Отговори
# 675
  • Мнения: 27 524
Ето ме през компа, рахат  Whistling не си е работа през телефоните  Joy

Бобърче, сори, ама си е точно така  Crazy
Няма да ги махаш, ако не пречат. Махат се, ако са примерно в косата и ги решиш. Или се задират на презрамка на сутиен. Проблемни са тези, дето се разпростират настрани, а не напред  Hug

За столчетата - и нашето, пластмасово има опора за краката. Друг е въпросът, че ще й стане добре когато е на около 4 годинки  Joy

Сами, аз ако бях красавица като теб, веднага щях да си сложа снимка. Никакви розови лиготии  Naughty

Лино, стабилността идва от краката, а не от материала на изработка. Има нестабилни както пластмасови, така и дървени.
Това, дето сме го взели е доста стабилно, голямо, с подпора за краката  Simple Smile

Луничка,  hahaha Joy Hug

Койчева, царевицата е щекотлива  Crazy Нишестето или в кашите са малко люспички. Иначе като цяло тя е силен алерген. След годинката е добре да се въвежда.  Hug

Рошле, кого визираш точно? Ако не е ТМ, значи всичко е ок  Hug Не те интересува и не е от значение. Обаче, ако е и ТМ, тогава е кофти  Confused

Самиииии, я се стягай, момичееееее  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Камелия не седи изобщо, преполовила е 8-те месеца  hahaha И батя й беше така. Супер си е Самито, я не се връзвай на такива задръстени коментари и то баш от лекари  Close

# 676
  • Мнения: 251
Блонди,не е ММ.Той не коментира нищо кое как защо относно малкия.Там аз решавам.Ама пусто капацитетни баби и дядовци има около мен #Cussing out

# 677
  • Мнения: 41
Добро утро Simple Smile

Мама на Рош - що не изпиеш един Заебин и айде всички у лееево! Ама какви са тези хора само да ти се бъркат! Като са имали деца са ги гледали, сега си е твой ред - ако идва от майка ти, поговори си с нея и й обясни че не може така да ти подронва авторитета пред самата теб, а после и пред Рош щото той днес е малък, ама утре ще е по-голям и ще разбира повече, а няма нищо по-гадно от това да се критикува една майка. Ако идва от страна на ММ - говори с него... другият вариант е да казваш - да, да, педи обаче каза иначе, онзи лекар каза това и онова, в крайна сметка ти си слушаш лекарите, а не бабите и крайният вариант е пълен игнор - те си говорят а ти дори не им отговаряш и не има го даваш да правят каквото си искат, ако няма да го гледат както кажеш ти - няма да го гледат въобще и готово... Малко емоционално се включих, обаче не се сдържах Simple Smile

СамиМами не плачи мила, надали е проблем, но си запиши час и за някой по-неизвестен ако можеш, по-добре да го види някой специалист в областта и да те успокой докато се вредиш за другия специалист. Само не се тормози всичко е лечимо когато се хване навреме, а вие го хващате навреме, а и си мисля че не е нещо сериозно...

Ние се евакуирахме от вкъщи. Правят ремонт на долния апартамент на паркета - и цялата миризма идва у дома - все едно вкъщи правим ремонт и буквално за 10 мин се изнесохме в свеки... Сега какво пране ме чака и проветряване... Днес приключват с ремонта, и сигурно до ден два ще се измиририше, но вече се е пропила миризмата в текстила... чудя се дали да изпера и матрачето на малкия - някой прал ли е матрак? Всички дрешки и играчки е ясно и пердета и ооооо ужаааааас!!!! как ще оцелея Sad

отивам да чета че и план графика ми замина на кино вчера, но пък аз съм предвидила подобни лирични отклонения, какво да се прави - живот!

Ивка, много тъжно е когато се случват такива неща, дано следващият път да има щастлив завършек!

Сори не пиша на всички, но ви чета и съпреживявам емоциите, и обикновено като ви чета си и коментирам нещо, но докато го напиша вече съм го забравила!  #Crazy

# 678
  • Мнения: 130
Мислех да ви пиша после, ама бързам заради Сами
На последната консултация (7 месеца и нещо) Явор също клюмваше и изрично я попитах (педи) дали това е проблем и тя каза - не и че има дечица при нея на 10 месеца, които не седят стабилно и че чак тогава е един вид проблем. Точно на другия ден Явор като ми ти изправи един гръб, като си седна на памперса и сега седи по-добре на дупето си от майка си. Сами, днес не седи стабилно, утре ще ти седне, а в други ден ще обикаляте в Мола за абитуриентски костюм. Имаш си здрав и кърмен дългуч  Hug, който не спира да бърборка (справка от клипчето). Сигурна съм, че до дни не само ще проседи стабилно, ами че ще тръгне и да се изправя  Hug
Това от мен. И сме една идея по-здрави, но още не смея да го изведа, че има сополки и прокашля. дано утре сме вече здравиииииии  ooooh!

