Масаж на мястото, откъдето излиза бебето

  • 1 868
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 391
Вероятно за да има добър ефект трябва да се прави всекидневно, един месец преди термина до раждането.Смятам че има резон. Peace

# 16
  • Мнения: 680
На моя приятелка майка й е лекарка и го правиха това нещо, но при раждането пак я разпраха от горе до долу, така че каквото е писано ще стане, по-важни са действията на акушерката в самия процес на раждане, но малко си играят да масажират ...




и при мен така стана,масаж,масаж и накрая пак 20-тина 6ева Cry

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
аз съм чувала, но да се прави от акушерка...иначе не съм прилагала:)

# 18
  • София
  • Мнения: 3 830
Акушерката която ни водеше курса,ни препоръча да си правим масаж на перинеума именно от 8-я месец.Мястото се масажира под буквата "U",с пръст няма значение кой.Може да се разминеш с цепването и шевовете,ако бебето е малко.Аз два месеца правех тези процедури,но бебето се роди доста голямо и не ми се размина.Но цепването при мен не боля въобще.Леко раждане  bouquet.

# 19
  • След завоя в дясно
  • Мнения: 1 351
Да Liska и моята акушека от предродилния курс препоръчваше същият този масаж на това място. Каза, че може със зехтин или с някакъв вазелин да се прави.Нищо не ти пречи да пробваш.Няма да ти навреди със сигурност.
bowuu Съгласна съм с KITTY само да добавя, и олио от жълт кантарьон
Лека бременност!

# 20
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
И аз за първи път чувам такова нещо. по скоро са ни съветвали да правим нещо като гимнастика на влагалището, като по "n" пъти на ден го стягаш и отпускаш.
подкрепям мнението не съм чувала за такъв масаж а по-скоро гимнастика за перинеума-свивания и отпускания за това съм чела и моя док ми го препоръча

Общи условия

Активация на акаунт