпокривно пространство, ниско е, на места мога и да докосна тавана, счупен е на много места, може би и затова са ми ниски сметките, не знам. Но какво бих направила аз, бих ги извикала на пролет от съответната фирма и ще поискам да ми се намали кубатурата поради факта че имам огромни тераси.
Изолация бих  направила на пролет и няма да се съобразявам с измислените им предписания. Както гледам около нас това лято изолации се поставяха постоянно........не знам.
 Също имам тераса, тя е около 20 и повече квадрата за съжаление и затова писах преди малко, че днес направо се изравяхме от сняг, така вее страшно, тя е отворена тераса. От едната страна, най-страшната външна страна където се заледява жестоко само съм сложила едно устройство за разтопяване на снега, ама защо не го продължих по цялата дължина да ме пита човек...Та така. Другата седмица съм сама и ако вали  снят отново излизане и тупкане на чаршаВи  -няма.  Mr. Green Няма кой да рине, аз - не!

Да, Марче, стените са ми 2,60 см. Хората от топлофикацията виждам само в края на сезона, когато трябва да подписвам показанията на топломери - дистанционно отчитане сме. Терасите са ми остъклени, защото имам страх от височината. лятото сме с отворени прозорци и огромни комарници...
Относно изолацията... много си права, в началото на пролетта или в края на септември трябва да изолираме стените, иначе по друго време не мога - имаме си "домашни любимци" - лястовички и ми жал да бутна гнездото на лястовичките, хем се ядосвам за постоянно чистене, хем не мога...

Парното спря, източиха инсталацията.
Явно някой спрян радиатор се е пукнал от студа.
Ще се вади духалката, че и двамата с ММ сме на антибиотик.


Лоша работа при вас... оздравявайте!

Общи условия

Активация на акаунт