Срастване при момИченцата.

  • 223 813
  • 926
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 427
Мия Йоана само с вода или мокри кърпички.Иначе дупето плакна със сапун.
Д-р Сираков беше достатъчно любезен да ми отговори на писмото, в което му описвам нашия случай. Ето част от него: "vuTaka, kakto mi opisvate situazijata - po-skoro mi izglezhda, che na deteto mu bjama nishto. Pri dezata malkite i golemite sramni ustni izglezhdat po-razlichno ot tezi pri zrastnite." Но, въпреки това, ще заведа малката на преглед при него след 4-ти декември, когато ще е на работа. Имам друг въпрос - с какво подмивате дъщеричките си?
Вери, мирише ли вулвата на твоята щерка?
На мен също така ми отговори Сираков, когато водих Йоана при него.Иначе никаква по-странна миризма не откривам.

# 301
  • София
  • Мнения: 790
Майчета, ние пак ще ходим при д-р Сираков Sad Разбрах от вас, че в момента не преглежда и от 4 декември ще е на работа, благодаря за което. Искам да ви питам нещо: нашето педи този път не ми даде направление по каса, а някакво зелено. Предполагам че се заплаща. Та въпроса ми е, това направление важи ли за Майчин дом и там на регистратуртата ли се плаща? Защото живеем далече и не ми се иска да се разкарваме напразно в това лошо време. Дали някоя от вас знае  Blush Благодаря предварително! Hug

# 302
  • Мнения: 494
kami_bami, не мога да си обясня защо педито не ви дава направление за гинеколог. Да не би да сте взимали вече веднъж този месец? Ако не сте - няма право да ви откаже. Не знам какво представлява този зелен документ, който ви е дал. Какво пише на него? Ако не е Талон № 3, то тогава нищо не трябва да носите, за да ви прегледа д-р Сираков... А иначе за плащането - там се прави, или на касата или на регистратурата, но където и да е - във фоайето на Майчин дом е. Няма да се лутате.

# 303
  • Варна
  • Мнения: 237
здравейте мами. И ние минахме през този проблем. Преди около 2 седмици прочетох темата и като погледнах моята бебка (на 4 мес. и 1 седмица)- имаше съвсем малък отвор и надолу се затваряше. По принцип педито трябва да го забележи това,но тя не и отваря памперсите на консултациите. Помолих я да я погледне и тя ме прати на детски гинеколог (във Варна няма който да работи със здравна каса-само на частно).Снощи ходихме и тя я рязлепи като ни предписа и един мехлем(за да не се залепи пак), който да и слагам след всяка смяна на памперса- в/у марличка. При нас ципичката е била тънка, но като я питах каза, че наистина понякога се налагало операция. Сега я следя постоянно, за да не се повтори проблема. Гинеколожката каза до 1 год. да я научим на гърнето и да махаме памперсите, защото те са предпоставка за това. Каза, че не е по рождение.

# 304
  • София
  • Мнения: 790
kami_bami, не мога да си обясня защо педито не ви дава направление за гинеколог. Да не би да сте взимали вече веднъж този месец? Ако не сте - няма право да ви откаже. Не знам какво представлява този зелен документ, който ви е дал. Какво пише на него? Ако не е Талон № 3, то тогава нищо не трябва да носите, за да ви прегледа д-р Сираков... А иначе за плащането - там се прави, или на касата или на регистратурата, но където и да е - във фоайето на Майчин дом е. Няма да се лутате.
Благодаря, maggypan   bouquet
Не сме ходили този месец при гинеколог, но нашето педи си къта направленията. Този път няма да правя на въпрос, защото имам нужда от направление за нефролог и за него ще настоявам. А при Сираков ще отида на частно. А знаеш ли колко струва прегледа?

# 305
  • Мнения: 494
Цитат
А знаеш ли колко струва прегледа?
Не, не съм се интересувала, защото аз взех направление. Но имайки предвид как вървят цените, няма да е повече от 30 лв. По-вероятно е да е 20 лв. Съжалявам, че не мога да бъда по-точна. Успех.

# 306
  • Мнения: 1 427
Добре де, а на мен защо лично д-р Сираков ми каза , че тази манипулация не се поема от касата и си платихме 20лв newsm78?Изрично го питах за направление и той ми каза , че не трябвало.

# 307
  • Мнения: 494
Цитат
Добре де, а на мен защо лично д-р Сираков ми каза , че тази манипулация не се поема от касата и си платихме 20лв newsm78?Изрично го питах за направление и той ми каза , че не трябвало.
Манипулацията, може би, не се поема от здравната каса. Ние отиваме на преглед. Когато отидем ще попитам д-р Сираков.

# 308
  • Мнения: 5 713
Ми че то всички сме отишли на преглед и след това е последвала манипулацията, защото се е наложило. Аз знам, че прегледите не са по здравна каса. Намерих си разписката: Детско-юношеска гинекология- 15лв.

# 309
  • Мнения: 494
Цитат
Ми че то всички сме отишли на преглед и след това е последвала манипулацията, защото се е наложило. Аз знам, че прегледите не са по здравна каса.
Дъщеря ми, слава богу, няма срастване. Това, което мен ме притеснява е, както писах по-долу, че малките срамни устни са залепнали за големите и идва неприятна миризма от вулвата. Писах e-mail на д-р Сираков и той ми отговори следното:
Цитат
Taka, kakto mi opisvate situazijata - po-skoro mi izglezhda, che na deteto mu bjama nishto. Pri dezata malkite i golemite sramni ustni izglezhdat po-razlichno ot tezi pri zrastnite.
. Но въпреки това ми се иска да ида на преглед и съм си взела талон № 3 за гинеколог.

# 310
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Щом има неприятна миризма- идете. Но наистина има такова залепване на малките срамни устни- и двете ми щерки са така.
На Рая не й се размина и след памперса  Tired Малко по малко си залепват в посока нагоре. Пак я мажа с крема вечер.

# 311
  • София
  • Мнения: 790
На Рая не й се размина и след памперса  Tired Малко по малко си залепват в посока нагоре. Пак я мажа с крема вечер.

Ужас, а аз се надявах като махнем памперса да спре това срастване  Sad Защото борим едни бактерии в урината и според лекарите е заради срастването. Ми то тогава до пубертета ще сме по доктори...  Tired

# 312
  • Мнения: 63
Здравейте,

някой знае ли дали д-р Сираков е в България и евентуално по кое време е приема му в Майчин дом.... или частен прием!?

Нашето джи-пи ни каза, че д-р Сираков не е в България, а сега от темата размира, че от 4 декември е на работа!?

За сега не мога да се свържа с него на мобилния му телефон... а много ми се искаше възможно най-скоро да го посетим. Знаете ли кой друг в МД може да извърши същата манипулация, ако д-р Сираков отсъства!?

Предварително много благодаря!

# 313
  • Мнения: 494
Цитат
някой знае ли дали д-р Сираков е в България и евентуално по кое време е приема му в Майчин дом
Д-р Сираков е на работа от 4-декември след двумесечно отсъствие. Аз ходих при него с дъщеря ми на 5-ти и имаше само две жени след мен на опашката. Но сестрата каза, че очаква наплива след сряда миналата седмица. Приемът е от 10 до 12 ч. Работи със здравната каса. За частният му кабинет нищо не знам, но някъде по-надолу в тази тема имаше информация за това. Не знам за друг доктор, който да извършва манипулацията.

# 314
  • Мнения: 4 242
Здравейте отново момичета!
При дъщеря ми срастването напредна доста, мина година и половина, и мисля тази седмица да отидем при Сираков за манипулацията. Чела съм темата толкова пъти и пак ми е много тревожно.
 Как се справяте после при пишкането, предполагам децата плачат защото щипе нали? Ива вече е без памперс, освен нощем, дано това забави следващото срастване ooooh!, тъжна работа Tired

Общи условия

Активация на акаунт