Слънчице пече и пролет пука, ДЕКЕМВРИЙЧЕ смее се и гука!

  • 29 319
  • 722
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 221
Зависи много от детето.Моя приятелка има две момченца-едното е кротко детенце,а другото е такъв бяс,че не мога да го опиша и го наказват, понякога и пошляпват.
Не смятам,че един шамар по дупето когато трябва ще травмира детето ми, а деца оставени да правят каквото си искат,без респект към родители,учители и т.н съм виждала много.Леля ми играеше по свирката на братовчедка ми-тя командваше парада в тях,не я наказваха,не и се караха,за шамари да не говорим....да не се травмира и да не започне да заеква.Купуваха явсичко каквото поиска-за едно лято и купиха повече от 4-5 футболни топки,защото ги губеше и каза,че не била сметнала за необходимо да ги търси  JoyБеше страшно и нетърпимо гевезе.
П.П Не смятам да си бия детето-нямаме такива планове с ММ  Joy

# 211
  • Мнения: 18
аз не съм била лигава караха ми се, но всичко в рамките на нормалното,не са ме пошляпвали! аз също не смятам да си удрям детето,той е още малък,но е кротък  Grinning засега!

# 212
  • Мнения: 36
Бях на 6 години когато получих първият си и единствен шамар от баща ми. Няма да го забравя никога, а баща ми след толкова години щом си спомни за случката и винаги очите му се пълнят със сълзи и ужасно съжалява, че се е изтървал нервите. Мисля, че боят наранява емоционално не само детето, но и родителя който е посегнал на най-милото което има. Категорично съм против боя. Дъщеря ми също мина около 3-тата година през етапа на тръшкане, агресия към околните, капризи, но с много разговори, търпение и разбира се наказания съобразени с възрастта и (напр. когато не се държи добре с децата на детската площадка в следващите дни я водих да играе без приятели на отдалечено място, когато се тръшка в магазина просто я вземах и извеждах навън и я оставях да се наплаче....)всичко премина.

# 213
  • Мнения: 441
Страхотно! Много харесвам уравновесени хора, които не си изпускат нервите.

Надявам се повече майки да споделят положителен опит как се справят без шамари.

# 214
  • Мнения: 2
Пожелавам на всички майчета, на които сладкото Декемврийче им е първо детенце да съумеят да го отгледат по най-добрия за тях начин и след 5 години, живот и здраве, пак да обменим информация по темата.

dadi2012 въпреки всичко ме разбра погрешно. Не съм някакъв тиранин. Аз съм изключително търпелива натура, казвам и повтарям докато ми излязат мазоли на езика. ММ е същият. Определено не прибягвам до "бой" всеки път когато нещо не ми отърва.

GrayButterfly тези практики са доста успешни, но не във всички случаи. Това, че се е случило да прибягна до плясване по дупето не значи, че съм неуравновесена. Моля те, недей да слагаш етикети с лека ръка. Peace

...
Мисля, че боят наранява емоционално не само детето, но и родителя който е посегнал на най-милото което има.
Много си права!

# 215
  • Мнения: 175
Ох с това пошляпване. Първо трябва да се определи дефиниция. Мисля че не става въпрос за пребиване в някой магазин, а за шамар по дупето. Dadi2012 само едно искам да те питам. Как ще се справиш с тръшкащо се в магазина дете??? Ще го оставиш да се тръшка? Ще му купиш всичко което иска? Или как? 

И след шамар тръшкащото се дете магически ще млъкне, спре и ще бъде превъзпитано? Според мен ще ревне още по-силно. Може да опиташ 100 неща преди това:
-пазаруваш веднъж в седмицата И веднъж в седмицата да е пак може да се тръшка и блъска и вика...
-пазаруваш сама Ами ако няма кой да го гледа докато пазаруваш???
-говоришАми доста говорения съм виждала, които не водят до нищо. Особено при 2-3 годишните
-отказвашНали за това става въпрос. Ако откажеш а то продължи да се инати и мрънка и тръшка???
-оставяш го да се наревеНе мисля че ако е достатъчно инатливо да се разреве ще се нареве ...
-вдигаш го и го изнасяш (без шамари)Мисля че е доста по-грозна картинката майка дърпаща детето си навън...
-купуваш нещото, ако няма да ти наруши бюджета и то преди детето да се тръшнеСтава въпрос за случаите в които това не може да се случи...
-определяш бюджет на детето, в който да се вмести с покупките сиАми не мисля че дете на 2 години ще осъзнава значението на думата бюджет и точно колко да изхарчи
-слагаш в количката и след 10 минути като се разсее вадиш и оставяш на лавицата А ако държи на това нещо и не го изпусне от поглед до касата???

Тези шамарчета, плясвания и т.н са много грозно нещо и с малко усилия човек може да се въздържа сам. Побоят вече си е за професионална помощ.

Има непоправими случаи в които друго не помага... Стига с тези сладки приказки. Да си говорим истината. На всеки му избиват бушоните. Ако ми се получи така че детето да разбира, че не винаги може да се получи всичко на момента добре. Ако не ми се получи ще му мисля. Но стига с тези крайни изказвания "Аз никога няма да си ударя детето" ...

# 216
  • Мнения: 36
Има непоправими случаи в които друго не помага... Стига с тези сладки приказки. Да си говорим истината. На всеки му избиват бушоните. Ако ми се получи така че детето да разбира, че не винаги може да се получи всичко на момента добре. Ако не ми се получи ще му мисля. Но стига с тези крайни изказвания "Аз никога няма да си ударя детето" ...
Не мисля , че изказванията са крайни. Ами аз съм доста избухлива и доста често ми "избиват бушоните" - ядосва ме съпругат ми, майка ми, колегите от работата, но не съм посегнала да ударя никой от тях нали.

# 217
  • Мнения: 38
Всички тези дискусии са ми толкова познати от първото ми дете. Винаги съм обожавала децата, ненавиждала съм по улиците крещящи, биещи и изнервени майки... докато не ми се случи и на мен.
Повярвайте ми ,докато не го преживеете, няма как да го разберете. То е като майчинството - докато не ти се случи и да те убеждават колко е хубаво да имаш дете, какви чувства отключва то в теб и с каква обич те дарява, няма как да го разбереш, но не всичко е цветя и рози. Колкото повече порастват децата, толкова повече  и по- разнообразни стават проблемите, свързани с тях. Ако сега спора е кога и с какво да го захраня, после идва възпитанието. Само майка, която е имала дете, може да разбере как едно 2-3 годишно дете може да ти изкара всичките  нервички, и никакви думи, обещания и разговори да не помагат, да се чувстваш абсолютно безсилна пред това малко създание, което обожаваш,  и как всички те гледат с укор, защото си лоша майка, че го оставяш да реве, или си го шляпнала.И повярвайте ми гледането и възпитанието на книга изглежда толкова лесно, логично и елементарно, но на практика нещата изобщо не са така. Когато минат 1-2 години живот и здраве пак ще си говорим по темата, сега няма как да го разберете, и няма смисъл да спорите за неща, които не сте преживели.
Надявам се правилно да ме разберете.
По въпроса за захранването - със сина ми слъшах стриктно педиатъра си и почнах със сокчета от 2-ри месец, после пюрета. Едва по- късно, когато имах вече интернет разбрах за късното захранване, и го намирам за много по- удачно и правилно. Мисля с Поли да изчакам със захранването и да започна към 6-ти месец. Много добра ми се вижда схемата за Зимна роза   bouquet , и аз мисля да е нещо подобно, но все още се информирам.

# 218
  • Мнения: 0
Да това е първото ми и единствено дете, но повярваите имам опит и знам, за какво говоря. Опит, който не съм придобила от четенето на книжки. Ето това е историята на едио малко ангелче Grinning

