Да спрем ЦИГАРИТЕ заедно! - 6

  • 34 643
  • 747
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 5 776
Аз със и без цигари традиционно зимата си качвам килца. Сега както всяка пролет пак започнах да свалям. Не мисля, че цигарите оказват някакво влияние  Peace
BeyondTime, нали  Peace. С подходящата нагласа нещата се получават изключително лесно  Hug

# 76
  • Мнения: 18
Здравейте момичета наминавам в темичката да се похваля , че от 6 месеца съм непушач  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Желая късмет на всички борещи се с гадния навик   bouquet.
Весели празници на всички празнуващи , хубав и слънчев ден.

# 77
  • Мнения: 3
Аз със и без цигари традиционно зимата си качвам килца. Сега както всяка пролет пак започнах да свалям. Не мисля, че цигарите оказват някакво влияние  Peace
BeyondTime, нали  Peace. С подходящата нагласа нещата се получават изключително лесно  Hug
   Даааа абсолютно съм съгласна. Всичко е до психологическата нагласа и желанието. Дано повече дробчета отново станат бели   bouquet

# 78
  • Мнения: 3
Здравейте и от мен ! Аз успешно продължавам да си се боря с порока. Всъшност май нагласата мибеше достатъчна, и сега нямам желание да пуша. С килограмите нямам проблем- дори свалям, но това го дължа на режима и намаления прием на храна. Пожелавам успех на всички, които са решили да ги откажат, защото ако не си го пожелал ще е много трудно!  Hug
Peace
Аз ако свалях и след като спрях цигарите, ще трябваше да ходя в клиника за анорексици вече  Crazy

Щом е така хапвай повечко Simple Smile  Hug

# 79
  • Мнения: 21
Здравейте!
Интересна темичка.
Аз съм на 37 години, пуша от 17 годишна средно по кутия на ден. Никога не съм правила опити да откажа цигарите. За мен върховното удоволстиве винаги е било рано сутрин, цигара и чаша ароматно горещо кафе, 10 минути сама и малко релакс, а лятото обичам да ходя на плажа с чаша кафе и цигара и да посрещам изгрева.
Бременна съм в 5-я месец и откакто съм разбрала, че нося дете, не съм запалила цигара.
Не ми се пуши.
Нямам никотинов глад.
Не ме дразни пушенето на другия пушач в къщи. И не ми се пуши и това е.
Много е странно... аз имам 20 години пушене зад гърба си. Къде отиде пристрастяването, никотиновия глад, тютюнджийската кашлица и всички подобни, за които само съм чувала?

# 80
  • Мнения: 3
Здравейте!
Интересна темичка.
Аз съм на 37 години, пуша от 17 годишна средно по кутия на ден. Никога не съм правила опити да откажа цигарите. За мен върховното удоволстиве винаги е било рано сутрин, цигара и чаша ароматно горещо кафе, 10 минути сама и малко релакс, а лятото обичам да ходя на плажа с чаша кафе и цигара и да посрещам изгрева.
Бременна съм в 5-я месец и откакто съм разбрала, че нося дете, не съм запалила цигара.
Не ми се пуши.
Нямам никотинов глад.
Не ме дразни пушенето на другия пушач в къщи. И не ми се пуши и това е.
Много е странно... аз имам 20 години пушене зад гърба си. Къде отиде пристрастяването, никотиновия глад, тютюнджийската кашлица и всички подобни, за които само съм чувала?

Явно някъде в миналото. Simple Smile Но ето още едно доказателство за приоритетите и нагласите Simple Smile Лека бременост   bouquet

# 81
  • Мнения: 347
Много сме различни. При теб се е получило прекрасно, естествено и леко! Най-добрия вариант! Но за много други е трудно, дори и през бременността. От тази тема се убедих, че няма универсален лек и всеки трябва да си намери неговия. Леко бременеене и дано не пропушваш повече!

# 82
  • Мнения: 1 004
Леко бременеене и дано не пропушваш повече!

 Peace

И аз го имам този опит с 2 бременности. Но след кърменето си пропушвах..помисли за това, какво ще правиш след като мине всичко....много е важен този момент...спирането е лесно, трудното е това, да не пропушиш отново  /ако нямаш нужната нагласа, както казаха по-нагоре/ Rolling Eyes

# 83
  • Мнения: 21
Ще поживеем, ще видим. Дано не пропуша, че 20 години пушене със сигурност са си взели своето от дробовете, а те са едни и са за цял живот. Сега най-важно е бебето.

# 84
  • тук и там
  • Мнения: 11 745
 Днес имам  newsm38!Точно преди една година спрях цигарите! newsm44
Чувствам се добре,най-вече се чувствам СВОБОДНА!
Спомням си как и в жега и при отрицателни температури,и при дъжд и при сняг-излизах на терасата да пуша.Спомням си как сутрин ако не изпушех поне няколко цигари със кафето,денят ми започваше нервно и скофтено.Спомням си как на работното място,или на други места където не се пуши, а е трябвало да присъствам ,как си мислех само кога ще мога да изляза да си изпуша една цигарка,спомням си и колко много време всъщност ми отнемаше пушенето!Осъзнах,че съм била робна цигарите-иначе как да си обясня факта,че без тях не можеше дори денят ми да започне нормално,че все мислех как и кога да се измъкна от задълженията си за да изпуша едан цигара!Е,вече съм свободна!Дишам по-леко,правя кардио по 40-50 мин,нещо което преди беше невъзможно,не мириша гадно(и преди си мислех,че мириша добре,но от както не пуша-вервайте ми,мога да подуша пушача-колкото и да е чист,с изпрани дрехи,парфюмиран и с ментови дражета в устата,пак си смърди).И да-качих 10 килограма за година-все още се мъча да ги сваля,не забравяйте,че метаболизма се забавя след спирането на цигарите,и трябва да намалите калориите с 200-толкова се изгарят при пушене.Сега тази битка ми предстои,но казват,че след около година започвало да се нормализира теглото..да се надявам,че и при мен ще се случи!Нещо интересно-докато пушех не обичах въобще плодове,сега ги обожавам!И да кажа,че понякога ми се допушва-примерно когато сме на почивка,когато сме на маса с питиета-но порива е съвсем кратък-няколко секунди и отминава.Никога не забравям думите на доктора си-“ти никога няма да бъдеш НЕПУШАЧ,от сега нататък ще бъдеш  БИВШ ПУШАЧ"-за съжаление е така,за това е важно да знаем,че дори една единствена цигара може да ни зароби отново!Извинете за дългия пост и успех на всички!Аз пушех по 20 цигари на ден,16-17 години и успях,значи всеки може-просто мотивацията и желанието да откажеш цигарите са от първостепенно значение.Успех!  bouquet
Аз отказах цигарите с желание,хапчета и Алън Кар-това беше моят начин!

Последна редакция: вт, 07 май 2013, 10:36 от Kaisia

# 85
  • Мнения: 4 393
Kaisia Честит рожден ден! Желая ти още дълги години здраве и любов, без никотинов дим.

# 86
  • тук и там
  • Мнения: 11 745
Kaisia Честит рожден ден! Желая ти още дълги години здраве и любов, без никотинов дим.

Благодаря!  bouquet
Аз всъщност имам годишнина от отказването на цигарите,нямам рожден ден,но от горния ми пост не става ясно наистина  Simple Smile

# 87
  • Мнения: 4 393
Kaisia Честит рожден ден! Желая ти още дълги години здраве и любов, без никотинов дим.

Благодаря!  bouquet
Аз всъщност имам годишнина от отказването на цигарите,нямам рожден ден,но от горния ми пост не става ясно наистина  Simple Smile


 Laughing Голяма обърквация наистина.
Аз реших, че ти е двоен празник - на рождения си ден си спряла цигарите.   Party

# 88
  • Мнения: 5 776
Kaisia, поздравления   bouquet
Чуствам се по много подобен начин. Тренирам, храня се много по здравословно, не вися по терасата в студ, дъжд и пек, имам много повече свободно време  Laughing

# 89
  • Мнения: 21
А защо отказвате цигарите?

Наистина, защо го правите?
Аз имам 20 години пушене зад гърба си и никога не съм искала да ги откажа? А вие защо искате да ги откажете?

За мен си е неоправдан психическия стрес, който се получава при някои хора, ако нямаш здравословна причина да спреш да пушиш. Пуши си там 2-3 цигари и не се невротизирай.... Освен това качването на теглото едва ли е точно от спирането на цигарите? По-скоро от заместването им с нещо друго-солети, някакво ядене, де да знам...

Последна редакция: вт, 07 май 2013, 11:26 от maria_magdalenna

Общи условия

Активация на акаунт