Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 10

  • 68 235
  • 822
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 227
Благодаря за отговорите и за вниманието, момичета Hug bouquet

# 46
  • Мнения: 0
Бихте ли ми казали кормуването, какви теми включва и долу-горе по колко часа са? Например, паркирането, кога започва? И този 31 последен час-учебен час ли се води или е час за вътрешния изпит?
Благодаря предварително)

# 47
  • Мнения: 73
Всичко си зависи от инструктора и от начина, по който той практикува. Няма такова правило - на 10-ти час ще паркираш, на 15-ти - не знам си какво. С една приятелка карахме заедно курсовете, но при различни инструктори, ами тя 5 часа кара само извънградско, а аз изобщо, на втория час ме накара да тръгна от най-натовареното кръстовище в града /за малък град говоря/. Освен това зависи и от твоите възможности. При нея 31-я час беше вътрешния изпит, при мен пък беше след 31-я.

# 48
  • Мнения: 0
Със сигурност има някакъв утвърден учебен план по който преминава обучението, но както казваш сигурно инструкторите не го спазват..... На мен ми остават още 5-6 часа, а само два пъти (не часа) съм паркирала и затова се притеснявам.

# 49
  • Мнения: 73
Това с паркирането си е притеснително, не знам как е на другите места, но при нас изпита  /обичайно/ завършва с паркиране назад. Аз доста се бях притеснила като на вътрешния изпит разбрах, че може да ни накарат да паркираме и софийско /успоредно на тротоара/, защото не го бях правила. Уж за паркиране не късат, защото на изпита изпитващия ще ти каже къде да паркираш, а в последствие ти сама ще си избираш къде ти е най-удобно. Нямаш ли възможност да потренираш с някого?

# 50
  • Мнения: 186
При моя инструктор паркиране не влизаше явно в плана за обучение Simple Smile Показа ми накрая, колкото да отчете, че уж ме е учил. На изпита, не ме е карал изпитващия да паркирам, но предполагам, че като ме видя каква съм трагедия е решил да го спести и на себе си и на мен. Въпреки, че курса ми мина и вече съм горд собственик на шофьорска книжка, продължавам да се ядосвам на инструктора си. От време на време попадам на хвалебствени коментари за него из форума, и много се дразня, защото той и мен ми казваше ако мога да напиша нещо хубаво за него във Фейсбук страницата на фирмата или тук, но аз казвах, че нямам време за Интернет. Та явно и на коментари много не може да се вярва.

# 51
  • Мнения: 0
На изпита като приключвате, ако не ви карат да паркирате, как оставяте автомобила newsm78
Явно всички инструктори са от една порода..... Аз на кормуването-уча "досещайки се"-заставаме по наклон нагоре и той ми казва "сега потегляй" - без да ми обясни как и аз започвам да пробвам или на паркирането-"хайде, паркирай" и аз трябва да мисля, какво да правя...И постоянно ми мрънка.... Останаха ми още няколко часа и нямам търпение да ги избутам този курс.

# 52
  • София
  • Мнения: 69
На изпита като приключвате, ако не ви карат да паркирате, как оставяте автомобила newsm78
Явно всички инструктори са от една порода..... Аз на кормуването-уча "досещайки се"-заставаме по наклон нагоре и той ми казва "сега потегляй" - без да ми обясни как и аз започвам да пробвам или на паркирането-"хайде, паркирай" и аз трябва да мисля, какво да правя...И постоянно ми мрънка.... Останаха ми още няколко часа и нямам търпение да ги избутам този курс.
И мен така ме "учеше" да карам и да паркирам и само казваше:"Няма да стане."Много ме дразнеше и аз нямах търпение да приключа този курс.Бях на ръба да намразя шофирането и да зарежа всичко.
Когато отидох в другата школа ми начертаха схема на паркирането и не ми трябваха повече от 2 опита, за да се получи.Който иска да си предаде уменията,ще го направи.

# 53
  • Мнения: 186
На изпита, просто отбих вдясно и така приключихме. Но успоредно паркиране ако трябваше да направя, щях да съм дотам. Вчера карах за първи път, горе-долу добре мина. Малко бърках с педалите, защото карах автоматик и левия крак все се мъчеше нещо да натисне Laughing
Накрая обаче с паркирането успях да извадя мъжа ми извън нерви и той я паркира.

# 54
  • Мнения: 73
При мен на първия изпит четири пъти ме накара да паркирам, на втория - нито веднъж /но беше същия изпитващ и ме помнеше, явно реши, че вече ме е измъчил/. Така че всичко е относително, пък и ако всичко друго е наред, само паркирането да куца, не е такъв проблем.  Peace
Аз днес си взех книжката, да се похваля  bowuu Събота мисля да излезем в града да покарам, че да свиквам  Peace

# 55
  • Мнения: 0
Данишка, честито)))
А мен ме изненадаха с това, че трябвало да вземам допълнителни часове-ха, честито и на мен), въпреки че имам до края на курса още 5 часа... Много ми докривя.....

# 56
  • Мнения: 98
Че защо да взимаш допълнителни часове?Само гледат как пари да правят....
За паркиането странно че някои от инструкторите не го показват,то е задължително на изпита.Мен ме накара да пакирам перпендикулярно и като приключи изпита накрая ми каза да спра зад тази кола и то си беше направо успоредно...

# 57
  • София
  • Мнения: 69
Данишка, честито)))
А мен ме изненадаха с това, че трябвало да вземам допълнителни часове-ха, честито и на мен), въпреки че имам до края на курса още 5 часа... Много ми докривя.....

И моят инструктор така ме караше да вземам допълнителни часове.Честа практика е това.Някои го казват директно,други така правят,че курсистите сами си ги искат.Ей,как се ядосах....
Макар,че вече имам книжка,продължавам да влизам в темата и за съжаление проблемите са все едни и същи.Истински късмет е да попаднеш на свестен инструктор,който цели не да ти вземе парите,а да те научи да си добър на пътя.Жалко е...

# 58
  • Мнения: 17
Аз от тея 31 часа в 25 часа съм паркирала и на външния изпит изпитващия ме кара да паркирам 2 пъти...
При различните изпитващи е различно някои ти казват с до колко маневри можеш,а други не.
Ако не включите аварийните светлини се води второстепенна грешка. 1-2 точки по преценка.
Ако случайно при паркиране чукнете тротоара/бордюра се води ПТП и ви прекратяват изпита..една позната така я скъсаха.
Паркирането си е доста важно според мен

# 59
  • София
  • Мнения: 1 227
Здравейтеее, вчера са ми издали книжката, много съм щастлива. Сега започва истинското ми обучение.
Колкото до паркирането, мен ме учиха след 18 час, т.е. да съм се научила да карам що годе направо Mr. Green Joy. От там насетне, всеки път правих задно паркиране, защото ми казаха, че така завършва изпита. Показаха ми и успоредното, за мен лично е по-трудно, тогава място празно назад и можеш да се мушкаш на воля. Сега ще практикувам някъде с камъни примерно. А иначе изпита ми завърши с отбиване вдясно, след това ме накараха да се върна назад, колкото да видят че знам как се включва задна. Изобщо не бях успоредна, но колкото-толкова. Явно при всеки е разлино, различен изпитващ и т.н.
Успех на всички нуждаещи се, много сте полезни и отзивчиви.
Благодаря ви още веднъж за оказаната ми помощ и получените отговори на въпросите ми.  bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт