Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 152
Темата пак е прекрасна! Благодарности на Рали и Щастлива жена  smile3525 Много е систематизирана информацията за захранването и котетата са суперрррррррр  smile3501
Въпреки лигавото ми настроение, съм още по- зле Sad От 3 вечери не съм спала Sad Вече съм и с хрема. Нашият тати вчера си беше вкъщи да гледа Иво, но днес е пак на работа Sad Сега го люлея само да мълчи, че такова главоболие имам  Banghead  
Ние и за съня нямаме режим Sad То за нищо нямаме режим  #Crazy А аз съм един педант на тема време и точност Simple Smile Децата разбиват всички изградени навици Simple Smile Но пък сме щастливи  smile3534  А това е най- важно Simple Smile
Щях и друго да пиша... ама не съм много в кондиция  #Crazy
Болничките да се оправят  Hug и вече да не четем за боледувания!

# 31
  • Мнения: 1 270
Привет и от мен.Хайде и аз да помрънкам за забавено майчинство  hahaha Чудя се дали да звъня в НОИ или да поизчакам още малко.Повече няма да сипвам сол в раната, че още ме е яд като се сетя какво са отговорили на Поли  #Cussing out
Бебоците от първа страничка са страхотни   bouquet И колажа добре се е получил. И темите са супер актуални, заглавието също.Изобщо отново перфектно изпълнение   bouquet Все ми се иска  да питам  защо в Октомврийски бебето на първа страничка има и Августовски, Септемврийски и т.н  newsm78  Предполагам сте писали заедно по време на бременността и затова, но все пак да се осведомя аз  Joy
Аз единственото, което бях забравила на дългото ни пътуване бяха чорапки.Бях взела пижами, а чорапи към тях - не.Та детето спа с ританки, че не ми се рискуваше да е с боси крака цяла нощ в студа.

# 32
  • Мнения: 800
Ние вече сме добре, разминахме се само с лека хрема този път. Бобо е на градина, а Мина след като снощи спа чудесно, сега е решила, че трябва само с нея да се занимавам. Така че този пост ви го пишем двете.
Темата е супер, както винаги!
Миленита, ние май сме първенци по дълго пътуване с бебе - 10 часа с една почивка. При Мина нямаше проблем, спа си, кърмих я в движение в колата, почти не съм я държала на ръце. Спокойно, ще мине по-леко от очакваното. За столчето - ако е с голяма извивка, сложи възглавничка. Но принципно ако не е ежедневен престоят повече от два часа в него, няма проблем.
happy girl_84, на моите деца също доста неща им подаряват, така че от нищо не са лишени. Мисълта ми беше, че и да нямат някоя играчка, няма да им се отрази на развитието. Сега за тях най-важна е мама.  Mr. Green Виж столчето за хранене според мен е необходимост, а не глезотия. Баткото го ползва до 2 г. и половина - то всъщност беше вече нещо като работно място - играеше там с пластелин, рисуваше, ядеше...
red_nelitka, и ние нямаме никакъв дневен режим. Яде през три часа и спи, когато си реши. Не ми е проблем, защото е добричка и като е будна не ми създава особени грижи.

# 33
  • Мнения: 87
Да се запиша и аз в темата. Благодаря на Щастлива жена newsm51.
Ох на мен последно време  не мога да сваря да ви изчета. Този месец при нас беше месец на болестите.  Децата бяха болни почти месец и Криста заедно с баткото си пиха 10 дена АБ. Тичах по доктори, че моята лична нещо много се отнесе и искаше втори АБ да и дава, че се наложи да  ходя на частно. И там ми  казаха, че нямало нужда от втори АБ и че е почти е оздравяла. Двамата имаха бронхит а тя по точно бронхиолит. Установих че в с спешното в  Окръжна болница във Варна няма   педиатър от почти 1 месец, и се наложи да ходим до терапията. Луда работа но слава богу всичко е наред. Нищо че от снощи е с Конюнктивит слагам и капки кърма и такива работи при нас. Ох имам много да чета назад в стара тема. Така че съжалявам ако не съм обсъдила актуалните теми.

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 13:15 от palica

# 34
  • Мнения: 122
Poli BK Столчето за хранене е необходимост, но може да е от 100 лева, не от 500 примерно Simple Smile

# 35
  • Мнения: 1 270
Двамата имах бронхит а тя по точно бронхиолит.
Аз стоях 2 седмици в болница заради бронхиолита на мишката, че и инхалатор ме накараха да си купя  newsm78

# 36
  • Мнения: 800
Poli BK Столчето за хранене е необходимост, но може да е от 100 лева, не от 500 примерно Simple Smile

Абсолютно. Това на Боби беше от сто и нещо - вече не помня. От Джъмбо го взех. Оказа се доста добро. Лошото е, че сега е в София, а ние сме в Сараево. Може да се разглобява, ама като знам мъжо ккъв е техничар, като го разглоби, няма да може да го сглоби, а неразглобено не можем го събра в колата. Но ще му намерим цаката. Ако трябва, ще направим схема и пак ще си го вземем и ползваме. Мина вече иска да участва в семейната вечеря, а не да ни гледа от страни.
Рали, много лошо с тези болести. И ние минахме през тях, но засега държим фронта и АБ не сме давали. Каквото е било, да минава. И мен доки ме посъветва да взема инхалатор - не знам колко помага, едното дете без такова чудо си поотрасна. Обаче сега се сдобихме и с такава джаджа.
Моето момиче заспа.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодарности за прекрасната темичка!   bouquet И дечицата ни са просто чудни!   Simple Smile Много хубави линкове за захранването, ще ги почета като имам време   bouquet

zvezdi4ka, никакви зелении (магданоз, спанак, лапад, коприва) поне до 8-9 месец  Peace

Да се върна в края на миналата тема и да благодаря за отговорите за храненето в 10 часа  Hug. Явно проблемът не е само при нас, това много ме успокоява  Simple Smile Тази сутрин си изяде цялата доза, явно е на моменти.

Ние вчера ходихме на преглед за хремата. Дъгите са зачервени, но засега няма нужда от антибиотик, педиатърката включи само Витамин С за повишаване на имунитета и по половин доза "Панадол" вечер. Ще слагаме капките 7 дни, вчера беше много добре, но от сутринта носът пак потече, така че успехът е променлив. А колко е кисел - да не ви разправям  ooooh!.

Още нещо щях да пиша, но сега ми изскочи от главата  ooooh!

# 38
  • Мнения: 1 359
      Аз пък намерих  мноооооого запазено столче за хранене за .. не се смейте ..  45 лв  Grinning  Не, че нямам възможност да й купя ново , просто попаднах на него случайно  и си казах "Защо пък не!" . Сега изобщо не съжалявам. След "къпането" му в банята и едно минаване с дезинфектант, коланите в белина си свети като ново.   Иска ми се по-нататъка да минем на столче от типа, който се слага върху нормален стол. Така ще ни е удобно за навсякъде, а все още  не е подходящо за Дани. затова сега имаме  такъв 

# 39
  • Мнения: 24
Да не си помисли някой че по цяла нощ спим. Пробужда се 2-3 пъти, та се налага на ново да се приспиваме. Този режим от скоро започнахме да го спазваме по-сериозно, но разбира се се случват и отклонения +/-.
До сега не сме пътували, защото все не смея, но скоро мисля да мръднем на някъде.
Аз да помрънкам малко. По цял ден съм сама и ММ все работи и го няма. Пътува често и събота и неделя отсъства напълно. Сама трябва да се справям, а от време на време ме тресе неврозата. Ужастно е това, но нали трябва да се изкарват пари.
Как се справяте другите мамчета. Аз все имам нужда да е до мен и се ядосвам като потъна в хаоса.
Изкарвам си го на него и понякога се стига до караница
Ужас... Rage

# 40
  • Мнения: 100
Азария и аз понякога съм доста нервна и се заяждам с половинката(за което ми е доста гузно  Tired) . Добре, че той е много уравновесен и спокоен и не се стига до караници.
Гледай да си почиваш, когато можеш. Пусни си нещо любимо да гледаш примерно по ТВ-то или пък слушай музика. Мен тези неща ме успокояват. Трябва да стискаме зъби няма как. А и, когато стане напечено край мен винаги си повтарям наум, че трябва да съм силна, заради малката.

# 41
  • Мнения: 78
Благодарности на Рали и Щастлива жена!

# 42
  • Мнения: 6 740
Благодаря за новата тема на Щастлива жена и palica.  Hug
Скрита фуста, някои от мамите с термин октомври, родиха по една или друга причина по-рано, други преносиха и родиха ноември. Пишехме заедно и затова останахме и в "Родени" заедно.  Hug
Катрин както знаете е от поспаливите, та вечер спи от 23,30-24ч. до 6-7ч. После спи от 9-9,30 до 12-13ч. (днес до 13,30ч.) , след обяд има по-големи вариации понякога спи от 14-15ч. после надвечер от около 19 до 20ч. , друг път от 15,30 до 17,30, после от 20 до 21ч. Общо взето след обяд редува около 2 часа будуване, с час сън.
За дългото пътуване. Знаех, че не трябва бебето да стои повече от два часа в кошче за новородено и затова при пътуване ползваме зимния кош, в който тя лежи, вързана е с допълнителни колани. Обикновено спи, ако будува, гледа и не мрънка. Досега само веднъж мрънка и рева, та я вземах в себе си, пак я слагах в коша, трудно беше. В края на другата седмица ще пътуваме до Сливен, но не е много дълъг пътя (около 2 часа). Ако се размрънка, ще трябва да спрем по пътя. Дано само да е хубаво времето.
Отивам да мия дупе. Grinning
Чакам си още парите за майчинството, счетоводителката е подала всичко точно, но незнайно защо от НОИ не са нито приели, нито отхвърлили декл. 1 , обадила се е миналата седмица в понеделник, изяснил се е въпроса и според нея е трябвало веднага да приведат парите. Днес ще се обади пак, за да пита защо ги бавят.

# 43
  • на Русе
  • Мнения: 358
Благодаря за страхотната тема!   bouquet
Ние май сме най-добре  Mr. Green С ММ си говорим и се виждаме само по скайпа  Sad И така до края на август.  Tired Днес свекито си замина и пак съм сама с голямото диване и малката сръдла Simple Smile
Нашата хрема не минава ooooh! Бебка трудно яде и спи. Слагам виброцил, но помага само временно. Реве... ще се приспиваме.

# 44
  • София
  • Мнения: 1 966
Благодаря за новата темичка, прекрасна е   bouquet

Азария, ние се карахме жестоко първите месеци, още не ме беше пуснала следродилната депресия и си намирах какви ли не поводи  Mr. Green, а на него малко му трябва, че да запали и той, сега вече ми е смешно като се сетя за какви глупости си вдигахме скандали  hahaha Не че и сега не ми кипва понякога, ама вече много по-рядко се случва и бързо ми минава. И аз много рядко имам помощници и сама се оправям, ММ се прибира късно от работа и откак се е родила Танчето се изнесе да спи в другата стая и още си спи там, свикнах вече, но много добре разбирам какво ти е  Hug

И при нас хремата не минава и  е още по-голяма мъка с храненето, хем слагам Виброцил преди хранене, ама нослето продължава да хърка. Днес пак не беше яла от 8 сутринта, преди малко я излових заспиваща и изяде 200мл  Shocked






Общи условия

Активация на акаунт