Срастване при момИченцата.

  • 224 190
  • 926
  •   1
Отговори
# 120
И аз съм мама на момиченце и за пръв път чувам за подобен проблем

# 121
  • Мнения: 5 299
Хех порових и аз из нета.
И с какво впечатление оставам ...  Thinking
В повечето случаи май проблема се оказва в прекомерното миене със сапун и бани с разни там напарфюмирани шампоани. Лекарите на запад съветват детето да не се къпе повече от 1 път на ден. Даже на няколко места препоръчваха най-добре през ден. Другия най-често срещан вариант е че детето седи по цял ден с памперс и вулвата е постоянно на влажно.
Има и още 2-3 сценария но те май са по рядки.
Още не съм стигнал да заключение защото мненията се разминават
 #Crazy  Sick  newsm78
АЗ не съм миела постоянно дупето и. Моето мнение е 4е проблем идва точно от памперсите - хубаво е да се оставя по-4есто до колкото е възможно да диша кожаата без памперс.

# 122
  • Мнения: 5 299
МОмичета - моля някой , които е ползвал ОеКолп или Овестин-а да ми каже каква доза от крема трябва да се маже? До колкото разбрах има апликатор към тубичката и се дозира 0.5мг при възрастни, а при малки деца според мен трябва да е по-малко. Моля ви кажете ми Praynig

# 123
  • Мнения: 7 716
Аз нямах дозатор и мажех на око. По малко, да се разнесе добре и масажирах и опъвах.

# 124
  • Мнения: 5 299
Вчера се консултирах с др.Сираков по телефона Blush исках да г о питам за крем4етата, но той каза че е противв, и най-добре да се направи манипулацията със рязането. Дори говори с ммоята гинеколожка да и обясни как точно се извършва процедурата - била много проста, и дори не можело да се наре4е хирурги4еска намеса. Каза, че всеки специалист акушер-гинеколог може да я извърши, и няма смисъл да разкарвам малката до Сф. Страхотен човек - много мил и отзивчив Heart Eyes В четвъртък ще водя малката в родилното да срежат ципичката, надявам се всичко да мине без проблем Cry

# 125
  • София
  • Мнения: 2 215
В четвъртък ще водя малката в родилното да срежат ципичката, надявам се всичко да мине без проблем Cry

Хайде, стискаме палци!
А обясни ли докторът с какъв мехлем да мажете след цепването? Много е важно - за да не зарастне веднага след манипулацията. Спомням си, че 1 туба Дефламол се объркваше с малко Сулфатиацол / но не помня точно колко/ - мажеш 1 седмица до 10 дни, при всяка смяна на памперса. И за същия период правиш седящи бани от смрадлика за по 10 - 15 мин., вечер. 
Успех!

# 126
  • Мнения: 104
Здравейте майчета! Това ,което искам да кажа е, че прегледа -цепването /при Сираков/струва 15 лева ,въпреки направлението. От 01.02.2006 г. имат нареждане от касата да се заплаща.Бъдете подготвени. Излишно е да споменавам, че е много готин, усмихнат, добронамерен и голям специалист.
Успех на всички!

# 127
  • София
  • Мнения: 2 181
Вчера се консултирах с др.Сираков по телефона Blush исках да г о питам за крем4етата, но той каза че е противв, и най-добре да се направи манипулацията със рязането. Дори говори с ммоята гинеколожка да и обясни как точно се извършва процедурата - била много проста, и дори не можело да се наре4е хирурги4еска намеса. Каза, че всеки специалист акушер-гинеколог може да я извърши, и няма смисъл да разкарвам малката до Сф. Страхотен човек - много мил и отзивчив Heart Eyes В четвъртък ще водя малката в родилното да срежат ципичката, надявам се всичко да мине без проблем Cry
Стискаме палци всичко да мине без прблеми.Много се радвам че си се сетила да се обадиш на доктора и те е убедил за кремчетата и манипулацията..После да пишеш как сте.

# 128
  • Мнения: 5 299
Mомичета, беше отложена процедурата за днес, и сега пиша, защото сутринта нямах време.  Всичко мина успешно, малката малко поплака, но пове4е защото искаше да става , а я бяхме натиснали да лежи. Лекарката, която прави"разлепването" не беше го правила до сега, и за всеки случай я намазаха малко с лидокаин(крем). Стана много бързо. До тук добре, но като се прибрахме до обед доста поплакваше. Както си стои и почва да плаче. Предполагам, че като пишка и явно и щипе. СЕга ве4е е добре. Излизахме на разходка -спа почти цял следобед навън, и сега само мрънка от време на време. Изписаха ми един крем за мазане и промивки със смрадлика. Надявам се да не се слепне пак Confused Също така по-честа смяна на памперсите, и да почвам ве4е да я уча на ходи на гърне. Това е за сега от нас - целувки на всички беб4ета  bouquet Благодаря много на всички за съветите и подкрепата.

# 129
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз днес купих на Рая Линоладиол. Другите кремчета не ги намерих, но и на това пише, че става за деца. Тази вечер започвам да я мажа. Не знам как ще я караме чак до пубертета с това залепване Rolling Eyes

# 130
  • Мнения: 4 242
Здравейте момичета!
Съжалявам че чак сега ви откривам и разбирам че случилото се с нас не е единичен случай, но все по-рядко имам време за форуми.
Та да се разпиша и аз. Открих срастването на дъщеричката ми още след раждането, но не бях наясно всъщност какво виждам, мислех че така изглеждат бебетата. Преди всяка консултация си казвах дано не забравя да питам, но в бързината и плача на малката все се отнасях. И така до 6-я месец, когато все пак попитах педката дали всичко е наред, понеже тя никога не беше поглеждала гениталиите на Ива. Огледа я, въздъхна и каза че има проблем, да търсим гинеколог. Даде ни направление за д-р Сираков и ми разказа за манипулацията. Със свита душа започнах да звъня насам- натам, една позната акушерка ме насочи за консулатция към доцент Жекова от МД (изключителен педиатър) , преди да прибегнем до хирургическа намеса. Отидохме при доцентката, прегледа Ива и сподели че това е все по-често срещан проблем за жалост. По нейна преценка скалпела е последна стъпка и има по щадящ метод за решаване на проблема. Сподели че има наблюдения за лечението на срастването извън България и само тук се прибягва веднага до скалпел.
Изписа ни Линоладиол N  (на Dr.Wolff, но то май друг подобен няма в Бг), обясни че това е чист естроген и се предписва на жени над 50г по ред причини. Обясни че проблема със срастването е поради недостиг в организма на този хормон и ние ще направим един курс на лечение от 10 дни, като мажа колкото грахово зърно, но достатъчно често за да е намазано непрестанно. Мажех на 2-3ч, тъй като урината го отмиваше. Попитах за странични действия, успокои ме че няма, освен подуване и потъмняване на кожата около вагината и ануса, но скоро след като спрем да се мажем ще спадне и избледнее, както и стана.
Мазахме се 10 дни, ципата се беше пробила на няколко места лекичко, но беше все още там. Консултирахме се с д-р Сираков, който беше дошъл в кабинета с намерение да сцепи мястото, но аз отказах. Попитах дали е възможен друг вариант, доцентката видяла уплахата ми склони да се мажем още седмица. Не беше нужно обаче, на следващия ден като по чудо ципичката я нямаше никаква. Това се случи юли месец 2005г.
(за сведение, ако детето е под годинка с 10 дневен курс проблема се отстранява, колкото повече се чака, толкова по трудно става, а понякога е нужен единствено скалпел)
 Пак отидохме на преглед, доволни разбира се от развоя. Започнахме мазане всяка вечер след баня с Цинкова маз, за да не се срастне мястото, и така един месец. Но не ме предупредиха че след време е възможно пак да се срастне. Аз следя всяка вечер след баня, мия старателно и мажа, разглеждам. Виждам че има 1-2мм остатъчни от ципата (от към ануса), но това е останало от тогава, просто не беше се разтворило до край, но за момента не личеше.
Понеже ми мина през ума че може не само отвън да има проблем поисках ехограф и се разбрахме след отпуската на доцентката да отидем, (става дума за септември) но така и не сме ходили още. Прегледаха я тогава на място, до колкото се вижда, опипаха и органите през корема, но това беше всичко. Забравих да спомена че уретрата беш есвободна, ципата беше покрила само влагалището, за щастие!
Сега като ви изчетох цялата темичка, се постреснах и мисля  понеделник да ходя да си водя детенце, за да съм наясно и спокойна.
Хайде че се улях от писане, простете! Blush
Ще следя темата с интерес!

# 131
Здравейте момичета,
не можах да прочета всичко(много сте писали),но искам да ви кажа какво правим при моята дъЩеря.Срастването беШе открито от доктора при поредната консултация, когато малката беШе на 7 месеца.Може би трябваШе да допълня,че живея в чужбина EmbarassedТой с много спокоен тон ми каzа,че това е често среЩано явление.Иzписа ни хормонален крем с който да я мажем,но и дума не проговори zа операция.Това е неЩо което се прави в краен случай.Маzах я в продължение на 1 месец и ципата се отвори.Но след 6 месеца пак zарастна #Cussing outХайде пак при доктора _ и тоzи път ми каzа да не се притеснявам,че това съЩо е нормално и може да се повтаря до 3 годиШна въzраст.След това детето го иzраства.Единствения страничен ефект беШе,че и порастнаха много малки косъмчета,които в последствие иzчеzват.Така че мами не си мъчете дечицата с теzи операции.Крема се каzва Ovestin.

# 132
  • София
  • Мнения: 2 181
Извинявай много,но това не е никава операция,а една проста манипулация.И по време на манипулацията и след това детето не бих казала че се мъчи.
НО,всеки си знае за неговото дете и си избира начина на лечение.

# 133
  • Мнения: 4 242
Искам да попитам при колко от случаите на срастване има и друг вътрешен проблем?
И дали това че мажа с цинков крем при всяка смяна на памперса ни е спасило до сега от ново срастване или няма връзка? Как мислите?

# 134
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Мери, ние минахме през тъй наречената операция. Мими изобщо не разбра какво става. Не е показала изобщо някакъв дискомфорт след това. Просто поспа повече и това беше. Маниполацията беше направена септември. За сега няма срастване. Съвсем леко, но си мисля дали не е просто останало то предишния път. Аз правих Ехограф на Мими и благодаря за това на един чичо доктор, който чете тука Grinning Всичко беше наред. Всъщност от Ехото се грабнах и хоп при д-р Сираков. До обяд бях приключила всичко. Между другото аз не мажа Мими с никакъв крем или мнооого рядко с Мустела, ако и сее позачервило гъзенцето.
Тука четох в един линк на руски, че се дължи на прекалено миене или от занемареност на детето- двете крайности. Аз миех Мими на всяка смяна на памперса  Tired Сега я мия ако е наакана и вечер, а през останалото време само с мокра бебешка кърпичка- има разни кърпи с крем- Нивея имат такива.

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 13:32 от yosarian

Общи условия

Активация на акаунт