За последно тук да се отчетем и в "РОДЕНИ" да се нанесем!МАРТ 2013, тема15

  • 16 895
  • 287
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6
Запис и от нас в новата тема. С бебка неможем да си напаснем режима Simple Smile Когато трябва да суче, тя спи и обратното. Отделно ако я оставя може на гърдата откара около 1-2 часа и после да изцедя доста милилитри. Имам такова желание за кърмене, ама не. Ще цедим докато можем и това е.
Хубав след обяд от нас момичета и успех на неродилите мами! Simple Smile

# 31
  • Мнения: 5
Запис и от мен, само да ви се похваля, че на 19,03,13г. се роди и моето съкровище Антоанета с планово секцио - 2700 кг. 50 см.
Сега се напасваме и като имам малко повече време, ще разказвам.

# 32
  • София
  • Мнения: 114
Здравейте и от мен.За съжаление компютъра ми беше изгорял и бях активна само във ФБ чрез телефона ми:) .И такаа след дългото ми отсъствие се завърнах Simple Smile
На 12.3.2013г се роди нормално Александра 3200 , 54см. След втори опит индукция..
Приеха ме на 7-ми... преносих 11 дни ,но водите бяха бистри.След дългото приключение в МД сме си в къщи и сме добре.Във вторник сме на контролен преглед Simple Smile
Получих разкъсване и сега се лекувам в къщи...
Имам въпрос към ЛЛЛ
Имах проблем с лявата гърда. Зърното ми не е добре оформено и малката не можеше да засучи и за това и давах само от дясната гърда.Лявата я цедях и дясната я доизцеждах. Сега лявата ми гърда почти нищо не пуска,а дясната ми е като балон.ПОМОЩ!

# 33
  • Мнения: 0
Е хайде и аз в новата темичка обаче към чакащите.Термина ми беше на 16ти,но госпожицата много тежко го дава и ми записаха час за предизвикване за четвъртък.Силно се надявам да не се стига до там.
Деси благодаря за темичката и на теб не ти остана много,всички  ще си минем по реда Simple Smile

И да споделя една хубава новина и аз-слънцее - Шотландия на 20ти стана мама на прекрасен син Емир-3520кг,52см.Мама и бебе са добре и се кърмят благополучно Hug

Честито на всички нови мами,да са ви живи и здрави бебоците Simple Smile

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 3
Реших първо да ви изчета и през това време деситка пуснала новата тема :Р

Слънчицето ни Миа си избра датата 12ти март. Сутринта преди 7 усетих нещо да ме мокри и реших за всеки случай да стана да проверя - стигнах до банята и водите ми текнаха на струйка.. В 8 бяхме в болницата и нямах болки, с разкритие 5 см и я родих в 14 часа, 3,150 кг, 51 см.

В епикризата пише нормално раждане, но не може да се каже че бях подготвена за това изживяване..

Чета маймунката и ми се реве
Скрит текст:
"Аз продължавам да тека като пуснат кран на чешма,   Crazy всичко под гъзето ми прогизнало... Слизам от колата ми АЗ СЪМ ВИР ВОДА ! Чак маратонките ми шляпат вътре... Панталона ми лепнат от горе до долу по мен  Mr. Green Къде я бях събрала тая вода не знам !!!!!! И до тук свършва веселото...
Раждането ми беше 18 часа, първо тръгнахме за нормално... С 1см. разкритие съм няколко часа, контракции ужасни, мисля си че ще умра, нямам въздух, плача, превивам се... Ужасно беше... Продължава ми мъката цяла нощ... Спала съм за по 10 мин. и се будех на всяка контракции от  болки... След много часове стигам 7 см. разкритие, пускам ми окситоцин, слагат ми епидурална (РОДИХ СЕ) ... Минават 5 часа, пак 7 см. разкритие, води няма вече.. Ще се режем ...
И така на 17-тия час влизам да ме режат, всичко минава добре !"
- нали не бях достатъчно информирана и не знаех колко може да се стои с изтекли води, а и никой не ме пита искам ли инжекция но шпа при условие че им казах че нямам болки, от нея ми се зави свят и не можех да ходя за разкритие та легнах и почнаха мъките като ми пуснаха системата и почнаха контракциите.. Крайния резултат е шевове сякаш съм родила два пъти по-тежко бебе.. Не че само тва ми беше проблема, ама да не изпадам в подробности.. Никой и не ме пита за епидурална..

Непрекъснато слушах как отделението било пълно и идвали нови родилки, но успявали да изпишат достатъчно..

Последна редакция: нд, 24 мар 2013, 19:59 от карамболче

# 35
  • Мнения: 48

Честито на всички нови мами  Hug 
И аз вървя към индукция,но какво да се прави ....
Карамболче в коя болница ражда  Rolling Eyes

# 36
  • София
  • Мнения: 6
Да се запиша и аз. 2 в 1 сме си още. Чакам си и вече много се изнервям. Термина е във вторник. Ако не стане до петък ме приемат в болницата. Дано бебето е  послушно както до сега и си излезе само.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 107
Честито на новите мами! Да са ви живи и здрави бебенцата, а на вас бързо възстановяване!

