Перилни препарати и омекотители (прахове, таблети, гелове, капсули) - 12

  • 79 491
  • 724
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 207
Аз пък се чудя, защо таблетките за почистване на петна на Карфур, трябва да се поставят в барабана под прането? Ако се поставят във ваничката за праха, няма да се разтворят ли, или ще останат по тръбите и няма да достигнат до прането? Проблемът ми е, че всякакви капсули и таблетки пералнята ми ги изплюва към уплътнението под люка. Принуждавам се таблетката да я слагам в чорап, напъхвам я под прането и въпреки това , понякога - пак е изплюта. Та по тази причина, мога ли да я слагам във ваничката с праха?
Пробвай, обаче мисля, че няма да се разтвори в чекмеджето.

С риск да се повторя- някой ползвал ли е хигиенизиращият Персил? Доволен ли е? Става ли за бебешки дрехи?
Какво значи „доволен ли е“? Grinning Слагаш го и се надяваш наистина да дезинфекцира, защото в домашни условия няма как да се види някакъв резултат.
Става за бебета, но има ли смисъл да се ползва? Този Персил се ползва при последно изплакване и също както омекотителя остава върху дрехите. Защо искаш да натоварваш дрехите на бебето си с още повече химикали? Пери ги на по-висока температура и толкова. Виж, ако са многократни пелени, има смисъл, но в такъв случай избери нещо, което се използва при основното пране.

# 16
  • Мнения: 40
Да ви питам някой ползва ли зелен ленор, tropical fresh?
Преди година-две ми беше любим. Вчера си купих и останах изненадана, защото нямаше никакъв аромат след пране newsm78
Слагам 50 мл, но като извадя дрехите, аромат на омекотител нулев Sad

# 17
  • Мнения: 7 057
Не съм го ползвала никога, аз съм фен на синия Ленор.

# 18
  • Мнения: 327
Аз пък се чудя, защо таблетките за почистване на петна на Карфур, трябва да се поставят в барабана под прането? Ако се поставят във ваничката за праха, няма да се разтворят ли, или ще останат по тръбите и няма да достигнат до прането? Проблемът ми е, че всякакви капсули и таблетки пералнята ми ги изплюва към уплътнението под люка. Принуждавам се таблетката да я слагам в чорап, напъхвам я под прането и въпреки това , понякога - пак е изплюта. Та по тази причина, мога ли да я слагам във ваничката с праха?
Пробвай, обаче мисля, че няма да се разтвори в чекмеджето.

С риск да се повторя- някой ползвал ли е хигиенизиращият Персил? Доволен ли е? Става ли за бебешки дрехи?
Какво значи „доволен ли е“? Grinning Слагаш го и се надяваш наистина да дезинфекцира, защото в домашни условия няма как да се види някакъв резултат.
Става за бебета, но има ли смисъл да се ползва? Този Персил се ползва при последно изплакване и също както омекотителя остава върху дрехите. Защо искаш да натоварваш дрехите на бебето си с още повече химикали? Пери ги на по-висока температура и толкова. Виж, ако са многократни пелени, има смисъл, но в такъв случай избери нещо, което се използва при основното пране.

  Благодаря!

# 19
  • Мнения: 1 110
Най-накрая ще го пробвам и аз Омот-то. Днес по-късно ще намина към Кауфланд Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 820
Днес си взех от Омо-то 2 пакета от Кауфланд. Сутринта отидох специално за него. Тъкмо ми свършваше старият пакет и се чудех откъде да си взема нов.

Последна редакция: пн, 25 мар 2013, 09:53 от Sea lights

# 21
  • някъде там
  • Мнения: 97
Благодаря за темата  bouquet
Имам   малко тъп въпрос.Днес ходих до магазина и специално се огледах за Тема /за тъмно пране и джинси/ и имаше 2 кг за 6,50лв някъде.Темата по добра ли е  от Первол,защото е по скъпа от него Embarassed
Имаше и Персил за черно на цена 9 и нещо за 20 пранета,вижда ми се скъпичък..Изненадаха ме с асортимент този път Grinning

# 22
  • До морето
  • Мнения: 7 071
Минавам тихичко да ви се похваля, че май намерих една връзка да ми донесат прах от Германия. Мисля да поръчам Персил за цветно. А може би и нещо друго да си поръчам? Предложете какво да бъде. newsm78

От няколко години пера само с Персил от Германия - супер доволна съм! Разликата веднага си личи! Аз си поръчвам и Ариел за бяло, цветният Ариел не струва!

Някой може ли да ми препоръча хубав бебешки прах - прала съм със Сано и с Тео бебе. И от двата не съм доволна!

# 23
  • София
  • Мнения: 3 328
Благодаря за новата тема   bouquet
Дали и аз да не метна един плик ОМО в количката? Вчера бях в Кауфланд и го видях - подреден и без цени, което веднага ми подсказа, че от днес ще е на промоция. Ама нормалната му цена е по-висока от преди - почти 10 лв. за 2 кг. Сега ще погледна каква е промоционалната, че каталози от доста време не получаваме.

# 24
  • Мнения: 2 820
Промоционалната цена е 4,99 за 2 кг.

# 25
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря за темата   bouquet

# 26
  • Мнения: 5 207
Не, няма да се възползвам от добрата цена на ОМО този път. Имам пет цели пакета по 2 кг и един изразходен повече от половината, като два от тези пет са още от най-първата партида със стария аромат.
Между другото, още миналата седмица в два от големите и най-евтини специализирани магазини за битова химия в Бургас видях ОМО със срок на годност януари 2015 г., намален на 5.99 лв. Наистина имаше големи количества от него. Май са ни внесли специална промоционална партида. Laughing Ще обърнете ли внимание на кауфландския какъв е срокът?

# 27
  • Мнения: 2 216
Имам чаршафи бели,които са пожълтели от седене. newsm78С белина или с перилен препарат да им върна белотата?
С хубав прах за бяло и по-висок градус на пране ще се оправят Peace

# 28
  • Мнения: 305
Премествам го тук.

като говорите за цени, VK, какъв е този омекотител за 17 лв?


Момичета, благодаря за подсказките за омекотителя, доближаващ се до Даш-а. Много е траен и много хубаво мирише, но не чак толкова, че да дам 17 лв за 1.800 Mr. Green

Неее, Даш-а е 17 лв.. Нали той ми харесва как мирише. Понеже сега имам перилни и заради единия му аромат да дам 17 лв .за даш не ми се ще. Та за това търся омекотител, който се доближава по аромат.

А по повод изплюването на таблетки и капсули и моята пералня го прави. До като ми свършат ги пъхах измежду дрехите и повече не отивах да гледам, че ме хващаше яд. Повече таблетки, бомби, капсули - не  Naughty

Последна редакция: пн, 25 мар 2013, 10:26 от VK

# 29
  • София
  • Мнения: 3 857
Благодаря за темата  bouquet
Имам   малко тъп въпрос.Днес ходих до магазина и специално се огледах за Тема /за тъмно пране и джинси/ и имаше 2 кг за 6,50лв някъде.Темата по добра ли е  от Первол,защото е по скъпа от него Embarassed

Аз лично на тема черни дрехи съм с мнение, откакто попаднах в тези теми  Laughing.Ползвала съм само Первол за черно,но турски и може да се каже, че съм доволна.Но в този ред на мисли аз съм доволна и от Бърти, и от Woolite (сигурно бъркам,но не съм го купувала отдавна и не помня добре името).
Темата, както и Guess Who писа, е с прекрасен аромат и според мен също изпира добре.

Последна редакция: пн, 25 мар 2013, 10:33 от veka

Общи условия

Активация на акаунт