Вазектомия 2

  • 58 176
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Според проучванията (малки) които направих предната година, в България не намерих кой да прави. Моят съпруг взе решението да си направи но се оказа че няма кой и къде  Tired
И аз се нареждам на опашката за инфо...

# 16
  • Мнения: 245
Момичета, вазектомията е обратима, не е нищо фатално, друг е въпросът в БГ дали я правят кадърно.
- поразчетох се,но се оказа,че има вероятност и да не е обратима.Един път прекъснати семепроводи,става срастване и има вероятност да не се възстановят.Самата манипулация не е сложна,но българските уролози нямат практика с нея,така,че ,лично за мен си е риск .Един вид ставаш "опитно зайче".
Пак казвам,че не ми влиза в работата,но се надявам  ivan09 и съпругата му ,да намерят друг вариант.

# 17
  • Мнения: 6
ще намерим...ама като почнат да продават хапчета за мъже....след 10-20 години... Sunglasses

# 18
  • Мнения: 429
Имаме три деца, всички бяха планувани, но вече изпълнихме плана и започнахме да мислим за сериозна контрацепция. Тук /в Холандия/ казват, че връзването на тръбите или там както се нарича при жените е необратимо, но при мъжете вазектомията е обратима. Оказва влияние обаче колко време ще бъде така мъжът. Оф не мога да го обясня май май. В смисъл колкото по след време реши, че иска да има деца, толкова по има вероятност да не се получи.

# 19
  • Мнения: 5 892
Доколкото познавам мъжете- приятели, всички правят секс с презерватив с непознати жени или временни гаджета. При сериозните си връзки , където има доверие и няма притеснение от болести , предпочитат те да ги пазят, като не свършват в тях...Без да има проблем дамите да ползват спирала или хапчета, просто не им е интересно.Което пък за мен е отговор на въпроса защо в Бг мъжете нямат опит с тази процедура.  Peace

# 20
  • Русе
  • Мнения: 7 792
Доколкото познавам мъжете- приятели, всички правят секс с презерватив с непознати жени или временни гаджета. При сериозните си връзки , където има доверие и няма притеснение от болести , предпочитат те да ги пазят, като не свършват в тях...Без да има проблем дамите да ползват спирала или хапчета, просто не им е интересно.Което пък за мен е отговор на въпроса защо в Бг мъжете нямат опит с тази процедура.  Peace
Според мен/нас това не е решение на проблема.

# 21
  • Мнения: 6
именно това че презерватив използваш на 16, на 26...е като си на 36 и си женен и не изневеряваш на жена си , приключил си с детеправенето е нормално да го махнеш, само че системата за прекъснат полов акт е меко казано смешна от гледна точка контрацепция , а при липса на друга възможност - вазектомията ми се струва идеално решение....естествено ако няма усложнения...

В предишната тема"за и против ваз." се оплюваха основно мъжете че не искали да си направят...е аз съм отговорен и искам да си направя...и за това търсех информация тук - стори ми се най подходящото място - все пак майки пишат...дето имат мъже...т.е. респективно броя 'пишещи' жени =на броя на мъжете им.....

# 22
  • Мнения: 55
именно това че презерватив използваш на 16, на 26...е като си на 36 и си женен и не изневеряваш на жена си , приключил си с детеправенето е нормално да го махнеш, само че системата за прекъснат полов акт е меко казано смешна от гледна точка контрацепция , а при липса на друга възможност - вазектомията ми се струва идеално решение....естествено ако няма усложнения...

В предишната тема"за и против ваз." се оплюваха основно мъжете че не искали да си направят...е аз съм отговорен и искам да си направя...и за това търсех информация тук - стори ми се най подходящото място - все пак майки пишат...дето имат мъже...т.е. респективно броя 'пишещи' жени =на броя на мъжете им.....


Честно казано не съм съгласен че с "прекъсването" на половия акт, тоест ваденето преди свършване е смешно. Стига да знаеш кога- действа. Друг е въпроса че може да се случи фал- е може, ама щом си на възраст,предполагам и половинката ти е, а там шансовете за забременяване вече са малко по- малки. Ти си знаеш, аз на такова нещо не бих се подложил, никога.

# 23
  • Мнения: 6
ее, възраст....айде сега ...още сме млади...36/31 не е чак възраст де..... Joy

проблема с прекъсването/ваденето/ е че сперматозоиди се отделят още доста преди еякулация...в смазката

# 24
  • До морето :)
  • Мнения: 328
А не може ли да се поинтересуваш в чужбина как са цените? Едва ли е евтино, но поне имат опит хората и вероятността да стане гаф е по-малка. Тука наистина ще си като опитно зайче.
Може да си зададеш въпроса и тука: Здравни заведения, специалисти

# 25
  • Мнения: 6
в САЩ е около 800$...тука единствено намерих в някаква swissclinic за 2500 евро, ама ми се струват прекалено много...
Ще видя в Токуда каква е ситуацията...
не ми се ще в чужбина да го правя...ама може и да се наложи
то в Китай били най добри....по обясними причини  Laughing

# 26
  • До морето :)
  • Мнения: 328
Една екскурзийка до Китай с жената - полезното с приятното. То там може и безплатно да го правят.  hahaha

# 27
  • Мнения: 6
ама има риск от китайско менте.....  Joy

# 28
  • Русе
  • Мнения: 7 792
В Токуда не правят. Или поне предната година не правеха.
В Испания се поема от ЗК..... Tired Масова практика е там но не знаеха цена без ЗК.

# 29
  • Мнения: 429
Тук е 350 евро.

Общи условия

Активация на акаунт