По колко време спят децата ви на градина и кога заспиват вечер?

  • 5 920
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 281
Понеже стана дума за тези въпроси в друга тема където не им е мястото, искам да попитам как е при вас.

По колко време госпожите оставят децата Ви да спят на градината следобед и съответно кога заспиват децата Ви вечер?

При нас, на градината спането е от 13 часа до 15.30 или 16 часа за по-поспаливите, т.е. между 2.30 и 3 часа. В 16 часа закусват. После вечер съответно на детето не му се спи и вечер не успява да заспи преди 23 часа. Сутрин ставаме около 7 часа. Така на ден се събират по около 10-11 часа сън, което би трябвало да е нормално за дете на 4г.
Събота и неделя детето не спи през деня и няма проблем вечер да заспи около 21-22 часа, сутрин става към 8 часа, т.е. пак толкова сън.

# 1
  • Мнения: 513
Не знам по колко спи в градината, но от миналата година, когато е бил на градина, вкъщи заспива към 24 часа. През почивните дни вечер заспива към 22-22.30, през лятото дори в 21-21.30. Спред мен това късно заспиване вечер на толкова малко дете не нормално, нито здравословно, но към момента нищо не мига да направя. През другата учебна година най-вероятно ще го запиша на предучилищна в училище и следобед ще си бъде вкъщи и няма да спи, ако не иска.

# 2
  • София
  • Мнения: 650
Моето дете е почти на 3г. Сутрин става в 7.30, вечер заспива към 10-10.30. В градината режима е сън от 13.00 - 15.30. Колко точно спи там не знам. Предполагам поне час и половина - два. Понякога ми казват, че не е или че малко е спала (добре че е рядко).

# 3
  • София
  • Мнения: 153
Моето дете заспива след 22-23,00. И рано да го сложа просто по дълго се върти в кревата.  На ДГ спи на обяд, събота и неделя все по едно и също време си ляга вечер. Искрено се възхищавам на майките дето успяват да си сложат децата да спът в 20,00ч, ама лятото ние по това време сме навън и да ви кажа не сме единствени

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 23 618
Децата ми спят в градината по около два часа. Вечер вкъщи си лягат в 8. До 9  всичко живо спи. Сутрин се будят сами и идват да събудят поспаливата си майка към 7.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 799
Моето дете е на почти 5. Сутрин става в 7,30 - и когато е на градина, и в почивни дни.
На обяд в градината лягат в 13,00 и стават към 15,00 ч.
Тя спи, не винаги, но в повечето случаи да.
В почивните дни също в 13,00 е легнала и става към 15,00 ч.
Вечер е в кревата в 21,00 ч. и заспива почти веднага. Сама иска да си ляга, не я насилвам или подканям.
Лятно време най-късно в 22,00 е заспала.

# 6
  • Мнения: 281
Интересно, значи има 2 групи деца.
Едните са раннозаспиващи вечер около 21 часа, и на тях им се събират по 11-12, че дори и 13 часа сън.
Другите са къснозаспиващи, като при нас, и тези деца спят по около 9-10,5 часа на ден.

# 7
  • софия
  • Мнения: 127
Моето дете е на 3,2 год.Ходи на ясла и през седмицата си ляга в 9.Смятам че това е съвсем нормален час впредвид възрастта й,а и все пак става в 7,когато си легне по късно сутрин просто неможе да стане.Аз самата си лягам към 10-10.30 и незнам какво е това детето ми да щъка нагоре-надолу до23-23.30.Без да обиждам никой ама ми се вижда прекалено.Събота и неделя си ляга малко по-късно,но съответно и ставането сутрин е по-късно.В яслата знам,че ги слагат към 13.00 и спят до 15.00.В къщи е същото,не я оставям да спи много следобяд,два часа мисля са достатъчни.А колкото до лятото разбира се,ч е не я слагам в 9(все пак навън още е светло),но 10 часа вече е в креватчето си.Случвало се е като ходим някъде да си ляга и по късно,но те са инцидентни.Мисля че всичко е въпрос на навик,ако детето още от малко свикне да си ляга по рано,тази тенденция след време се запазва.

# 8
  • Мнения: 11 045
Мисля че всичко е въпрос на навик,ако детето още от малко свикне да си ляга по рано,тази тенденция след време се запазва.
Ама разбира се, а че нуждите от сън се променят (намаляват) с възрастта - кой ще помисли?
Моето дете си лягаше в 8-8:30 като бебе, в 9-9:30 г. - на 2 г, около 10 - на 3 г. През цялото това време ставаше много, много рано, няма такъв тормоз. След 3-годишна възраст започна да спи до 8, 8:30 сутринта, в редки случаи и до по-късно, и това може само да ме радва - графикът ни засега е такъв, че не тръгваме рано сутрин.
В момента (я натискам да се изкъпе и да) си ляга между 22:30 и 23, след като е спала и 2 часа в градината. Ако я пита нея човек, би си легнала в полунощ. Същите са часовете и в събота и неделя, когато не спи следобед.
Аз самата не си лягам преди 12, освен ако не съм нещо умряла от изтощение.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 115
Дъщеря ми е на 4 години.
В градината спят около 2 часа.Тя заспивала много трудно.Вечер заспива към 10-10.30
Ако зависи от нея ще запи след 11,но в 10 е в леглото.
Събота и неделя спала не спала пак заспива към 10.
Сутрин става към 7.Рядко спи до 8.

# 10
  • Мнения: 275
Дъщеря ми е на 3,2 год.
Ляга си редовно след 24 или 01ч. през нощта/ сутринта.
Обаче не ходи на детска, аз работя от вкъщи и сутрин редовно спим до късно.
Следобедния й сън също е по- късен от 15.30- до 17ч.
Не разбирам защо толкова майки смятат, че едва ли не е нездравословно детето ми да си ляга късно.
Това все пак е някакъв режим, който ни устройва и видно детето се чувства добре- жизнена е, в чудесно настроение и с отлични клинични показания (скоро й правих изследвания по друг повод).
Когато тръгне на детска/ училище ще се постарая да се адаптираме към  новите условия.

# 11
  • Мнения: 11 045
Невинната,
защото се смята, че човек от малък трябва да влезе в матрицата "от 8 до 6", а не се следват никакви биологични нужди Simple Smile В UK пък ги слагат да лягат в 19 часа, имаме не един приятел и колега там (местни, не българи имигранти). Подобни неща съм чувала и от познати в De, но нямам личен поглед и не зная доколко е вярно.
За мен това е издевателство и нездравословно.

Между другото, не знам по-мързеливи ли сме, ама в София като правило сутрин трафикът тръгва и работа се започва по-късно, отколкото във всички други европейски държави (и Северна Америка, там всички почват в един и същи час). В провинцията също ми прави впечатление, че са по-ранобудни.

# 12
  • Мнения: 275
И ние сме в провинцията. Дълбоката провинция.
Аз имам подозрения, че дъщеря ми е ясно изразена "сова" като мен.
В 22ч. започва да рисува, пее, танцува, да си измисля нови игри и се забавлява чудесно.
По това време и аз работя най- ползотворно.
След 24ч. взимаме душ, четем книжка/ гледаме тв и по леглата.
Съпруга ми е точно обратното. Хапва в 19ч. и ако не е заспал в 21ч. окончателно изключва. Не може да се съсредоточи и да свърши дори нещо елементарно.
Може и да бъркам но засега се водя до детето. Когато порасне ще се съобразявам с ангажиментите й. Към момента ми стига да я виждам, че е щастлива така.

# 13
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
То затова Сова е хубаво да се събира със себеподобно, защото има голяма вероятност Наследникът също да е Совичка, а не нещо друго  Laughing
Сега сериозно -
аз не мога да си представя да заспивам под час. Навремето трябваше в 20 ч след лека нощ да съм в леглото и без значение дали ми се спи или не и в момента, в който се научих да чета "спях" с фенерчето и книжката под завивката. Е, трудно ставах в 6.50, ама не ми се доспиваше рано.
Та поради тази причина реших, че няма да го причиня на децата си. Когато им се спеше - спяха. Приспиване различно от кърмене и после целувка за лека нощ няма в нашия филм.

Всички в къщи сме Сови. Трябва да сме много уморени, за да легнем преди 22 ч. Децата преди 22 ч не са се запътвали към леглото, т.е. едвам тогава минават баня, тоалетна, избиране на дрехи за другия ден, обличане на пижама и лягане. Сутрин се става в 8. Е, ако голямата е първа смяна става в 7. Малката я будя в 8 за градина. През уикенда ние се излюпваме в 9, а децата в 10.
Малкото спи в градината, голямата спря да спи следобед веднага щом навърши 1 г /вечер си лягаше в 9, сутрин ставаше в 10, като порасна увеличи часа на вечерното лягане. В градината за толкова години не е спала следобед, за щастие случихме на чудни учителки и това не беше проблем, но пък в яслата си поспиваше/.

# 14
  • Мнения: 223
И ние сме от провинцията.
Долу-горе, вечер заспиваме към 23.30ч., сутрин ставаме около 7ч., на градината се спи по 2.5ч., понякога и 3ч.
Общо сън, около 10ч.
Не че не искаме да заспиваме по-рано вечер, но с нас е по-интересно и съответно се спи повече на градината. Госпожите се радват, че там се спи повече, да могат и те да си починат на обед.

Общи условия

Активация на акаунт