Пета тема на чакащите

  • 256 720
  • 2 547
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 226
Наистина ли няма деца за осиновяване
Вчера говорих със социалния ни работник и той ни заяви че няма деца в домовете

# 61
  • Мнения: 712
Джой, според мене е най-добре да си гледате вашата пътечка и да не се впечатлявате толкова много от социалния ви работник.. Явно е ужасно некомпетентен, затова не се оставяйте да ви обърква. Той е една изключително малка и незначителна брънка от цялата процедура, така че гледайте напред... Колкото и да ви е трудно, ще ви е от голяма помощ, ако се опитате да мислите позитивно. Не се вдълбавайте в разни схеми, инсинуации и слухове... Действайте си по легалната процедура, огледай се, ослушай се за НЯКОЛКО мнения, съобрази се с хубавите съвети, които си получил и тук, във форума, защото е ясно, а е и явно, че вашият социален просто леко ви задръства... Подготвяйте се за хубавото, което ви предстои, четете за осиновяването... Дали няма деца в домовете? Де да беше така...  България има прекалено много деца за осиновяване. Виж една официална статистика, която не е съвсем актуална, но дава някакви насоки:
http://www.nsi.bg/EPDOCS/DMSG2012_ZGY5P2D.pdf

Кокони, добре дошла и от мене! Simple Smile Пожелавам ти кратко чакане и много усмивки!:)

Марси, при мене много бавно се зареждат видеоклиповете на БТВ, но много благодаря за материалчето!:) Ще го погледна при първа възможност!



# 62
  • Мнения: 87
Момичета, имам нужда от малко информация. Знам, че го има във форума, чела съм го някъде, но сега нямам никакво време да търся. След като представим решението на съда в общината след колко време излиза новият акт за раждане. В общи линии се оказва, че без него няма нито педиатър, нито начало на майчинство, нито детска кухня...
Нас пак ни свариха неподготвени - вчера ни се обадиха, че делото ще е на 14.май и Александър ще си е в къщи около 21-22 май. Въобще не очаквах и това да стане толкова бързо  Simple Smile Нито стаята е готова, нито сме купили каквото и да било. Но ми е едно такова харно, харно, все едно всичко съм си подредила  Laughing

# 63
  • Мнения: 210
Нашият акт ни го направиха за един ден. Зависи от служителките, но ако им обясниш, че без акта не можеш да идеш на лекар с детето - става бързо. Обикновено служителите са жени и влизат в положение. Някои мами споменаваха, че са чакали по 2 седмици, та според мен направо говори със служителките. И недей да чакаш служебно да получат информацията от делото, а си вземи допълнително копие и иди направо в общината. Ние си взехме общо 5 копия от делото, така ни посъветва една дама от съда. Платихме 2 лв и някакви стотинки за всичките.

# 64
  • v. turnovo
  • Мнения: 987
Нашият акт за раждане се забави около 2 седмици,препис от решението на съда не ни дадоха.Педиатърката ни дойде да го види още на втория ден, на добра воля дето се казва, с детската кухня стана същата работа, докато дойде акта,ни пишеха на храна на името на друго детенце.Но ние сме в малък град,другия вариант е просто да готвиш ти или да се запасиш с пюренца и каши,евентуално АМ.А за делото ,радвай се,че е бързо,ще ти стигне после времето за подготовка,те дните след това вървят едва едва,докато човечето си дойде у дома.Успех!

# 65
  • Мнения: 87
Много благодаря!

# 66
  • Мнения: 690
Честита дата Мария  Hug Приятна изненада, какво пък толкова, като не е готова още детската стая. И аз, от някакво смешно суеверие, не бях приготвила нищо, докато не мина делото. И след това - една седмица лудо пазаруване и подготовка. Разбихме се, ама ни беше толкова готино  Wink А и така времето и вниманието ще ти бъдат заети с нещо и няма да е толкова тягостно.
За акта - не помня за колко време беше готов, мисля, че беше след 2 седмици. Аз ти бях писала преди, че като взехме Маги и на следващият ден отидох при педиатърката на каката и я помолих да направи един профилактичен преглед. Уж по документи беше здрава, но да я прегледа. А майчинството се отпуска от деня на влизане на решението в сила, т.е. от деня на взимане на детето, изплаща се със стара дата, просто по-късно ще получиш на куп първоначално повечко парички.
Детска кухня не съм взимала за малката, аз й готвих и си бях направила една схема - замразявах част от манджичките в бурканчета във фризера, за 2-3 дни, без да затварям плътно капачките, за да не се спукат бурканчетата.
Успех мила, ще се справите с приготовленията  Hug

# 67
  • Мнения: 87
Понякога имам чувството, че не сте реални!  Wink Имате отговор на всяко питане и толкова много опит, който споделяте радушно... Чак ви завиждам !  Simple Smile
Мanja_66 , горко ще се каеш, че сподели, че сама си готвила и си замразявала. Скоро ще приплача за рецептурника ти!  Simple Smile

# 68
  • Мнения: 690
Оооо Мария, няма проблеми. Да дойде този момент, да се прибере мъника в къщи, ще готвим дружно  Grinning

# 69
  • Мнения: 19
Здравейте мили момичета.Отдавна чета вашите истории и най-накрая и аз се реших да пиша.С моят мъж решихме да си осиновим детенце.Попълнихме документите,подадохме ги и сега вече сме към финалната права за излизане на доклада.Стискам палци на всички който чакат радостна новина.

# 70
  • София
  • Мнения: 595
Добре дошла, sis  bouquet

Стискам палци за кратко чакане  Hug

# 71
  • Мнения: 19
Благодаря melodia  bouquet

# 72
  • Мнения: 19
искам да ви попитам наистина ли когато искаме детенце до 1 годинка,нещата стават много по бавно  newsm78 Confused

# 73
  • Мнения: 712
Сис, добре дошла и от мене!:)

искам да ви попитам наистина ли когато искаме детенце до 1 годинка,нещата стават много по бавно  newsm78 Confused

Зависи от останалите критерии, които сте задали... Ако не сте поставили ограничение за пол и етнос, писали сте просто "добро здраве" и кандидатствате за деца от регистрите на всички 27 РДСП, тогава би трябвало да стане сравнително бързо...

Успех! Simple Smile

# 74
  • Мнения: 19
chandra_den писали сме само за годинките и да е здравичко.Не сме писали нито за пол нито за етнос защото и то носи душичка,също така сме писали и всички 28 РДСП-та.

Общи условия

Активация на акаунт