Срастване при момИченцата.

  • 223 810
  • 926
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 2 011
педиатърката не се учуди много,но за 30 годишния и стаж ние сме били втория и случай

Хм,странно...Нашата докторка каза,че на седмица по 1-2 деца има с такива проблеми.И аз останах с впечатлението че е често срещано явление. newsm78

Просто "там долу" не се гледа и пипа много( по съвет на бабите), затова не се и знае. Не че го няма.  Wink

# 901
  • Мнения: 76
Хах и така може да де,пък възможно е и педиатърката ни да не обръща внимание на момиченцата(ако беше видяла нашето по-рано,може би нямаше да се стигне до тук).На мен ми е леко тъпо,че до сега не сме обърнали внимание,но както някой в по-предните страници писа от къде да знам как трябва да изглежда дудата на едногодишно момиченце...нали уж за това са контролните прегледи и всичко друго останало.И двамата с таткото недоумяваме как не сме забелязали промяната ,докато я бършем  ooooh! Направоо ми иде  #2gunfire #2gunfire Нещо сякаш ме бутна да вляза в тази тема онзи ден значи..,. Cry

# 902
  • Мнения: 180
beep_one ,ние сме  и с голяма кака ..и бях чувала за проблема..и пак не ми мина през ума ,че може да  се прояви при малката ..а и не е нещо срещано като коментар от личните  при консултациите.

# 903
  • Мнения: 76
Ами то май хич не е срещано като коментар от тях. #Cussing out Ще ни отиде и море и всичко по дяволите-искахме да заведем малката за първи път на море,а то какво стана...Някой водил ли е детенце след подобна манипулация или след колко време си е позволил подобна екстра?Уж да не се замърси мястото и възпали...Аз все повече се навивам за тези мазила с хормоните,много жестоко ми се струва това със цепването.А и София ни е на 300 км.-голямо мъчение е пътуването с малката..

# 904
  • Мнения: 227
Ние миналата година ходихме на море десетина дни след манипулацията. Нямало е проблеми, а и аз се успокоявах с това, че солената вода е полезна Peace

# 905
  • Пловдив
  • Мнения: 716
И аз не мисля, че трябва да си лишавате детенцето от море, заради подобна манипулация. 
Според мен 3-4 дена след разлепването няма и помен от раничките. Раничките, които се получават са пренебрежимо малки - не знам какво си представяш ти, но няма кървища и струпове, а и морската вода по-скоро ще помогне, отколкото да навреди. Peace

# 906
  • Мнения: 76
 Praynig Радвам се,че някой писа. Crazy ,че за един кратък миг си помислих,че цялото лято ни отива на кино.Тя педиатърката като я гледаше леко я дръпна и сега на мястото е леко зачервено и по моя преценка съвсем още малко трябва да се отвори цялото влагалище,но трябва да ходим на доктор,аз иначе не мога да я свърша тая манипулация... #Crazy

# 907
  • Мнения: 2 011
Praynig Радвам се,че някой писа. Crazy ,че за един кратък миг си помислих,че цялото лято ни отива на кино.Тя педиатърката като я гледаше леко я дръпна и сега на мястото е леко зачервено и по моя преценка съвсем още малко трябва да се отвори цялото влагалище,но трябва да ходим на доктор,аз иначе не мога да я свърша тая манипулация... #Crazy

Аз си мисля, че морето може да помогне. Ако на плажа й пълните басейнче с морска вода, в което детето да се кисне по-дълго време, все си мисля, че ципичката ще се размекне и после с едно бързо дръпване, ей така, между другото, може да извършиш манипулацията.  Peace

# 908
  • Мнения: 76
ще видим какво ще правим с малката дуда  Crazy.И през ум не ми е минавало,че подобно нещо може да ни се случи.. Crazy Crazy

# 909
  • Мнения: 78
Оказа се, че и моята дъщеря е със срастване. Бяхме в Германия за изследвания за алергия, и при стандартен преглед педиатърът откри срастването - имаше си дупчица, но не напълно отворена. Аз откъде да знам колко е голяма вагината на бебета? Тук никога педиатър не я е поглеждал... #Cussing out Както и да е, това, което искам да ви кажа е, че при нас всичко се оправи за 3 дни мазане с крем Linoladiol N, по 3 пъти на ден, втриван с масаж на мястото. Кремът съдържа естрадиол.

Здравейте мили мамчета!
Дойде време да споделя опита си с вас. Когато дъщеря ми беше на 6 месеца открих срастване на срамните устни. Консултирах се с педиатърката и по неин съвет изчакахме срастването само да се отвори. Това не се случи. Малката беше на 1г.и 3м., когато в Шеново детски гинеколог разлепи с дръпване срамните устни. В следващата една година нямахме проблем. Но аз си имах едно на ум. Забелязах, че отново започва слепване - от дупето към пикочния канал. Тогава се разрових в нета и открих тази тема. Прочетох цитирания пост и реших да пробвам с Linoladiol N, като предварително се консултирах с педиатърката. Тя ме посъветва да опитам и ако не се повлияе слепването до двайсетина дни, ще направим отново същото както първия път. За наш късмет на деветнайстия ден срасналия участъксе разлепи напълно. Към края на първата седмица от мазането слепеното място започна да избледнява - заприлича на избеляваща ивица, която към края на втората седмица съвсем изтъня и започна да се накъсва. Мястото на слепването приличаше на прекъсната линия от слепени места и малки дупчици. На деветнадесетия ден целия участък се отвори. Спряхме мазането с Linoladiol N и продължихме с цинкова мас. Дъщеря ми беше на 2г. и 6м. От този момент до днес ми се е наложило да повторя процедурата още два пъти за по десетина дни. Сега малката е на 6г. Това, което ми направи впечатление е, че слепванията периодично се оголемяват и намаляват и то в периодите, когато е болна от разни там настинки и вирусни гадости пролетно и есенно време. В последната година когато забележа нарастване на слепването веднага слагам цинкова мас и нещата се оправят. На база личният ми опит педиатърката започна да практикува лечение с Linoladiol N. Оказа се обаче, че най-добре се повлияват срастванията, които не са били отваряни механично. Обяснението е, че при механичното отваряне загрубяват краищата на срасващите участъци и от тънка ципица става плътна съединителна тъкан.
Със споделеното не претендирам за професионално и изчерпателно мнение. Просто споделих наблюденията си и личен опит.

