Валенсия

  • 117 532
  • 764
  •   1
Отговори
# 450
  • София
  • Мнения: 267
Всъщност да добавя, че може би ще сме 5-8 човека. В този случай пак ли излиза по-изгодно да вземем автобуса (40е на човек за двете посоки), отколкото да наемем кола? Simple Smile

# 451
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299

Виждам, че мога да купя билети само до края на Март...


Вероятно имаш предвид от края на март нататък?! Това направление беше закрито за зимния период /с орязването на полетите през октомври, струва ми се/, дано да няма проблем с повторното му откриване на пролет. Имай и едно наум, че полетите до там могат и да бъдат отменени. Приятно изкарване във Валенсия, гостоприемна е!

# 452
  • Мнения: 4 036
Всъщност да добавя, че може би ще сме 5-8 човека. В този случай пак ли излиза по-изгодно да вземем автобуса (40е на човек за двете посоки), отколкото да наемем кола? Simple Smile
Ние бяхме 4 човека и наехме кола. За 5-8 човека са две коли, така че хубаво помислете. Ако сте резервирали хотел-имате ли пряко място? Това е много важно.

# 453
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
пускам разказ за нашето пътуване във Валенсия, или поне началото - https://muryblog.wordpress.com/2017/11/23/%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0% … 1%80%d0%b2%d0%b8/
Здравейте!  Аз съм посещавала Валенсия и реално вече не се интересувам от темата, освен ако мога да помогна на някого с моят опит, но останах впечатлена от Вашите разкази в блога Ви, а и най - вече от снимките. Огромно е любопитство ми - с какъв апарат снимате?  А също и да Ви изкажа възхищение от усета за снимки.

благодаря много  Hug апарата е NIkon D3300

# 454
  • София
  • Мнения: 267
Всъщност да добавя, че може би ще сме 5-8 човека. В този случай пак ли излиза по-изгодно да вземем автобуса (40е на човек за двете посоки), отколкото да наемем кола? Simple Smile
Ние бяхме 4 човека и наехме кола. За 5-8 човека са две коли, така че хубаво помислете. Ако сте резервирали хотел-имате ли пряко място? Това е много важно.

Все още не сме резервирали хотел, не смея, без да имаме билети. Как вървят цените на колите?  Можем ли да се движим из града с кола (има ли къде да се паркира) или е по-добре да се ползва градски транспорт и колата ще ни бъде само от Кастельон до Валенсия и обратно?  Simple Smile

# 455
  • Мнения: 4 036
Ние ползвахме градски транспорт в града. Паркинга беше много скъп, и не ни беше изгодно. Там където спахме имахме безплатен паркинг. От там пеша по парка Турия стигахме до центъра, където всичко е на пешеходно разстояние. С кола отидохме само до Биопарка, а до Града на изкуствата отидохме с автобус. С тази агенция наехме кола https://www.malcorentacar.com/en/?gclid=CjwKCAiAy4bTBRAvEiwAFtat … dQTBoCtvcQAvD_BwE

# 456
  • Мнения: 44
Здравейте,
Плануваме почивка във Валенсия през юни (разбрах, че е достатъчно топло за плаж). Целта ни е да съчетаем плажа с разглеждането на невероятния град. Гледам билети на Уиз, но цените в момента са адски високи - 350-550лв. Погледнах тези на Раян и излизат 90 евро, но пък спират в Кастелон. Някой пътувал ли е от там до Валенсия. Как може да се придвижим? Кола под наем ли е най-добрия вариант (какви са цените, застраховката, паркиране из Валенсия)? Като цяло какво ви е мнението?
Благодаря Simple Smile

От летището на Кастельон до Валенсия има автобус, който е съобразен с часа на пристигане на самолета. Цената е 20 евро на посока. Билети купихме предварително от този сайт https://www.mediterraneoholidays.com/aeropuerto-de-castellon/aer … astellon-valencia . Във Валенсия рейсът списа на Рalau de la musica, тръгването за летището е отново оттам.

