Втори клас - втори срок - 5

  • 35 791
  • 744
  •   1
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 2 444
Момичета,  а нещо друго подобно на Дръндьовци-те, че отдавна ги изчете и на пъпа ми прораснаха... явно много го впечатлиха. Изчете Хрониките на Спайдъруик , но запъна на продължението:).
Колкото до четенето, напълно ви подкрепям, че трябва да се чете и любовта към четенето се гради от бебешкото кошче, .... надявам  се да ни се отплатят изчетените приказки и енциклопедии... да не говорим,  че съм изчела на глас и Хари Потър:).

Малкия Никола е класика   bouquet, любим е и у нас. А пробвахте ли и историите за Джордж и Космоса - те са три книги:
http://i3.helikon.bg/products/6486/15/156486/156486_b.jpg
http://bg1.msrv.store.bg/d-prdimages/org/49055.jpg
http://i4.helikon.bg/products/1256/17/171256/171256_b.jpg
Има прилючение и малко наука, интересни са точно за тази възраст.

Препоръчвам и тази - http://www.bela.bg/images/mimi%20i%20maxL.jpg
Една съвременна история с български деца - нещо средно между Алиса и Нарния, в много по-лек вариант.

# 661
  • Мнения: 3 379
Днес излиза новата книжка от поредицата за Дръндьото Simple Smile Има и панаир на книгата, който смятам да посетим.

Manzhelka, как е Ники?

# 662
  • София
  • Мнения: 9 624
Къде е този панаир?
А това за Дръндьото е много добра новина и за сина ми, който отказва да погледне друга книга, освен нея. ooooh!  Mr. Green

# 663
  • София
  • Мнения: 4 578

В НДК има панаир на книгата. 28.05-02.06

# 664
  • София
  • Мнения: 9 624
А, супер! Благодаря за инфото! Hug Peace

# 665
  • Варна
  • Мнения: 2 444

Блаодаря, за сега е добре. Надявам се всички проблеми да са зад гърба ни.

# 666
  • Мнения: 1 883
Manzhelka Много се радвам за вас!  Hug

Да се оплача, нашия списък с книги е ужасен. Ходих преди малко до училището да нося едни соленки за децата и му хвърлих един поглед. По-късно ще ви го напиша. Госпожата също не е очарована, но част от произведенията ще се изучават в трети клас и затова ги е дала. Е ,дала е и други книжки. Но списъка е  и  огромен.

# 667
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз вчера набрах и украсих на компютъра за госпожата нашия списък - сложила е Голямата ваканция (защото й я занесох да я разгледа и много я хареса) като задължителна част за упражнение и оттам нататък има 10 препоръчителни книжки (Патиланци, Карлсон, Лукчо, Пинокио, приказки на Каралийчев, Басни на Лафонтен, Асен Разцветников, Ран Босилек и още нещо имаше - съвсем обичайни неща).

По избор и по желание за деца, които са напред с четенето е сложила Книга за джунглата, Том Сойер и още една, забравих коя - и естествено, всичко друго, което им хареса на децата.

# 668
  • София
  • Мнения: 9 909
Убеждавам се, че всяка учителка си дава различен списък с книжки. Нашата предполагам утре при връчването на бележниците ще им го даде, но ето книжките, които Хедра е дала, голяма част от тях при нас бяха в списъка след първи клас- Патиланци, Каралийчев, Лафонтен, Ран Босилек...Ще видим сега какво ще имаме.
Моето дете в момента яде череши и горко плаче за това, че след малко за последен ден отива на училище за тази учебна година...направо подсмърча Laughing.

Много се радвам, че Ники се оправя! Дано всичко е зад гърба ви!

# 669
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Патиланци със сигурност беше и в нашия списък след първи клас, защото дребното я чете миналата година Laughing

Доста се повтарят нещата - но то е логично, защото в читанките не се вкарват много различни автори и някои се повтарят през годините, специално класическите български разказвачи.

# 670
  • София
  • Мнения: 9 909
Ахаа, ясно, значи всъщност може би и сега ще ги имаме "тези гадни Патиланци" Laughing- така и не ги хареса Мими, сума книги прочете, е тези Патиланци направо си казва, че нищо не разбира от тях. А на мен навремето ми бяха любими..и на грамофонна плоча ги слушах, и книгата няколко пъти съм чела, даже и сега  я отварям и се хиля.

# 671
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моята дребна ги хареса и се смееше - обаче езикът им действително започва да става твърде далечен като за децата. Пак добре, че още не  са се усетили да се възмущават и да протестират за това, че баба Цоцолана редовно пердаши Патиланчо Joy

# 672
  • Мнения: 3 818
И ние миналата година в списъка имахме някои от изброените - Патиланци, приказките на Ран Босилек и Пинокио. Освен тях имаше Хитър Петър, Пипи, приказки на Братя грим, български народни приказки...тази година още не сме получили списъка, защото децата заминаха на зелено училище. Което зелено училище е голямо изпитание за моите крехки нервици, защото безкрайно емоционалната ми и чувствителна дъщеря за три пъти пет пъти реши, че иска да си ходи и след това, че не иска да си ходи Joy

# 673
  • Мнения: 1 883
1. Елисавета Багряна- Стихотворения за деца
2.* Георги Данаилов- Децата играят вън
3. Екатерина Йосифова -Дракончето Поли
4. Константин Контстантинов-  Приказки на щурчето
5. * Леда Милева-Стихотворения за деца и Приказки а деца
6.* Елин Пелин- Ян Бибиян
7.* Валери Петров - Пет приказки
8.* Йордан Радичков- Ние врабчетата
9. Емилиян Станев- Повест за една гора и Чернишка
10. * Андерсен- Приказки
11. Йоргос Гиралис- Старогръцки легенди и митове
12. * Езоп-басни
13.* Ерик Распе- Приключенията на барон Мюнхаузен
14. *Дж. Родари- Приказки по телефона , Продавач на надежда
15. Карл Сандбърг- Приказки за страната Алабашия
16. * Марк Твен- Приключенията на Том Сойер
17. Станислав Стратиев-  Пътешествие без куфар

За тези които искат да четат повече:
1.  * Йордан Радичков - Приказки
2. Ерих Кестнер- Двойната Лотхен, Хвърчащата класна стая, Емил и детективите
3. * Астрид Линдгрен- Емил от Льонеберя, Братята с лъвски сърца, Роня- дъщерята на разбойника
4.* Екзюпери- Малкият принц
 
Тези които са отбелязани със звездички ,ще присъстват в учебника за 3 клас.

Как ви се струва, срам ме е ,но някои не съм ги и чувала.

За протокола завирши с пълно 6.

Последна редакция: чт, 30 май 2013, 15:09 от vela

# 674
  • София
  • Мнения: 9 519
струва ми се странно да четат на 8-9 години Барон Мюнхаузен, Малкия принц и Том Сойер, особено Малкия Принц ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт