Априлската дружинa наближава втората година!

  • 72 911
  • 755
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 79

 здравейте момичета ? има ли някои дечица,които още не говорят ? ние не говорим още , а като гледам останалите как бръщолевят ...мале малеее кога ще ги настигнем и ние

# 676
  • Мнения: 150
И ние сме по-назад с говоренето.. Не мога да кажа, че не говори, но определено е много по-малко от други деца, които познавам на тази възраст.
Успокоявам се с факта, че като цяло е много контактен и няма никакъв проблем с общуването, дори с напълно непознати за него хора.

# 677
  • София
  • Мнения: 235
До към три годинки знам че е нормално и не може да се говори за някакъв проблем, това че не говорят не значи че думичките не са им вече в главата Simple Smile После ще се изравнят много бързо.
С Ивчо бяхме в петък на лекар за температурата и му дадоха пак познатите изопринозин и т.н. Но аз му взех само витамини и хомеожен за гърлото и вече е по добре, само гърлото му беше  червено на прегледа явно е било от него всичко.

# 678
  • Мнения: 8 242
До към три годинки знам че е нормално и не може да се говори за някакъв проблем, това че не говорят не значи че думичките не са им вече в главата Simple Smile После ще се изравнят много бързо.
По принцип да но на практика не е точно така.
Имам приятелка - малката й дъщеря не говореше до 3г.
В момента е на 4 и говори колкото Стефи - да не кажа на моменти и по-малко - вкл. речник, изречения, изговор... Ходи и на ясла, и на градина..
И други подобни случаи познавам - късно проговорило (към 3-4) дете му беше доста трудно в 1 клас  Rolling Eyes
Ако мислите, че има проблем, по-добре се посъветвайте с логопед - нито е страшно, нито е срамно. Но навреме хванато - се решава много по-лесно, отколкото да се успокоявате с "малки са" ...

Иначе Стефи е пълно плямпало  ooooh! Понякога чак ме изненадва какви изречения прави.. И сума детски песнички знае (за разлика от батко си, който също много рано проговори, но никакъв интерес към песните  Laughing).
Любима й е Тих бял Дунав  Shocked - до 3 коплет я знае перфектно  Crazy .. и всичко започна от "БУМ"-то  Laughing

# 679
  • София
  • Мнения: 235
Я появиха се стари муцуни в запостялата ни тема Simple Smile
До колкото знам не се поставят диагнози и не се говори за проблем до като не навършат 3 г. Разбира се консултациите никога не вредят стига да не се стресира детето с високите очаквания на родителите и околните, поне според мен.
Колко от вас успяха да се класират за ясла?

# 680
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Привет!
oktavia_be, ние не-за яслата  #Cussing out
Иван говори много-прави изречения, всичко повтаря, мъчи се стихчета да казва-кратки и елементарни. Опитва се и песнички да пее, много са му интересни животните.
За сега го спряхме от частната ясла-лятото ще се опитваме да го гледаме на смени, пък на есен ще го мислим  newsm78

# 681
  • София
  • Мнения: 235
Аз реших да потърся дали има или ще се сформира родителски кооператив в нашия район около Хиподрума, лагера , ВМА , или околните квартали. Някак си предпочитам това пред консервативната институция а и без това не ни приеха и не вярвам да имаме шанс. Ако някои знае нещо по въпроса моля да сподели Simple Smile Иначе декември трябва да почвам работа и ми се ще до тогава да е ходил поне един месец за да съм спокойна.

И още един въпрос, бихте ли споделили ако давате нещо за успокоение какво е то? Нали имам и една буйна сестричка(нея я приеха на детска), на 3 стана вече но е доста нервна, не седи на едно място, трудно се съсредоточава, някой път проявява и необяснима агресия към непознати деца...

# 682
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
За родителски кооператив не се бях замисляла, но и това е идеа. Ще трябва да проверя дали около нас има такъв-за района на Младост. Благодаря, че сподели  Hug

Аз за успокоение нищо не давам, Иван ми е доста спокоен и не ми се е налагало. Дано някой друг сподели нещо. Може би ако се насочите към добър класически хомеопат, той може да разнищи ситуацията и да помогне.

# 683
  • София
  • Мнения: 603
Здравейте,

Ние се завърнахме от море. Изкарахме си много добре, но за съжаление свърши Simple Smile. Децата изкараха по един лек вирус с хрема и гърло, но всичко се мина за 2-3 дни и без лекраства.
По въпроса за говоренето, двете ми деца са абсолютно различни в това отношение. Синът ми казваше десетина думи на две години. Започна да прави кратки изречения след 3 год.
Яна приказва много. Водим смислени разговори, задава въпроси, пее песнички и разказва няколко книжки. Тя на 2 год. говори така, както синът ми говореше на 4 год. Предполагам има значение, че е второ дете и е момиче. Въпреки това, когато синът ми беше на 2 год. и тръгнахме да махаме памперсите, за една седмица разбра, какво се иска от него и много бързо и лесно махнахме памперса. Мислех си, че понеже Яна говори всичко, при нея ще стане още по-бързо този момент, но не стана. Почти един месец се борим с този памперс и все още не сме го махнали. Спря да пишка нощем и следобяд и сутрин я слагам на гърнето и се изпишква. През деня обаче не казва всеки път и все още не можем да излезем навън без памперс. Иначе ми казва "акото трябва да бъде в гърнето, а не в памперса" или "аз ще ти кажа, когато ми се пишка" и т.н. С две думи, неговорещото ми дете много по-бързо се научи да сяда на гърне, от говорещото  Laughing
Та такива работи при нас.  Hug

# 684
  • Мнения: 183
При нас новото е, че Траяна има братче! Сега се гледаме, пак бебешки истории. Тя му се радва много.
Относно говоренето и Тити говори много. Сега ще имам база за сравнение между момче и момиче  Grinning
Траяна вчера вдигна температура, без никакви симптоми други, случвало ли ви се е такова нещо? Тя е здраво дете, но вече 3 пъти вдига висока температура без да и има нещо, след това отминава...?

# 685
  • София
  • Мнения: 235
И при нас се случвало това с температурата разни странни вируси с които явно се преборват преди да се появят други симптоми. Скоро пак имахме и след втория ден отидохме на лекар оказа се само гърлото зачервено аз уж го гледах и ми се стори че е добре. Мина му само с витамини и хомеожен за гърлото. Честито бебче, бях се зарекла че само едно ще имаме, но понякога така ми липсват "бебешките истории" Simple Smile

# 686
  • София
  • Мнения: 603
Хубава анкета  Grinning
Ако може само и името да сменим, че е останало старото.

# 687
  • Мнения: 1
Здравейте, мами!

Първо честито на порасналите деца и отново родилите майки! Живи и здрави Simple Smile

Ние скоро не сме писали. Марти е добре, аз се върнах на работа веднага, след като навърши 2 годинки. От февруари сме в родителски кооператив в района на х-л Хемус. oktavia_b, Rouzi, ние в момента си търсим дечица, понеже 2 ще ни напуснат от септември (приети са на градина). Ако проявявате интерес, може да се видим на живо и да си поговорим или ми пишете. Аз съм ви почти съседка, дори един ден Марти и Ивчо доста добре си поиграха на една площадка в Хиподрума, близо до яслата, но беше есента май Simple Smile

# 688
  • София
  • Мнения: 235
Здравейте отново, аз все още се оглеждам за кооператив и точно някъде за септември , хотел Хемус не ми е съвсем близо но нямам много алтернативи. Пиши ми ако можеш на лични какви са изискванията и условията към момента за да знам дали ще ни устройва и ще се разберем за среща Simple Smile

Иначе ние сме здрави, имаме забавени ваксини и трябва да се престраша и да се обадя да минем да ни ги сложат. Планирали сме едно море през август този път на диво към Камчия заедно и куче и бебе ще бъде веселба, е те са големи вече но още си го чуствам като бебче. Още спи със залъгалка, сега се борим с памперса но сме още до никъде, само перем гащи и се мажем Sad Голям инат е нищо не можеш да го накараш на сила, какви ли не уговорки и награди се измислят за да седне на гърне., а така хубаво се беше научил като беше не 6м....

# 689
  • София, Младост
  • Мнения: 2 416
Здравейте и от нас!
И аз мисля варианти за Иван от септември .Хемус ми е малко далече, обаче.
В голяма чуденка съм дали да го връщам в частната ясла, където беше до края на май месец. Сега съм го спряла, с баща си и как си се гледат вкъщи. От както не ходи на ясла не се е разболявал(да чукна на дърво), а преди беше нон стоп болен, изпи де що има АБ, включително накрая и на венозен АБ беше, че му се прецака стомахчето от толкова отрови.
Иначе и аз като oktavia_be нямам успех с гърнето. Всичко разбира, всичко знае, говори, но отказва гърнето. Сяда на тоалетната, но нищо не върши там.
За сега съм го осатвила малко почивка и след седмица-две пак ще го потормозя, да видя дали пък не е узрял вече.

Общи условия

Активация на акаунт