Лека и безаварийна на тези, които карат ШОФЬОРСКИТЕ - 10

  • 68 263
  • 822
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 102
Данишка, честито)))
А мен ме изненадаха с това, че трябвало да вземам допълнителни часове-ха, честито и на мен), въпреки че имам до края на курса още 5 часа... Много ми докривя.....
Аз, нямам намерение  да вземам допълнителни часове. Еми онзи ден ми заяви, че бил безпомощен в моя случай   Shocked Щом  на 20 -я час е "безпомощен" не мисля, че ще се оправят нещата  със  няколко допълнителни часа.

# 61
  • Мнения: 1
Момичета, скъсаха ме на кормуване...  cry
Карах 20 минути през възможно най-трудните места, без изпитващият да ми направи забележка, после ме накара да паркирам на възможно най-трудното място, но се справих. И ония ме погледна и само ми вика "следващият път, още подготовка ти трябва."  #Cussing out
Стана ми гадно, толкова се старах  и накрая нищо. Освен това преди мен имаше една напудрена и нахакана госпожица, която я прекараха през възможно най-лесният маршрут и въпреки че караше доста колебливо си взе изпита.  Confused
После попитах инструктора какви грешки съм направила, а той се направи че не ме чу.  #2gunfire
Всичко за пари го правят, тяхната кожа...  Close

# 62
  • Мнения: 4 244
Ох, raeva87, не се ядосвай много, въпреки че си е за яд. Сега не дават ли протокол с отразени какви грешки си допуснал на изпита?
      Да се оплача - и моето чедо не взе листовките на вътрешния  Embarassed Уморено било детето, главата го боляла... Като че ли няма да се случи да кара кола с главоболие...   Яд ме е, та ми пукат ушите чак.

# 63
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте,дами!
Не се ядосвайте за изпитите,ще се справите Peace
За съжаление много от инструкторите наистина го правят за пари...
Взех си шофьорската книжка и днес за пръв път карах...Боже, щях да припадна от страх.Защо така,не знам.Много,ама много ме беше шубе.Нямаше критични положения,само едно угасване на колата,но аз карах в по-спокойни улички и никого не застрашавах.Решила съм да карам всеки ден по малко,докато се поуспокоя...Как се чувствахте вие,млади шофьори?

# 64
  • София
  • Мнения: 1 227
Добро ютрооо Party
Скъсаните, да се амбицират и следващия път да се представят много по-добре. Praynig Peace
Мири07, аз лично карам от 5-6 дена с мъжа ми, до детската на детето и после до работата и наобратно.Живея в Борово, а работя на разклона на Враждебна,та си е път де Rolling Eyes Първия път се чувствах много зле Close, но с карането се отпуснах, сега се чувствам срахотно. Като карам сама, не знам как ще е де Mr. Green, ти сама ли караш? Ако да, евала за смелостта, на мен ми трябваше повече време да се реша, но трябва просто каране. Hug Мъжа ми вече се отпусна и почна да си чете имейли, да говори по телефона... Mr. Green
Успех на всички. Hug

# 65
  • Мнения: 186
И аз се отпуснах и взех да карам, но само с мъжа ми. Общо взето е добре, но аз карам автоматик, което си е блага работа. Още не съм се пробвала сама, най-вече защото немога да паркирам.

# 66
  • Кърджали
  • Мнения: 10 360
mirri07, ще видиш че всеки следващ път ще ти бъде по - спокойно.Аз се усетих, че съм спокойна, когато карах и си пусках музика.
ANI BANI, аз и преди съм препоръчвала повече самостоятелното шофиране. Аз и сега /година по - късно почти/, ако съм с мъжа ми карам неуверено, сякаш вътрешно очаквам да ми каже какво да направя или поне по реакциите му да усетя. Единствения шанс да карам спокойно и той да е в колата, е да е командирован на задната седялка при щерката - така нямам усещането че непрекъснато ме гледа в ръцете какво правя и си карам спокойно. Но пък аз карам що - годе по познати пътища, града ни не е особено голям, макар че карат по ненормално и от мегаполис  ooooh! Извънградско не ме е страх да карам.
 raeva87, гадно е да си скъсан, но пък живота продължава. Другия път ще се амбицираш и ще го вземеш. Гледай на това като на още малко време да се изчистиш някои грешки, които ти смяташ че допускаш -  нали знаеш безгрешни хора няма.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 6 886
Аз се качих на колата и отидох на работа, сама. Не виждам на какво може да ме научи някой който седи до мен. Знам правилника за движение а в самото управление на колата няма как да се помага. Най-много да ме дразни и разсейва.
Естествено, че умирах от страх и притеснение в началото, корема ме болеше чак.
За 2 години съм возила моя мъж само някой път като се прибираме от гости или заведение защото аз по принцип не пия алкохол. Когато излизаме заедно сме с неговата кола и предпочитам да се возя.Simple Smile
Естествено, че умирах от страх и притеснение в началото, корема ме болеше чак.

# 68
  • Мнения: 4 244
        Момичета, инструктора на моето чедо казал заветната реплика: "Как можа пък всички дупки на нацелиш!". Ефектът от тази /неоснователна  newsm78/ реплика - по-неуверено шофиране. Сякаш се върна в началните часове. И мерака за обучение при този инструктор угасна, тръгва на кормуване сякаш отива на заколение.
        Всъщност, това си е чист житейски урок. Все едно вози баща си на предната седалка.  Laughing Примери - бол! Когато той цели дупките, това било неизбежно. Когато аз ги целя - е, тогава задължително се прави коментар.  Mr. Green
        Та така. Щом някой си е дал колата под наем за немалка сумичка, трябва добре да си е сметнал амортизацията.
                  Искам да попитам нещо. По мое време, когато се явявахме на изпит, беше задължително потеглянето на ръчна, когато се изкачваш по наклон. Казваха ни, че ако не го направим, ще бъде отчетено като грешка. Сега така ли е?

# 69
  • Кърджали
  • Мнения: 10 360
Тетка, сега учат за използването на крачна при наклон. Аз в последствие свикнах само с ръчната след неуспешен опит да потегля на наклон. Инструктора фори не  беше ми казвал за такава възможност.
А сина ти да си връща увереността и куража.

# 70
  • Мнения: 4 244
Тетка, сега учат за използването на крачна при наклон. Аз в последствие свикнах само с ръчната след неуспешен опит да потегля на наклон. Инструктора фори не  беше ми казвал за такава възможност.
А сина ти да си връща увереността и куража.
               Да, това учат - потегляне на крачна. Което си е хубаво, естествено, от практическа гледна точка. И тръгване на ръчна са правили. Ама отпаднало ли е безумието на изпита да тръгваш винаги на ръчна при изкачване на наклон?
               Благодаря ти за милите думи! Няма да се даваме! Нали трябва да има кой да ме вози, когато одъртея  Grinning

# 71
  • София
  • Мнения: 69
        Момичета, инструктора на моето чедо казал заветната реплика: "Как можа пък всички дупки на нацелиш!". Ефектът от тази /неоснователна  newsm78/ реплика - по-неуверено шофиране. Сякаш се върна в началните часове. И мерака за обучение при този инструктор угасна, тръгва на кормуване сякаш отива на заколение.
       
Хммм,синът Ви да не е при моя инструктор newsm78.И аз много се притеснявах да не  вляза в дупка,че се почваше:"Сега...,ако счупиш нещо....,как да те накарам да го платиш...не мога да ти ти поискам пари за ремонт,а аз трябва да давам...Андрешковци...Ужас!
Както многократно съм казвала,след този отидох при друг инструктор.Там нямаше такова нещо.Като влезех в дупка,само казваше:"Предупреждавай ме следващият път да си слагам каската,че да не ми пострада главата...За ремонт на колата и дума не ставаше. Хора разни.Желая успех и спокойствие на сина Ви!

# 72
  • Кърджали
  • Мнения: 10 360
Тетка, отпаднало е мисля, защото много има около мен, които караха курсовете, никой не е споменавал да са искали такова нещо. Инструктора ми е казвал " Преди учихме потегляне при наклон с ръчна, сега ги учим на крачна". Пък после кой както му е удобно.
Наистина е неприятно за един начинаещ непрекъснато му се повтаря за дупки и ремонти. Щом си дал колата си за да учиш начинаещ на шофиране срещу немалко пари трябва да си наясно че и това ще го има. Пък ученикът като се качи после на личната си кола, ще има да мисли за дупки и ремонти. Неизбежно е по нашите пътища.

# 73
  • Мнения: 117
За тръгването от наклон дали да е на крачна или ръчна според мен зависи от наклона. Има наклони, на които малко хора сигурно могат да тръгнат без ръчна и не знам дали въобще е необходимо. Но на по-малки не е необходимо. Мое мнение. Rolling Eyes

Относно дупките - естествено, че докато се обучава човек няма как да внимава и с дупките. В крайна сметка човек тогава тепърва се учи как да управлява, да следи движението, дупките са му последния проблем, който понякога е доста голям. Всички инструктори си милеят за колите, но в крайна сметка това са рисковете на професията. Wink

# 74
  • Мнения: 4 244
Цитат
.Като влезех в дупка,само казваше:"Предупреждавай ме следващият път да си слагам каската,че да не ми пострада главата..
     Hug за твоя инструктор!!!
          Определено подходът е много важен. Далеч съм от мисълта, че обучавания не трябва да бъде критикуван за грешките си. Дупка на пътя си е едно препятствие, с което трябва да се съобразиш - ще намалиш ли, ще заобиколиш ли /като съответно за начало на маневрата "спазиш инструкциите" за безопасност/, а не да врътнеш волана без да се огледаш.
          Още веднъж - благодаря за подкрепата ви!
         

Общи условия

Активация на акаунт