Ще имам близнаци. Тема с продължение 27

  • 26 022
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 12 224
  Аз купувах всичко за близначките, но от приятелите ни ние бяхме първите с деца. Аз бях на 24 г тогава. След като ги изписаха пратих таткото да търси по-малки дрешки, че всичко 0-3 м им висеше. Родиха се по 46 и 47 см. Най-малките дрешки  ги носиха поне месец. Освен обаче за дрешки за друго пари не съм давала. 6 месеца кърма после захранването като  или аз правех нещо или направо от нашата храна.
   За Елена купих само количка  Simple Smile Най малките дрехи от каките обаче още като я изписаха и не и ставаха  Simple Smile. Подарих ги на една мама с по- рано родено бебче. Елена се роди 52 см и на месец беше 57,5 см. А да с Елена бях и на многократни плюс ЕБХ, с каките ЕБХ плюс еднократни, но минимално защото едната получаваше т.нар слепване при момиченцата.

# 736
  • Мнения: 3 638
Хаха, и аз като Айла освен за дрешки, памперси и количка, май не съм харчила през първите месеци.  Grinning Моите момичета също се родиха 47 см., макар и с добро тегло, мисля, че при близнаци ще бъде по-скоро изключение да се родят над 50 см. Иначе и аз чак дрешки 62 номер имах  Crazy Всъщност има закована темичка в подфорума за покупките за бебетата, а и в моя блог съм писала по темата, списъкът там е горе-долу с нещата, които бях приготвила преди раждането Simple Smile И да ми видите гарджетата като малки  Heart Eyes

http://zabliznacite.wordpress.com/2010/04/26/kakvo-da-kupim-za-bebetata/

# 737
  • Мнения: 765
Фата, прочетох ти списъка, много е семпъл и практичен, особено съветът за пералня с капацитет 7 кг е попадение в десятаката  Laughing (защото сега имам такава с 5 кг и ми се ... ... от пране, нищо не събира  #Cussing out. Даже май така като се замисля, като стане време да я сменяме, ще си потърся и с по-голям капацитет, не може да няма някакив полу-индустриални, за малки хотели примерно  Mr. Green).

Ние естествено си имаме всичко от преди, и за момиче, и за момче, креватчета, играчки, каквото душа поиска на бебешка тематика. Само че се пренесохме от Италия в Германия (миналото лято), и сега се очертава да си взема само най-ценното и необходимото, но някои неща пак ще се купуват изглежда  Tired, например креватче. Мъжът ми вече направи един курс с кола от Италия (южна) до Германия, като се преместихме - за нашия си багаж, и каза, че няма да повтори, той не е и голям шофьор, та му е трудно.
И после почвам да подарявам и продавам! Детските дрешки са изключително обемна част от залежите ни.

# 738
  • София
  • Мнения: 1 713
Ние пък имаме 7 кг перялня и си муслех,че с бебешките дрешки ще е празна,ама като ви слушам май тр да се радвам.сега обмисляме да вземем сушилня-аз не съм съвсем убедена в необходимистта и,макар в щатите да ми беше мн полеЗна,а и се чудя дали харчи мн ток...

# 739
  • Мнения: 7 803
точно щях и аз за сушилня да пиша. еми трябва си, да харчи ток, обаче зимата е ужас. аз най-много през ден пера като сме трите, обаче зимата не съхнат и вечено съм зарината с пране. досега нямах място за сушилня  Tired обаче сега като търсим ново жилище ще купим и сушилня. те като бяха бебета имахме, ама се преместихме.

Kanari, с 2 деца пране винаги има  Peace

# 740
  • Мнения: 765
О, да, и сушилня!!! Едно от НАЙ-досадните ми домакински задължения е да простирам и после събирам гащи и чорапи.
Но то си е малко до човек това, има домакини, които с кеф си гладят бельото и чорапите на семейството...  Rolling Eyes

# 741
  • Мнения: 109
Здравейте, момичета. И аз с чудя за сушилнята-трябва ли, не трябва ли  newsm78
Фата, аз също прочетох списъка ти, благодаря, ама чудя се за дългите ръкави- няма ли да е мн горещо ?
 И друго да попитам ( извинявам се за невежеството си  Embarassed, ама минаха много години Mr. Green) - преди 19 години, когато раждах дъщеря си, трябваше да я повивам 40 дни. Сега доколкото разбирам- памперс, ританки и готово?

# 742
  • Мнения: 7 803
аз не съм повивала. замотавах ги в одеоло, ако много реват без причина. стряскат се от собствените си ръце и реват яко и не могат да заспят. просто ги омотавах, хлабаво, колкото да не размахват ръце и крака и това помагаше

# 743
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Една от инвестициите като се родиха малките беше нова пералня (не че нямахме работеща ама по-голяма исках). Тъй като бебетата гледах аз а и не бях още така подвижна мъжа ми сам я избира. И мъжка му работа избра 2 в 1  ooooh!, пералня със сушилня, гооляма грешка. Нито като пералня с този компютър ми беше ефективна нито като сушилня. Единствения плюс беше че събираше 6 кг сухо пране. Ама да е полезен, нищо не му казах  Confused Като сдаде багажа след има няма 1,5 год честа употреба (с безкрайните си програми пусках само две на ден  Rolling Eyes ) Взех си възможно най-простата (оказа се и най-евтината на пазара) и се родих буквално, мога да извъртя и по 5 перални, стига място да има на простора  Laughing Простирането никога не ми е било проблем, една от любимите ми домакински задължения е. Но зимата съхненето си е проблем, с порастването на децата и размера на дрехите се умножават и бройките вътрешни простори имаме вече за всяка стая че и в коридора обикаляхме един тази зима  hahaha

# 744
  • Мнения: 681
И аз съм на тема сушилня, за да си спестя поне гладенето. Простирането никога не ми е било проблем, но си отнема време и ситните неща нямам къде да ги глася. Истината е, че от цялата кооперация само аз простирам на балкона. Не знам другите какво правят. Обаче аз все пак смятам да е комбинирана пералня/сушилня, защото нямам място за такива уреди.

# 745
  • Мнения: 765
Аз да си уточня - просторането ми е от приятните задължения и на мен, като цяло; но специално бельо и чорапи ми е ужасно пипкава работа (както и сгъването им после)...  Rolling Eyes Дори само за тях бих си купила сушилня аз.

Таня, аз не съм повивала. Мисля, че това се обяснява стандартно сега на майките, което ти е казала и фон Дж - малките бебета (особено недоносени) обикновено се чувстват по-уютно повити, но не е речено. Тъй че съветът е да се пробва дали помага да реват по-малко, други причини и изсквания за повиване няма.

# 746
  • София
  • Мнения: 1 713
Ох,аз малко тъп въпрос-лятото с какво се повива?памучна пелена?одеалце?
Аз си признавам-хич не съм домакиня...може да се науча или да дойде с времето,но съм много зле Sad и явно на мен сушилнята би ми дошла добре...а и бяма кой знае колко място за простиране...

# 747
  • Мнения: 765
Хоп, дискусията продължава в новата тема!

Общи условия

Активация на акаунт