# 679
  • Мнения: 76
Здравейте и от нас Simple Smile вчера бяхме на консултация, Алекс е 72 см и 8,200 кг. има фимоза и ще трябва да ходим на хирург да го бутат, но го отложихме за другия месец, пълзи, изправя се сам, катери се, смее се с глас, прави малки крачки и се пуска (като се пусне се задържа няколко секунди и пада) успява да се застои седнал за малко, спи при нас от известно време, зъби няма  Mr. Green и спи само навън  Laughing

болничките да се оправят бързо  Hug
честити месечинки на Котка и Калинка ,beauty_,ely_dream,PaperMonster,gabi-03,Reny_M   bouquet  Hug

Мама на Рош спокойно и аз съм лоша майка  Laughing и на мен постоянно ми мрънкат, това не така, онова защо така, даже свеки вика сега като направи 8 месеца да го пишем на кухня, ама аз не и тя ми вика ми добре готви му тогава  Laughing за спането на възглавница Алекс от съвсем малко бебе си спи на една малка възглавничка, но като спи при мен си спи и без, не съм забелязала разлика  Peace За пълзенето, ние се учихме на голямото легло, че в кошарата е тясно и на земята съм го слагала да се мъчи да пълзи, спокойно като му дойде времето ще се научи, а може и да не пропълзи моя брат докато се научи да пълзи и направо е станал и е тръгнал и други бебета съм чувала, че не пълзят  Hug

Свеки вчера влезе малко в болницата, та сега освен за бебо имам да се грижа за още 3-ма  Crazy

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 11:07 от eli4ka666

# 680
  • Мнения: X
Сами, глупостииииииииииии  #2gunfire я, не се връзвай, супер си е Самито - ето и Марли ще ти каже, че Камен е седнал на 10 месеца  Twisted Evil
Рошке, не се ядосвай, ами вземи и им кажи на две на три   #2gunfire
Еличка, браво за консултацията и сори за свекито  Crazy
Коралче, да бе, сега и матрак ще пера  hahaha той не спи там и без това  Joy

# 681
  • Мнения: 10 913
Самимами, не се вкарвай във филми. Нямаш грам повод за притеснение, само защото докторите уравняват всички деца и не приемат, че те са различни и не се вписват в таблици по месеци. Всичко му е наред на Сами.

Мама на Рош, хващаш мъжа си да обясни на неговите родители, ти обясняваш на твоите и до там. Как така някой ще си позволява да ти говори така. ЛМ хич не можеше копче да каже на майка си, ела да видиш сега как й забранява чак понякога. Те от само себе си няма да спрат, трябва малко отпор от ваша страна.

# 682
  • Мнения: 27
Стана тя с царевицата...Няколко пъти му давах пюре с нишесте и няма реакция. И аз една патка...то в тези пюрета я домати, лук, царевично нишесте...Разногледа ставам етикети да чета.Ще почна кокошки и пуйки да отглеждам в мазето #2gunfire. Значи по натам ще я въведа като му дам царевица.

Последна редакция: ср, 10 апр 2013, 11:17 от s.koycheva

# 683
  • Мнения: 130
Рош, теб те пропуснах  Embarassed Специално за възглавницата им кажи, че в детските заведения (яслите) е забранено децата да спят на възглавници, чак след 3 годишна възраст. Изкривява се някакъв прешлен и могат да се задушат. Да им кажеш  #2gunfire
И мен днес - защо не съм го извеждала Явор тези дни, викам "Абе детето ми е болно, текат му секрети от очи, нос, уста, едвам диша, а аз да съм навън и да сипя бацили  #2gunfire И забележете как са ме наричали - бебоцентрична  #2gunfire По-добре такава, отколкото безхаберна  #2gunfire

# 684
  • By the sea
  • Мнения: 127
Самииии Hug Hug Hug Успокой се и не плачи, всичко му е наред на детенцето!!Щом се налага, идете на тоя невролог или ако има възможност и другаде да направите прегледа, поне за твое спокойствие.Катрин не пълзи хич, отскоро се пробва да се влачи по корем, но по-скоро ръката ще си удължи като посяга към нещо, отколкото да се замъкне до него.Стои, стои по корем и по някое време туп главата надолу и почва да се ядосва.Стабилно седи чат-пат, но се килва настрани редовно и сякаш още не може да се изправя сама пак до седнало положение, затова само се претъркулва по корем, а оттам наникъде. Joy
Роши, бабите искат децата да са рекордьори във всяко едно отношение, но няма как да стане Twisted Evil Китито не прави много хубаво "боц", обаче за "чукни пет" си подава цялата ръчичка Mr. Green Коралчето много хубаво ти го е казала Peace Това за авторитета са реплики и на ММ, когато го критикувам пред детето и е прав Blush
За слънцезащитата, щях да пиша, че и Хип имат хубаво кремче, може би ще взема някакво такова или нещо био-мио Simple Smile И дано да не ви се сторя много откачена, но поръчах на Катето слънчеви очила Joy
Столче за хранене взехме едва мин. седмица, от много чудене накрая се спряхме на едно Косатто, чудесно е, много съм доволна Peace
В кашите на Блевит май имаше захарчица newsm78

# 685
  • София
  • Мнения: 29
Привет и от мен 55
Сами, момичетата са те успокоили, но и аз да кажа, на миналата консултация - на 28.03 имахме навършени вече 7м. и лекарката като видя, че не може да седи - същата работа, ООО, как не може, вече е голям, ако до другата още не може - ще ви пращам на гимнастика Shocked Еййй ся Crossing Arms Първо реагирах като теб, супер много се притесних, викам каква гимнастика, да не е бавноразвиващ  Confused , но поне съумях да й кажа, че не всички деца са еднакви и как искат до 6м. да не се слагат изобщо седнали, нали заради ставите, а после за няколко дни да се научат да седят, е няма как да стане пък ooooh!ТА поговорих и с други приятелки, и тук се оплаках, ами има случаи и то не малко, в които децата първо прохождат и после сядат и лазят. И моя още не може, спокойно, сяда, стои подпрян, набира се напред, ако е в кошчето или стола, сам стои за няколко секунди и се люшва, но ще се научи Hug
Рошковата мама, я да не се ядосваш за глупости, сигурна съм, че свека ти е много знаещата hahaha ooooh! Пускай я покрай теб и да си гледа работа без да ти се меси, нейната работа да гледа деца - отдавна е минала й кажи  Hug
Коралче, много неприятно, аз не бих изпрала матракът, като сложиш и чаршаф и като се проветри, според мен просто миризмата е във въздуха, а не толкова пропила в нещата ви Rolling Eyes
Ивка, много неприятно, дано имат много щастие от тук нататък Confused
Еличка, съжалявам за фимозата, те ли я установиха или и ти виждаше нещо нередно?
Така сега и аз да помрънкам: втора вечер малкия спи много неспокойно, пърди, върти се, хленчи, ака посред нощите, нещо, което никога не е правил преди, и то малко по-рядко ooooh! Всичко това съвпада с даването на млечна оризова каша с ванилия, преди не сме имали такива проблеми и няма как да е от друго нещо newsm78 Преди няколко дни бях вкарала броколи, но не съм ги давала от 3-4 дни, на обяд яде картоф, морков и тиква домашни и следобяд- каша с плодово пюре. Та най-вероятно е от това, как мислите?
И един въпрос (малко тъп Blush) - мога ли да приготвям каша, не с преварена вода, а с минерална, затоплена в уреда за затопляне на бутилки и буркани, че утре отиваме малко на почивка и няма къде да преварявам, а тези готови каши в бурканчета не ме устройват, понеже всички са млечни и с глутен Crossing Arms
Бях на зъбар, че от 2г, не бях ходила и викам сега 100% ще имам някоя пломба и сядам и зъболекарката вика, сега да видим бебчо колко зъба е изял на мама, сигурно поне 1 #Crazy А аз толкова мразя на зъболекар, добре че имам само 2 пломби от както съм родена bowuu Но изненада - нямах нищо за правена, излязох супер доволна и мижа ми като ме видя да пристигам ухилена толкова бързо и той се изненада, чакаше ме в колата с малкия Simple Smile
Месечинке, и аз планувам заек за днес или утре и после глутена, един-два дни преди да навършим 8м. Simple Smile

# 686
  • Мнения: 27 524
Абе, момичета, супер се учудвам във ФБ на Софи и на други постинги тук. Как били болни вашите бебета или те здрави, а други бебета болни. Ама вие на разходки на срещи ли излизате???
Аз като излизам с Камелия сме си само двете  Blush Тя си е в количката, сам самичка.  Simple Smile Бутаме се по улиците с часове или не и после се прибираме. Какво ме греят други болни деца или тя дали е болна  newsm78

# 687
  • София
  • Мнения: 29
Блонди, и аз най-често излизам сама, докато чакам да се разбера с друг, само в къщи няма да стоя я Simple Smile Взимам си детето, натоварвам си количката в колата и айде в Южния Blush Ти по моя въпрос можеш ли да изразиш становище Crazy

# 688
  • Мнения: 27
[quoteВ кашите на Блевит май имаше захарчица newsm78][/quote]
Няма захар , има фруктоолигозахариди, които четох , че са пребиотици.
ето тук
Скрит текст:

# 689
  • Мнения: 76
belverde аз не съм забелязала нищо нередно, понеже една приятелка с момченце по-малко от Алекс каза, че вече са ходили на хирург и аз реших да попитам докторката, тя го погледна, бута го и каза, че е с фимоза, имало някои при които се отлепвало лесно, но не и при нас искаше даже още сега да ни даде направление, но каза че и другия месец не е проблем,  ММ като е бил на 4-5 годинки са го водили при хирург да го бутне, че и неговата не била отлепена докрай, а са я забелвали от както е навършил 3 месеца.

За разходките ние си излизаме с  други мами, или с мои приятелки, рядко излизам сама Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт