Отговори
# 45
  • Мнения: 558
Аз да помрънкам малко. По цял ден съм сама и ММ все работи и го няма. Пътува често и събота и неделя отсъства напълно. Сама трябва да се справям, а от време на време ме тресе неврозата. Ужастно е това, но нали трябва да се изкарват пари.
Как се справяте другите мамчета. Аз все имам нужда да е до мен и се ядосвам като потъна в хаоса.
Изкарвам си го на него и понякога се стига до караница
Ужас... Rage
Азария, аз съм сама по цял ден, и то с две деца  Tired Сега и домашни пюрета взех да правя, готвя, пране, простиране и т.н. Всичко мен чака, ама като се организирам и сварвам да свърша всичко, че и за компа време намирам. Даже тези дни и работа за вкъщи ми се мъкнеше, ама няма как, без пари нищо не става.
Днес правих пюре - картоф, морков и спанак, добре се хапна. Бях направила повечко и напълних и 3 бурканчета Ганчев, ще ги сложа навътре в хладилника и ще се изпапкат тия дни Flutter

# 46
  • Мнения: 832
Ами и аз съм сама, и аз съм с две деца, и на мен никой не ми помага. И моят мъж работи до късно, прибира се, хапваме, след половин-един час се заемам да изкъпя бебето, а като седна да го кърмя таткото и баткото си отиват в детската, играят малко и после лягат да спят. А аз оставам сама. Сутрин пък след закуска отива на работа. Няма време кога да си говорим, криво ми е постоянно, тежи ми и да се сърдя, и да не се сърдя все тая. Не знам кога ще се нормализират нещата, не очаквам да е скоро. А и той не прави усилия да се подобрят. Не отива да го приспи и да се върне пак в хола, ами ляга с него и си заспиват. А аз досега винаги си го приспивах (всъщност докато се роди бебето все с мен искаше да ляга, а след това започна само с баща си да иска) и след това се връщах пак в хола, гледахме тв, лягахме заедно, през нощта като се събудеше големия, ставах с корем, без корем все тая, ходех по сто пъти на нощ да го успокоявам и приспивам. А сега той не прави така, гледа по по-лесния начин. Офф, болната ми тема, мога роман да изпиша, а и сега съм в дупка. То и времето сигурно ми влияе, кога ще се оправи вече да се стопли......

Режим на спане и ние си имаме вече що-годе постоянен. Сутрин ставакъм 8.30 някъде обикновено, следващия му сън е към 10.30-11 до към 11.30-12 някъде. После следобед го слагам към 14 и спи до 16 (+/- 15-20мин). И има още едно дремване около 19ч за 20-30мин. Все още не може без него. Вечерта заспива около 21-21.30 най-късно.


ShySun, нашето столче за хранене пък ново го купихме за няма и 40лв, на Чиполино. Вършеше ми чудесна работа, сега след някой друг месец ще го вадим и за Савито.

palica, дано повече не се разболяват мъниците, че много терзания около тях като са болнички.

# 47
  • Мнения: 29
И моя мъж рядко почива и все е на работа или оправя новия ни апартамент..Става рано и се връща късно -хапваме ,говорим си докато хапваме,големия ни син забавлява беба или пък прави смешки и се смеем дружно..Но като цяло и аз съм с двете деца и сама -свекърва ми работи и и хич не я бива да помага..макар да живее наблизо..,родителите ми са далеч ..Хубавото е че мъжът ми поне се старае да отделя и малкото си свободно време основно за нас и да си правим излети и разходки,така че аз няма за какво да се оплаквам но ви съчуствам майчета които сте самотни -дано скоро ви се пооправят нещата и да бъдете повече време с половинките си  bouquet
Момичета все забравям да напиша че съм много доволна от Дентокинда..по-спокойна е глезлата!А от тази серия някой ползвал ли е другите видове хапченца?

# 48
  • Мнения: 100
Момичета все забравям да напиша че съм много доволна от Дентокинда..по-спокойна е глезлата!А от тази серия някой ползвал ли е другите видове хапченца?

Аз ползвах известно време Имунокинд. Нямали сме проблем да чукна на дърво  Peace

Майчета да ви се оправят по-скоро болните дечица  Hug
А за самотата... понякога и мен ме обзема. Родителите ми са далеч, приятелите ми се отдръпнаха, защото никой от тях няма деца и просто охладняха нещата...
Нашият татко гледа да обръща внимание колкото може на беба вечерта, като се прибере. Къпим я заедно, сменя по 1 памперс на ден, което си е постижение  Grinning Мъчно ми е обаче, че вечер не си лягаме заедно, както едно време, защото ние с бебка заспиваме около 22-23 ч., а на него това му е рано  Tired Поне свекито гледа бебка всяка събота за няколко часа и с половинката излизаме да се поразсеем малко и да отделим внимание един на друг. Наистина появата на детето "изяжда" цялото време, а представям си, какво им е на майчетата с 2 дечица...  Поне имаме тази групичка да си изкажем неволите и да срещнем разбиране.  Кураж момичета  Hug

# 49
  • Мнения: 295
Здравейте! Страхотна е новата тема   bouquet
След първоначалният успех с пишкането на гърне, нещата малко се закучиха  Crazy Днес имам само 3 пишкания, дано да успея поне още 2 да хвана до края на деня. Иначе акото го уцелвам и дано така си остане.
Някой ползва ли пелени за многократна употреба? Все се каня да купувам а като няма споделени мнения за тях и не мога да се наканя. Има ли някакви пелени, които да са като гащички  Thinking такъв модел много ще ме улесни със събуването и обуването.
Оффф и аз съм по цял ден сама с малкия, ама гледам да не истерясвам. Аз съм свикнала с честото отсъствие на ММ. Аз също много пътувах и често отсъствах от вкъщи преди да родя, така че ние сме свикнали. А и ММ много помага в домакинството когато си е вкъщи и никога не пита Какво ще ядем?
Имаме 4ти пиш за деня  newsm44

# 50
  • Мнения: 100
Има ли някакви пелени, които да са като гащички  Thinking такъв модел много ще ме улесни със събуването и обуването.

http://www.bebelandia.bg/productv/23078/pampers-gashtichki-za-ed … 2-br-v-paket.html, но започват от 4-ка. Виждала съм ги и по бебешките борси. Изглеждат интересни, но сме малки още за тях...

# 51
  • на Русе
  • Мнения: 358
Аз ползвах с баткото пелени гащички, но ми бяха неудобни. Ако ги намокреше, трябваше да събувам всичко, за да я сменя.
Какво означава ММ?  Embarassed

# 52
  • Мнения: 295
Just a Dreamer, slavip  мерси за отговорите!
ММ - моя мъж Simple Smile

# 53
  • Мнения: 100

Какво означава ММ?  Embarassed

И аз това се чудя отдавна, но ме беше срам да попитам  Mr. Green Аз си го превеждам, като "моят мъж"  Laughing
А! Значи съм познала  Whistling

# 54
  • Мнения: 87
Провокирана от коментара на iva_83 и аз забелязах, че и моите приятели нещо се отдръпнаха. С първото дете беше добре всички с бебета, но сега съм сама и пътищата  малко ни се разминават.  Аз с моето хоби си разнообразявам живота, иначе ще се побъркам. Освен това работя по малко от вкъщи  и така по лесно ми минават дните, когато имам да върша и други неща от освен гледане на деца. Обаче има и още нещо малко ми е мъчно, че повече няма да кърмя и да имам бебе и гледам да се наслаждавам на тези моменти.

# 55
  • Мнения: 168
За приятелите и при нас е така, че на всички вече децата са пораснали  Laughing
А да ви питам, тези които са се върнали или ще се връщат скоро на работа, кой ще ви гледа дечицата? Роднини, детегледачки или? Че се чудя как ще го решавам този проблем newsm78

# 56
  • Мнения: 800
Аз днес си имам певица - то не беше гукане, бръмчене с уста, мучене, викане. Храненето е доста накъсано и по-честичко.
Аз какво да кажа за приятелите и липсата на помощ? Приятелите ми са виртуални - скайп, мейл, фейсбук. На живо ги виждам един-два пъти в годината. Същата работа и с родителите. Две деца - каквото си помагаме с мъжо - това е. От никъде никаква помощ. В България не беше много по-различно, защото ние живеем в София, а майка и татко в Стара Загора. На практика пак сами се оправяме. Повече социални контакти имаме у дома, но и за мен повече ангажименти, защото там децата на мъжа ми гостуват доста често, да не кажа, че направо си се пренасят при нас. И така - тук май се оказвам по-ненатоварена, отколкото вкъщи.

# 57
  • Мнения: 10
Ох,като стана въпрос за половинки и на мен ми стана тъжно. Аз съм сгодена,но още докато бях бременна в 7 месец и с моя човек се разделихме понеже неговите родители много ни се бъркаха в отношенията. Той естествено ги слушаше и .... края настъпи  Sad Вече 6-ти месец сме разделени и ми е някакво много тегаво. Той замина за чужбина,аз съм си тук в България при моите родители-определено ми е по-добре,но до такава степен съм свикнала с него,че понякога седя и си мисля какво би било ако преди време живеехме сами. Трудно е,но такъв е живота-ГАДЕН  Tired Хайде стига толкова да ви занимавам  Hug

Ние с Вики си играем и аз измежду паузите ви пиша колкото мога. Снощи добре си спинкаше милата,все едно не и бяха слагали ваксини.  

За сега ви оставям,че беба иска да играе и ако не и обърна внимание се сърди  Mr. Green

До скоро,лека и спокойна нощ ако не се засечем   sleepuu Hug

Последна редакция: ср, 27 мар 2013, 19:54 от mama_na_victoria

# 58
  • Мнения: 23
Здравейте мамчета страхотна е новата тема.

Днес Иво става на шест месеца  Hug Laughing и съм много щастлива. Утре сме на ортопед за преглед и ако каже ще започна да го слагам да сяда защото има голямо желание милия.

Относно татковците и при нас нещата се промениха, защото съм много заета с децата и се опитвам да им обърна възможно най-много внимание освен това каката ни е в първи клас и имаме и домашни да правим . Нашият татко не ми помага особено и се караме за това и вече му обясних, че така не може да продължава аз нямам сили да се справям сама с всичко готвене чистете пране домашни и трябва да ми помага повече. Знам, че е по цял ден на работа, но аз съм на работа 24 часа в денонощието. От известно време помага в къщната работа мие чини оправя масата и ми помага през почивните дни да чистим,но пак ми идва много, но няма как.
Имам един въпрос за кашите. Купих каша безмлечна на Хумана с ябълка на опаковката обаче не пише как се прави пише нужното количество за прави с охладена преварена вода, но какво са пропорциите не пише някой ползвал ли я е и дали сте доволни от нея ако не ми препоръчайте да купя друга все още не съм му давала каша така.

За сега това от мен
Лека нощ

# 59
  • на Русе
  • Мнения: 358
mama_na_victoria, дано се съберете скоро и всичко бъде зад гърба ви!  Hug
И моите роднини и приятели са далеч. Свекито е от Г.Оряховица, а майка ми в Монтана. Тая седмица трябваше да дойде сестра ми на помощ, обаче е болна, племеницата ми също и се отложи за неопределено време. Свекърва ми гледа друго внуче и идва когато може. Сега, когато започва земеделския сезон ще е по-рядко. Добре, че има кой да води и прибира Светльо от ДГ. Но вечер е трудно да подготвя и двамата за сън. Е с добра организация става де. А тук в Русе не познавам никой, освен колегите си, които естествено са на работа, а почивните дни са със семействата си. А на всичкото отгоре сънувах у Барак Обама  hahaha Ох, на никого не е лесно да гледа дечица, но пък те са смисъла на живота ни.

Чудя се да се похваля ли Simple Smile Смених млякото с Бейбилав и бебка сякаш го пие с по-голяма охота.  Praynig И да питам нещо - вие давате ли пюрета на бебчетата, когато се хремави? Досега съм въвела морков и картоф и си ги яде на обяд. Време е да въведа и друг зеленчук, но се чудя да изчакам ли да мине хремата  newsm78 Другата седмица сме на консултация и вероятно ще отложим и ваксината.
Честита половин годинка на Иво!

Общи условия

Активация на акаунт