С пожелания за успешена развръзка на притесненията ни. Лек ден и спорна седмица. Чана.

# 910
  • Мнения: 76
Такааа...Вчера ходихме на доктор,но Сираков беше излязъл в отпуска(аз знаех,защото говорих с него по телефона,но той ме увери ,че заместващата го докторка е също компетентна и може да извърши процедурата по отлепването).Уж с направление,но като отидохме там се оказа,че докторката влязла в мнооогоо дълга операция и ако сме искали да почакаме от 14:00 часа друга докторка,която работи на частно.Щем не щем чакахме (3 часа път и 300 км. блъскахме,оставаше и да се върнем).Докторката се казваше Вълтова (ако не се лъжа).Процедурата треше 1,2 мин.,а малката се скъса да плаче ooooh!.Платихме 40 лв. и пътя към къщи Rolling Eyes.През деня и щипеше,когато чурка и проплакваше,но днес вече и няма нищо,защото дава без проблем да я мажа с дефламола.Мястото е зачервено(предполагам е нормално),трябва да правим седящи бани с тетра или лайка и да се мажем.След 2 седмици сме пак на преглед,за да види как върви работата.Та,това е...живот и здраве август отиваме на първото море Mr. Green  sport027 smile3549 smile3548  Nature Sunny  grinning039

# 911
  • Мнения: X
а на каква възраст е дъщеря ти?според вас мило ли се държи с децата тази лекарка?

# 912
  • Мнения: 76
а на каква възраст е дъщеря ти?според вас мило ли се държи с децата тази лекарка?
Дъщеря ми е на 1г.7 месеца.Мисля,че мило се държа,то всичко стана много на бързо,явно много дечица минават през кабинета със същия проблем и си имаха подготвени инструменти,мазила..всичко..все едно само това правят в този кабинет  #Crazy.Показа ми как да действам по нататък, за да не се слепне отново и това беше.Тя малката така се размрънка,че гледахме да се махнем по-бързо от кабинета.Като цяло положително настроена съм към докторката.Ще видим на втория преглед как ще мине. Wink

# 913
  • Мнения: 16
Хех порових и аз из нета.
И с какво впечатление оставам ...  Thinking
В повечето случаи май проблема се оказва в прекомерното миене със сапун и бани с разни там напарфюмирани шампоани. Лекарите на запад съветват детето да не се къпе повече от 1 път на ден. Даже на няколко места препоръчваха най-добре през ден. Другия най-често срещан вариант е че детето седи по цял ден с памперс и вулвата е постоянно на влажно.
Има и още 2-3 сценария но те май са по рядки.
Още не съм стигнал да заключение защото мненията се разминават
 #Crazy  Sick  newsm78
АЗ не съм миела постоянно дупето и. Моето мнение е 4е проблем идва точно от памперсите - хубаво е да се оставя по-4есто до колкото е възможно да диша кожаата без памперс.

Аз си мисля, че проблема не е само от памперсите, защото моята дъщеря е на 1година и 2 месеца и памперс слагаме само като излизаме навън и дори често докато се приберем той е сух. Вечер спим също без памперс. Иначе сме с пликчета вкъщи, но проблема пак се появи. И тъй като послушах педиатърката ни и реших че срастването е само около клиторчето и дупчицата ни е непокътната няма смисъл да я мъча и се успокоих, че според лекарката ни това ще се оправи от самосебе си. Да, но не сега вчера забелязах че проблема е по сериозен и вече и нашата дупчица е затворена. Искам да я пробвам с кремче първо, защото това разлепяне направо не зная мен от сега ми се реве, но още утре ще я заведа на лекар и ще видим как ще процедираме. Много ме е яд, че не я заведох докато проблема беше по-малък Cry

# 914
  • Мнения: 76
Искам да питам майките,които са ходили при Сираков веднъж,след това посещавали ли са го за така да го нареча котролен преглед след 2,3 седмици? Че тая докторка Вълтова при която бяхме ни каза да ходим отново след 2 седмици,за да види какви са нещата.То хубаво да отидем,но за нас са 600 км. отиване и връщане,6 часа път,цял резервоар гориво и още 40 лв.за прегледа на частно при докторицата.Сами можете да си направите сметката от към финансовата част какво ще ни коства,отделно физически и психически натоварването и мрънкането на малката от стоене на едно място.. ...Не,че здравето на малката не е важно,но ми се струва,че докторката само ни разкарва ,за да ни вземе парите,а ние да се спасяваме...3-ти път едва ли ще отида при нея...Та,вие по колко пъти ходихте на доктор?

Общи условия

Активация на акаунт