Може ли да има гнойна ангина без бактерии?

  • 5 741
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Щом няма бактерии, защо е предписан антибиотик? Кръвни изследвания правени ли са, за да се види дали е бактериална инфекцията, или вирусна? Ако е вирусна, логично е да не се влияе от антибиотика. Впрочем, ако си от София, мога да ти препоръчам добър лекар, който да види детето.

# 16
  • Мнения: 0
Детето има налепи и по двете сливици, и според мен е гнойна ангина, но днес личната каза, че няма как да е гнойна, след като взетия от гърлото секрет не показва наличие на бактерии.Е, вече тотално се обърках!Първо, в понеделник, преди избиването на налепите изписа "Зинат" и каза, че гърлен секрет не е необходим/и да покажел липса на бактерии, не означавало, че няма такива/.Тъй като аз настоях да му пусне гърлен секрет, го направи.Изненадах се, че при резултат липса на бактерии, вчера следобяд му избиха налепи и по двете сливици, както при класическа гнойна ангина-за това пуснах и темата.И днес, обаждайки се на личната, за да я уведомя, че налепи има и явно е гнойна ангина,  тя ми сервира мнение, че няма как да е гнойна, щом липсват бактерии...... newsm78

Ей, аман от пишман доктори. Аз пък винаги изпадам в спор с нашата, защото се има за страшен капацитет и никога няма нужда да праща някой при специалист- тя знае всичко. Отгоре на това предписва антибиотици от по 30лв и нагоре, като добра работа вършат и тези от 5-15лв, понякога дори по-добра. Все пак, антибиотика действа около 3-тия ден в такива случай, изчакай и утре и ако няма промяна, води детето на УНГ. В никакъв случай не спирай антибиотика преди да е приключило лечението, т.к. болестта може да рецидивира.
Пробва ли смрадлика, сода, гранофурин, ваготил дори....

# 17
  • Мнения: 0
Кръвни изследвания не са му правени, защото личната не е счела за необходимо, въпреки, че я попитах дали не трябва.Каза, че няма нужда, за гърления секрет аз винаги пускам, като си плащам обикновено.Мислех и кръвни да си платя, но детето не се чувстваше добре и се разстрои като разбра, че ще му бодат пръстчето.Затова реших, че щом тя, лекаря, не го счита за нужно, аз не съм специалист, за да настоявам.
Алекса, благодаря за предложението да ми препоръчаш лекар-не съм от София, но ако е специалист УНГ, ще приема съвета ти, тъй като сме решили да заведем детето при някой по-добър УНГ специалист в София.
Мегера, благодаря за съветите.Мазах с гранофорин, както и го пръскам с един спрей със смардлика, но не виждам полза.Дори тази вечер го заведох при зъболекаря ми, който му намаза сливиците/по негов съвет/ с някакво мазило, по-силно от гранофорин.Той като му огледа сливиците, каза, че са с гнойни тапи и каза, че е без значение резултата от гърления секрет в случая, тъй като определено тези тапи са пълни с гной.Продължавам с антибиотика, утре ще разбера дали действа все пак.
Остава намерението ни да посетим добър УНГ специалист, който не държи веднага да реже сливиците, а прави опити да ги спаси с подходящо лечение-затова моля за съвет за такъв специалист, без значение от къде е.

Общи условия

Активация на акаунт