Втори клас - втори срок - 5

  • 35 722
  • 744
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 4 412
Manzhelka, много се радвам, че сте добре и дано да нямате повече премеждия!

И при нас са последни 2 дни - днес е учебен ден, утре връчване на бележниците. Всички изходни нива са с отличен и очаквам бележника утре да изглежда добре. Вече се чувствам ученическа майка с опит, две години изкласихме Simple Smile

Не знам какви ще бъдат книгите, но ми се иска да намеря учебниците по "Човек и природа" и "Човек и общество" и да видя какви теми ще има в тях, да правим подготовка през лятото с подходящи разговори и екскурзии.

Не съм измислила лятната програма - две неща исках - лятно зооучилище, в първия ден от записването още в първите 4 часа, местата бяха свършили и един "приказен курс" по английски, но пък за него няма група в близост до нас и съм в чуденка.

Спокойни последни дни!

# 676
  • Мнения: 298
Взехме си изпита за зелен колан по таекуондо.Сега сме в голяма почивка чак до Септември.,то и на малкия му и трябваше,последните дне се чувства скапан направо.Днес върнахме учебниците.Утре поне ще се забавляват.Като си дойде ще кажа годишните оценки по всичко.Тоест утре като си дойде.

# 677
  • Мнения: 2 755
струва ми се странно да четат на 8-9 години Барон Мюнхаузен, Малкия принц и Том Сойер, особено Малкия Принц ooooh!
А, зависи от детето. Моето много хареса Том Сойер и неговото щуро другарче Хъкълбери Фин.  Laughing
Виж, за Малкия принц, категорично не е готов.
Нашият списък с четиво за лятото, ще го получат утре на тържеството. С тестовете за изходните нива се е справил отлично. Вчера, с още 7-8 деца, бяха наградени с кино 3D, за отличен резултат на финалното състезание на СБНУ и ги освободиха от у-ще в този ден. Една от учителките на първокласниците се беше ангажира с тях. Синът ми каза, че са си изкарали супер.

Моето дете в момента яде череши и горко плаче за това, че след малко за последен ден отива на училище за тази учебна година...направо подсмърча Laughing.
Брей, какво ученолюбиво детенце имаш. Laughing  Hug Моето от месец ми говори за ваканцията - какво щял да прави, какво нямало да прави и т.н.

Manzhelka, радвам се на хубавата новина. Весело лято на Ники.  Hug

# 678
  • Мнения: 46 577
Още нямам списък, вероятно утре ще го дадат. Днес беше последния учебен ден, утре само следобяд за тържеството ще ходим.

Днес София получи първата си пломба, след големи циркове, добре че ги пратих сами с баща ѝ  Embarassed
Уж само стандартния профилактичен годишен при нашата стоматоложка, но хоп - малко кариесче. Тя е голяма паника, но след много увещания от страна на баща ѝ, накрая стигнали до обещание след пломбата да минат през офиса му, където е скрит подаръка от майка ми и баща ми за завършването и 1 юни и да го получи днес (таблет с клавиатура). Сега седи и чете книга на него. А дано го ползва за полезни неща, че малко бях против...
Има още едно малко кариесче, но ще го оправяме след 1 седмица.
На последните горни зъби са, уж силанти слагахме, но явно не може да се разчита много на тях.

Manzhelka, радвам се, че има положителни новини, весело лято!

rosikosefi, честито за колана Simple Smile

Последна редакция: чт, 30 май 2013, 21:29 от Не се сърди, човече

# 679
  • Мнения: 298
Ето и обещаните годишни оценки на сина ми.БЕЛ-5,Англ.ез-6,математика-5,Околен свят-6,Музика-6,рисуване-5,дом.бит-4,физическо-6.БЕЛ ЗИП-5 И Инф.технологии-6,общ успех -5.03.
На изходните нива имаше шестици.Не съм доволна от него,знам,че може повече.Според мен са объркали рисуването и дом-бит,защото има и доста шестици по дом бит,а по рисуване са му по лоши оценките,няма нито една шестица.Още повече,че беше казала,че има 4 по рисуване за годината.

# 680
  • София
  • Мнения: 9 517
След като цяла година се оплаквам от детето си, дойде време да се похваля - завърши с грамота за пълно 6

# 681
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Браво дзер! И на теб за търпението, и на детето - за старанието.
Ние днес от 17,30 имаме тържество. Да се оплача - госпожата ни е дала много малко според нея, но....ужасно нериитмично и със струпани съгласни стихче - верно че е самопървия ред, но и на мен ми беше трудно да го запомня - "Тесен бе целия кър разцъфтеял.....егати! И то на дете, което има проблеми с говора.

# 682
  • Варна
  • Мнения: 2 133
rosikosefi, вашата госпожа ги е подкарала като големи ученици. Според мен в тази възраст годишните оценки трябва да са по-стимулиращи - 4 по ДБТ или рисуване как точно ще накара детето да заобича предмета.... но това си е мое мнение.
Manzhelka, много здраве оттук нататък!

# 683
  • Мнения: 298
Браво на отличника.
Грешката е моя общата оценка на сина ми е 5.30,а не 5.03 иначе оценките са такива каквито ги написах.Ами според мен е заради дисциплината,а за това той си е виновен.За рисуването ако беше по подреден щеше да има поне 5,но той си е разхвърлян,мен ме е яд за БЕЛ и математика.Още повече,че ходи на две състезания по математика,а да завърши с петица.Както и да е,ще учи цяло лято щом е тарикат.

# 684
  • София
  • Мнения: 6 574
И моите девойки са 2 Х 6.00 + по 4 грамоти всяка.
Не зная за хвалба ли е. Нещо ми липсва, нещо ми куца в днешната образователна система, ама каквото за всички - такова и за гол `асан.  Mr. Green
Както наскоро четох в един блог: "Терминално ми е ".
Днес бяха на екскурзия и тържествено връчване на бележниците в Панагюрище - видели са а Панагюрското съкровище, били са на Оборище, къщата на Райна Княгиня - изобщо много са доволни.
Дали са им 4 книги на кръст да четат - 3 от тях са ги чели остава им само Том Сойер. Почват по моя списък - Накупих поредицата за Никола и малко булевардни романчета за принцеси от А.Лингдрен за Цвети  Grinning.
Аз Малкият принц го прочетох преди първи клас.  Mr. Green Колко го разбрах е друга тема, оттогава съм го препрочитала 20-на пъти.
Тази нощ заминаваме на море и там ще е пълен релакс - кой каквото иска да прави. После ще съставя график. Mr. Green
Весела ваканция и слънчево, топло и синьо лято ви желая ! Hug

# 685
  • София
  • Мнения: 6 810
И ние в отбора с грамотите.  Grinning Не знам някой да се е оплаквал повече от мен от детето си, явно сме много критични майките.
От понеделник е една седмица на арт училище, спечели си безплатна седмица в един конкурс. След това до края на юни е в училище, по програма "Успех". Така че явно ще отложим летните задачи.
Утре ще напиша списъка с литературата, 13 книги, чела е 3 от тях миналата година.

# 686
  • Мнения: 1 883
Като ви чета май само нашия списък е такъв километричен. Tired

# 687
  • Мнения: 2 755
...Нещо ми липсва, нещо ми куца в днешната образователна система, ама каквото за всички - такова и за гол `асан...  Mr. Green
Аха, и на мен така ми се струва.... Rolling Eyes

Иначе и моето гардже е с пълно 6 и куп грамоти. Ако аз му пишех оценки, по рисуване едва ли щеше да има 6.  Mr. Green По БЕЛ - твърдо 5 му пиша, заради грознописа. Останалите 6-ци са реални, на базата на изучаваното в у-ще. Ех, че съм зла.  Mr. Green Е, хайде - по ФВС го оценявам на 6+  Laughing
Получихме и списъкът с препоръчани книги за лятото- общо 14 произведения. От тях не е чел почти половината, така че ще трябва да ги набавя. Мисля, обаче, това да стане в негово присъствие, защото предварително знам, че ако не желае да прочете една книга, се запъва като магаре на мост. Не искам да превръщам четенето в досадно и отблъскващо занимание. Полека- лека ще го подготвя за това, че има задължителни книги, които трябва да прочете, защото върху тях ще се работи в клас.

Ако трябва да направя равносметка за изтеклата учебна година, ще кажа с чиста съвест, че съм доволна от постигнатото. Не беше лесно с моето диване, но пък усилията дадоха отличен резултат.  Grinning

Тържеството беше хубаво. Децата се бяха подготвили чудесно- пяха, танцуваха, рецитираха. Имаше бурни аплодисменти, снимки, почерпка, дискотека..... абе с една дума - купон.

И така - УРААААААА, най-после сме във ваканция. С какво нетърпение я чакахме......   Wink Laughing
Весело лято на всички!  Hug

# 688
  • София
  • Мнения: 4 578
Браво на всички деца!
Моите днес си дойдоха от зелено училище в Хисаря. Много развълнувани и много уморени. Последните 2 дни се скъсаха да ми плачат по телефона да ги прибирам  Crazy Аз вместо да си почина, се натоварих повече. Бележниците са им дали на връх Шипка, завършваме с пълно 6. За лятото имаме доста книги, но и доста програма. По-скоро - ще четат по малко, ще разказват повече....

Весело лято!
Биби, приятно море  Hug

# 689
  • Мнения: 3 818
Спокойна, мойта щерка пък обратното - първите два дни по няколко пъти имаше - мамооо, ела ме вземи, последната вечер ми се обажда - мамоооо, не искам да се прибирам Joy Ама аз го приех нормално, като се има предвид, че за първи път се отделя, със сигурност е имало доза стрес, важното е, че й хареса и каза, че пак ще отиде, когато има възможност Grinning
Иначе на нея бележника ще й го дадат чак на десети юни, не знам защо, иначе си знае оценките, има само шестици, тя доволна, мама щастлива Laughing Нямаме още списъка с книгите, но мисля днес за празника да й купя Карлсон да чете.

И честит празник на всички дечица, да растат здрави, будни и весели  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт