Re: Огледален свят/Нарекох те Фериха/ по БТВ ~ тема 60~

  • 29 400
  • 753
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 298
Ох  не можах да се въздържа.Сега гледам 41 епизод абе много е сладък Емир когато се скара с Мехмет в двора на училището."Шшшш внимавай с тона" 20 пъти го връщах немой да му се нагледам
Тъс кашкавалка мноо убаве бе  newsm78

И аз вчера си го гледах това и много ме изкефи, ама Мехмедчо от дума не разбира. Иначе на Фери налита на бой, а на Сахер не смее думичка да каже, чехльо с чехльо неден........

# 751
  • Мнения: 2 116
Нов финал, пореден...но с усещане оставащо отпечатък в сърцето на зрителите на историята и любовта им като нещо специално и ценно! Grinning

Не знам дали е търсен ефект от екипа, но на финала ме впечатляват не само те-Емир и Фериха, не само с усмивките си, с любовта която струи от тях, но и най-вече с фона на цветята около тях и с тях...с маргаритите! Grinning
Маргарити в косите на Фериха, маргарити в букета й...
С маргаритите е представена любовта им, самите те...ФЕМИР!!!

Оказа се, че маргаритката се използва в смисъл и значение като... “мярка за любовта”!




Легенди за маргаритките



Не един поет е възпял красотата на нейно Височество- Маргаритката.
Малките, разпръснати по зеления килим ярки цветя приличат на мъниста от огърлица, които са паднали от врата на някоя красавица. И наистина безбройните малки цветчета на маргаритките изглеждат като малки перли. И тези перли наистина са прекрасни!

Името ” маргаритка ” растението е получило от гръцката дума “margarites”, което означава “перла”. Още Плиний е дал родовото име на маргаритките – Bellis – чудесен. Маргаритката се разтваря една от първите след изгрева на слънцето и за това ласкаво я наричат “окото на деня.”

В много европейски страни от древни времена е имало обичай да се гледа на маргаритки “обича ме – не ме обича ” (“Маргаритке, малко цвете, червено по краищата и с зелена ивица, отвори съдбата на любовта ми … “- от френска народна песен) – също както ние си гледаме на маргаритка. Това довело до факта, че в немския език има и такова значение на маргаритката като “мярка за любовта”.

Според легендата графинята Маргьорит е дала карамфил за щастие на своя годеник рицар Орландо, който пътувал до Светите земи за спасяването на Светия Господен гроб от сарацините. Орландо е загинал в битка и един от рицарите е предал на Маргьорит кичур от русата й коса и изсъхналото цвете карамфил, оцветило се от кръвта на Орландо от бяло в червено. В цветето вече се образували семена и Маргьорит ги посяла в памет на годеника си.

В средата на века рицарите, получили от любимите си съгласие за брак, издълбавали върху стоманения си щит цъфтящи маргаритки. Луи IX в чест на съпругата си Маргарита запечатал това цвете, заедно с лилиите върху Националното знаме.

В една от легендите за произхода на маргаритката на земята разказват, че богат старец се влюбил в едно красиво момиче. Той го преследвал навсякъде и подарявал богати подаръци на родителите й. Но момичето бягало, криело се от него и накрая , губейки всякаква надежда за спасение, поискало защита от земята и земята го превърнала в маргаритка, цъфтяща почти през цялата година.
Маргаритката е наричана “цвете на Богородица”. Но за това разказват Християнските легенди за произхода на маргаритките. Един ден Света Богородица е получила от архангел Гавраил блага вест.
Тя отишла да уведоми своята братовчедка Елизабета.Чакал я дълъг път. Богородица вървяла из планините и долините на Юдея и когато краката й докосвали земята, пониквали малки лъскави бели цветя. По този начин, по целия път, който извървяла Дева Мария се образувал цветен килим. Тези цветя били скромните бели маргаритки, венчелистчетата на които напомняли за славата на Бог, а златната среда – свещеният горящ огън в сърцето на Мария.

Източник:
Шекспир говори за маргаритката по най-деликатен начин:
“Нейното бяло одеяние представлява невинност. “

Друг известен поет, Монтгомъри е написал:
“… розата царува само едно лято, а маргаритката никога не умира. “




За нас зрителите ФЕМИР са също мярка за любов, нали! Two Hearts txtloves
А темата за сериала и тях е мярка за добро настроение в приятна виртуална компания!  newsm10

Моля, заповядайте в следващата тема 61-ва! Hug
Благодарение на Рени! newsm51

# 752
  • на вълнолома
  • Мнения: 165
margita 9
С огромно удоволствие чета финалите ти на всяка тема,страхотни са,повече от страхотни  bouquet

# 753
  • Мнения: 0
Който почва да превежда серия или да реди субове нека ако може да съобщи на Дзерчето и мен Peaceда няма отишъл труд на вятъра на някое момиче.

30 серия peikova и Pebals_fan Hug

31 серия Ирка Hugредене субове Дани Hug

32 серия превод perhidrolenta  Hug редене суб ivva  Hug

33 серия превод perhidrolenta  Hug редене суб Дзверчето  Hug




zdravejte, pak sam az i ne iskam da vi pritesniavam, no imate li prevedeni ot 35 do 39 ep. na 2 sezon. che ima takav goliam interes i mnogo hora gi chakame s netarpenie. mnogo vi blagodaria Laughing

34 епизод, превод и редене на субове zaj4eto  Hug

35 серия превод Ирка Hugредене суб Ели Hug

36 серия превод perhidrolenta   Hugредене суб Дзверчето Hug

 43  серия  Ива  Mamma_Tz Hugредене суб Mamma_Tz Hug

44 серия Ирка Hug

45 серия Надя  и JANILINA Hugредене суб Дани Hug

Общи условия

Активация на акаунт