2880лв накуп за майки-студентки - 10

  • 45 626
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 86
Ихаааа колко ви е таксата ако не е тайна?

# 691
  • София
  • Мнения: 650
Аз съм платено и е 496 лв.

# 692
  • Варна
  • Мнения: 3
Здравейте,
към мамите които вече са подали документи за помощ. Дадоха ли ви нещо като входящ номер, понеже на мен нищо не ми дадоха и се чудя как ще се следи предвижването на нещата.
И какъв е сокът за  даване на отговор дали са те одобрили?

# 693
  • Мнения: 86
Не са ми дали номер,казаха да мина след 2-3 седмици

# 694
  • Мнения: 238
Мили мами и бъдещи такива,
Приета съм магистратура по документи - редовно, държавна поръчка, но вече имам една магистратура ДП. Обясних им при подаването на документи, че вече съм карала ДП магистратура, казват - няма проблем. Днес звънях по тел да ги питам - нямало проблем, щом съм приета, ще ме запишат. Не можело бакалавър ДП втори път, магистратура можело. Така ли е наистина?

Според чл. 91, ал. 5, т.2 от Закона за ВО:
"(5) (Нова - ДВ, бр. 41 от 2007 г.) Средствата по ал. 1, т. 1 не се предоставят за издръжка на обучението на:
...
2. студенти и докторанти, които се обучават за придобиване на същата или по-ниска образователно-квалификационна степен;"

Последна редакция: вт, 30 юли 2013, 17:03 от bellaK

# 695
  • София
  • Мнения: 297
елси, браво, ще успееш и на последна инстанция   bouquet

# 696
  • Мнения: 13
Това го пише в една молба за кандидатстване за магистратура в СУ:
2.   Информиран/а съм, че ако съм завършил/а висше образование, субсидирано от държавата, с образователно-квалификационна степен “магистър” след висше образование, не мога да кандидатствам за второ висше образование, субсидирано от държавата, в същата или по-ниска образователно-квалификационна степен.


Предполагам, че не може пак държавна поръчка.

# 697
  • Мнения: 137
Това заявление е по образец на самия университет. В доста университети, подобно заявление не се предоставя за подпис. А щом не сме уведомени, значи "не знаем", че не може и толкова.Simple Smile

# 698
  • Мнения: 0
Здравейте,включвам се и аз към темата.Детето ми е на 4 месеца и 15 дена,студентка съм от 24.07 тази година.Днес отидох до социално подпомагане с пълен набор документи,вкл. уверение от университета,за да ми дадат декларация...но уви,увериха ме,че нямам право.Трябвало да съм студентка към момента на раждане на детето,ама получавала съм била соц.майчинство,то какво не беше #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Утре отивам със закона в ръка,ако някой е намерил това обновление,от миналата година,където се казва,че до 6м.  след раждането на детето мога да си подам документи,моля нека ми прати линк...

# 699
  • Мнения: 86
Здравейте,включвам се и аз към темата.Детето ми е на 4 месеца и 15 дена,студентка съм от 24.07 тази година.Днес отидох до социално подпомагане с пълен набор документи,вкл. уверение от университета,за да ми дадат декларация...но уви,увериха ме,че нямам право.Трябвало да съм студентка към момента на раждане на детето,ама получавала съм била соц.майчинство,то какво не беше #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Утре отивам със закона в ръка,ако някой е намерил това обновление,от миналата година,където се казва,че до 6м.  след раждането на детето мога да си подам документи,моля нека ми прати линк...
тези *********лелки се едно от джоба си вадят тези пари!!търси си правата

# 700
  • Варна
  • Мнения: 3
а има ли някъде оказано колко време могат да ме бавят. Защото тази в социалното ми каза "Ще пишем писмо до университета така, че няма да стане скоро"
Дали може да ме бави до октомври.

# 701
  • Мнения: 86
На мен ми казаха септември с детските точно заради това писмо....подадох юли месец

# 702
  • София
  • Мнения: 4 144
Аз подадох миналата седмица. И ми казаха, че парите ще ги получа около 20.09 тъй като сега щели да ги заведат и после да пишат писмо до университета дали наистина съм записана при тях.

Pushuva mama,

Моето дете сега на 6 август ще прави 4 месеца, но от социалните нищо не съм ми казали за това, че не мога или че няма да ме одобрят. Казаха, че щом в момента дете е под 6 месечна възраст ще си получа парите. Отивай и си търси правата!

# 703
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
Искам да попитам какво става с майчинските след като се запишеш студентка и вземеш тази помощ.

Аз днес се записах платено обучение бакалавър, подадох в социалното, но понеже нямам факултетен номер още, казаха че ще пишат писмо до университета и ще ми се обадят като има резултат. Не ме притеснява, че ще преведат парите септември, но дали няма някакъв проблем след като съм осигурена на трудов договор и в майчинство, а пък сега се записвам студентка..

# 704
  • Мнения: 6
здравейте и от мен,ако се отпиша от университета ,а вече взех парите ,ще подлежат ли на връщане?Някъде води ли се проверка за това дали учиш все още?

Общи условия

Активация на акаунт