Фотография за начинаещи - 6

  • 26 225
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1
Хера, задължително трябва да съм с мотор на обектива, защото на тялото нямам, аз съм с Д3000

# 16
  • Мнения: 22
    И аз си мечтая да сменя 50/1.8 за един 85/1.8  и 35/1.8 , но много ще ми стане  . Embarassed Засега ще си продължавам да мъча 50-сятката  за всичко.  Simple Smile

     Шоколадовите снимки малко по-късно .

Пролет by Mary__Poppins, on Flickr

# 17
  • Мнения: 9
Ще ви се наложи да ме изтърпите със запис без снимка. Не съм сваляла нищо от камерата от уикенда, а просто не мога да ви опущя  Laughing

# 18
  • Мнения: 356
И аз да се разпиша в новата тема с молба за критика. Защо я получавам толкова рядко нямам никакво обяснение. Стегнете се и хич не ме жалете.


Untitled by jhony_79, on Flickr

За обектив също да се посъветвам с вас. Колебая се между 105/2.8 макро и 85, но много ми се ще да е 1.4, а ми идва тооооолкова скъпичък... А от друга страна тая 105-ца така си ми е легнала на сърцето. А 85/1.8 не знам до колко я бива, не е лошо да тествам. А 105-цата дали пък няма да ми е тъмничък... Пфууу, зодия близнаци, все не знаем какво искаме, внезапно се решаваме и действаме.
Друга болка ми е тялото. Снимам със Д3100, харесва си ми, не е лошичък за аматьори, само пустия шум на високо исо и най вече малкото фокусни точки. Да, малкото точки са ми голям проблем. Та заслужава ли си Д7100 повечкото пари или и Д7000 си е добър.
Реших сега обектив да взема, а след известно време и ново тяло или да обърна последователността? Знам, че всички тия терзания са си индивидуални, но все пак ще се радвам и на странични мнения  Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 4 761
Благодаря за темата, следя ви с голям интерес   bouquet
Тази седмица твърдо реших, че ще си взема ДСЛР, защото си снимам с едно fujifilm, което определено обаче не ми допада.

Спрях се на NIKON D90, обектив Nikon AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G.... Не съм много сигурна дали е добър избор, но ми се побира в бюджета и ревютата са уж добри.  Нямам търпение!!
Ако имате някаква забележка към избора ми, ще съм благодарна. Blush

# 20
  • Мнения: 159
Момичета как ги купувате тези апарати..аз имам чувството, че трябва да събирам цяла година парички...  Confused За сега съм с един полу-професионален, но снимките ми нямат нищо общо с тези от хубавите фотоапарати..и нормално де  Laughing ето една великденска снимка, да не е без хич..


rabbit-2 by WhiteDove33, on Flickr

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Честита нова тема на всички!

WhiteDove
, аз моят го купих на изплащане - с два обектива, китов и голямата ми любов за сега 50 mm/1.8. Задължително ще си купя и 85, някой ден.

Моята молба е да споделите какви  чанти и по-скоро раници ползвате за техниката. Аз вече половин година се чудя и не мога да си избера.

# 22
  • по света... (иначе от Пловдив)
  • Мнения: 106
Илли  аз си взех преди година  NIKON D90, китов с 18-105  и съм напълно влюбена в него Simple Smile... Смятам, че съотношението цена-качество е много добро. 

Успех ...

# 23
  • Мнения: 774
Благодаря за новата тема!  Hug

От мен:


Пролет у дома by yagodka Simple Smile, on Flickr

И първи опит по седмичната тема:


Шоколад Simple Smile by yagodka Simple Smile, on Flickr

# 24
  • Deutschland
  • Мнения: 186
А мога ли да попитам какво е екплори ?
Аз също съм се спряла на  nikon D90,,но мога да си го позволя втора употреба.Ако може да ме насочите какво да гледам за избор апарат втора употреба.Макар,че може би ще ме огрее чак към октомври за рожденния ми ден.Иначе сега се упражнявам с fujifilm finepix 20 exr.

# 25
  • Мнения: 1 466
Аз си взех апарат втора употреба с китов обектив. Не беше модела, който исках, но тъй като скоро няма да мога да заделя пари за този клас, реших да рискувам и да си взема по-нисък клас от ръка. От момента, в който пристигна до сега не съм съжалявала нито за секунда. Влюбена съм в апарата си. Simple Smile Искам само да си взема обектив 50/1.4, но за сега не мога да си го позволя. Китовият ми е тъмен.
Колкото до чанта, аз моя си го разнасям в дамската чанта с нещо подобно вътре:
http://fotopiloto.ru/sdelay_sam/zhenskaya-sumka-dlya-zerkalnogo- … ata-svoimi-rukami

Не мога да кажа какво трябва да се гледа при избор на апарат втора употреба. Аз лично разгледах снимки направени с него и китовия обектив. Друго не съм гледала.

# 26
  • Мнения: 0
Първи запис в седмичната тема  Embarassed


Mmmm by zai4eto, on Flickr

Джони, аз когато се чудех кое тяло да взема, една мила съфорумка ме посъветва да се спра на Д7000. Послушах я, и досега не съжалявам. Още го разучавам, но от това което чета и виждам, съдя че изборът си заслужаваше.

Относно обективите - като четох повечко за тях, някъде ми попадна следния факт - ССМ матриците на фотоапаратите с времето стават по-евтини, заради подобряване на технологиите, оттам и телата са по-евтини с времето. Но хубавите обективи (лещите) си остават на същата цена - тоест хубавите обективи са си скъпички и не падат като цени, така че си заслужава да се инвестира в добър обектив.

Последна редакция: вт, 02 апр 2013, 12:49 от zai4e (vaci)

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 423



Mims* следвах линкчето което си пуснала за експлорите и после ми показа ето този прозорец, не разбрах обаче, това означава ли, че и аз имам, или това е просто начин да се подредят снимките, извинявам се за въпроса, но не ми е ясно


Това с многото експлори, дето ни ги бяха нацвъкали беше първоаприлска шега  Laughing Въведи си сега ID-то и ще видиш какво ще излезе  Simple Smile

Джони, пред мен не е стояла дилема дали първо тяло или първо обективи, защото нямах и двете. Но от сегашната позиция, бих заложила на хубавите обективи, но пък изхождам от това, че си харесвам тялото. Та, знам ли, каквото ти говори отвътре  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 1 070
Аз си поръчах чанта от тук http://www.buyincoins.com/categories/Camera-Photo/Camera-Bags-Ca … add_order--1.html Доволна съм, за 8 $ и непромокаема. Има и кодове за отстъпки.

chockolina, четох че си поръчала удължителна тръба, изпробва ли я вече? Друго за фотоапарата поръчвала ли си от китайски сайт?



# 29
  • Мнения: 24
Благодаря за новата темичка, Villysweety!   bouquet

Мислех, че ще пропусна този път, изминалата седмица за мен бе много трудна (няма нищо по-важно от здравето)!  Praynig

Добре, че е темата и групичката, бях на път дори да изоставя снимането за известно време, но реших, че то е нещо, което не ми позволява да изпадам в дълбоки и тъмни дупки. Радвам се, че ви познавам, макар и виртуално.  Hug
Ще мина по-късно да коментирам и във Фликър.

Виждам, че сте дискутирали експлорнатите снимки (разбрах и за априлската шега, и с мен Фликър се пошегува, но пропуснах да направя колажа  Mr. Green). От една дама разбрах, че експлор получават онези кадри, които за много кратко време се сдобият с 10 фейвчета. Но забелязах, че има снимки, които са с по 5-6 и отново получават Експлор, така че това остава една загадка.

Имаше хора, които питаха къде си съхраняваме снимките. Лично аз ги съхранявам на т.нар. NAS устройство (по-сигурно от всеки диск, usb-flash).

Диваненце, много се радвам за хубавата новина!   Hug Simple Smile Съжалявам за случилото се с камерата, но съм сигурна, че ти предстоят прекрасни емоции и нови покупки!

Ето нещо, с което се записвам в шоко-темата, не положих никакви старания, но не е, защото не исках. Ще се радвам да коментирате.  Simple Smile


Chocolate/Week challenge by Colorful Place, on Flickr

 

Общи условия

Активация на акаунт