1001 изисквания - име за момИче :)

  • 9 555
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 193
И аз мисля, че е най-добре да разгледате именника, да харесате славянски имена и да пуснеш анкета.
Благодаря за предложенията!  Peace

Харесали сме вече имена, които изредих още в началото. И уточних, че варианти има ужасно много, но с таткото сме се спряли точно на тези, защото в повечето случаи предпочитанията ни се разминават. Например... аз харесвам името Неда, той го отхвърля. Аз - Ваяна, той - отхвърля. И в крайна сметка отсяхме няколко компромисни варианта, описани в първия ми пост.  Grinning

От всичко изредено(съжалявам, че се повтарям), най-много ни допада Ясна. И на двамата. Може би защото от толкова време я мислим и чакаме.  Grinning След Ясна - Невена. Но пък стават все цветни: Явор и Невена. После като че ли е Райна, но лично аз свързвам името с онази Райна и...  Rolling Eyes

А в комбинацията Явор-Ясна ме притеснява хем подобното звучене, хем връзката Явор/Ясен. Тези две имена постоянно се бъркат - Ясен ли беше, Явор ли... И Ясна може да се възприеме като женска форма на Ясен(дървото). А на нас уж идеята ни не е такава.  Grinning

# 16
  • Мнения: 11 747
Подкрепям Ясна!  Още преди да прочета, че това е фаворитът ви, от списъка на първо място ми излезе Ясна и после Славея. Комбинацията между Явор и Ясна не мисля, че трябва да ви притеснява. Не е натрапчива, според мен, отделно че няма цял живот да вървят в комлект.

От Ясен е Ясена, което аз също много харесвам.

# 17
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
На мен ми звучи добре Явор и Ясна, но аз и без това съм на мнение, че имената на братята и сестрите няма нужда да бъдат съобразено чак толкова много едно с друго. Харесва ми комбинацията, а и самото име Ясна много ми харесва, бих го ползвала и за свое дете. От другите отсяти харесвам Невена, Леда и Дивна, пак ми звучат добре с името на баткото.

# 18
  • Мнения: 6 993
Много харесвам Ясна!
Явор и Ясна нямат общо според мен. Simple Smile
Явор и Невена също не е лошо, какво като са цветни Simple Smile

# 19
  • Мнения: 15 379
На мен също много ми харесва Ясна.

От списъка Славена ме впечатли, тъй като рядко го срещам и много ми допада. Славина също ми харесва.

# 20
  • Някъде там край морето
  • Мнения: 512
На мен от изброените най ми харесва Райна, но имам съвсем различни от твоите асоциации. В твоя случай обаче, не бих се колебала да е Ясна. Името е прекрасно и много хубаво звучи до Явор Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 615
Аз съм твърдо ЗА! Simple Smile Ясна е страхотно, а и обожавам имената с Я. Ясен и Ясна би било малко странно. С Явор си е су-перрр!!! Simple Smile От списъка ви май само Ясна ми харесва безусловно. Под условие: Леда и Рада. В същия ред на мисли добавам Лада. Плюс Яна и Яница, естествено Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 708
Пусни анкета, иначе на мен не ми харесва това Ясна, ще му викат Ясна-Тъмна, като тръгне на училище newsm78 Яна ми харесва

# 23
  • Мнения: 1 146
Явор и Ясна изобщо не звучат лошо заедно, тъкмо напротив! Не ми се струва неуместно, пък ви е на сърцето това име, тогава си го използвайте със здраве!

П.С. Ясна-Тъмна пък никога не бих се сетила, мисля, че е далече и от детската логика. Тогава какво биха казвали на Светла?!
По-скоро ми се струва, че ще тъсите умалително на името, но не е голям проблем.

# 24
  • Мнения: 2 134
Ясна ми харесва.Рядко срещано име.
Ясмин е другото.
Не виждам връзка между Явор и Ясна ,освен Я ,което е оригинално.
Странно ми изглежда и да се търси

# 25
  • Мнения: 326
Щом Ясна най-много ви харесва, не виждам проблем да го изберете.Пък като започват с една буква...много важно.Ще са комплект  Grinning
От изброените харесвам Райна, Невена, Леда,Дивна.Най-много Дивна и Невена.
Ето разни, които намерих:
Аблена/Албена
Аглика/Иглика  
Бела, Белора, Белослава  
Биляна
Бленика
Веда
Дана, Дара
Ела,Елица
Искра, Лада
Лила,Любина  
МАлена
Марена-въпреки, че е от богинята на злото и смъртта..може да е като защитно име.
Мора,Морена-славянска богиня на водите.
Селена,Селина
Сирма
Тиха  
Яра,Ярина

# 26
  • Мнения: 0
4. Вела(от Велика) и Калина са братовчедки на детето ми. Отпадат.

Това са едни от най-любимите ми имена и тъкмо щях да ги предлагам. Mr. Green
Бориса? Heart Eyes

# 27
  • Мнения: 6 993
Не е славянско Simple Smile

# 28
  • Варна
  • Мнения: 193
Напротив. Славянско е.  Peace
Само че етимологията на името не става ясна веднага.  Wink Да не говорим, че е и спорна. Същото е и с БалИн - име със старобългарски произход, което означава ''билкар''. Но значението му не изскача веднага. Трябва да се провери или просто да се знае.

А на нас ни се иска да е нещо простичко. Със съвсем ясно послание. В този смисъл нямам представа какво означават предложените Белора, Малена, Бленика, Албена, Селина и т.н.   33uu

# 29
  • Мнения: 15 379
Тинтири_минтири, Вихра/Вихрена е славянско и отговаря на твоите критерии.

Влада/Владена - владетелка
Владислава
Волена
Вяра
Горяна
Дара/Дарена
Искрена
Косара
Красена
Огнена/Огняна
Орлина
Радост
Сияна
Силяна
Смилена

Общи условия

Активация на акаунт