Пета тема на чакащите

  • 256 734
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 1 185
  • София
  • Мнения: 9 399
може ли да попитам, сега долу горе колко време да чакам от другите РДСП да ми отговорят че съм вписана в техните ретистри, тъй като ме предупредиха че вече почти не изпращат писма и рядко се обаждат. моята социална ме посъветва да изчакам малко и да почна да звъня да питам аз.

# 1 186
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
meme2 , ние не сме чакали изобщо. Веднага ни се обадиха за децата. Получили сме едно единствено писмо от Пловдив, че сме вписани и то когато вече децата си бяха у дома.

# 1 187
  • Мнения: 986
О,звъня аз,и днес звъннах,но-съдията бил на семинар до края на седмицата..... #2gunfire
Най-голямото безумство беше,че чакахме 10 дни,за да разберем/след като НИЕ звъняхме/,че таксата вече не била 150лв,а 300!!!!!Е,добре де,питам аз,ако не се бяхме обадили -колко щяхме да чакаме някой да ни съобщи,че таксата се е вдигнала и трябва да довнесем пари?!?!?!
Абе,луда работа....
meme2 ,ние също не сме получавали писма от другите дирекции,освен от нашата-по местоживеене.

# 1 188
  • Варна
  • Мнения: 117
meme2, ние получихме две писма само и аз вчера писах до останалите дирекции и до сега имам 5 отговора Simple Smile

# 1 189
  • Мнения: 1 418
Всеки, който е в групата може да добавя хора. Групата може би не излиза, защото е скрита.
Даниела Кондева не ти излиза името. Прати ми някакъв мейл. И ако някой не е получил покана моля да ми пише.

# 1 190
  • Мнения: 78
meme 2, добре дошла при нас и кратко чакане. Би ли споделила малко повече относто твойте ''изисквания'' за детенце. А за вписването ние получихме много бързо писмо от нашата Дирекция, а от РДСП Пловдив чак след 7 м. и то препоръчано. И нали се сещаш за какво си помислихме и като видях, че е за вписване лошо ми стана.  Grinning

# 1 191
  • София
  • Мнения: 9 399
едно дете, близнаци или породени, едното от които да е до 12м , другото до 3,5г. и стандартните изисквания и формулировки , също и без типичните черти за  етноса. нямаме претенции за пол, дали братчета сестричета 1,2 или 3, ще ги вземе и трите, ако ни предложат.
 това ни е изискването, не е малко но не е и много, а да и не сме вписали 8 от дирекциите от съображения за пътуването, разбирайте лошия път а не разстоянието.

момичета питайте ще си каже, но не знам какво ви интересува Mr. Green

# 1 192
  • София
  • Мнения: 9 399
и благодаря за отговорите, да не се шашкам значи ако не получавам писма отвсякъде Rolling Eyes

# 1 193
  • ...в най-дългото очакване на щастие...
  • Мнения: 834
meme2 , това "без типичните черти за  етноса" е доста индивидуално като тълкуване. За нашите деца твърдяха, че тя няма типични черти, но аз бях убедена, че не е така. Работя с такива деца и няма начин някой да ме убеди, че този етнос не може да се разпознае по черти.
За нас беше важно децата да са здрави. Ромските деца обикновено са здрави и попадат в институция, защото БР са негодни да ги отглеждат и биват тотално  неглижирани.
Деца от български произход, попаднали в институция и за осиновяване в повечето случаи са или деца на психично болни българи или злоупотребяващи с алкохол такива.

# 1 194
  • София
  • Мнения: 9 399
момичета аз все още нямам покана  newsm78

# 1 195
  • Варна
  • Мнения: 117
meme2, провери си пощата!

# 1 196
  • Мнения: 210
О,звъня аз,и днес звъннах,но-съдията бил на семинар до края на седмицата..... #2gunfire
Най-голямото безумство беше,че чакахме 10 дни,за да разберем/след като НИЕ звъняхме/,че таксата вече не била 150лв,а 300!!!!!Е,добре де,питам аз,ако не се бяхме обадили -колко щяхме да чакаме някой да ни съобщи,че таксата се е вдигнала и трябва да довнесем пари?!?!?!
Каква е тази такса от 300 лв ?!?!?!?!?!?!? Ако говориш за таксата за делото ми се вижда безумно висока, ние преди 2.5 години платихме 8 лв и някакви стотинки. И как така не са ви казали какъв и е реалния размер. Какви са тези служители?!?!? Ужас!!!!!

# 1 197
  • София
  • Мнения: 9 399
като чета какво се случва след вписването в регистра и ми се изправя косата ooooh!

нали има държавна такса за тези дела, и май не ес плаща такса по такива дела??? моля накой да сподели опит?

# 1 198
  • Мнения: 11 918
О,звъня аз,и днес звъннах,но-съдията бил на семинар до края на седмицата..... #2gunfire
Най-голямото безумство беше,че чакахме 10 дни,за да разберем/след като НИЕ звъняхме/,че таксата вече не била 150лв,а 300!!!!!Е,добре де,питам аз,ако не се бяхме обадили -колко щяхме да чакаме някой да ни съобщи,че таксата се е вдигнала и трябва да довнесем пари?!?!?!
Каква е тази такса от 300 лв ?!?!?!?!?!?!? Ако говориш за таксата за делото ми се вижда безумно висока, ние преди 2.5 години платихме 8 лв и някакви стотинки. И как така не са ви казали какъв и е реалния размер. Какви са тези служители?!?!? Ужас!!!!!

На мен също ми се вижда висока, но си казах, че за толкова години нещата са се променили.
Спомням си, че моята също ми се видя висока- около 20 лв. беше, а другите, в др. градове- по-ниски

Проблемът в Стара Загора/ доколкото съм чела темите и оплакванията/ е, че неправилно, според мен се интерпретира вида съдопроизводство, карат си по общия исков ред и не зная как не им се е облещил още за толкова време някой по-наперен адвокат.

# 1 199
  • Мнения: 986
Не,изразила съм се може би неправилно-таксата е 25 лв,но таксата за особен представител от април тази тодина е вдигната от 150 на 300 лв.Както и да е-въпроса беше,че ако не бяхме прозвънили да разберем как вървят нещата,щяхме да си чакаме кой знае колко!Хубаво-нас не са ни предупредили,но пане да бяха известили социалната служба в Стара Загора,че има промени в таксите....
Лошото е,че малката се привърза бързо към нас и сега се разстройва всеки път,когато си тръгваме без нея!Но върви обяснявай на чиновника,че така се вреди на детето!А нали всичко се прави в името и интерес на ДЕТЕТО!
Не знам-на границата на търпението съм-като и видя тъжното личице и насълзените оченца,ми иде да убивам чиновници...."Пак ли няма да идвам с вас?"-е,как да издържиш след този въпрос????

Общи условия

Активация на акаунт