Трихинелоза и лечение

  • 4 364
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте на всички!
Пускам нова тема, защото не можах да намеря нищо по същата. Имам проблем и той се казва трихинелоза. Имам нужда и от помощ. Преди един месец с мъжа ми бяхме на гости на негов много близък приятел. Момчето е ловджия. Месец преди това бяха убили 3 прасета и бяха направили суджуци и луканки. Въпросната вечер си похапнах, че доста обичам домашни, тъй като и баща ми е ловджия и сме правили и ние. Някое от прасетата се е оказало, че е с трихинелоза. Проверка на месото е направена, но се вижда колко качествено... Болните сме около 10 човека. Отидох на лекар веднага, но не ми се обърна особено внимание и първите тестове ми бяха отрицателни. Успокоих се леко, но тогава започнаха и симптомите. Мойте бяха малки, тъй като количеството на изяденото от мен заразено месо беше много малко (3 парченца луканка), а някои от другите бяха доста зле. Отидох пак на лекар и от направените изследвания се установи, че имам завишени еозинофили, от което се установи, че и аз съм се заразила. Тук е момента да вмъкна, че сме в Америка и всяко ходене на лекар струва много, а лекарствата изписани от лекар струват от $1000 до $2000, което никак не е малко. Изпратиха от България лекарства, същите като тук, но тук е и проблема, че не знам колко дни да ги пия. Отидох и при българин на лекар, който не знаеше защо са ми увеличени еозинофилите, от което си правя и извода, че няма никакъв смисъл да ходя пак при него. С една дума съм като в задънена улица. Тук такова нещо като трихинелоза е непознато на лекарите, защото няма такива случаи или поне в щата, в който съм аз. Ако има някой, който вече е преминал през подобен случай бих искала да ми каже колко дни е пил лекарството (ЗЕНТЕЛ-400mg. е препарата, с което аз разполагам и имам 7 таблетки).
Благодаря предварителни и внимавайте с приема на дивеч...  Laughing

# 1
  • Мнения: 1
Зентел или Албендазол-на 12 часа по1 таблетка  400mg-50 дни-100 хапчета ще ви трабват.В България са скъпи. ТЪРСЕТЕ ГИ В ИНТЕРНЕТ.

Общи условия

Активация на акаунт