За последно тук да се отчетем и в "РОДЕНИ" да се нанесем!МАРТ 2013, тема15

  • 16 893
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 436
Хайде и аз да се запиша в новата тема. )

При нас нищо интересно, младежа спи, хапва.
Понякога задминаваме и кърмените бебета на поискване, яде и после след час е способен да яде още...) Не си ли вземе полагаемата дажба е кисел, мрънка, реве и т.н. Щом се нахрани колкото той прецени, си заспива доволен.

От 2дни дава сигнал по едно и също време когато ще прави ако, така че го взимам, "разкопчавам" памперса и го оставям да си свърши работата на него, но без да си омазва дупето.
За нас е изключително важно, защото след болницата му се беше свалила кожата буквално от дупето и беше страшна работа. Сега от 4-5дни сме закрепили нещата и кожата на дупето е почти напълно възстановена.
Силно се надявам тази тенденция да се запази и да си дава ясен сигнал кога му се ака.
Реално волю не волю си практикуваме ЕБХ. ))) е, не на 100%, но колкото ни е необходимо. )

# 16
  • Мнения: 867
Имам въпрос към ЛЛЛ. Момичета, помагайте, имам мастит. Днес по обед ме втресе, вдигнах 38Т и усетих много остри болки в едната гърда. Още като започна болката дадох да изсуче, после изцедих до край. Гърдата стана на мекица, буца не напипах( не напипвам все още), но въпреки това болката остана. Стана ми страшно зле, досега лежа, не бях яла нищо. Започнах да дава да суче през два часа, после доцеждам, масажи, грея една възглавничка с гел против колики и слагам, слагам да суче с брадичка натам дето боли. Пих парацетемол сега след последното кърмене и малко смъкнах Т. Вече обаче не се сещам нищо друго, което да направя, а не напипвам пустото запушване никъде.

Помагайте ако има още нещо което да направя Praynig

# 17
  • Мнения: 62
Хоп в новата тема. Ние сме нещо сме непослушни, когато трябва да ядем спим, а когато трябва да спим сме се ококорили. Но се надявам, че скоро ще успеем да си изградим режим. Иначе е голяма душичка, много ме радва слънчицето  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 26
Хайде и аз да се запиша в новата тема  Simple Smile

Честито на всички мамчета Simple Smile и успех на тези като мен дето все още сме в очакване Wink

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 89
Хоп и аз в темичката.

Синеочка, много неприятно. Аз бях така в болницата температура 38, а гърдите не ми бяха на бучки. Постоянно се изцеждах колкото мога. Надявам се скоро да се оправиш.

И аз имам въпросче, бебка много хълца, ама много. Като я слушам ми става жал, имам чувството, че се измъчва. Някой знае ли от какво се получава. А и след хранене никога не се оригва.

Колкото до акитата, нямаме празен памперс. В повечето случаи си върши работата по време на кърмене.

# 20
# 21
  • бургас/софия
  • Мнения: 109
След 3 дена ужасно главоболие вече съм добре!! И което е още по-добре - днес ни изписват!!!!!!!!!
Нямам търпение да се приберем вкъщи. Прикована за легло не си е работа, никакви болници повече!!! (само за тези които още не са родили може Wink
С кърменето мисля че се справяме, Ирина си смуче добре, размекна ми гърдите, все още не са много разранени, само като започне за секунди ме заболява малко неприятно (и то само от дясната), после не. Повече новини - от къщи.

Имам сведения за още едно родено бебенце. The_Sunrise е родила вчера сутринта и всичко е наред. Повече не знам, но тя сигурно ще ни разкаже когато може Simple Smile

Останаха ли още пълни търбуси?? От март почти не остана...

# 22
  • Мнения: 48
Останаха ли още пълни търбуси?? От март почти не остана...

Има има  Confused Все се надявах ,че този път ще тръгне само но цък  Cry Почти всяка вечер имам ужасни болки в кръсти и все си викам ще се почва ама ето ме на още съм тук .Утре съм на запис на тонове и ще се разбираме кога да влизам да ме индуцират.

# 23
  • Мнения: 26
Добро утро и от мен!

И аз съм още с пълен търбух-но както каза dilein всяка вечер си мисля , че момента е дошъл, но сме все още тук Wink А сутрин като стана та вечер докато легна съм пълна с енергия и по цял ден въряа нещо из нас или из дворчето - дори къпах немските овчарки вчера-свекито като ме видя щеше удар да получи, едно че кучетата са грамадни, буйни, а и ги къпах в тяхната баня на първия етаж, че да не си цапам аз горе  Joy-но и мина на женицата -тя е добричка ....

Ние в сряда ден след датата на термина сме при доки, дано до тогава да се появи младежа, ако ли не май ще го предизвикваме...

Хайде днес вече не е ветровито, слънчево е насладете се на неделята и нека има и днес хубави новини за здрави и усмихнати новородени бебчета   Simple Smile

# 24
  • Мнения: 2 843
Добро утро  Simple Smile
И ние сме си две в едно още. Накрая обаче колко е изнервящо. Иначе и аз се чувствам добре, ама всеки, който ме види - ама айде, още ли не си родила  Twisted Evil
Приятна неделя на всички  Hug

# 25
  • Мнения: 242
Хайде и аз в новата тема  Simple Smile
gugi4ka, на мен педиатърката ми ги изписа - baryta carbonica и phytolacca decandra. В сини шишенца са, върти се долната част докато паднат 5 хапченца и от двете шишенца. Слагат се под езика докато се разтопят. На мен дозата ми е 3 пъти по 5 хапчета и от двете шишенца, преди ядене.
Честито на новите мами, да са им живи и здрави бебенцата, а на очакващите още малко търпение, месеца почти е накрая.  Hug
Хубава неделя на всички пожелавам!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 289
Запис и от мен в новата тема! Честито на всички мами сдобили се със бебчета и Успех на всички чакащи!
Доста време ми отне докато изчета цялата стара тема, макар да не сте много активи напоследък.
Аз като Нощна птица имам проблеми с зърната, също и със гърдите. За три часа дясната ми гърда става на буци, отделно е в рагади зърнато....и изпитвам ужасна болка от кърменето....затова цедя, не че не ме боли но пак е по търпимо. Интересно защо ставам в бучки при положение че нямам много мляко - цедя около 90-100мл от двете гърди....Дясната гърда е оточна, и ме боли...Да споделя моя опит до тук - ходих на лекар - той ме прати на физиотерапия, предписаха ми хомеопатични - Бриона и Беладонна -смуча и тях и на физиотерапия ходя, но на три часа положението е същото. Не зная колко ще мога да издържа в това положение. Зърната мажа с крема на Авент и с този на Лансинох, стоят на въздух, мажа да засъхне кърма и все тая.....не мога да ги оставя да починат защото след 3-4 часа трябва да цедя или да го сложа на гърда иначе ще се пръсна....въртя се в един омагьосан кръг с тези гърди и не зная до кога ще изкарам в това положение.
Бебо иначе яде кърма кога от мен, кога от шишето - роди се 2400кг сега е 3200 за 28 дни. Така че наддава добре.
Вода и чай от копър аз давам защото имаме високи нива на билирубина и чистим още жълтеница...Пред варианта да ни върнат в болница на лампата предпочитам да го чистим с течности в къщи...Не обича много чая от копър, но пък вода със захар му харесва и давам между храненията. Дори се опитвам да замествам нощното хранене на 50% с водичка, че да му почивал стомаха според педиатърката.
Колики и ние имаме - тях ги борим с английския Инфакол, и капки Биогайя. Отделно имаме предписани едни хомеопатични Ентерокинд - така че ги сменям през различните хранения. Дали от капките не зная, но общо взето е спокоен и нямаме ревове от колики.
Къпането - го правим вечер, сутрин и през деня мием дупето...Вечер мажа с преварен зехтин, през другите измивания с тоалетното мляко на Уриаж. Лющенето изчезна, така че съм доволна.
Физиологичен разтвор от време на време в нослето, като чуем хъркане. Очичките с преварена вода от лайка...
Пъпчето падна отдавна,  след това почистване само със спирт 95% със клечка за уши със завъртване в едната посока. Без след това да слагам никакви прахчета. Вече няма корички, не сълзи, така че нищо не правя по него....
Стана дълго, но не съм се включвала отдавна и да споделя всичко ми се искаше с вас. Дано съм била полезна на някой!

# 27
  • Мнения: 385
Хайде и ние да се запишем в новата тема!
Честито на новите мами,да са им живи и здрави бебчетата и много да ги радват!
На чакащите-скорошна среща с малките съкровища и бързо и лесно раждане !

Ние сме добре-кърмим се Simple Smile За 2 седмици Емма е качила 400гр! Суче понякога само около 15-20 мин и ми казаха,че е малко,но тя качва добре и аз не се притеснявам!
Донка и Емма хълца много,почти след всяко хранене,но педиатърката каза ,че е нормално.Аз,ако много хълца и давам малко да суче и така или просто я гушка,докато отмине.

# 28
  • Мнения: 0
честито на новите мами и техните бебочета Simple Smile))) и успешни раждания на мамите, които са все още 2в1  Wink

# 29
  • Варна
  • Мнения: 107
Запис и от мен!
Деси, моля те добави ме към родилите на 4.3, Борис- 3200 гр., 50 см, благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт