Контактен дерматит при дете на 1г и 3м

  • 3 139
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 248
Здравейте мами,
Днес поставиха тази диагноза на сина ми. От няколко дни се появи обрив зад ушите, после по шията,  сега и по лицето. Днес бяхме в алергологията на Александровска болница и ни предписаха мехлем за мазане. Казаха, че бривът е вследствие на допир с нещо ново. Някой да е имал същия проблем? Как се развиха нещата? Как се лекувахте? При койлекар ходихте?

# 1
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Здравей Simple Smile
Тази диагноза я чух преди година. Обрива беше при Михаела, започна със зачервена подмишничка (изглеждаше като подсечено) видях я вечерта след ясла и намазах само с крем Здраве, детето беше спокойно а аз не обърнах толкова голямо внимание. На следващата вечер видях първите пъпки по ръчичката и по телцето. На сутринта я заведох на лекар с още повече пъпки(интересното беше че имаше сърбеж само на подмишницата, не и пъпките). Казаха ми че обрива се е разнесъл от водата при миене. Малко съм забравила процедурите, но ако не греша няколко дни мих само дупето без да мокря тялото и за да спрем с разнасянето, после само със вода без сапун. Изписаха ни мазила за 10 дни, за този период единствено спряха да се разнасят пъпките, продължихме след контролен преглед още 10 дни през които почнаха да избледяват. Напълно изчезнаха около месец след появата им. За това време още в деня на прегледа като разбрах, че не е заразно занесох мед. бележка в яслата с диагноза и изписано лечение детето си ходеше без проблеми на ясла. Мазането ставаше само вкъщи вечер след баня. Доста се замислих за причината  newsm78 Догадките ми стигнаха до един костюм от празника за 8-ми март в яслата от изкуствена материя. Едни и същи дрехи в поредни дни облечени на различни деца (всяка група си имаше вечер), сестрите не знаеха дали ги перат след представленията ooooh! а под тях детето ми беше само по потниче и памперс (след представлението родителите си преобличахме децата и връщахме костюмите на сестрите). Детето ми след 3 дни беше с обрив, нищо друго ново и сменено нямаше по него време.
Това е моя опит с контактния дерматит, надявам се да съм полезна. Бързо оздравяване  Hug

# 2
  • Мнения: 248
dessito,

А с какъв крем мажехте? Помниш ли?
Ние още сме пъпки, вече две седмици и обривът си е все същия. За причина - имам много догадки - смяна на нашия прах, нов елек на сестра му близначка, приятели които идваха и имат котка......

# 3
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Съжалявам не помня името, кортикостероиден беше само това ми е останало в главата. Обрива много бавно избледня, продължи да избледнява и след като го спряхме.

Общи условия

Активация на акаунт