Дядо Коледа на прага чака, ФЕВРУАРЧЕ с подарък да зарадва!

  • 56 371
  • 560
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 431
QueenBee ,аз ще ти кажа ефикасна диета- изкарваш един бронхит като мене ,5 дни с Т ,повръщане и т.н. ,да видиш как нищо не се яде ,че и ти се повдига като си помислиш за ядене  Sick .Лошото е,че като се пооправих ,се нахвърлих на храната и сега пак ще си ги върна кг,но това е защото нямам за цел да отслабвам ,получи се между другото  Crazy .

 Тъй и тъй съм почнала да пиша : Днес водихме децата на зъболекар профилактично ,екстра са им зъбите Flutter .Само на Матейчето са почнали предните малко да се оцветяват от чайчетата ,но това е ,защото не дава да му ги мием  ooooh!.
Та да ви напомня : Който не си е водил детето на зъбар ,добре е да го заведе ,защото докторката каза ,че рядко се случвало да види деца с толкова здрави зъби без кариеси  Rolling Eyes .Никак не боли прегледът и доплатихме само по 1,60лв. Колкото по-навреме се открие проблемът ,толкова по-безболезнено е за детето .
Аз пък ще ходя днес на цитонамазка ,мин. година пропуснах  Embarassed .

Няккакви новини от Роки имаме ли ?

# 91
  • Мнения: 3
Здрасти

Влизам да ви видя, че нещо не мога да се съсредоточа в работа. Остава и да не ме видят. И аз като Ятцето не съм наясно дали ще ме бъде на работа. Нашата фирма си работи добре, ама другите компании от консорциума не вървят, та постоянно се чудим дали няма да ни завлекат надолу. Та както и да е-интересно е  Rolling Eyes
Рени, пиши, какво развитие на нещата има при вас  Confused
Много палчета за Галето и Роки и дано скоро се приберат вкъщи здрави Praynig
Булчето къде са newsm78
Пчелице-аз съм за диетата! Т.е. аз от днес съм официално на диета. Искам да сваля 5 килограма и вече ми писна да го отлагам. Изядох половин закуска от нормалната ми доза, само супа на обяд и досега 2-3 фъстъка. Иначе по това време отнасям двоен сникерс  Sick Не че още съм избегнала изкушението...само 2 часа е още  ooooh!
Яне, как сте вие?  Tired Praynig
Наде, чакам и аз снимки от ремонта  Party

Ние сме добре. Зъбът мина след още една доза АБ, от която се опъпчих, щото съм алергична Rolling Eyes Ама нямаше начин-имаше възпаление на венеца, вече втори път ми става така като ми го правят този зъб. Умрял зъб, пломбата пада периодично, ама като ми го направят, винаги му става нещо на венеца и пия АБ  Sick Ама да сме живи и здрави  ooooh!
Симче е голям сладур. Много интересен период е сега, хем никога не ме е ядосвал така както сега, хем никога не ми е бил толкова сладък и интересен  Crazy А ся де?
Бягам, че този пост го пиша от 2 часа..
цун

# 92
  • Мнения: 4
Хайде и аз да се разпиша, че нещо тия дни все не ми остава време да ви понагледам  Hug

Рени хиляди прегръдки, мила  Hug просто нямам думи... ужасно е когато човек изпадне в такава безизходна ситуация... сигурна съм, че скоро ще изгрее слънчице при вас  Hug Hug Hug
Гале целувки на Роката и бързо да оздравява  Hug
Янче и на Дани прегръдки и да се разминете с поредното вирусче  Hug
Ятзе дано този понеделник, пък и следващите дни от седмицата ти минат леко на работата и да няма излишно напрежение  Hug
Зелдич бързо да ти минава зъбчето, пък за големия мъж не се ядосвай излишно, важното е малкият да е добре  Hug
Наде завид, завид за кухничката  Hug макар че с това тичане в момента хич не си за завиждане, пращай поне Бубата при бабата, че да ти поналекне...
Пчеличке успех с диетата  fingerscrossed аз пък откакто почнах работа слабея ли, слабея, ама не е от хубаво, така че на никой не го пожелавам... след първото ни влизане в болницата бях смъкнала около десетина килограма... тогава 3 дена нищо не бях слагала в устата си от притеснение... сега пак така... нямам апетит и постоянно за някакви болести треперя... аз ви казах вече, че съм станала хипохондричка. Незнам защо така, но всеки понеделник е с някаква слаба хремичка, според свекърите причината е, че аз си го гледам събота и неделя, и все го разболявам  Cry Миналата седмица пък 24 часа ми поддържа висока температура без никаква видима причина, и май наистина ще се окажа зъбче... Мислех си, че ако видя Т над 39 градуса ще припадна, ама някак си запазих самообладание. Имам тука една позната с детенце колкото нашите, ама хич не й пука и си гледа с кеф детето и само ме хока, че излишно се притеснявам... пусто незнам защо така се спичам и за най-малкото неразположение на мъника  Rolling Eyes

Хайде стига съм ви дотягала  Hug
Целувки   love001

Докато пиша Зелда и Кловърчето са се включили, ама после ще дописвам, че ме чака работа  Peace

# 93
  • Мнения: 3
Дейзи, това с температурата над 39 се преживява в един момент. Аз един път 40.9 видях  Tired И после като я свали до 39, едва ли не се успокоих  Sad И със сигурност не го разболяваш ти, така че изобщо да не съм те чула повече с такива приказки Naughty

# 94
  • Мнения: 431
...според свекърите причината е, че аз си го гледам събота и неделя, и все го разболявам  Cry ...
Какво друго може да измисли една свекърска глава  Rage .То е толкова глупаво ,че чак да се чудиш как да го коментираш  smile3537

# 95
  • Мнения: 186
И аз да се разпиша, провокира ме поста на Кловърче...много искам и аз да го водя на зъболекар, с тея пусто бонбони, дет набива... ooooh! Обаче тук нямам къде, никой не ще с такива малки деца да работи, говорих с приятелка, чийто мъж е зъболекар, вика - доведи го, ММ не иска с деца, ама ще го погледне, ама го настрой къде отива, че само ще го гледа, да може да си отвори устата...ама аз идея си нямам как ще стане номера... Rolling Eyes като си знам говедото, той на последната консултация орева света, а ем само го мериха и теглиха... Whistling

Иначе на 31-ви май имаме час за очен , поне това ще отментна  Peace

# 96
  • Мнения: 991
И аз се замислям напоследък, че трябва да го водя на зъболекар, остава и да го направя наистина ...  Rolling Eyes

# 97
  • София
  • Мнения: 232
На зъболекар сме ходили когато падна и си удари лошо зъбчето. Повече не сме.

# 98
  • Мнения: 2 590
2 пъти сме ходили на зъболекар и ме изненада, че сама си отвори устата.

Всички болни да оздравяват бързо.

# 99
  • Мнения: 103
Хайде и аз късно на отчет - първо на зъболекар не сме ходили, няма и как да стане, тъй като по никакъв наин не мога да я накарам да си отвори устата. На прегледите при лекаря за да и видят гърлото или двама стискаме и напъваме, или и запушват носа и чакат да си поема въздух, че да я оствори пустата уста  Whistling  . А имаме нужда от зъбар, тъй като зъби не дава да мием и не ги мием и отделно юздичката под горната устничка и завършва между горните резци. Трябвало да се цепне, но май е малка още.
По този повод да питам, как се разбира има ли трета сливица детето и дали е възпалена. А кога се вади евентуално? Питам, тъй като педката миналия ден след прегледа вметна че вече имаме хронично червено гърло, а сополите най-вероятно са от възпалена трета сливица.....

За яслата - забрах си я днес на обяд, и утре смятам така да направя, беше спокойна, казаха че била яла и тя потвърди, дала е да и сменят памперса, играла си е, но според лелите е мрънкала.... Преди малко пак пускаше бистри сополи, ама аз с нищо не ги третирам, само бършем и така

За спането при баба и и защо съм против - като свикне там и после не ни иска с баща си, само баба, баба , баба, била на баба златото. Да ама аз не съм съгласна, на ММ му е още по-болно, тъй като има малко време да я види вечер, а тя бяга до баба си. Хубаво е да живеем сами и да нямаме намеса, тогава бих я давала примерно за 1 вечер през уикенда да спи до баба си, но когато сме спалня до спалня и тя не иска да дойде до мама и тати се изнервям максимално. Тая вечер я излъгах с бонбони и я приспах след 30 мин пеене, но заспа при нас  Naughty

Лили, и аз съм много одавна за диета, ама пусто не мога хич да се ограничавам. На 2 май имаме среща на класа 10 години от завършването и сигурно ще съм единствената свиня сред манекенките  Tired

Бързо оздравяване на Роки, дано скоро ги изпишат от болницата

И на Дани бързо оздравяване, както и на всички болнички.

Зелда, радвай се на детето кокото и да те ядосва...И аз имах период на нервни изблици, ама сега съм в спокоен период и даже и се смея понякога като ме ядосва  Whistling

Дейзи, на свекърите им прати много поздрави от мен  #Cussing out  #2gunfire , а за Йоани - разбрахме вече че и той е геройче, дано не се разболява и да не види повече никога болници и лекари  Hug

Друго сега не ми идва на ума, утре сутрин мога пак да се включа с по бистри мисли  Wink

# 100
  • Мнения: 431
bob4o_f ,Матей по същия начин не дава да видят гърлото ,даже и повръща като го натиснат насила ,реве и на други видове прегледи ,обаче тази зъболекарка има подход ,предразполага ги .Първо му показа огледалцето да го разгледа ,говореше му тихичко ,спокойно и нежно ,а отсреща на плазма му бяха пуснали детски канал...абе човека така се отпусна ,отвори си устата ,съдейства всячески и даже не му се тръгваше  Sunglasses .Ако намериш такъв стоматолог ,сигурна съм ,че ще се получи и при вас !
За 3-та сливица-вадят я при навършени 3 г. ,дотогава стискаш зъби .Прегледът е неприятен ,защото бъркат с ръка до гърлото да я напипат -при 2ма доктори сме били(с големия) и все така преглеждат .Имало и един УНГ ,който (с огледалце,ако не бъркам) някак оглеждал и на база стичащи се секрети определял,но не знам доколко е достоверен този метод .

# 101
  • Мнения: 4
Ама Роки в болница ли е? Милата душичка... От какво го лекуват? Бързо да оздравява малкия герой. Пращам много положителна енергия на Галето и скоро да си бъдат вкъщи  Hug

Въпроса с третата сливица и на мен ми е много важен. Хомеопата, с който комуникираме последните две-три седмици ме пита дали съм го водила на УНГ и правен ли му е преглед за трета сливица... каквото и да значи това  newsm78
Зъбара и при нас ще е проблем, просто защото незнам дали ще намеря достатъчно добър специалист тук. Кловърчето е много права, че подхода е много определящ. Иначе мием зъби след всяко ядене. Аз се притеснявам, че моя пие много подсладени напитки, главно родопски чай де, но със захар. За сега твърдо ползваме Ненедент паста за зъби, тъй като забелязвам с пастата на Бочко, че зъбките му остават тъмни и непочистени. Има ли други детски пасти без флуор  newsm78
Бобчо, постепенно Ради ще свикне с яслата, не се притеснявай. Всяко начало е трудно. И при нас беше така, и точно проблема идваше от факта, че походи на ДЯ 2-3 дни, и тъкмо свикне, и вземе, че се разболее... омагьосан кръг... Защо не слагаш коларголче в нослето. Не искам да ти звучи като поучение, просто аз се убедих в чудодейното му действие при проблеми с хрема и зачервено гърло. В болницата всички медицински сестри само ми повтаряха да слагам коларгол, защото той много облекчавал зачервеното гърло, а нали за такива малки дечица друго не може да се приложи. Вчера си взех и аз комплектче за да си приготвя вкъщи, ако се наложи и установих, че всъщност това е търговско наименование на колоидно сребро... т.е подобно е на сребърната вода...http://apteka.framar.bg/30003733/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%80% … 300-%D0%BC%D0%B3-

Момичета, благодаря ви за милите думи  Hug Страхотни сте   bouquet

# 102
  • Мнения: 3
За трета сливица са ни гледали разни УНГ светила с техника и много лампички, но не са бъркали в гърлото с ръка  newsm78 Освен това питат за много работи, като основното е май дали диша през устата. Аз ви препоръчвам една профилактика с Тонзилотрен или Цинабзин. Аз лично съм доволна.
Което не мога да кажа за коларголовите  Thinking Много странно, но на Симо никога не са му помагали, нито на мен. Но може би въпроса е да почнеш много рано да капеш  newsm78
За зъболекър още не мисля. Гледам му зъбите много често за петна и подобни, но съзнавам, че му трябва истински преглед. Но не знам как ще стане със или без подход от зъболекаря с това добиче моето  Tired
Паста точно днес трябва да купувам и мисля да пробвам на Билка детската паста. Досега сме били с Ненодент.
Иначе аз продължавам с моята зъбна драма. Оправих си всички зъби, преживях инфекцията и реших че е време за избелване като закупих някакви ленти чак от Щатите, за които уж много проучвах. И вчера седях за първи път и да не ви казвам как ме боли всичко от тогава Sick Химията буквално ми изяде сигурно горния слой и ми ги направи супер чувствителни....
Та като ви казват зъболекари (както на мен са казвали!) да не си избелвате зъбите, слушайте ги!
бягам

# 103
  • Мнения: 4
Зелдич много кофти с това избелване... и аз съм чувала, че зъбите стават много чувствителни, но пък ефекта е наистина впечатляващ  Party дано да си заслужава  Peace
Иначе за Тонзилотрена и Цинабсина, съм съгласна. Боаронската ни хомеопатка ни беше изписала подобна профилактика за 15 дена, но пък сега хомеопата-класик много ги отрича  newsm78 вече човек наистина се вкарва в голяма драма на кой да вярва. А това за дишането през устата явно наистина е показател за третата сливица, защото в болницата една от лекарките при визитация ми насочи вниманието и ме попита принципно вечер докато спи, как диша Йоан - през носа или устата. Оттогова съм се улавяла много пъти да го следя за това, но при нас е много определящо в каква поза е легнал  newsm78 уффф, трябва да го водя на УНГ  Rolling Eyes

Тук се поусмихна времето, дано утре ни зарадва слънчицето, че да ми поизведат мъника навън. Когато е студено и влажно, бабата и дядото твърдо го затварят вкъщи и с нищо не мога да им налея в главите, че за това дете е важно малко да го подуха вятъра  ooooh!
И аз ще бягам...

# 104
  • Мнения: 194
Добро утро дружки Heart Eyes Hug
Да сложа по едно кафенце


Да драсна набърже некой ред,че Слънчицето на Буба се е показало Laughing и само чакаме да се постопли и да изчезваме,че вкъщи издивяваме с тази разбутана къща, направо ми иде да хващам гората(която тук е бая далечко Laughing)
Не си представям повече от 1 седмица да живея в хаос,колкото и да се опитвам да подреждам не се получава, във хола няма къде да се завъртим, то са сушилки за дрехи, столче за хранене, едно влакче на Буба за бутане с крачета,бебешкото й столче за кола,което тя е решила че точно сега й трябва " да се Люшкам МАМО Joy", количката за кукли Crazy и отделно останалите фризер, хладилник,маса за хранене столове,абе място за нас почти няма hahaha
Сега изсипа макароните с които си играеше на дивана, ха дано да си ги събере ooooh!
Оня ден аз си бях извикала свекърва ми да я гледа,че да мога да си изчистя фугите на плочките в кухнята,а нашата Борянка бешше леко яхнала метлата Laughing, и нашата ми се окачила връз гърбината и ме Пошляпва по оголеният ми кръст и се залива от смях Joy, обаче аз упорито продължих със задачата Laughing Свекърва ми , седи от страни и Вика: - То да ревеш ли да се смееш ли Joy, е не можа да се откъсне от Новото си занимание,което й достави Изключително удоволствие hahaha
Та така при нас е весело,ама на моменти ми иде да застрелвам някой Rolling Eyes
Много се разприказвах май,а уж работа ме чака ooooh!

Аз май съм казвала ,но пак да се повторя Доволна съм от Инфлуцида и Тонзилотрена,давах ги близо месец може би по 3 пъти на ден и от двете!
Дейзи, за изказването на свекърва ти Нямам думииии #Cussing out
Пчеличке и аз уж съм на диета,но виж вчера неможаха да опазят храната от мен,както се бях изнервила от обстановката Embarassed,ама днес мисля д аго карам спокойно и смао на плодове и водица Mr. Green
Дано да не се окажат трета сливица при Симо и Йоан,защото този филм съм го гледала с баткото  и кошмара още ми е пред очите на 3 г. опериран от 3та сливица,а на 4 на другите две,които бяха заели мястото на третата,която само за 1 година беше израстнала отново,а детето едвам си поемаше дъх Confused,абееее чудо е!
Хайде да има да си четете простотийките ми,че аз отивам да събирам макарони и да бърша чай от пода  Laughing
Дано днес да е слънчево и топличко  Hug

Общи условия

Активация на акаунт