Скрит текст:
Когато дойдох в Германия, като студент, трябваше да си намеря и работа, с която да се издържам. Възможности-чистачка , сервитьорка и детегледачка, обичам децата и винаги съм се разбирала с тях и те с мен, което споделих със съквартирантката ми, тя ме погледна и каза...Ти ЛУДА ли си, знаеш ли какви са немски те деца. Децата са си деца, беше моят отговор. Ето така се запознах с Никълас Ужасния, както в последствие го наричах. На интервюто за работа си казах, ах какво ангелче, той се криеше зад майка си и сладко се усмихваше. Но главното за мен беше доброто заплащане, мноооого доброто заплащане, а някак си по край ушите ми мина, че е сменил много бавачки, но това по-късно ми стана ясно, защо. Едва от есента щях да започна в университете, а детето в децката градина, затова щях да го гледам от 8 до 6 през седмицата, цялото лято и понякога да преспивам в тях, когато родители те му пътуваха по работа. Първата седмица майката беше с нас, за да се опознаем, и както ви казах ангелче. Докато не останахме сами, тръшкане за всичко и на всякъде, обиди, посягане, и какво ли още не трябваше да търпя от някъкъв си пикльо, както си мислех и то за кирливите им пари, които ми трябваха. Реших ще изкарам лятото и това е, най-дългите месеци в живота ми. Да кипне на това дете не му трябваше много, мн може да гледаш телевизия, не може да ядеш сега сладко и.т.н., в къщи ок. оставяхго да крещи, но в магазина умирах от срам, но майка му беше категорична, никакво сладко, никакъв телевизор и куп др неща, не беше мое дете, кво ми пука, можех да направя живота си по лесен и да му разрешавам всичко, дори в къщи можех и да го плесна някой и груг път, но неможех да си го представя, така съм научена, не посягай на друго същество. Истории те са много, но ще подбера само някои от тях. В магазина имах чуството, че всички ме гледат, един път така се тръшна, че падна върху един стилаж и всичко се строполи, гушнах го и побягнах, друг път го качих в количка, като автомобил, беше много спокоен, след като платих на вратата ме спря един от персонала и ме попита няма ли да платя шоколада, шоколада, поглеждам към Ники той омацан до уши и размятва почти изядена опаковка, идеше ми да потъна в земята. Когато му откажех пореднот нещо се запояваще - глупачко, лудо и.т.н и винаги, Нина ми разрещаваше, предишната бавачка, явно се беше опитала да направи дните си по-поносими, аз все му казвах аз не съм Нина, а той знам тя беше много добра. Посягаще ми, а аз му хващтах ръцете и се опитвах, колкото се може по-спокойно да му обясня, че хората не се удрят. Все повече ми ставаше ясно, защо нкой посягат на децата си, но сърце не ми даваше. Следобед, като се събудеше ме викаше и протягаше ръчички към мен и след това се гушкахме докато се разсънеше, толкова миличко, не можех да повярвам, че е същото дете. Един ден отивам до тоалетната, а той си играе в стаята, с присвито сърце го оставях сам, от време на време се провиквам и го питам, къде е, а той в стаята играя си. излизам а той на техните е банята, всичко омазано с пяна, червила, шампоани... той се смее насреща ми, аз му викам сега трябва да изчистиш всичко, а Ники, не ти си чистачката..призля ми, отидох взех прахосмокачката, махнах и четката и в стаята му, колекцията му от коли модели, може би 20-30 бройки, засмуках ги. Ужас се изписа на лицето му, аз му викам.. Нали знаеш феята на зъбките, е аз съм феята на прахосмокачката и ако не изчистиш, забрави да ги видиш отново. Разбирасе чистихме заедно. Вечер се пребирах окапала имх чуството, че работя като хамалин, броях дните, които ми се струваха, като години, отслабнах и започнах да пуша, а преди това бях само пробвала, на съквартиранката ми и беше смешно и разказваше историите, като вицове. Изглеждаше, като американски ситком, но за мене си беше филм на ужасите. Веднъж в магазина поредното му истерично избухване, хвърляне на земята, крещене и виене, клякам аз да него и му казвам.. Ники, аз имам време, като се успокоиш, ще си говорим.. В този момент минава една възрасна жена и ми казва.. Не се притесняваи само трябва да издържиш, всички сме минали през това.., а аз си мислех, че всички ме осъждат, не можех да седя до него и да казвам, това не е мойто дете, аз съм само бавачката. И така всеки път процедирах така, тези няколко думи... Иммам време, като се успокоиш, ще говорим.... в къши, на вън на всякъде. Две седмици преди да кажа, че напускам, бяхме на пазара на площада, нова сцена, тръшване на земята, аз изричам, познатите думи, той спира да реве изправя се, за очудено го питам, свърши ли, той отговаря,.. ДА, ИЗЧАКАИ ДА ПОПИЯ СЪЛЗИТЕ СИ... хващаме за ръката тръгва ме и от тогава никъкви сцени, обиди, посягания. Останах при него 5г. докато почти завърших. Виждаме се от време на време и той се попикава от смях, като му разказвам, историите за Никълас Ужасния и все ми се извинява, вече е тинейджър. Последно се видяхме преди да родя, когато попита, а ти сега като имаш твое дете, ще ме обичаш ли още, моят отговор беше ... ти си моят първороден син, и винаги, ще те ОБИЧАМ.
Щом имах търпението да не посегна на чуждото дете, и не ми изгърмяха бушоните, няма ли да имам по-голямо търпение със своето?
Простете, че стана токлова дълго и за грешки те, но нямам време да го проверявам Peace
 

# 219
  • Мнения: 38
Пожелавам ти да имаш търпение, още повече, че имаш момченце, а и с него няма да си само от 8 до 6 или 5 години, а непрекъснато. Дано да успееш !
 Аз също си мислех, че имам опит - гледала съм братовчедите си, племенника ми, и си мислех, че знам... Може пък в Германия средата да е по- различна, но тук моите наблюдения, а и всичките ми познати с момчета са много идентични. Средата, отвратителните детски анимационни филмчета по Картуун нетуорк, по които децата са луди направо, и няма как да им ги ограничиш изцяло, рекламите, и куп други неща правят децата агресивни, непослушни, нахални и нямащи респект от никого. Но да не ви отчайвам от сега, да си поживеете малко още в розовия свят, където всичко е прекрасно и лесно   Hug
Аз се надявам, че с момиченце ще ми е малко по- лесно  Simple Smile
А между другото обожавам сина си, все още се гушкаме много и се надявам това да продължи още дълго време ( аз му предложих да е поне докато се ожени, но той каза, че нямало да се жени, така че ми обеща да е така, докато съм жива  Grinning ). Опитвам се първо да говоря и убеждавам, но много често няма полза от това. Мислех си, че съм търпелива, но няма такова търпение, което може да издържи на детския инат.

# 220
  • Мнения: 175
И аз съм гледала сумати деца (племенници, на най-добрия ми приятел сина когато жена му беше бременна с кръщелницата, и деца на познати). Прякото ми наблюдение е че няма едно с едно да си прилича. И колкото по-напредничави ставаме толкова по-зле защото децата вместо да играят на улицата стоят по цял ден на компютъра, пред телевизора, на телефона. И колкото и да се стараем да избягаме от насилието, което е навсякъде покрай нас няма как да стане. Моля се детето ми да е кротко и да не се налага да се стига до такива моменти с шамари по дупето. Но със сигурност ако се наложи ще прибегна до това.

# 221
  • гр. София
  • Мнения: 2 525
Каквото и да правят децата, на тях им подхожда на възрастта. Да не говорим, че бързо се ориентират пред кого какви номера минават и когато са с различни хора се държат по различен начин.
Възрастните правят много по-големи простотии и срамни неща, обаче тях никой не ги подплясква зад врата, по дупето и по бузите. Вчера с най-голямо удоволствие бих цапардосала през наклепаните джуки една джофра, която си хвърли фаса на улицата. Децата в един момент ще надраснат тръшкането и истериите, обаче простакът на стари години не може да бъде превъзпитан.  Tired

# 222
  • София
  • Мнения: 1 398
dadi2012 благодаря за страхотния разказ! Наистина поведението и отношението ти са пример за подражание  Peace

# 223
  • Мнения: 2
dadi2012 разказът ти е наистина много хубав. Дай Боже, както каза _Svetli, да имаш същото търпение и с твоето собствено дете. Но се питам, дали задръжките ти не са били точно защото Никълъс не е твое дете, а това на родителите, които ти плащат? Със сигурност ти е минало през главата мисълта, за това как хлапето се отърчава при майка си и казва как си го шамаросала в магазина...

# 224
  • Мнения: 1 498
dadi2012, браво много ми хареса разказа ти  Simple Smile Страхотно адекватно поведение, намерила си верния път към детето!

Общи условия

Активация на акаунт