Срастване при момИченцата.

  • 224 191
  • 926
  •   1
Отговори
# 90
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Снощи лекарката ни отново каза да не се занимаваме със срастването- има достатъчно място за да пишка и нямало опастност от инфекция newsm78

РЕНИ,
не мисля, че трябва да търпиш лекарката си още, както и проблема.
Стискам палци да се намери вярното решение за малката принцеска.  Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 2 181
РЕНИ,много съжалявам за това което преживявате.Пожелавам ти скоро да се оправите и да се похвалиш с добри новини.
Благодаря ти. Снощи лекарката ни отново каза да не се занимаваме със срастването- има достатъчно място за да пишка и нямало опастност от инфекция newsm78

Ох,ужас
А бе ти си по-запозната от мен,но защо не отидеш пак при д-р Сираков да видиш какво ще каже той?

# 92
  • София
  • Мнения: 2 215
... Снощи лекарката ни отново каза да не се занимаваме със срастването- има достатъчно място за да пишка и нямало опастност от инфекция newsm78

Напротив - има опасност от инфекция Naughty! Аз, като ходихме при д-р Сираков, изрично го питах дали когато има възможност детето да пишка, е наложително да се разкъса ципата. Той ми обясни, че това, че урината изтича, не достатъчно. Когато пишка детето, част от струята урина се удря в ципата, облива я отвътре и там именно може да се развъдят някакви бактерии.
Подкрепям съвета на Галя -  най-добре да ви види пак д-р Сираков. Личната да не се стиска за направление, защото за децата са без лимит Twisted Evil!
Успех ! И да пишеш какво е развитието на нещата при вас!

# 93
  • Мнения: 7 716
Понеже често получавам лични съобщения с въпрос за това как ние се справихме с този проблем ще пиша тук.
На дъщеря ми откриха късно, около петата годинка това срастване.
Разбира се, рев, паника, диагноза липса на влагалище и т.н.
Резнаха я в Майчин дом. Слава богу отдолу всичко беше наред.
Самото резване е краткотрайно, докато писна и свърши.
После следва ужаса от страха да се изпишка, часове наред обикаляне из хола, ревове, пищене, никога през живота си не бях чувала такова пищене Cry
С добро не можа да се изпишка.
Наложи се с шамар.
Единствения в живота и.
Мазане с каквото ни изписаха от Майчин дом, забравила съм, мисля че беше дефламол, киснене един месец в смрадлика всяка вечер.
Опъване и масажиране на срамните устни всяка вечер.
Забелязах, че започна да и харесва, Sad Cry Confused
Нов ужас, какво да избера да зарастне отново или да променя сексуалното и развитие евентуално.
Страшно, гадно...

Мина, всичко беше наред вече. Е, отдъхнах си.

След няколко месеца забелязах, че постепенно пак тръгна да зараства. Лекарите ме бяха предупредили, че пак ще зарастне и трябва пак да се реже, защото там се получава джобче и това е инкубатор за бактерии.

Случайно споделих с мой приятел, гинеколог от Германия за проблема.
Той ми каза, че практиката в Гремания не е рязане с всичките му усложнения, а мазане с лекарство-крем, което размеква ципата и се отваря нормално.
Докато ми изпратят лекарството минаха още месец-два и през това време мястото срастна почни напълно пак.
Донесоха лекарството и ми казаха да я мажа пет дни /след измиване с интимен шампоан/ и да опъвам кожичките.
Ципата не се размекна, отвор нямаше.
Отчаяна се обадих на лекаря и той ми обясни, че е голява грешка да се реже това място, защото едно, че сраства пак, но прави ръбчета и при следващото срастване лекарството не действа лесно и бързо.
Каза ми да опитам още пет дни и ако не стане, ще трябва пак рязане.
Слава богу, ципата се размекна и всичко приключи. Laughing
Много време мина оттогава, като си спомням и много се разтройвам.
Затова и писах дълго.

Скоро по питане на една мама от форума направих справка пак за лекарството.
В Германия се разпространява под търговското название е OeKolp-Creme, съдържанието е  Estriol 1.0 mg/g

Последна редакция: пт, 27 яну 2006, 16:01 от Lali

# 94
  • Мнения: 1 427
момичета, след всичко прочетено тук вчера проверих Йоана.Видя ми се слепено.по-късно като разтворих малко по-смело като че ли не беше докрай така.Но за по-сигурно днес я заведох на лекар.Едва я прегледа ,не дава да й разтворим крачетата.Извика и гинеколог.Колкото успяхме да разтворим тя видя , че възпалено и подуто.Затова й е трудно да каже нещо.Изписаха ни промивки с Тантум роза 10 дни.После пак преглед и ще иска и микробиология.И сега си чукам тъпата глава аз ли нещо не съм правила като хората , та сега ми е така детето Cry.Уж сменямчесто пампа, мия .

# 95
  • Linz
  • Мнения: 11 619
С личната не мога повече да се занимавам. Ако ще я водя при д-р Сираков ще отидем на платен прием.
А такива кремчета само в Германия ли има? Няма ли ги по нашите аптеки? Или поне в Австрия, че в Германия няма на кого да поръчам... newsm78

# 96
  • Мнения: 7 716
Аз затова ви дадох съдържанието, търсете по него.
Не съм питала, може и да има по нашите аптеки.
Ако няма - има фирми, които доставят от чужбина.

# 97
  • Spain
  • Мнения: 3 750
сега ме притеснихте .. ами какво озна4ава 4е крема е хормонален? хи4 не съм наясно ..по какъв на4ин това уврежда ? ако някои може да ми обясни моля ви

# 98
  • Мнения: 5 299
Аз имам познат, който живее в Германия, та днес му поръчах да отиде да провери за този крем. Аптекарката му е обяснила, че се продава само с рецепта, и то от немски гинеколог. Крема бил доста опасен, заради съдържанието на не разбрах точно кой хормон(оестроген или нещо такова, затова и така се казва крема ОеКолп. Има опасност от преждевременен пубертет(например да и се развият гърдите и т.н) Изписва се на възрсатни жени(над 50год) за овлажняване на влагалището. Това е информацията, която ми предадоха.  Sad

Сега ще продължавам да мажа с Лоринден-а, мисля че има малък резултат, защото като я масажирам, и кожата малко се е разтворила, или поне си въобразявам. Другата седмица сме на консултации, и ще говоря с педиатърката дали може да ми дадде направление за Сф и изобщо какво знае за този проблем, ако не може ще я заведа направо при др. Сираков на частно(дано само се пооправи времето). Моля ви да ми дадете адрес и телефони за платен прием.

# 99
  • Мнения: 5 299
сега ме притеснихте .. ами какво озна4ава 4е крема е хормонален? хи4 не съм наясно ..по какъв на4ин това уврежда ? ако някои може да ми обясни моля ви
Много странно ми се вижда, защо там са ти изписали този крем без никакъв проблем, и сте се оправили, а тук казват, че е с хормони и не е препоръчителен newsm78 Sad

# 100
С личната не мога повече да се занимавам. Ако ще я водя при д-р Сираков ще отидем на платен прием.
А такива кремчета само в Германия ли има? Няма ли ги по нашите аптеки? Или поне в Австрия, че в Германия няма на кого да поръчам... newsm78
Рени, крема който използвах беше Ovestin cream. Успях да открия опаковката и видях, че съдържанието е 1mg Estriol/1g същото като на OeKolp Cream.
Изпращам ти линк за описанието на Ovestin cream http://www.medinfo.bg/doctor/sprav/OvestinCream.htm
По горе съм писала колко време и как съм го ползвала. Мога да се опитам да обясня по подробно.

# 101
  • София
  • Мнения: 2 181
Моля ви да ми дадете адрес и телефони за платен прием.
На стр.6 Sunny Bunny  ги е написала Wink

# 102
  • Мнения: 1 999
Благодарение на тези тема открих, че и бебка е получила такова срастване.
Вчера педито беше в нас да прегледа София, че е нещо болничка тези дни и я помолих да я погледне. И както предположих (защото и аз преди това я огледах) и откри синехии (срастването). Даде ни направление за д-р Милко Сираков и още днес ходихме в поликлиниката на МД. Човека за някакви секунди я цепна, след което я намаза с кремче. Гадничко звучи, но не беше хич болезнено, защото тя само леко изплака и това беше (при ваксините е плакала доста повече). Докторът ни изписа мехлемче с дефламол и още нещо май, което ни направиха в аптеката. Каза да я мажем с него след като я подмием и след смяната на памперса. Също препоръча промивки със смрадлика.
Питах го често ли се среща това при момиченцата и той каза, че средно на месец около 15 момиченца идват с този проблем. При нас мина леко, защото сме го хванали в началото. При някои момиченца при цепването можело дори да прокърви. Sad Лошото е, че би могло отново да се случи. Поне до пубертета ще е така. Confused Просто трябва да сме внимателни и да следим за това.
Затова не го отлагайте, защото колкото по-рано се оправи - толкова по-малко боли!

# 103
  • Мнения: 5 299
Открих безплатни консултации по имейл с Др. Сираков. Ако някой се интересува ето:http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/interactive_doctor/virtual_doctor.htm

# 104
  • Мнения: 7 716
За пет дни мазане не може да се промени хормоналният баланс!!!
Дъщеря ми е в пубертета, нито се разви по-рано, нито по-късно, с нормални гърди, нормален цикъл, мустаци няма, едно нормално момиче, което щях да затормозя извънредно психически, ако се налагаше рязане периодично.
Да не говорим, че може да бъде заразено с бактериални инфекции, хепатит и т.н. при тези интервенции.
Както и да е, всеки сам прави своя избор.

Общи условия

Активация на акаунт