Мили майчици,как се справяте/вяхте със стриите,по време на бременноста?

  • 2 295
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 760
Първо си е до кожа и второ с възрастта се увеличава предразположеността към образуване на стрии.
Аз ползвах маслото на Икаров и Дефламол-през ден едното и т.н. На 30 съм. Кожата ми не е склонна да се цепи, но пък качих около 27кг. Почнах да се мажа от време на време в 5м. Към края на 6м-по-редовно. Резултатът е НИТО ЕДНА СТРИЯ Peace

# 16
  • Мнения: 5 103
До кожа си е, аз ползвам доста скъпа козметика против стрии уж била най-добрата ама едва удържам положението, имам една две мънички стрии за сега, но се мажа доста:)

# 17
  • Мнения: 8 505
Мажех се с крема на Чико.Не ми се появи нито една стрия,но и аз като повечето мисля,че е до кожа.

# 18
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Козметичката ми направи някакъв крем от свинска мас и разни ампули. Много миризлив, но и много ефективен.

# 19
Аз също се мазах с мас и пържен в нея цвят от невен /за всякакви рани и белези работи този бъркоч, аз му слагам и няколко капки етерично масло от лавандула/. Качих 20 кг и свалих 16 от тях. Сега нямам нито една стрия на корема.  Мажех се по веднъж в седмицата, с масаж.
Също съм ползвала олио на Бюбхен. Пак с невен.  Peace

# 20
  • Мнения: 5 317
Стриите са генетично обусловени.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 769
Не само до кожа а и до хормонален баланс на организма. Има хормонални нива, които предразполагат допълнително кожата към по-голяма или малка еластичност. Освен това има значение начина и вида на храните, които се приемат и общото токсикологично ниво на организма...
Ако в храните преобладават храни с изкъствени подсладители, оцветители, набухатели - токсикозата може да достигне нива 2-3 пъти по високи от колкото, ако се храните с месо и пресни плодове и зеленчуци, пък дори и да са с нитрати.
Подобрителите в храните се разпадат в организма на силно токсични съединения, които имат директно влияние върху нервите и мозъка, а от там и върху обмяната в организма, а голяма част от тях се натрупват в черния дроб, червата, бъбреците...
Така, че всичко има значение....
И всичко това го знам защото имам една от най-проблемните кожи (нищо че съм спортувала активно). Сега сум 1.5 години след второто раждане и въреки че коремната ми стена е много стената  -имам стрии с ширина около 1,5 см., аза дължината няма да говорим... на места достига над 15 см. и са на всякъде. Sad
Единственото, което даде някакъв резултат беше курсовете по системета на Норбеков. Това е. 

# 22
  • Мнения: 1 999
Аз се мажех с Дева против стрии и нямам нито една. Всичко си е и до кожа. Peace

я, нова тема за стриите! newsm68
  hahaha
Така е като не се ползва търсачката! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт