За последно тук да се отчетем и в "РОДЕНИ" да се нанесем!МАРТ 2013, тема15

  • 16 891
  • 287
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 40
Мамчета, за кърмата,пробвайте сварено жито-има страаааахотен резултат,вчера ядох два пъти и вечерта се притесних,че трябва помпата да влиза в употреба!:)Не се наложи-бебка си свърши работата добре!
Когато хълца,я слагам за малко на гърдата отново,докато спре хълцука.
За жълтеницата-ако изследванията не са тревожни, се препоръчва глюкоза 50-100 мл на дедонощие,но последни проучвания сочат,че от нея няма особен резултат...Аз лично давах само 3-4 дни,а трябваше поне 20,реших,че така се храни по-малко,пък и няма нужда излишно да я тъпча с нехарактерни субстанции Laughing,въпреки че беше недоносено бебче! Жълтеницата отмина сама с времето.
Давам да яде от едната гърда,тя я пуска сама,когато свърши,не изцеждам,не капе от другата.Редувам ги на поискване! Hug

# 46
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
...
Аз, със един въпрос към ЛЛЛ: Божидар обикновено се нахранва като суче само от едната гърда - правя пробно мерене - изсуква си към 90-100 мл. и заспива. От същата гърда доизцеждам различно количество - между 30-50-60 мл.  Другата гърда, ако не е напрегната не я пипам, до следващото хранене, когато предлагам нея. Това грешен подход ли е, че редувам гърдите - трябва ли задължително да предлагам и двете, или трябва ли задължително да изцеждам и тази, от която не е сукал ? През нощта не мога да изцеждам, прекалено съм сънена, а той яде поне по два пъти през нощта - т.е. правим си режима 12-3-6 часа , но не на точен час, а когато той се събуди, което рядко е (да не кажа никога) повече от 3 часа.

Vasencetto, от това, което пишеш, звучи като че ли Божидар се храни чудесно. Има бебета, които още отначалото успяват да стимулират така добре гърдите, че едната гърда да им е напълно достатъчна на хранене и да ги редуват на всяко хранене. 90-100 мл. като количество е много добре за едно хранене. Т.е. вие с Божидар се справяте повече от чудесно с едната гърда.

Що се отнася до изцеждането - в повечето случаи то не е наложително, тъй като по-голямата част от бебетата успяват сами да регулират добре производството на кърма, така че да им покрива моментните нужди (особено когато се кърмят на поискване). Доизцеждането понякога може да е полезно (за допълнителна стимулиця). В други случаи може да е излишно и дори нежелателно, тъй като може да доведе до прекаленна стимулация и свръхпроизводство (хиперлактация) - т.е. гърдите да произвеждат повече, от колкото бебето има нужда и по този начин да се налага постоянно изцеждане, за да не се получат запушвания. И така да се попадне в омагьосан кръг.

Вероятно ти сама ще можеш да усетиш и прецениш кога е удачно да изцеждаш и кога не.  Wink

mimsat,ако бебето заспи на гърдата по време на кърмене необходимо ли е да се държи изправено,за да оригне?
...

simona06, при някои бебета няма нужда, други пък поемат повече въздух и може малко след като заспят да станат неспокойни в съня си, защото имат нужда да бъдат оригнати. Зависи как суче самото бебе, дали добре засуква, зависи и от потока на кърмата (ако е по-силна струята, е възможно да поеме повече въздух). Някои майки изправят бебетата на рамото си за малко, колкото да позволят въздухът да излезе. Други пък не ги оригват, а евентуално ако бебето стане неспокойно, тогава го вдигат за да оригне.

Включвам се и аз с въпрос за кърменето. Мъничето засуква добре и 10-15 минути суче активно след което заспива. Отначало успявам да го събудя и да посуче още малко, но в един момент заспива дълбоко. Събуждането е мисия невъзможна - пощипвам го,изправям го и нищо. Проблемът при това положение е, че не изсуква достатъчно. Мерим го и изяденото количество е 30-40 мл, което педиатърката каза, че е недостатъчно и може да се наложи добавка. Имам кърма и не ми се иска да давам добавка, затова реших да го будя на 2 часа поне да се наяжда по малко. Грешно ли е това и ако да моля за други идеи. 

chocholinka, това е чудесна идея - по-честото кърмене, означава повече кърмения, което евентуално би означавало по-голямо общо количество за 24 часа. Освен това стимулацията ще се увеличи.