Лелее, супер много благодаря!! Значи смело мога да купувам билети и да се заема с резервирането на хотелче!
Виждам, че мога да купя билети само до края на Март, предполагам още не е излязло разписанието и трябва да изчакам, нали?  Със сигурност ли са съобразени, тъй като на отиване самолетът ни каца в 20.20 часа?
Благодаря още веднъж! HugHug

Ние летяхме със същия полет и като пристигнахме рейсът чакаше отпред.  Би трябвало и занапред да е така. Simple Smile Но и няма логика да е различно, защото на това мини летище май кацат само самолетите на Раян.

# 457
  • софия
  • Мнения: 112
Здравейте! Предстои ни пътуване до Валенсия следващата седмица! Прегледах цялата тема, бих искала мнение за ресторант с автентична кухня на прилични цени, за да опитаме и се насладим на типични местни ястия, а не на туристически менюта. В темата се споменава за La greta и още един ресторант, който е извън града и на брега на морето. Ще се радвам на споделени мнения!

# 458
  • София
  • Мнения: 660
la greta , както и фламенко кафето в близост са моите лични открития, нищо особено като интериор, но много приятни всъщност. Има хиляди други , които вие можете да откриете. Гледайте местните къде ходят, за там сте и вие Wink)) Силно туристическите ги избягвайте, сигурна съм,че ще ги разпознаете Wink

# 459
  • София
  • Мнения: 660
Mrs.Turner / Samberg - прекрасен разказ за Валенсия и невероятни снимки, както винаги. Съжалявам единствено, че не си била преди мен, за да мога да прочета разказа ти , а трябваше да събирам информация от 9 кладенеца Wink)) . Но за импровизираното ми пътуване до Мадрид много ми помогна Kissing Heart
Виждам, че липсва Рим (който ми предстои). Моля те, в най-скоро време да се коригираш GrinningGrinning Винаги си моят първоизточник, гледам дали си писала нещо по темата, защото е много синтезирано и точно мой тип .Продължавай да ни радваш с разказите си Wink

# 460
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Mrs.Turner / Samberg - прекрасен разказ за Валенсия и невероятни снимки, както винаги. Съжалявам единствено, че не си била преди мен, за да мога да прочета разказа ти , а трябваше да събирам информация от 9 кладенеца Wink)) . Но за импровизираното ми пътуване до Мадрид много ми помогна Kissing Heart
Виждам, че липсва Рим (който ми предстои). Моля те, в най-скоро време да се коригираш GrinningGrinning Винаги си моят първоизточник, гледам дали си писала нещо по темата, защото е много синтезирано и точно мой тип .Продължавай да ни радваш с разказите си Wink

oo, много ти благодаря  Hug ходила съм в Рим, но преди доста време, това ми беше първото самоорганизирано пътуване . Надявам се скоро пак да ме отвее вятъра там  Laughing

# 461
  • Мнения: 3 950
Момичета, коя час на Валенсия е за предпочитане при отсядане с дете? Стария град или новата част около Океанографико?

# 462
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
Момичета, коя час на Валенсия е за предпочитане при отсядане с дете? Стария град или новата част около Океанографико?

ние бяхме някъде по средата и ние беше супер удобно, метроро беше на 3 минути . Ето апартамента :

https://www.booking.com/hotel/es/malvarrosa-valencia.en-gb.html? … 6161125339f928da6

# 463
  • София
  • Мнения: 267
Благодаря ви много за мненията - реших, че няма да взимаме кола под наем, а ще си платим за автобуса и с него ще стигнем до Валенсия.
Но ето какво имах предвид, че не могат да се купят билети за него от Април натам. 
Скрит текст:
Дати за Януари - Март има, но от Април натам - не!  А не съм сигурна дали да купя самолетни билети от сега ,след като не мога да съм сигурна за автобуса. Simple Smile

# 464
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Автобус ще има, просто не продават билети за след повече от три месеца. Пиши за свое успокоение на агенцият, която ги продава. На мен ми отговориха преди време по същия повод, че разписанието за моите дати ще излезе тепърва. Н се наложи да ползвам услугите им, пътувахме с уизз.

Общи условия

Активация на акаунт