Ще имам близнаци. Тема с продължение 27

  • 26 036
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 12 236
tralala81 аз ще те окуража, купон си е вкъщи с повече деца. А и наистина другите са поотраснали вече и ще помогат или поне ако се налага ще може сами да се оправят. При мен близначките бяха на 2,9 г като се роди Ели и смятах, че са много големи. Сега мисля че са си били бебета, но дори и така не ми беше проблем да гледам малката заедно с тях. Всъщност дори ми беше по-лесно с две деца и едно бебе, отколкото с близначките. Не те плаша, просто при мен близнаците бяха първи деца и се притеснявах за много повече неща, които после с малката изобщо не съм обръщала внимание.
При нас таткото не иска четвърто иначе аз съм веднага готова  Simple Smile Виж ако са пак близнаци ще ми дойде и на мен малко в повече  Simple Smile
Браво на всички майки, които успяват заради бебчовците да издържат на по-спокоен режим и почивка. Но пък ви гарантирам, че след раждането на малките ще си наваксате  Simple Smile
Аз слава богу и двата пъти нямах никакви проблеми и до последно си бях на работа и не съм се спирала. Всъщност с близначките се включих в едно шествие по Витошка в подкрепа на кърменето по паветата, след това се прибрах с маршрутка в дъжда!! и през ноща родих  Mr. Green Което предвид натоварването даденият ден не беше голяма изненада, но вече бях в 37 гс и съвсем не се притеснявах, че ще се родят вече. Дотогава малко от малко внимавах, макар че до към 32 гс мисля че си ходех на рабта и само месец останах вкъщи преди да се родят.
Татяна ако са по две ампули и след 2 седмици отново две, си е точно терапията която обсъждахме единият вариант  и тъй като важи за седмица някъде, след още една отново повтаряне на терапията примерно. А за околоплодните води, щом лекаря нищо не е казал, най-вероятно всичко е в норма.

# 691
  • Мнения: 351
Aila искам да те попитам ти секцио или нормално роди?

# 692
  • София
  • Мнения: 12 236
glezotiika_1  за съжаление и двата пъти се наложи секцио. Бях се уговорила с лекарката за нормално раждане, но близначката отдолу около 7 ми месец си поседна и така си и остана. Съответно при малък плод и първи близнак седалищно лекарите категорично ми отказаха нормално раждане. Раждането си започна обаче естествено, изтекоха ми водите, контракции, приеха ме с 4 см разкритие. Вкараха друга майка за спешно секцио, така че съм била поне с 6-7 см разкритие когато ми направиха секциото. Малките бяха по 2,5 кг всяка и нямаха проблеми с адаптацията.
За Елена се бях уговорила отново за нормално раждане с моята лекарка да опитаме. Тя си беше главично, на датата на термина отново ми изтекоха водите, пак ме приеха с контракции на 5 минути и 4 см разкритие, след час бях с 9-10 см разкритие, но малката оставаше високо горе, нещо в начина на контрахиране на матката ги притесняваше лекарите и по тяхна преценка се съгласих отново на секцио. Тя се роди 3750 грама  Simple Smile
Наскоро приятелка след два пъти секцио предишните пъти, роди нормално третото си бебче, отново 3750 грама както предишните две поредни раждания  Simple Smile

# 693
  • Мнения: 109
desitoo дай  боже на всеки такива кротки бебета  Simple Smile
Aila , в коя седмица роди близнаците ?

# 694
  • София
  • Мнения: 12 236
  Ми около 20 дни преди термин се водеха, но може и по-малко да е било защото в началото не бях сигурна за цикъла точно.. Някъде след 37 навършена мисля че беше. Аз съм 45 кг на 161 см, и двата пъти и с близначките и с малката качих по 20 кг.

# 695
  • Мнения: 765
tralala81 аз ще те окуража, купон си е вкъщи с повече деца.

Не те плаша, просто при мен близнаците бяха първи деца и се притеснявах за много повече неща, които после с малката изобщо не съм обръщала внимание.

Аз слава богу и двата пъти нямах никакви проблеми и до последно си бях на работа и не съм се спирала. Всъщност с близначките се включих в едно шествие по Витошка в подкрепа на кърменето по паветата, след това се прибрах с маршрутка в дъжда!! и през ноща родих  Mr. Green

Айла, мерси за окуражаването, както за купона вкъщи, така и че е възможна активна близнашка бременност до последно!   bouquet
Много ме изкефи тази история за шествието  Laughing.

Аз пък с първото никакви тревгои не съм си причинявала, отчасти и поради липсата на опит. Виж сега, като знам колко (не) се спи, и за какво изтощение става дума, малко се плаша. Но поне си знам, че и това минава.

# 696
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Пожелавам виго от сърце да си имате такива кротушки  Grinning И коликите и зъбоникненето до кучешките минаха леко. Аз не съзнавах че моите са кротки (въпреки че ми го казваха, но като нямах база за сравнение не ми се вярваше много  Mr. Green ) чак като видях племеницата с колики и 7 дни се редувахме да я разнасяме по цяла нощ го осъзнах  Rolling Eyes

# 697
  • София
  • Мнения: 12 236
tralala81 аз бях на 24 години, мъжът ми на 25 г, когато ни връчиха два вързопа по 2,5 кг от болницата и си ни пратиха вкъщи. Буквално незнаех какво да ги правя  Simple Smile Виж после с Елена , огромно доносено бебе поне първите месеци от най-добричките, което само спи и яде, дори редяхме пъзел от хиляда части първият месец с мъжът ми вкъщи, докато беше в 15 дневният отпуск. С каките обаче дори и погача не правих просто защото нямах никаква възможност да си помисля или организирам нещо първите месеци. Седмица след като ни изписаха мъжът ми се върна на работа, аз останах с двете, вечер той помагаше , готвеше , чистеше и ми ги подаваше за кърмене през ноща  Simple Smile Майтапеше се че както ме е оставил сутринта, разбирай да кърмя, по същият начин ме заварвал вечерта. По цял ден гледах да съм навън като цяло, имах няколко приятелки с които се разхождахме, като те понякога ми помагаха за някоя от близначките, докато аз се оправям с другата.  Simple Smile Поне при мен обаче с порастването и с опита нещата станаха по-лесни. Убедена съм, че ако те ми бяха втори деца щях да съм много по-спокойна и да ми е по-лесно с двечките.

# 698
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 682
Надежда, не живея в България и тук глезотии по желание няма. Терапията ми я назначиха в немска болница, смятам, че са преценили правилно и разбират доста повече от мен. Аз бях с проблемна бременност - за да я задържа бях на имуносупресираща терапия почти до 20та седмица. Бях с кървене почти непрекъснато, а в 24та седмица получих масивен кръвоизлив. За мое щастие успяха да тушират нещата и да запазя бременността максимално дълго време. Лекарката тогава каза, че трябва да направя терапия, за да може да е по-лесно после и евентуално ако родя в 24-25та седмица, да няма проблеми бебето.
В България има огромен недостиг на кувьози и на техника, която поддържа недоносените бебета. Така че в случая са напълно прави лекарите да се застраховат по някакъв начин, защото все пак искат вие да доносите бебетата си и да ги родите с минимални проблеми. Такива инжекции се поставят все пак по преценка на лекаря, след като е проследил цялостното състояние. И много често лекарите не споделят абсолютно всичко с пациентките си, точно за да няма паника или да не се стресират допълнително. За мен факта, че може да се направи нещо, за да се предотвратят бъдещи проблеми, може само да ме радва и мога само да го приветствам. Защото ако на вас или на бебетата се случи нещо, ще обвините лекаря, няма да обвините себе си, че не сте се съгласили.
Разбирам да сте медицински лица, да сте наясно с всичко, което се случва, тогава да откажете категорично, но при положение, че не сте - мисля, че трябва да се доверите на лекарите си.
Не пожелавам на никой да му се налага да държи стъклото на кувьоза и да не знае ще си тръгне ли от болницата с или без бебе, защото не е преценил правилно ситуацията.
П.С. Състоянието на дъщеря ми беше такова, че почти седмица не се знаеше дали ще оцелее заради инфекция. Така че инжекциите й спасиха живота буквално.

# 699
  • Мнения: 6 624
Гея, съжалявам за драмата, която сте преживяли. Но, не разбрах в какво точно се опитваш да ме убедиш с поста си. Аз казах, че в 34-та седмица бебето може да диша абсолютно самостоятелно и без да е прилагана каквато и да е терапия. И това не съм си го измислила аз, а го твърди моя лекар, на който аз вярвам, както и педиатърката от неонатологията в клиниката, в която съм избрала да раждам.

# 700
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 682
Не се опитвам да те убедя в нищо. Просто исках да кажа, че терапията не е толкова страшно нещо, освен ако не броим болката от самия кортикостероид. Има различна степен на зрялост при дробовете и това, че са ти казали, че може да диша, нищо не означава. Твоето може да диша, другото да не диша. Зависи при какви обстоятелства се е родило и как. Ако се роди заради инфекция има вероятност да не може да се справи само и лекарите се опитват да ви спестят точно такива моменти. Затова и лекарите преценяват дали да се направи тази терапия или не.

# 701
  • Мнения: 6 624
Може терапията с кортикостероиди да не е нещо страшно, но аз лично се радвам, че моят доктор не ми я предписа, за да се застрахова и то без да има индикации за преждевременно раждане. Следи ме отблизо и много внимателно и се чувствам в сигурни ръце.

# 702
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 682
Аз изобщо не говоря за презастраховане и за терапия ей така заради самата терапия, а когато лекаря прецени, че има нужда. След като при теб няма нужда, значи той така е преценил.

# 703
  • Мнения: 6 624
Ами в темата точно това обсъждахме, че много доктори изписват кортикостероидната терапия профилактично, за да се застраховат без да има каквито и да е проблеми с бременността и индикации за преждевременно раждане. Така или иначе, всеки слуша и се доверява на доктора си. Аз се радвам на решенията, които взема моя доктор.
А  иначе то е ясно, че когато има индикации за преждевременно раждане, такава терапия е наложителна.

# 704
  • Мнения: 7 803
честно казано не виждам защо се палиш Geia  Tired аз пък в неонатологията видях и бебета по 4 кила, преносени, които не можеха да дишат сами. азйде да не се правим на лекари и обсъждаме случаи, каквито в темата няма. говорим единствено и само за профилактика, без показания. вече доста форумки писаха, че са им направили терапията, по преценка на лекаря. къде точно те сърби теб  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт