Боледуване на децата ни в яслена и градинска възраст- как да се справим?Тема 6

  • 29 523
  • 735
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 8 310
Чери честно казано не разбрах какъв е проблема.
В нашата ДГ слагат само бележка на вратата с датата до която е карантината.

# 676
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Чери честно казано не разбрах какъв е проблема.
В нашата ДГ слагат само бележка на вратата с датата до която е карантината.
Доклокото разбирам липсва поставена карантинна бланка на вратата в групата.

# 677
  • Мнения: 15 379
.

Последна редакция: вт, 23 апр 2013, 11:31 от Sourcherry

# 678
  • Мнения: 8 310
Ясно ти е че щом имате 2 болни деца от скарлатина самата градина трябва да се сезира РИОКОЗ за гърлените секрети.
Говори със сестрата в градината. Може вече да ги е информирала след като  са удължили карантината - пък и родителите на дали са идиоти и не са разбрали след удължаването че има повече от едно дете.

# 679
  • Мнения: 8 310
Просто ми е странно от градината да не са го направили...каква да им е идеята, че да си спестят информацията?

# 680
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 814
Благодаря ви, момичета, за отговорите!
Да видим довечера как ще е.

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 297
Момичета, моля за съвет.

От събота сме с ларингит. За първи път ни се случва и не знам, дали е нормално такова протичане на болестта.
1-ви ден, сутринта при събуждане му се запуши носът, започна да хърка и да подкашля. Беше с пресипнал глас. През деня кашляше само като легне и гласът беше що-годе нормален.
2-ри ден, по-силна кашлица и по-прегракнал глас, заведохме го на лекар, казаха ларингит и изписаха калциев глюконат, фенистил капки и димекс за кашлица.
3-ти ден вдигна температура до 37,5, а хремата тръгна напред - бистра и обилна.
4-ти ден - 3 часа кашля през нощта, кашлицата е странна , но не мога да определя дали е лаеща. Температура 38.
На 2 и 3 ден го преглеждаха, леко червено гърло и чисти гърди. Искам да питам,  нормално ли е такова протичане, или прави усложнения.
При личната, ако го заведа, ще изпише веднага антибиотик за застраховка. При какъв специалист да отидем за второ мнение - УНГ или пулмолог?

# 682
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Commelina ,обичайно така започва при нас ларингита/пролет и есен/
С разликата,че Т е само фебрилна-около 37,7
Но много бързо има спад в гласа и кашлицата става накъсана и лаеща.
Аз съм писала скоро как протече ситуацията,но не се наемам да давам съвет... Confused
Ако гърдите са чисти и гърлото е спокойно може би ще преминете по лека фаза на заболяването.
УНГ според мен е по-добрия вариант.

Лита,дано е безобидна настинката   Hug
Чери,много бих искала да ни държиш в течение на нещата относно случая.....

# 683
  • Мнения: 21 293
Моята фъстъчка кашля доста вечер преди да заспи,нормално ли е ?

# 684
  • Мнения: 4 052
Чери, защо си изтрила последните си постове?

Проблем с детската градина на сина ти ли има?

На първо място ти пожелава леко оздравяване на детето, а след това всичко останало да си дойде на мястото.

# 685
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 400
Момичета, моля за съвет.

От събота сме с ларингит. За първи път ни се случва и не знам, дали е нормално такова протичане на болестта.
1-ви ден, сутринта при събуждане му се запуши носът, започна да хърка и да подкашля. Беше с пресипнал глас. През деня кашляше само като легне и гласът беше що-годе нормален.
2-ри ден, по-силна кашлица и по-прегракнал глас, заведохме го на лекар, казаха ларингит и изписаха калциев глюконат, фенистил капки и димекс за кашлица.
3-ти ден вдигна температура до 37,5, а хремата тръгна напред - бистра и обилна.
4-ти ден - 3 часа кашля през нощта, кашлицата е странна , но не мога да определя дали е лаеща. Температура 38.
На 2 и 3 ден го преглеждаха, леко червено гърло и чисти гърди. Искам да питам,  нормално ли е такова протичане, или прави усложнения.
При личната, ако го заведа, ще изпише веднага антибиотик за застраховка. При какъв специалист да отидем за второ мнение - УНГ или пулмолог?

Виждам, че и Девичка ти е отговорила за УНГ, с което също съм съгласна, но да кажа и аз, като препатили....

Според мен заведи детето на пулмолог, да ти даде адекватно лечение Peace
За мен лично, ако детето е с поне 3 дни ПОКАЧВАЩА се температура трябва веднага да се търси точния специалист. Нещата могат да се усложнят, точно както стана при нас.
И в случай АБ не е решение на ларингита, а отбъбващи лигавицата и по преценка по-силни лекарства за спиране на възпалението Peace

# 686
  • Мнения: 15 379
blueeyes, изтрих, но ще ви държа в течение.

Сега пък варицелата е в разгара си и се опъпчва сериозно. Съвсем я втасахме...

# 687
  • Мнения: 21 293
Бързо оздравяване на детето , Чери  Hug

# 688
  • Мнения: 15 379
И на твоето, Лисичке Hug!

За къпането - явно сте напълно прави. Снощи го къпах и това се отрази зле на първата пъпка, защото до снощи беше само една. Ще му мия само дупето.

# 689
  • София
  • Мнения: 3 900
Честно да си призная, не знам защо му изписа АБ за 5 дни. Каза, че ако поддържа Т, тогава да го пие 7 дни. Днес два пъти му я мерих и нямаше.  В петък така или иначе сме на контролен преглед и ще я питам дали да продължи събота и неделя.
Sourcherry, моите хлапета не са карали варицела, но знам, че не трябва да се мокрят пъпките. Бързо да оздравява юнака Praynig.
Само ми е чудно, как ще издържи детето толкова дни без да се къпе, особено сега когато времето става горещо Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт