РУСКА КУХНЯ 2

  • 25 187
  • 100
  •   1
Отговори
# 90
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Горещо ви препоръчвам най-вкусния кулич. В сайта на хлебопечка е с мая, но аз го правя с квас и най- много се доближава до този, който моята маминка Клава правеше.
https://djemmasvetlana.blogspot.com/2015/04/blog-post_18.html?m=1

Ето го и в сайта:
https://hlebopechka.ru/index.php?option=com_smf&topic=9679.0

# 91
  • София
  • Мнения: 10 309
Страхотно станаха руските козунаци! Признавам ги рускините, мнооооого са добри с тестата!

Това което добавих от мен е 10гр. течен подсладител, ампула ванилия, ампула лимонова есенция и наръсих със захар намазаните козунаци. Страхотни, на конци и мноооооого ароматни.


# 92
  • Варна
  • Мнения: 10 789
Браво за козунака!
Изгледах видеото, добре обяснява жената, ама много втасване, много нещо!

Аз си заплюх една рецепта от блога на Ваня Джорджевич, остана само да се хвана. Joy

# 93
  • София
  • Мнения: 3 022
nad_tab, развесели ме, аз пък нямам нищо руско, но все за рускиня ме вземат, като някои уточняват, че на украинка приличам. Защо, нямам отговор.
Ха, и аз те мислех за рускиня(даже мислех,че майка ти е рускиня, а ти си родена в Бг.)нищо,че не те познавам.С такова впечатление оставам.

# 94
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 278
Мисля да пробвам да направя запеканката с извара .Стана ми интересно.
После ще пусна снимка .


# 95
  • Мнения: 478
Прекрасна тема и защо е изоставена Thinking
Дами с какво да заменя ряженка в десерт?
Иначе кремчето е много лесно : 1 опаковка ряженка, мед на вскус , какао 1,2 суп.лъжици и желатин. Объркваме всичко, накрая добавяме разтворения желатин и в хладилника. Отгоре може да се украси със стърган шоколад или ядки.

# 96
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ряженката има характерен аромат, но предвид какаото в рецептата, той бяма да е доминиращ. Така че, може да се замени с кефир или йогурт. Може и кисело мляко, но с неизразен силен кисел вкус.

# 97
  • Мнения: 478
Джемма, благодаря! Извън София съм и нямам Березка под ръка. Мина ми през главата кисело мляко или сметана. От тях имам , ще пробвам и с двете, ако им хареса на моите.
Кефирът и той е специфичен, а си харесах няколко рецепти. С какво да го заменя? Сложно ми идва това със замяната на някои специфични руски продукти, защото Березка в София ми е под ръка.

# 98
  • София
  • Мнения: 10 309
Джемма, благодаря! Извън София съм и нямам Березка под ръка. Мина ми през главата кисело мляко или сметана. От тях имам , ще пробвам и с двете, ако им хареса на моите.
Кефирът и той е специфичен, а си харесах няколко рецепти. С какво да го заменя? Сложно ми идва това със замяната на някои специфични руски продукти, защото Березка в София ми е под ръка.

Кефир, няма ли вече във всеки по-голям магазин? Аз бих го заменила с ниско маслено разбито кисело мляко, като го разбиете с блендер си става с консистенцията на кефир.

# 99
  • Мнения: 478
В градския от селски тип супермаркет не са чували дори за кефир.

# 100
  • Мнения: 478
Дами, една много лесна и бърза рецепта от руската кухня за закуска :
2 яйца , щипка сол, 2 ч.л. захар, 250 мл. кефир / замених с кис.мляко 250 гр./ , 250 гр. грис., 1 ч.л. сода
Разбиваме на ръка яйцата с щипка сол, добавяме захарта, кефир / кис.мляко / , грис. Разбиваме добре цялата смес и оставяме за около 20-30 мин. да се разтвори добре гриста. Накрая добавяме лъжичката сода и оставяме за 3-5 мин. да шупне сместа. Пържиме от двете страни в тиган с добре загрято олио като слагаме по 1 с.л. от сместа в тигана. Вадим един буркан сладко / мармалад топим блинчиките в него и ядем на корем Simple Smile Вкусни са топли. В случай, че останат е нужно да ги затоплим в микровълновата отново.

Общи условия

Активация на акаунт