Анкета за родители, отглеждащи сами децата си

  • 4 308
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте !

Ние сме сдружение с нестопанска цел "Дамско ИноватиВно Ателие - ДИВА" - гр. Варна. В момента работим по проект в помощ на самотните родители. Бихме искали от Вас да ни помогнете с информация, като попълните кратка анкетна карта.

          Това е линк към анкетната карта: http://clubsingleparents.alle.bg/questionnaire/

За да научите повече за нас може да посетите официалният ни сайт:  http://ngodiva.alle.bg/

Официален сайт на проекта Клуб "Самотни родители" : http://clubsingleparents.alle.bg/

# 1
  • Мнения: 7 779
Здравейте !

Ние сме сдружение с нестопанска цел "Дамско ИноватиВно Ателие - ДИВА" - гр. Варна. В момента работим по проект в помощ на самотните родители.
искате да сте в помощ на самотни родители , а пък сте се кръстили "Дамско ....."  Joy

# 2
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Бонго, и аз на твое място щях да се засегна  Crossing Arms Laughing

# 3
  • Мнения: 7 779
абе не съм се засегнал язе ... Laughing
ама дамското иновативно мислене обикновено е еднопосочно. сега може и да им тръгне темата  hahaha

# 4
  • София
  • Мнения: 903
Искам да попълня анкетата, но не може ли направо да приемате отговорите в GoogleDocs? Иначе трябва да я свалям, пък след това се чудя как да отбелязвам верните отговори, пък след това трябва да я пращам някъде и .. и т.н. Ако направите анкетата достъпна за попълване онлайн, ще я попълня с удоволствие. Simple Smile

# 5
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 770
Искам да попълня анкетата, но не може ли направо да приемате отговорите в GoogleDocs? Иначе трябва да я свалям, пък след това се чудя как да отбелязвам верните отговори, пък след това трябва да я пращам някъде и .. и т.н. Ако направите анкетата достъпна за попълване онлайн, ще я попълня с удоволствие. Simple Smile

Аз също  Peace

# 6
  • Мнения: 309
На мене ми звучи като:има едни европейски пари, дай да ги вземем. При това нескопосано.
Бонго е прав.

# 7
  • Мнения: 7
Здравейте!

Като част от екипа на сдружение ДИВА Ви благодаря за интереса към темата, независимо от какво естество е!

Относно първия коментар... името на сдружението няма нищо общо с дейността му, още повече с проекта. Дамите са интелигентни, представителни жени, които се стремят да бъдат полезни на всеки. Такава е и нашата цел. Поради тази причина и проектът е насочен както към мъжете, така и към жените. Това се отнася и за нашата дейност. Wink

За еднопосочното мислене ще се въздържа от коментар. Simple Smile

Проектът е съфинансиран посредством "Дарителски кръг", който няма нищо общо в "европейските пари", които визирате. Всички средства са от хора, които са повярвали в неговата полезност и в нас. Сумата на това съфинансиране не мога да съобщя, но тя е достатъчно малка, за да смеем, да твърдим, че проектът се осъществява основно на нашите мускули.

Всеки, който иска да разбере повече за проекта, може да ни пише и с удоволствие ще му предоставим достъпната информация. Всякакви предложения, препоръки и идеи също са добре дошли. В тази връзка благодаря за препоръката относно формата на анкетата. Тя вече е достъпна в GoogleDocs (https://docs.google.com/forms/d/1XZlq-X10lYAgCbtUXUdDo2NXSk7ksXy … -TQaHpQ4/viewform).


Пожелавам Ви хубав ден!

Ана Николова - координатор на проекта

# 8
  • Мнения: 3 634
Отговорих на анкетата, въпреки че я намирам за откровенно глупава. Има самотни родители, родители отглеждащи сами децата си и социално слаби самотни родители. Правите разликата, нали? На мен не ми стана ясно коя група анкетирате.

# 9
  • Мнения: 7
Отговорих на анкетата, въпреки че я намирам за откровенно глупава. Има самотни родители, родители отглеждащи сами децата си и социално слаби самотни родители. Правите разликата, нали? На мен не ми стана ясно коя група анкетирате.

Благодарим за попълването на анкетата!

В отговор на въпросът Ви, ще кажа, че анкетата е отправена към всички, които попадат в групата на самотните родители. По смисъла на Закона за социално подпомагане самотен родител е „лице, което поради вдовство, развод или несключен граждански брак отглежда само деца до 18-годишна възраст, както и навършилите пълнолетие лица, в случай че продължават да учат, до придобиване на средно общо или професионално образование, но не по-късно от навършване на 20-годишна възраст". Тук не се визира нито доход, нито друг разграничаващ признак, освен че детето/децата се отглежда/т от един родител и че възрастта на детето/децата е до 20 години.

# 10
  • Мнения: 3 634
Само дето, ако помислите малко или се разходите из подфорума ще видите, че многократно сме обсъждали дали се идентифицираме с определението на закона, което е твърде широко. Това, че някой е разведен или несключил брак не означава, че е самотен родител. Некоректно е когато говорим за отглеждане да се каже "самотна майка" за ситуация, при която другият родител присъства активно в живота на детето макар да живеят разделени и другата - овдовяла майка на три деца. Много повече информация ще получите, ако в началото на анкетата сложите уточняващ въпрос кой като какъв се самоопределя.

# 11
  • Мнения: 7
Само дето, ако помислите малко или се разходите из подфорума ще видите, че многократно сме обсъждали дали се идентифицираме с определението на закона, което е твърде широко. Това, че някой е разведен или несключил брак не означава, че е самотен родител. Некоректно е когато говорим за отглеждане да се каже "самотна майка" за ситуация, при която другият родител присъства активно в живота на детето макар да живеят разделени и другата - овдовяла майка на три деца. Много повече информация ще получите, ако в началото на анкетата сложите уточняващ въпрос кой като какъв се самоопределя.

Разбирам Вашата гледна точка, но идеята на анкетата е всеки, който се самоопределя като самотен родител (без да даваме някакви конкретни граници), да я попълни. Искаме да създадем общ профил на самотните родители от всички гледни точки. Анкетата е само част от методите, които използваме за изграждането на този профил, поради това е и по-обща.

Още преди да разработим проекта разгледахме темите, свързани със самотното родителство във този и в други форуми. Именно информацията събрана от там беше основа за проекта.

# 12
  • Мнения: 54 478
Отговорих на анкетата, въпреки че я намирам за откровенно глупава. Има самотни родители, родители отглеждащи сами децата си и социално слаби самотни родители. Правите разликата, нали? На мен не ми стана ясно коя група анкетирате.

И на мен не ми стана ясно .
Не попълних анкетата .

# 13
  • Маниакалното чистене е признак за неудовлетвореност.
  • Мнения: 928
Попълних анкетата въпреки, че отворих линка доста предубедена..., но добро впечатление ми направи това, че мога да посоча разликата между това как аз определям понятието "самотен родител" и клишето, наложено от "обществото".

# 14
  • София
  • Мнения: 903
Отговорих на анкетата. Желая ви успех в начинанието Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт