Срастване при момИченцата.

  • 224 019
  • 926
  •   1
Отговори
# 105
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рени, крема който използвах беше Ovestin cream. Успях да открия опаковката и видях, че съдържанието е 1mg Estriol/1g същото като на OeKolp Cream.
Изпращам ти линк за описанието на Ovestin cream http://www.medinfo.bg/doctor/sprav/OvestinCream.htm
По горе съм писала колко време и как съм го ползвала. Мога да се опитам да обясня по подробно.
Благодаря ти, ще го потърся. Ако пак се появи някаква засечка- отиваме при д-р Сираков (все пак той ми каза, че може да я мажа).

# 106
  • Мнения: 5 299
За пет дни мазане не може да се промени хормоналният баланс!!!
Дъщеря ми е в пубертета, нито се разви по-рано, нито по-късно, с нормални гърди, нормален цикъл, мустаци няма, едно нормално момиче, което щях да затормозя извънредно психически, ако се налагаше рязане периодично.
Да не говорим, че може да бъде заразено с бактериални инфекции, хепатит и т.н. при тези интервенции.
Както и да е, всеки сам прави своя избор.
Лали, аз не те обвинявам в нищо. Просто написах какво са казали на моя познат в аптеката(в Германия). Той самият ми отказа категорично за пове4е съдействие. Ще поразпитам тук за другият крем, за който каза Диана - той нали е същият. Аз бих искала да пробвам с този крем, но ако не намеря кой да ми го изпише как да действам на своя глава Sad? Ще говоря пак с педито и с една друга лекарка за въпросния крем. Искам да направя всичко възможно да избегнем рязането Confused

# 107
  • Linz
  • Мнения: 11 619
4baby, "рязането" звучи по-страшно, отколкото е. В клиниката, където го направиха ми казаха, че мога и сама да дръпна по-силно и ципата да се скъса. Не че бих го направила или посъветвала някой да го направи. Просто е една кратка манипулация- по-скоро плашеща, отколкото болезнена.

# 108
  • Мнения: 1 999
Да ви кажа честно, рязането, цепването и както там го наричаме не е никак страшно. Д-р Сираков използва един инструмент (незнам как се казва Rolling Eyes) от едната страна като лопатка, а от другата малко по-остър. С по-острата страна леко боцна по средата ципичката, а с лопатката просто я раздели от горе до долу. Дано ме разберете какво имам предвид. Wink Както вече ви писах нито беше болезнено, нито прокърви. Изобщо много лека манимулация.

# 109
  • Мнения: 7 716
Не казвам да ползвате лекарството без консултация с лекар.
Просто ви споделих нашата история.
Факт е, че е в Германия повечето лекарства се дават само срещу рецепта, там просто начинът на мислене е друг.
Сега като се замисля /и ще разпитам/ може би точно този хормон е в намалено количество  /не разбирам/ и затова се получават тези страствания.
Факт е, че страствания пак се получават.
И ще се наложи пак рязване, а това води до опасност от болнични инфекции, от инфекции след това в къщи, защото това все пак си е една отворена рана, целостта на кожата е разрушена.
И не на последно място - колкото по-голямо е детето, по-голям е шока от интервенцията, може да остави непреодолим отпечатък върху мисленето му.
И другият момент, на който ми се струва, че не обърнахте  внимание - след рязването трябва да се маже и масажира, да се опъва, докато оздравее, защото в противен случай ще зарастне още първата седмица пак. А на по-големите момиченца това започва да им харесва Cry
Както и да е, не искам да се връщам отново на преживяванията, няма да пиша повече в темата, каквото и да решите желая ви успех, но твърдо съм против практикуваното тук рязане.

# 110
  • София
  • Мнения: 2 209
Аз имам познат, който живее в Германия, та днес му поръчах да отиде да провери за този крем. Аптекарката му е обяснила, че се продава само с рецепта, и то от немски гинеколог. ...

Моят крем / OeKolp - Creme/ е поръчан от Германия с рецепта, написана от тукашен лекар / даже не от личната ни, а от една докторка в града, в който бяхме на почивка - просто беше спешно, че човек тръгваше за Германия и щях да го изпусна/.
Д-р Сираков ми беше написал още 2 крема, с които е възможно да се маже при нашия случай : Ovestin и Orto Ginest , единият от които май бил швейцарски. И много пъти ми подчерта, че е важна съставката - Estriol. Иначе наистина било опасно прилагането им при малки деца, заради евентуалното предизвикване на преждевременен пубертет. А с посочените по-горе кремове се действало само на долната 1/3 част от половата система и рискът бил минимален. И все пак не трябва да се прекалява с често мазане / думи на д-р Сираков/!
 

# 111
  • Хасково
  • Мнения: 998
Който чете руски може да види това /има и мнение на лекарка/: http://forum.sibmama.ru/viewtopic.php?t=3756

# 112
  • София
  • Мнения: 293
преди известно време се рових за повече информация по въпроса и попаднах на това:

http://www.drspock.com/article/0,1510,5892,00.html

накратко - срастванията се предизвикват от дразнения и възпаления в тази област (поради мокър памперс, замърсяване, ароматизирани сапуни и др. подобни) и вероятно липсата на хормона естроген, което е нормално преди пубертета. среща се при момченца на възраст от 3 месеца до 6 години.
активно лечение е належащо предимно в случаите, когато срастването възпрепятства изтичането на урината и при деца с чести инфекции на пикочния мехур.
скорошни проучвания показват, че в останалите случаи при отстраняване на дразнителите обикновено за период от 6 до 18 месеца срастванията изчезват сами.
активното лечението предполага мазане с естрогенен крем. ако това не помогне едва тогава се прибягва към манипулация по разделяне на срастването. препоръчва се да се прави с локално обезболяващо средство.
вероятността от повторни прояви на сраствания е голяма, затова трябва да се избягват дразнителите, които го предизвкват, мазане с мехлем и бани в чиста вода без допълнителни измиващи средства. също помага и всекидневното излагане на въздух.

ето го и текста по-долу - за съжаление само за знаещите английски.


Labial Adhesions

by Marjorie Greenfield, M.D.
reviewed by Marjorie Greenfield, M.D.

Labial adhesion, also referred to as labial agglutination, occurs in children when the inner vaginal lips (labia minora) fuse to each other. It often gives the appearance that the opening of the vagina has closed off. It may be noticed incidentally by a parent or by a physician during a medical examination, or the child may complain of irritation or difficulty urinating.

Because the fusion sometimes creates a little pouch in front of the vagina where urine can collect, some children experience dribbling when they stand up after urinating. Occasionally a child will get a bladder infection or will have difficulty passing urine due to the obstruction but most often labial adhesions are not significant enough to obstruct the flow of urine.

What causes labial adhesion?
Experts aren't completely sure why the lips fuse together. The most likely cause is that inflammation of the labia minora creates two raw surfaces at the edges of the lips, which eventually heal together in the middle, partly or fully covering the opening of the vagina.

Many factors can lead to inflammation and irritation of the vaginal lips. Exposure to irritants like fabric softener residue, perfumed soaps, or bits of stool; or a prolonged exposure to damp (as in wet diapers) all can cause irritation of the area. The lack of estrogen (which is normal before puberty) probably plays a role in this process.

When is treatment necessary?
Labial adhesions are commonly found in young girls between the ages of three months and six years. While experts used to think medical or surgical treatment was necessary, recent research has shown that cases involving adherence that is not obstructing the flow of urine usually resolve on their own over a period of 6 to 18 months.

However, even when treatment is used, the likelihood that the labial adhesions will recur is high. The best approach is to eliminate factors that lead to inflammation and then be patient. Active treatment may be most helpful if your child is getting bladder infections, is extremely bothered by dribbling after urination, or has difficulty passing urine.

Methods of treatment
When treatment is necessary, a small amount of estrogen cream, sold by prescription, can be gently rubbed onto the area of fusion twice a day. Using a cotton-tipped applicator can assist you as you also put a bit of pressure along the fusion line. This therapy should be combined with careful avoidance of irritants and a daily bath in plain water. The labia usually will separate by three to eight weeks.

Parents should be aware that some girls, and even infants, will experience a small amount of breast development during treatment with topical estrogen cream because the hormone can be absorbed into the blood stream. If this happens, consult your practitioner. It may be reassuring to know that the breast tissue usually goes away once the estrogen treatment is stopped.

If estrogen treatment is not fully successful by eight weeks, a topical anesthetic like xylocaine ointment or EMLA cream can be used in the office and the practitioner can gently tease apart the lips. Parents should be aware that some practitioners have been taught to manually separate the child's adhered vaginal lips in the office setting without pretreatment with estrogen or topical anesthesia. This should be avoided, since the raw edges inevitably re-adhere, and the procedure is quite painful.

Vulvar care measures combined with estrogen treatment when indicated is usually all that is needed. However, there have been reports of rare cases in which the labia totally heal together, forming a "skin bridge" that requires surgery.

Prevention of recurrence
After the labia separate, daily bathing in a tub of plain water, avoiding irritants, and treating the area with petrolatum or ointment usually prevents recurrence. Good vulvar hygiene does not mean that you need to scrub the vaginal area. Rather, it means avoiding irritants and trying to expose the area to some air every day. For a list of common irritants to avoid and other good hygiene measures, see our article "Vulvar Care".

# 113
  • Мнения: 1 427
Олеле, ама хич не разбирам английски ooooh!

# 114
  • София
  • Мнения: 293
ще се опитам да преведа цялата статия тия дни

# 115
  • Мнения: 3 334
Искам да изкажа искренни благодарности на Lali,която ми съдейства за намирането на кремчето OeKolp Cream.От личен опит мога да ви разкажа,че на малката след вагиноскопията започна след около 5м. да й сраства вагината отново.След третиране /веднъж на ден/ в продължение на 3 дни вагината се отвори и за момента няма изгледи да срастне отново-вече 7/8 месеца.

Наистина Lali много ти благодаря!!!!  bouquet

# 116
  • Мнения: 968
Ох така и не разбрах това срастване на големите срамни устни ли е или по-надълбоко нещо?

# 117
  • София
  • Мнения: 2 209
Срастването се вижда като разтвориш леко отдолу - няма отвор, а една белезникава ципа свързва малките срамни устни. За най-сигурно накарай педиатърът да види. Аз също не бях сигурна какво виждам -  та право при GP-то.
Дано при вас да го няма!

# 118
  • Мнения: 5 299
Да докладвам как се развиват нещата при нас. От мазането с "Лоринден" нямаше никакъв ефект. Моят познат, който преди ми отказа съдействие - ми е намерил Оеколп-крем(от Германия), и след седмица ще ми го донесе Hug СЕга остава да го занеса на лекарката да се конслутирам с нея как да мажа, и много се надявам да свърши работа, но след всичко из4етено тук, съм убедена, че това единствено ще помогне Heart Eyes

# 119
  • София
  • Мнения: 2 057
Хех порових и аз из нета.
И с какво впечатление оставам ...  Thinking
В повечето случаи май проблема се оказва в прекомерното миене със сапун и бани с разни там напарфюмирани шампоани. Лекарите на запад съветват детето да не се къпе повече от 1 път на ден. Даже на няколко места препоръчваха най-добре през ден. Другия най-често срещан вариант е че детето седи по цял ден с памперс и вулвата е постоянно на влажно.
Има и още 2-3 сценария но те май са по рядки.
Още не съм стигнал да заключение защото мненията се разминават
 #Crazy  Sick  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт