1001 изисквания - име за момИче :)

  • 9 586
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 259
Лада ми напомня на Леда - друго мое много любимо име напоследък. Само че предвид колко са ни различни вкусовете с авторката едва ли ще и допадне. Но все пак го предлагам.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 195
allana, виж списъка от първа станица - първи мой коментар.  Wink Peace
И Лада харесвам.

# 137
  • Мнения: 5 259
Хм, вярно. Покрай Радея и Славея съм го пропуснала, а те никак не ми допадат.
Леда наистина не е славянско, но пък значи радост, щастие, а ти нали искаше да е пожелателно с хубаво значение Simple Smile

# 138
  • Мнения: 69
Аз пък не разбрах как ще се казва бебето, но ако ме кръстят Славея или пък Гълъбина, или пък Радка Пиратка щях при първа възможност да си сменя името. Това за мен е "отмъщение" на родителите в 21 век да ме кръстят с такива ретро имена. Да не ми се сърди никой.  Hug Благодаря!

# 139
  • Мнения: 8 922
Аз пък не разбрах как ще се казва бебето, но ако ме кръстят Славея или пък Гълъбина, или пък Радка Пиратка щях при първа възможност да си сменя името. Това за мен е "отмъщение" на родителите в 21 век да ме кръстят с такива ретро имена. Да не ми се сърди никой.  Hug Благодаря!
Аха, Салвадор ли предпочиташ?

# 140
  • Варна
  • Мнения: 195
 Grinning Ще е ретро при всички положения. Най-вероятно ще е Ясна. Вече така я наричаме. В крайна сметка колебанията до последно се въртяха около Ясна и Невена... Но решихме, че и двете звучат еднакво идиотски, поставени до Явор, затова си остана Ясна.
Ясна-прекрасна. Фръц.  Flowers Bouquet

# 141
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Пак да кажа - адмирации за избора. Ясна наистина ми е прекрасно на мен.  Peace

# 142
  • Мнения: 378
Аз не разбрах откъде накъде Ясна звучи бабешки newsm78, в комбинация с Явор също е чудесно. Поздравления и от мен за избора  bouquet

Офф - като сме в 21 век си имаме достатъчно Виктории, Никол и Емма Mr. Green

Последна редакция: пт, 05 апр 2013, 11:37 от вампИрка

# 143
  • Мнения: 11 747
Гълъбина не ми допада, но за Славея вече писах, че много ми харесва. И като звучене се лее, и като значение е мило и нежно. Мисля, че с Радка нямат никакво сходство. Рада е модерно в момента, само досадното '-ка' е елиминирано.

# 144
  • Мнения: 69
За Ясна и Явор наистина си отиват двете имена.
Емето и то ми спада към "немодерните", за мен...
Добре, че нашите не са ме кръстили Петруна, нямаше да ми бъде много приятно, и щях да предпочитам да съм Вики милион, милиард пъти, отколкото Митрана - примерно.  Peace
Салвадорчо и той влиза в частта като горния ми пост.

Хубаво име от Рада, Дара, Емма и други подобни, е Дара   Kissing Heart Но пък за някой може да не е. Никой не ангажирам с моето мнение. Най-важното е на родителите да се харесват имената.
Пък и нали за това се пускат темите - да се видят различните гледни точки.
Колкото хора, толкова и мнения.
П.С. Да наистина като го интерпретира по този начин и на мен Славея ми допада до някъде...  Simple Smile

# 145
  • Варна
  • Мнения: 195
Пък и нали за това се пускат темите - да се видят различните гледни точки.
Колкото хора, толкова и мнения.

Мхм! Точно!  Wink Peace

Благодаря за всички коментари - в голямата си част бяха много окуражителни. Основната ми идея беше да придобия поне малка представа до каква степен името, около което кръжим, се възприема положително и предизвиква ли насмешка/учудване, поставено до името на баткото. БоУже, и той батко ще става!  Grinning

Мерсииии!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт