Любители на Котки Тема 72

  • 40 595
  • 762
  •   1
Отговори
# 735
  • на морето
  • Мнения: 103
Би, чадо, би !  Laughing Sunglasses Wink
Вътрешните паразити могат да се пренесат с праха по обувките , примерно .За това вътрешното обезпаразитяване трябва да е редовно .Е, може да не е всеки месец , но поне през месец, месец и половина . Купете едно хапче и половинката му я мушнете в устето / ако даде  Twisted Evil/ рано сутрин на гладно , т.е. рано надвечер последно хранене и после вдигаш манджата . Та , след като успеете да му мушнете хапчето / на тази възраст вече сигурно е стигнал около 5 кг , което по дозировка прави половин хапче .Обикновенно хапчетата са за 10 кг живо тегло / проследете , първо да не го изплюе или повърне някъде и второ има ли изненади в туй , де ще извади ...изотзад  малко по -късно .По принцип , таблетките имат леко приспиващо действие , така , че следващите 2-3 ч ще подремне .А и това е добре , защото след като сте дали успешно хапчето ,то трябва да посейства на гладно .Едва след 2-4 часа може да му дадете да хапне . Но вода може да пие колкото си иска .
От тук насетне , след като проинспектирате "тоалетното му творчеството " ще стане ясно какво е положението . Но каквото и да е то , не се шашкайте - вътрешните котешка паразити , по принцип, не ходят по хората .Просто след 14 дена трябва да повторите процедурата с хапчета за да му доизчистите карантиия от "гостите " .  
Дори и нищо да не видите , пак я повторете ,защото дълго време не е бил обезпаразиняван .

------
Както пише Summer Smile Hug Hug Hug Hug при повишаване на температурите намалят храната , особенно в горещата част на деня .Според мене улягването на характера при мъжките котараци настъпва едва след третата годинка . Обикновенно силно опаразитяване предизвиква силен апетит , но и подуване на корема и общо отслабване .

# 736
  • София
  • Мнения: 13 256
Blanka, ако обезпаразитяването е било еднократно, нищо не сте свършили.  Wink Има схема с 2-3 приема, за да се унищожат и излюпилите се след това гадини. Освен това може да се случи и по-късно заразяване ако изяде някоя муха или хлебарка.  Sick Най-добре е да го види лекар. Освен това не знам гранулите ви какви са, но имай предвид, че ниският клас правят големи бели на момчетата. Казвам го от личен опит. Аз изобщо не давам гранули, но ако се дават, те трябва да са висок клас, които уж предотвратяват запушвания с камъни.

# 737
  • Мнения: 768
Навремето докторите не препоръчваха често обезпаразитяване, казваха, че много товарело черния дроб. Сега може да са попречистили хаповете, ама дали... Аз паразити трепах само веднъж в бебешка възраст, когато ги видях и повече не се е налагало.

# 738
  • София
  • Мнения: 13 256
Честно казано и аз не давам често. Бих казала, че след като ги обезпаразитих като бебета, съм давала само 2-3 пъти за 14-15 години и то само при съмнения. Но и знам, че не е невъзможно да се случи и при проблем първо за това се хващам.  Wink

# 739
  • Мнения: 1 064
А, вкарахте ми сега мухата. Как може да съм толкова неосведомена. Като му дадоха хапчето, не изкара нищо, беше си чист, и аз... спокойна. Още утре ще пие, то е ясно. Значи сега половин хапче и другата половина след 14 дни.  Peace

Таня, за гранулите се изненадвам. Още в началото питах въпросния ветеринар и в два магазина за храни и всички казаха, че трябва да храня само с гранули и един път седмично консерва, за да не се запече. Аз му давам всеки ден консерва, просто защото той е луд по тях, а гранулите ги яде от немай къде. Какъв клас са по 5-6 лева килото?

Благодаря на всички   bouquet

# 740
  • Мнения: 768
След хапче и аз не съм виждала да излиза нещо, това да не те притеснява. Но иначе така беше - дава се и след колко време там пак. Въпреки, че наскоро обезпаразитявах заека и нямаше втори прием, може би зависи от препарата.
За гранулите и аз знам, че на мъжките правят проблеми по пикочните канали. То колкото ветове питаш, все нещо различно ще ти кажат. Аз храня само с консерви, по-често евтини при това и проблеми няма.

# 741
  • Мнения: 4 116
5-6лв килото са си много нисък клас. Роял Канин се водят хубави, не са най- висок клас, но са добри. Аз ги взимам от борсата за 14лв килото. Но са доста хранителни. Ако от евтините животното изяжда 100гр, за да е сито, от РК са достатъчни и 50гр. Така че скъпото излиза по- евтино Simple Smile

# 742
  • на морето
  • Мнения: 103
Бланче , душко, какво им е името на опаковката на тези гранулки ? Защото , по мои скромни наблюдения една и съща марка храна в различни магазини и кабинети варира с 0,50 лв , та до левче .
Има най-общо 3 класа храни , нисък/ с много баластра и малка хранителна стойност /,които са най -евтини .Средния клас е доста широк диапазон на по-добри и по - некачествени .Цените им също варират и се въртят именно около 6-7 лв за кг ,като в последните дни чувам за поредно поскъпване на храните ....Високият клас храна ,обикновенно се кипри под табелки с надписи от над левче - левче  и половина за кило . Приема се , че те имат висока хранителна стойност , качествени изходни материяли, и нисък разход на храна  Mr. Green Mr. Green Mr. Green ....
Да храниш само с гранули е принципно най -пестящо време на собственика , защото само гребеш , сипваш и не му мислиш .А и сумарно излиза по -евтино,сръвнено с тона да е  само на консерви , което също е възможен вариант. Както ти си забелязала -консервите са предпочитани пред гранулите .Винаги ! Или поне в 99% от случаите , че имам аз ,лично, едно изключение от това правило , което през живота си консерва не е вкусило .
Гранулената "диета " води със себе си и  повишена жажда , или инъче казано - котето пие доста вода .Масови наблюдения и изстрадан опит имат момичетата тук ,/ че и на мой котаран се случи ,даже / и със запушване на пикочните проводи при мъжки котараци , които рупат само гранули . Танчето  Hug Hug Hug е от патилите .Резултатът е , че или сменят храната, или режима на хранене или стискат очи и продължават по старо му /  Rolling Eyes Embarassed моя милост / и си следят редовно състоянието животинката

# 743
  • София
  • Мнения: 13 256
Ами от 5-6 лева е почти сигурно, че са нисък клас, макар и не винаги цената да отговаря на качеството. Цветът също говори доста - обикновено ниския клас са шарени. Високите класове са едноцветни, но и това не е гаранция. При нас причината за запушването беше точно нискокачествена суха храна като Дарлинг, Фрискас, Уискас и т.н., които се продават по супермаркетите. След като успяха да се оправят, преминаха изцяло на консерви, макар и те да са нисък клас. Не са имали повече проблеми. Знам, че и консервите не са стока, но поне закрепихме положението.

# 744
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Като взехме котака правих проучване на храните. Общо взето храни със съдържание на зърно- ориз, пшеница, соя не се препоръчват. Аз давам и от двата вида храна, но господина си има предпочитания към вида консерви. Давам и варено месо, риба, пиле.... А трева изяде ми магданоза глупчото. Ите е на кастрация и още ме боли сърцето

# 745
  • Мнения: 8 163
Титина, спокойно, всичко ще мине бързо и добре  Hug

# 746
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Докарах на Баракудата запушване с храни от уж "среден клас" само за година и нещо. Сега ни излиза през носа и на двамата Mr. Green Така че като сме си взели кекави мъже, ще си ги отглеждаме като малки принцчета.

Мис Нели, ще включиш ли принца в списъка на 1 страница?

Кристофър Барак, 17.04.2011, кастриран



Снимката е ориентирана в правилната посока Wink

# 747
  • Мнения: X
Гледам, че говорите за храни.
Аз онзи ден поръчах едни онлайн, между които и от марката Артемис.
Освен това бях взела и Роял Канин и една друга Чешир исках, но ми я замениха с нещо друго, което така и не го разбрах какво е, но и Роял Канина, и онази другата неизвестната, Котьо ги яде с удоволствие, но тази Артемис, която уж е много здравословна и бъкана със всякакви полезни вещества и витамини, само като я подуши, се извръща. Много ме е яд значи на това животно животинско. Twisted Evil

# 748
  • Мнения: 4 358
5-6лв килото са си много нисък клас. Роял Канин се водят хубави, не са най- висок клас, но са добри. Аз ги взимам от борсата за 14лв килото. Но са доста хранителни. Ако от евтините животното изяжда 100гр, за да е сито, от РК са достатъчни и 50гр. Така че скъпото излиза по- евтино Simple Smile

Теди, кои са другите храни висок клас,освен Роял Канин? по цената ли да се ориентирам? Финдъски яде само Роял Канин гранули за котенца до 12 месеца и пастетчета на Роял Канин "kitten instinctive",но ми се струва,че започва леко да му омръзва. Взех да го пробвам на http://www.iams.com/cat-food/iams-proactive-health-kitten , тази ми е 3 евро за 300 гр/ в някаква промоция е сега/ и тази http://www.petsathome.com/shop/hills-science-plan-healthy-develo … 2kg-and-5kg-14937.
Някакви препоръки за други марки храни, ако може и да не са само гранули, щом има опасност за мъжките котета?  bouquet

# 749
  • Мнения: 1 064
Гранулките са такива, които сам си избра котакът - нещо като Снупи с две големи ОО-та изписано. Едноцветни са, белезникави, мънички и кръглички. Преди време взимах от различни марки и го наблюдавах, към тези прояви най-голям интерес. Не знам дали са среден клас, но определено са средна цена. Ами, ще ги махам тогава.

ПС На щанда, където ходя, въобще няма храни над 10 лева килото и въобще не ми е минало през ум  Blush

Общи условия

Активация на акаунт