Разбирам притеснението ти. 30-40 мл. не звучи като достатъчно. Все пак имай предвид, че когато се прави пробно кърмене, е добре да се направят замервания на всички кърмения за 24 часа и да се гледа общото количество.

Ето и цитат от друг мой пост, за кърмене на сънливо бебе:
Цитат
Ето и няколко трика, които може да помогнат бебето да суче по-продължително:
- контакт кожа-с-кожа - доста често го посочвам, защото това наистина е маже би един от най-ефективните методи за по-добро сучене.
- повдигане, оригане и отново предлагане;
- разсъбличане - по-облечените и увити (т.е. загряти) бебетата обикновено са по-унесени и сънливи;
- галене и подпиране на голи стъпала - това задейства вродени рефлекси за сучене;
- сменяне на пози.

Отделно може да следиш пелените за своя информация. Изключително кърмените бебета, които не получават друго, освен кърма, е добре да имат 5-6 добре напишкани пелени за еднократна употреба и поне 2-3 изхождания. Това означава, че се храни добре и в повечето случаи това, което поема, му е достатъчно. Все пак за да излезе, първо трябва да влезе  Grinning

...
Имам въпрос към ЛЛЛ
Имах проблем с лявата гърда. Зърното ми не е добре оформено и малката не можеше да засучи и за това и давах само от дясната гърда.Лявата я цедях и дясната я доизцеждах. Сега лявата ми гърда почти нищо не пуска,а дясната ми е като балон.ПОМОЩ!

dessy8905, това е нормално при такива условия. Дали правиш опити да предложиш лявата гърда за сучене отново? Би било добре, ако е възможно - може да се опита и с различни пози, които евентуално ще са по-удобни с лявата гърда.

За да я стимулираш по-добре можеш всяко кърмене да започваш с лявата гърда, а след това да предлагаш и дясната. Ако имаш възможност, можеш след това да достимулираш лявата с изцеждане.

# 47
  • Мнения: X
Благодаря ви за отговорите за акото. И при нас е златисто жълто, значи сме в нормите. Но с кърменето за втори път не ми се получава. Т.е уж се кърмим, мерим, но повече от 60 мл. не можем да набавим и от двете гърди. Sad Като Ви чета само за какви количества говорите и как замразявате направо Ви се радвам много Wink. Е ние явно ще трябва да се дохранваме с АМ Sad Sad Sad
Денил, зависи на колко е бебока. Моята на 2 -3 седмична възраст ядеше по 60тина, а качи 960 грама дотук /за 29 дни от изписването/, т.е. прекрасно. А за меренето - ми моят кантар показва разлика от 100тина грама от едно мерене до друго /половин минута едно след друго/, нещо не става за мерене на нахранване.....
Мирама, трудно е. Мен ми беше трудно и преди раждането с първолак, който ходи допълнително на език, нон-стоп сме с учебника и тетрадката по езика, при все, че с училище не се занимаваме, имаме добра възпитателка в занималнята, която върши всичко. Ех, как бих си я взела вкъщи да помага по езика, ама уви, не го знае...
Та бях цяла бременност с ремонти и тичане напред назад, лежане в болница и т.н., та съм била все на педал, разликата ми е минимална. Ми как смогвам, пералня със сушилня, миялна машина и прахосмукачка робот - незнам какво бих правила без тях. Не ми остава време за простиране, стигаме до 3 перални дневно /заедно с памперсите за многократна употреба/. Не гладя /пак заради сушилнята/ и пак - стигам до компа едва едва по веднъж на ден/ уикенда - невъзможно, както и преди раждането/. Готвя, мия банята, бърша прах, подреждам и пускам уредите. Отделно цедях до скоро по 1 час преди хранене, вече се кърмим и цедя 1-2 пъти на ден само, за да избегна разраняванията. Денят минава много бързо!

# 48
  • Мнения: 22 436
Щерката наесен тръгва и предучилищна и ще стане интересно. )
В момента е на етап, който се сърди и се нервира за всичко, всичко трябва да се направи и да стане на секундата и т.н...)
Е, днес на обяд поне докато хранех Борис заяви и тя че е гладна....
казах и да се оправя сама и тя си взела хлебче, извади си кашкавал от хладилника, плодово мляко и докато аз свърша с бебока тя също се беше нахранила. ))))

# 49
  • Мнения: X
Ами то й е време да се храни сама.
И аз мисля, че сега бързо-бързо ще стане самостоятелен синковеца. Опитвам да го включвам в зареждане и освобождаване на миялната и простора, както и в оправяне на неговата стая, но е трудно, трудно...

# 50
  • Мнения: 22 436
Нощна птица, о, тя сама си се храни отдавна, но все някои възрастен и слага на масата яденето най-малкото. )
В случая и двете ми ръце бяха заети, тя заяви че е страшно гладна и така...)
Иначе за помощта, много помага....но си иска и своето и демонстрира и сърдене и цупене като не стане веднага. ))))

# 51
  • Мнения: 22
При нас е същата работа с каката.След изписването бяхме добре,но от няколко дни постоянно се сърди,защо бебето било в стаята където е тя,заведа бебка в другата стая и тя дойде при нас.Постоянно и правя забележка за викането,но кой те слуша.Та днес я изпратих на градина малко да си почина от нея.Иначе за чистене и готвене нямам проблем смогвам със всичко.

# 52
  • Мнения: 6
Здравейте момичета!
Отдавна не съм се разписвала, а предната тема я прочетох до половината. Не ми достигна времето просто, но и това ще свърша.
Много бебчета са се появили, малко останаха - чакаме ви с нетърпение  Hug Кураж на мамите в очакване и много положителна енергия.

Ние с Ани сме добре, напаснахме се вече. Хапваме, спим, акаме...коликите също ги преживяваме вече. Тези дни ще съм по-подробна, сега само да се разпиша. Много сте полезни с коментарите си!

Аз съм вече четвърти ден доста болна. Ходим вкъщи с маски, да не я разболеем. Имам чувството, че малката се плаши от нас, като ни види като терминатори Wink, но няма начин. Трябва да я пазим.

Поздрави на всички  Hug

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
dilein в АГ-то бях

# 54
  • Мнения: 16
Здравейте,милички,темата се оживява вече,влизаме в ритъм Simple SmileНа чакащите мами,Успех,чакаме ви скоро с хубави новини Hug
ние сме добре с дребчо и той се събудииии

# 55
  • USA, Steak State
  • Мнения: 2 480
Цитат
Не знам как се оправят другите с 2деца.

Ами оправяме се някак си. И ние сме на етапа, че не можем да чакаме и всичко трябва да стане на момента. Сама се храни, но както Мирама писа и на нея трябва да и се сложи на масата. Не ходим на детска градина, догодина (атстрономическа ( заради това, че е родена декември и тогава ще навърши 5)) тръгва на предучилищна и тогава ще ми е малко по-леко.
Днес за първи път съм сама с двете деца, за сега удържам фронта и не съм си прегризала вените.  Mr. Green


Искам да честитя месечинките на Габриела на мама vesuky; Бранко на мама prolet 2013 и на Самуил на мама grimka. Да ви е честит първия полупразник мили дечица, месец след месец да растете здравички за радост на родителите си!

# 56
  • Мнения: 455
Здравейте!
Момичета,може ли от някаква храна да се промени акото на малката?Напраимер от марули,краставици да стане по-зелено?
Честито на новите мамчета!

# 57
  • Мнения: 35


emilly, спрете я тази подсладена вода, полза от нея няма.
А акото колко често е през деня?

Поне 5 пъти на денонощието е с наАкан памперс. Храним се 6 кратно, понякога и 7 пъти се случва.
Относно водата - изпили сме 2 банки с глюкоза за десетина дни и мисля да не й давам вече от нея. Чудех се само водичката, която ще й приготвя съвсем без захар ли да е или с много малко newsm78
В началото, преди глюкозата съм й давала чиста, само преварена вода и си я пиеше , но нали сладката изчиствала жълтеницата и започнах да подслаждам.
Ще пробвам пак с НЕ подсладена водичка, пък да видим.

# 58
  • София
  • Мнения: 23 165
аз изобщо не давам вода  newsm78
в болницата ми казаха че няма нужда, лл каза да давам подсладена, ама нещо не ми допадна и не давам.
на смесено хранене сме, все пак в ам слагам вода, аз пия доста, та си мисля че получава колкото му трябва  Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 58
Здравейте мами, все не ми стига времето да ви изчета и да понапиша нещичко... да ви кажа номерът със сешоара много действа при колики. моят мъник много плаче и се свива от болка, но щом включа сешоара и той млъква и даже заспива.  newsm78 не мога да се начудя как точно им действа този уред, но действа!



Общи условия

Активация на акаунт