# 38
  • Мнения: 3
  bouquet поздравления за новата темичка и за новите бебоци  Hug

# 39
  • Мнения: 0
Запис и от мен  smile3533 И аз си чакам ли, чакам щъркела за ми донесе бебето, ама май му е много студено тия дни... stork-boy

# 40
  • София
  • Мнения: 287
Поздрави на новите мами.   bouquet Дано бебчетата ви да са здрави, пухкави и усмихнати. На вас бързо възстановяване и не-безсънни  Wink нощи.

Бамба
, и на Лазар езичето е бяло, но не мисля, че са гъбички. Големият ми син имаше и бялото беше по-различно – като афти и не само по езика, но и по вътрешната страна на бузките, а на Лазар е само бяло по езика. Тогава също като теб мажех с Дактарин, изчезваха на 2-ри – 3-ти ден, аз спирах да мажа и те пак излизаха. Оказа се, че трябва да се маже дълго, защото ги имало по цялата храносмилателна система и това, че не се виждат в устичката, не значи, че ги няма. Дано това да ти е полезно.
Утре сме на консултация и ще видим дали и при Лазар все пак не са гъби, въпреки мойте разсъждения.

Boryana9
, много благодаря.

# 41
  • Пазарджик
  • Мнения: 760
Имам въпрос към ЛЛЛ. Момичета, помагайте, имам мастит. Днес по обед ме втресе, вдигнах 38Т и усетих много остри болки в едната гърда. Още като започна болката дадох да изсуче, после изцедих до край. Гърдата стана на мекица, буца не напипах( не напипвам все още), но въпреки това болката остана. Стана ми страшно зле, досега лежа, не бях яла нищо. Започнах да дава да суче през два часа, после доцеждам, масажи, грея една възглавничка с гел против колики и слагам, слагам да суче с брадичка натам дето боли. Пих парацетемол сега след последното кърмене и малко смъкнах Т. Вече обаче не се сещам нищо друго, което да направя, а не напипвам пустото запушване никъде.

Помагайте ако има още нещо което да направя Praynig


синео4ка, ти правиш всичко, което е нужно. Единствено, ако искаш можеш да добавиш хладен компрес след кърменето и изцеждането, за да се успокоят тъканите. Иначе процедурата  при запушвания и мастит е такава:
загряване с масаж -> кърмене/изцеждане (максимално изпразване) -> охлаждане и това се повтаря възможно най-често.

Сега как се чувстваш?

Ако запушването е дълбоко, може и да не го напипаш. Може и към мишницата да е. Можеш да опиташ при някое кърмене да правиш кръгообразни масажи на цялата гърда от основата към зърното. Също може да следиш за правилното засукване и да сменяш позите. Може да помислиш и да провериш бельото си - дали някъде нещо не ти обива - презрамка, банела.

В случай, че положението не се оправя, е добре да говориш с лекаря си. Може да обсъдите и прием на лецитин. При много майки има добро действие, тъй като възпрепятства слепването на мастните клетки и подпомага отпушването.

Надявам се скоро да се оправиш и да нямаш повече такива тревоги.  Hug

# 42
  • Мнения: 35
Simple Smile хоп в новата тема и аз...
Момичета да питам относно акито, извинявам се ако сте коментирали вече:
Йоана е на кърма само, пие глюкоза и сладка водичка и то доста???
Акито й е рядко, то е направо вода, но цветна-жълта. На консултацията на 15 й ден док ни изписа прахче Ентерол за 3 дни х 2 на ден. Изпихме ги, но няма промяна. Дали е нормално да е такова акито?
Вече сме на 18дни и само на кърма, дали да се притеснявам, незнам. От др. страна чета,че не трябва да се приемат подсладена вода, а ние сме още жълти и затова пием.

Относно разранените зърна исках да споделя, че имах този проблем в началото, докато се напаснем с бебка особедно с едната гърда...
След кърмене,като се измия се пръскам с термална вода. Доста ме облекчава и вече почти не ме боли и раните заздравяха. Леко охлажда болезнените зърна, но и оставям на въздух малко да си попие кожата сама.
Поздрави и хубав ден от мен Simple Smile

# 43
  • Мнения: 22 436
Да се разпиша и аз, че напоследък хич не ми остава време да се добера до комп. )))

Днес съм станала в 7ч., за да се нахрани младежа. И от тогава съм седнала за 20мин да закуся и сега преди малко успях. )
То не беше ядене, преобуване, къпане и т.н.
Едното реве че гладно, каката иска пък нещо друго, хайде на магазин за бързо (добре че ми е пред блока). И за всичките 6часа успях да пусна 1пералня и до там. ) Нито съм готвила, нито чистила...
Не знам как се оправят другите с 2деца.

emilly, спрете я тази подсладена вода, полза от нея няма.
А акото колко често е през деня?

# 44
  • Мнения: 0
момичета, с какво мажете белите езичета? На нас ни изписаха някакво мазило, което се приготвя в аптеките (основна съставка Нистадин + глицерин), но не виждам да има полза. Чудя се дали да не взема Дактарин, с него мажех баткото и си спомням, че помагаше.
Mirama , въобще не ми се говори за лудницата, когато и двете деца са в къщи. Миро и той е решил, че всичко мама трябва да прави за него - докато нахраня малката, бягам да чета приказки или да го обличам и водя на ясла...ужас, но ще се справим Simple Smile Нали за това сме силни майки - българки.

Общи условия

Активация на акаунт